Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

31 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Welcome back, metni Šabaza na avatar ako može.

 

moze da metne i qrac na avatar, posto trenutno tako igra napier; al sve ce se to promeniti veceras, pa ste nagrabusili, mozete i imelu da mecjete, kronos ramba kako obara ruke sa alienom i slicno.

Edited by uini
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

moze da metne i qrac na avatar, posto trenutno tako igra napier; al sve ce se to promeniti veceras, pa ste nagrabusili, mozete i imelu da mecjete, kronos ramba kako obara ruke sa alienom i slicno.

 

Možete da pobedite samo ako se svi Teoljubi izljube ispod imele; što bi reko Kari za sve više od toga da se ljubimo u usta.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ove sezone baš avansno kukate. Gledala sam protiv Barse, a protiv Olija uhvatila produžetak s nogu u centru BeGea. Iako ste obe utakmice izgubili, sa Barsom mi je glavni utisak bio kao i kod ex Alex Serbia - da vam je nedostajalo da povežete samo tih par napada i dobijete ih. 

 

Protiv Olija opet uz njihovu očiglednu prednost na određenim pozicijama (kao i kod Španaca), vi ste bili egal do kraja. Logično je ako se setimo koliko igrača je otišlo i ko je doveden na njihovo mesto, da će biti potrebno vreme da sve klikne. Bilo je potrebno i prošle godine. Želimir je na ovu osnovu nakalemio par prilično specifičnih igrača koje treba sačekati da se priviknu i uklope u njegovu viziju košarke. 

 

Mislim da on u glavi ima neku zamisao positionless košarke, ili barem želi igrače u timu koji će što manje da zavise od te svoje pozicije. Tako je Leday pokrivao dve, forsira neklasične plejmejkere aka Exuma i PJ-a, probaće i sa Ponitkom na 1... Opet će se igrati sa manjim brojem asistencija, ali dosta kretnji i ofanzivnih šema kojima će se u napadu dolaziti do izglednih koš situacija. Odbrana mi za sada deluje da može biti i bolja nego u prošloj sezoni.

 

Što se tiče igrača, meni Kaminski tu nije jasan iako sam ispisala ove redove o zamislima trenera. Nit smrdi nit miriše tip igrača. Ponitka mi je nekako najbolje pojačanje, mislim da je ozbiljan upgrade u odnosu na Grka. Jaramaz nikad gore nije izgledao u karijeri, ja ga jako gotivim i nije mi jasno šta se s njim događa. Punter je sporije ušao u sezonu ali verujem da će biti samo bolji, Nunnally i Leday samo nastavljaju gde su stali i to su sigurno dva najbitnija igrača ove ekipe. Za kraj jedan hot tejkić, nisam uverena da će PJ biti jednaka ili veća prednost na 1 od Exuma, mada sam verovatno pristrasna.

Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da mi je brat slomio ruku od sto sinoc negde u toku produzetka...
DEBIL



Gore bi bilo da je slomio sto ili ne daj Bože televizor, ruka će zarasti. [emoji16]

Uvijek se sjetim ovog jednog jarana što je zarađivao leba na klavijaturi po veseljima, kad priča “ponapija se stoka pa krene da lomi sve okolo te nekako dođu i do klavijature, a ja poturim glavu… Jer glava će zarasti a ja nemam par hiljada evra za drugu klavijaturu.” [emoji16]
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Ove sezone baš avansno kukate. Gledala sam protiv Barse, a protiv Olija uhvatila produžetak s nogu u centru BeGea. Iako ste obe utakmice izgubili, sa Barsom mi je glavni utisak bio kao i kod ex Alex Serbia - da vam je nedostajalo da povežete samo tih par napada i dobijete ih. 

 

Protiv Olija opet uz njihovu očiglednu prednost na određenim pozicijama (kao i kod Španaca), vi ste bili egal do kraja. Logično je ako se setimo koliko igrača je otišlo i ko je doveden na njihovo mesto, da će biti potrebno vreme da sve klikne. Bilo je potrebno i prošle godine. Želimir je na ovu osnovu nakalemio par prilično specifičnih igrača koje treba sačekati da se priviknu i uklope u njegovu viziju košarke.

 

Da, ali taj Olympiacos je igrao bez Brazdeikisa (ubedljivo najboljeg poentera Zalgirisa, dosao uz veliko obestecenje), Sikme (znamo svi ovde koliko je to pametan i koristan igrac u reketu) i McKissica (jos jedan energy guy koji moze da pomogne u rotaciji i da da 10-15 poena).

