Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Kad se već gađamo željama, čestitkama i pozdravima...TM

 

Keenan Evans (Goss) / Đeljan / Aleksa (Dimitrijević)

Punter (C) / Marinković / Nakić

Hezonja / Nunnally / Ponitka

Leday / Moneke 

Nebo / Kaboklo / Kopriva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom bih apelovao da se pogledi bacaju i na koledz i razvojnu, osvezavanje bazena sa talentom u Evropi je prosto pod moranje. Nemojmo opet praviti iste greske. Mora neko da bude i 7,8 igrac u rotaciji koji ne kosta bogaoca, a ima potencijal da napretkom vec naredne sezone mozda bude i nosilac.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jedibojan said:

Oly su idioti ako puste NWG-a. A mi ako ga u tom slucaju propustimo.

Ako im dolazi Evans ili NWG ili Walkup su visak. Nesto mi je Walkup sigurniji da ostaje nego NWG

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

Iz više izvora stiže priča da su postojali konflikti u ekipi i da je atmosfera bila narušena između domaćih i stranih igrača. Priča rekla kazala ali definitivno nešto nije štimalo. Nekako mi se čini i da tu ima najveću odgovornost Željko. Meni sa strane kad god sam vas gledao odnos Željka prema domaćim i stranim igračima je totalno drugačiji. Razumem da je to ,, zato što mu oni više znače " ali neko mora i da se zapita da li im odgovara da ih hvata za vrat, urla im u lice i skače na svaku njihovu grešku dok stranci rade šta požele uz tapšanje po ramenu i koju reč nezadovoljstva. U tim situacijama se može javiti nezadovoljstvo. Elem, postoji priča rekla kazala da je Naneli imao sukob sa Anđušićem a da je Avramović stao u zaštitu Danilu a PJse sukobio sa Kaminskim. Sve u svemu, neverovatno, ni na kraj pameti nije bilo ni nama komšijama a kamoli vama koji pratite svoj klub i koji ste uključeniji u dešavanjima da tim koji vodi Željko Obradović može da izgleda ovako. Ozbiljan tim ste napravili i ove godine bez obzira što se vremenom uvidelo da se izostanak Lesora, Egzuma i Madara nije nadoknadio adekvatno. Ali opet sa druge strane došli su jako kvalitetni igrači koje bih i ja doveo u Zvezdu da se pitam. Sve pa čak i Kaminskog. Jednostavno ekipa nije kliknula a deluje da su i neki igrači koji su dugo u klubu prezasićeni. Lepo je igrati u Partizanu i Zvezdi ali to sa sobom nosi i ogroman pritisak. Neko se ne navikne a neko može tako godinu, dve. Apropo Pantera, meni on deluje prezasićeno i čini mi se da neće ostati za sledeću sezonu. 

 

4 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Kada dodamo mejl za Madara koji je završio u džanku, odjebavanje Miška, neizvesnost oko tiketing servisa u nezapamćeno euforičnom treuntku, informacije koje su curile oko pregovora sa igračima... jedna ozbiljna kečina za ovu sezonu, marketing i neke aktivnosti su bile dobre ali to je bukvalno neka 10. tačka po prioritetu.

 

Što se tiče tima, ekipe (lol), očigledno je svlačionica u kurcu, poverenje u sebe, saigrače i trenera je na minimumu u poslednje tri godine. U do or die utakmici imaš dva, tri igrača koji energetski pariraju protivniku, što reče Edin većina igrača je delovala kao da jedva čeka da se serija i sezona završi. Meni je delovalo da su svi iznureni, da im je muka jedni drugih, trenera, pritiska, očekivanja i da je sve otišlo niz vodu. Tim/ekipa je isto kao i klub, spuštenih gaća dozvolio da mu se najljući rival (sa kojim su tenzije na vrhuncu) ispiša na njegovom terenu za metlu. Isto jedna kečina, kolektivna.

 

Željko kao glavni baja ove cele priče nosi i najveću odgovornost za tim/ekipu, pre svega za sebe i svoje saradnike. Nisam objektivan i imam mnogo poverenja u njega, pa ne mogu ni pošteno da ocenim, ali mi je užasno gorak ukus znajući da je sa njim, pored njega, sve ovo uspelo da se izdogađa. Sve i da ekipa ne klikće, pada, greši, gubi, puca... uvek bih očekivao reakciju, rezove, doselekciju, šta god da je potrebno. I kada se setimo da je pre jače od dva meseca nekako izjavio da manje-više nema tu mnogo šta da se uradi, da i on ima neke trenerske limite... očekivao sam makar da ne izgledamo kao bušan kurton kada je najvažnije.

 

I još nešto, Panter je odigrao skandaloznu seriju, ali Edin je lepo podsetio kako je taj igrač dolazio na najveće utakmice i serije. Fiba LŠ finale 2x, F4 sa Armanijem, serija sa Realom, prošlogodišnja serija. Stoji profesionalnost i odgovornost, ali nekako mi se i po njemu videlo da je sve otišlo do kurca.

 

Još prošle godine sam predvideo ovakav scenario
i dobio sam mnogo podsmeha, nadmenih komentara.

 

Došlo je do zasićenja igrača i gubitka motiva nosioca igre.

Nije to bilo teško predvideti

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

@Alexandar auuuh, kakav throwback. Vidi, nije da nisi pogodio neke stvari. Pogotovo ovaj deo:

 

Quote

Ta hemija se neće više ponoviti. 

