Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Dolazi nam jedna od retkih EL ekipa koja ne moze dole da nas ugrozi u ovom trenutku sto je veliki plus zbog stanja nasih centara. Dolazi nam ekipa koje sutira dva do tri puta vise trojki po utakmici od nas i tu ce lezati kljuc ovog meca. Oni ce sutnuti 30-35 trojki veceras, ako im budemo na ruci, pre svega Rokasu i Sabazu pa i Tobiju blizu smo pobedi, ako budemo taj sut branili onako kako umemo ponekad, kako smo branili Barsi, mogli bi da se neprijatno iznenadimo. Opet Barsa je te slobodne suteve izvlacila iz igre u reketu gde su prejaki sto Zvezda nece moci. Sa druge strane imamo i luksuz da kompenzujemo sa Hangom i Teodosicem i da im damo malo prostora jer nas oni nece natrpati sigurno. 

Pantera kod njih moze da brani samo Hanga, pustiti ga da malo divlja na ulazu na pocetku, dve licne Hange i kapiten moze danas opet do 30 da broji. Verujem i da ce spustiti Bolomboja na Ledeja, sve ostalo je bas velika prednost za nas. Ono gde mogu da nas ugroze je da se zapali Sabaz, da Rokas flertuje sa tripl dablom i preuzimanje nasih centara pogotovo Kaminskog na Teodosicu sto ce ovaj brutalno da iskaznjava asistencijama u reket. 

Evidentno je da smo bolji, kompletniji tim, znaju se uloge, na klupi smo u ovom trenutku mnogo jaci, ali ova Zvezda moze biti bas opasna ako ima das prostora i ako udjemo u run and gun sa njima. 

Link to comment
Share on other sites

Možda ne mogu da nas ugroze dole ali su ekipa koja je prva u off reb i imaju ih duplo više u proseku od nas tako da se može očekivati da će igrati napade od minut.

 

Ne znam šta da očekujem ali priželjkujem reakciju ekipe na onu blamažu od pre neko veče (nije poraz po sebi blamaža ali jesu igra i -20 u dvadeset i nekom minutu meča).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Možda ne mogu da nas ugroze dole ali su ekipa koja je prva u off reb i imaju ih duplo više u proseku od nas tako da se može očekivati da će igrati napade od minut.

 

Ne znam šta da očekujem ali priželjkujem reakciju ekipe na onu blamažu od pre neko veče (nije poraz po sebi blamaža ali jesu igra i -20 u dvadeset i nekom minutu meča).


Ali su recimo na defanzivnom skoku mnogo losiji od nas, anomalija njihovog skoka u napadu je po meni posledica ogromnog broja suteva za tri poena. Oni imaju 83 promasene trojke, dok mi ukupno imamo 72 ispaljene. Ti sutevi za tri su laksi za pokupiti pogotovo kad sutiraju Teo, Hanga ili Nedovic gde se lopte odbijaju tvrdo i 50-50 je kome ce upasti u ruke. 

Edited by fedor
Link to comment
Share on other sites

Iskustvo igranja u derbiju često zna da bude presudno.

Čini mi se da je sada to klatno na našoj strani. Imamo više igrača sa tim iskustvom.

Druga stvar može biti njihova reakcija na novog trenera kao i izvesna kreativna svežina njihovog trenera. Mislim da ce se oni dobro pripremiti za nas i iseći nam u početku igru. Da li će uspeti da dovrše utakmicu ...bumo videli, ne!?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, odupri se ludilu said:

Iskustvo igranja u derbiju često zna da bude presudno.

Čini mi se da je sada to klatno na našoj strani. Imamo više igrača sa tim iskustvom.

 

ima i zvezda puno igraca koji su igrali i razne derbije i razne velike tekme

sad, to sto mi mislimo da je bas ovaj derbi nesto posebno u odnosu na oly pao, real barca, italijanske iteracije imena u derbijima i slicno, je vec druga tema

 

imate prednost domaceg terena ali opet, u situaciji u kojoj je zvezda, mozda ce im lakse biti da igraju pred neprijateljem, nego pred domacim izdajnicima, koji ce da batale podrsku na prvom problemu

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...