 

Oni su igrali dok su imali snage, ali kako je vreme proticalo bilo je jasno da Papanikolau previse igra, da Fall nije trenirao, da je NWG igrao rovit. Vratili su se uz podrsku publike i ogromnu volju, a tu je bilo i sudjenje da ih spasi propasti. U Areni bi lagano pukli jedno 15 razlike.

 

Mislim, evo, zamislimo da u KKP ne igraju Ponitka (on stvarno nije igrao), Smailagic i Dozier. Imas Avramovica, Puntera, Andjusica i Jaramaza spolja + Nunnally + LeDay + Kaminski i Koprivica uz Trifunovica (kao sto je Oly imao Lountzisa). I onda dodje Valencia u gostima i zamalo pobedi, njihovi navijaci isticu kako to nije bilo lose usred Beograda, a niko da uzme u obzir povredjene igrace.

 

KKP jeste vec sad jako dobra ofanzivna ekipa, ali defanziva, skok, gradjenje, cvrstina, u tome i dalje nisu tako dobri kao sto bi trebalo. Oly bi ono dobio 20 razlike u kompletnim sastavima, sto nije nikakvo pljuvanje ovog KKP, samo drugacije misljenje da i nije sve tako dobro kao sto izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Da, ali taj Olympiacos je igrao bez Brazdeikisa (ubedljivo najboljeg poentera Zalgirisa, dosao uz veliko obestecenje), Sikme (znamo svi ovde koliko je to pametan i koristan igrac u reketu) i McKissica (jos jedan energy guy koji moze da pomogne u rotaciji i da da 10-15 poena).

 

Oni su igrali dok su imali snage, ali kako je vreme proticalo bilo je jasno da Papanikolau previse igra, da Fall nije trenirao, da je NWG igrao rovit. Vratili su se uz podrsku publike i ogromnu volju, a tu je bilo i sudjenje da ih spasi propasti. U Areni bi lagano pukli jedno 15 razlike.

 

Mislim, evo, zamislimo da u KKP ne igraju Ponitka (on stvarno nije igrao), Smailagic i Dozier. Imas Avramovica, Puntera, Andjusica i Jaramaza spolja + Nunnally + LeDay + Kaminski i Koprivica uz Trifunovica (kao sto je Oly imao Lountzisa). I onda dodje Valencia u gostima i zamalo pobedi, njihovi navijaci isticu kako to nije bilo lose usred Beograda, a niko da uzme u obzir povredjene igrace.

 

KKP jeste vec sad jako dobra ofanzivna ekipa, ali defanziva, skok, gradjenje, cvrstina, u tome i dalje nisu tako dobri kao sto bi trebalo. Oly bi ono dobio 20 razlike u kompletnim sastavima, sto nije nikakvo pljuvanje ovog KKP, samo drugacije misljenje da i nije sve tako dobro kao sto izgleda.

 

Čak i bez tih igrača je Oly bio u prednosti, prvenstveno zbog skoka koji sam zaboravila da spomenem u prvom postu. To je boljka KKP, a bila je čak i u prošloj sezoni kad su imali Lessorta. 

 

Ne mislim da je sve sjajno i bajno, već da je bolje nego što deluje na prvi pogled. I da nisu u pitanju porazi koji će igrače da ubiju u pojam, nego oni iz kojih može da se raste i uči. Verujem da će ovaj tim ponoviti odličnu sezonu, samo treba imati malo više strpljenja jer će biti par neprijatnih poraza usput da bi se došlo dotle.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni, niti ima smisla nešto posebno polemisati o tome da li je Partizan ozbiljno oštećen, jer ima isuviše očiglednih i nedvosmislenih dokaza da jeste, niti ima smisla previše gubiti vreme i energiju na to. U široj slici, Partizan ima sasvim ok suđenje u EL i sa izuzecima kao što je ovaj može da se živi.

 

Bilo je toliko dobrih i toliko loših stvari u Partizanovoj igri i mislim da bi na tome trebalo držati fokus. Mi smo uspeli da ostanemo u utakmici u prvom poluvremenu u kojem smo bili ozbiljno nadigrani, odigrali smo brutalnu 3/4 i pružili vrlo ozbiljan otpor i u 4/4, iako je bilo jasno da nas stižu i prestižu. To bi trebalo poneti iz ovog meča, uz dodatak da je bilo nekoliko izuzetnih pojedinačnih igračkih minijatura bez kojih, koliko god pričali o važnosti timske igre, protoka lopte itd., ova ekipa ne može da postiže uspehe. Ne mogu ni da budem nezadovoljan odbranom, rekoh već da defanzivni skok prilično kvari opšti sliku o odbrani.

 

Na minus strani, nekako imam utisak da se nedovoljno ozbiljno prilazi problemu defanzivnog skoka. Mogu da živim s tim da će zbog karakteristika naših centara većina ekipa imati prednost u skoku, ali ne mogu da živim s tim da gledam napade protivnika od po tri minuta u kojima iz sedmog puta konačno uspeju da daju koš. To je već faza kad navijam da ga daju jer ne mogu više da podnesem da opet uzmu loptu posle promašaja. Protiv Olija, iako je subjektivni osećaj da su nas malo manje masakrirali nego Barsa, odnos skokova pod našim košem 21:18. Dokle god nam se takve stvari ponavljaju, verovatnoća da dobijamo takve utakmice je vrlo mala. I zato, defanzivni skok mora da bude timska stvar na kojoj svi moraju da rade, jer nam je to bez konkurencije problem broj jedan.

 

Na minus strani takođe moram da pomenem i Kaminskog. Moram da prvo da kažem da me generalno kao pojava prilično iritira i da zbog toga verovatno preterujem u kritikama. Sad čitam njegovu izjavu, nešto u stilu 'e jbg nisam znao da se kod vas i tehnička broji u faulove, eto, mnogo se razlikuju NBA i evropska košarka, treba mi vremena da naučim'. Takve stvari me izuvaju iz cipela. To ti je posao druže, masno si plaćen za to što radiš, koliko bi tačno vremena gospodin izvoljevao da nauči osnovna pravila? Ne pričamo ovde o prilagođavanju na sudijski kriterijum, nepisana pravila, na sitne fore koje će evropski igrači da ti prodaju neko vreme, nego o osnovnim stvarima. U koje spada i to da jebeno ne naslanjaš ruke na igrača koji zakucava, jer to milovanje protivniku ništa ne smeta a uvek mu donosi 2+1. Iz te kategorije je i onaj faul PJ-a u finišu na šutu za tri iz ćoška, neverovatno lenj i tupav potez. Sa čisto igračke strane meni je Kaminski u principu ok, stvarno mislim da će vremenom da bude sve bolji i da će nam donositi jedan sasvim pristojan napadački set, koji uključuje i šut za tri i igru na niskom postu i asistencije, uz koliko - toliko pristojnu odbranu i kontrolu skoka.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, NMX said:

 

Gledam malo statse. Maltene 16 skokova u napadu za protivnika u proseku u prva 4 meča. Mi smo na preko 10 ofanzivnih skokova u proseku za protivnika. 

 

Jezivo i jedno i drugo. 

 

Samo što mi imamo cirka 11 centara. 

 

Ako ima neko negde da iskopa, kako je bilo prošle sezone. Sećam se da smo i jedni i drugi dozvoljavali dosta off skokova protivniku ali ovo sada je kriminal.

 

Bez kopanja, Partizan je i prošle sezone imao problema sa def skokom, posebno kad je Smajli bio u igri. Ali nije bilo toliko drastično, a i Partizan hvatao dosta ofanzivnih skokova, Lesor je veći deo sezone bio najbolji ofanzivni ribaunder u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Arsenije Pesic said:

To je već faza kad navijam da ga daju jer ne mogu više da podnesem da opet uzmu loptu posle promašaja.

Ono kad se radost zbog njihovog promašaja za dva u trenutku pretvara u bes zbog skoka u napadu i lopte koja ide ka otvorenom šuteru na liniji za tri. :ranting:

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Bez kopanja, Partizan je i prošle sezone imao problema sa def skokom, posebno kad je Smajli bio u igri. Ali nije bilo toliko drastično, a i Partizan hvatao dosta ofanzivnih skokova, Lesor je veći deo sezone bio najbolji ofanzivni ribaunder u EL.

Ostavio sam na prethodnoj strani, bili smo poslednji po def. skoku. Što se tiče bolda, mislim da smo bili 14. u ligi, dakle timski ne baš sjajni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...