Bačene tolike pare na Pantera, Ledeja i Nanelija će se brzo pokazati kao potpun promašaj. 

Ispostavilo se kao prilicno tacno. I nesto sto su sada, kao generali posle bitke, konstatovali i neke vidjenije kosarkaske face (Edin, Vlade Djurovic, Uros Lukovic, Ratko Varda...). 

 

Ali da si malo bolje upakovao, ne bi bilo tako primljeno.

 

Svakako zanimljive su i reakcije i odgovori koje si dobio 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Alexandar said:

 

Još prošle godine sam predvideo ovakav scenario
i dobio sam mnogo podsmeha, nadmenih komentara.

 

Došlo je do zasićenja igrača i gubitka motiva nosioca igre.

Nije to bilo teško predvideti

 

Pa sad, 22. Jul... nedelioc naroda nas još nije ispalio, teško da je bilo lako predvideti šta se dogodilo na kraju. Više si bio ptica zloslutnica 😄 

Verujem da niko nije očekivao da se hemija ponovi, ali smo se nadali da će se graditi nešto novo što će šljakati... zanimljiv throwback ali ne dajem previše kredita. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nekako NWG i Smith ne idu zajedno. Slicni tipovi igraci. Naravno, NWG klasa iznad.

Ako je tacno ovo za Paris, onda bi trebalo pojuriti TJ-a, iako ne deluje kao da bi bio trenerov izbor. Ali zamislite taj duel sa Yagom.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kooineeperk said:

@Alexandar auuuh, kakav throwback. Vidi, nije da nisi pogodio neke stvari. Pogotovo ovaj deo:

 

Ispostavilo se kao prilicno tacno. I nesto sto su sada, kao generali posle bitke, konstatovali i neke vidjenije kosarkaske face (Edin, Vlade Djurovic, Uros Lukovic, Ratko Varda...). 

 

Ali da si malo bolje upakovao, ne bi bilo tako primljeno.

 

Svakako zanimljive su i reakcije i odgovori koje si dobio 🙂 

 

Jesu Vlade Đurović i Varda baš košarkaške face... do mojega. 

 

Najgore su ove generali posle bitke 'esam vam rek'o priče. Lako je sada pisati da su pare na Puntera, Nunnaly-ja i Ledaya "bačene", inače ne verujem da bi neko bio gadljiv na njih u rosteru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Generalno govoreći, pošto će Panter ostati kod nas prosto zato što ga za ove pare niko drugi neće, treba rastjerati sve ostale strance koji su mu saučestvovali u pravljenju atmosfere kojom smo počašćeni u finalnoj seriji, i zatim treba dovesti što manji broj Amerikanaca koje on može da uzme pod svoje.

 

Prema tome, treba gađati Poiriera (jer će on tražiti da ide negdje gdje će biti starter sad kad je Real produžio Tavaresa) i to na money no object bazi i, kao high risk - high reward opciju, Vlatka Čančara. Denver ima team option za njega, nešto ne vjerujem da će ga zadržati, niti da će nakon one povrede imati mnogo drugih NBA opcija. Takođe treba pitati Bogdana kakav je Vit Krejči ka' čoek.

 

EDIT: ima i honourable mention: Franjo Nateklina na poziciji štopera pass first plejoa

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uh, Poarje bi bio bonba, nisam znao da je Tavares produžio sa Realom.

Inače ja verujem da bi se Panteru lako našao klub za iste pare, ali nisam siguran da Žots to želi 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marvin said:

Uh, Poarje bi bio bonba, nisam znao da je Tavares produžio sa Realom.

Inače ja verujem da bi se Panteru lako našao klub za iste pare, ali nisam siguran da Žots to želi 

Brt, pominjalo se (eurohoops, ako me služi memorija pamćenja) da kod nas ima 2,6 miliona po sezoni, nema šanse da mu nakon ove sezone to neko ponudi. Ni blizu. Ja sam čak u fazonu da platimo mi 500k ako možemo da ga maknemo, ali objektivno nema šanse, nema teorije da sad dobije preko milion i po negdje drugo.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
18 minutes ago, Beonegro said:

Generalno govoreći, pošto će Panter ostati kod nas prosto zato što ga za ove pare niko drugi neće, treba rastjerati sve ostale strance koji su mu saučestvovali u pravljenju atmosfere kojom smo počašćeni u finalnoj seriji, i zatim treba dovesti što manji broj Amerikanaca koje on može da uzme pod svoje.

 

Prema tome, treba gađati Poiriera (jer će on tražiti da ide negdje gdje će biti starter sad kad je Real produžio Tavaresa) i to na money no object bazi i, kao high risk - high reward opciju, Vlatka Čančara. Denver ima team option za njega, nešto ne vjerujem da će ga zadržati, niti da će nakon one povrede imati mnogo drugih NBA opcija. Takođe treba pitati Bogdana kakav je Vit Krejči ka' čoek.

 

EDIT: ima i honourable mention: Franjo Nateklina na poziciji štopera pass first plejoa

 

Punter je izgleda kriv i što je otišlo Kosovo. 😁

 

Čančar na poziciji na kojoj smo najpopunjeniji.

 

Poiriera na prvog centra? 😮 Nije ti dosta mlitavih bijelaca?

 

Nateklina? Zar nismo rekli da nećemo kamenjare onomad kad smo prekrižili Nicka the bricka?

 

Krejči kao šta tačno? Premalo za prvog pleja a previše za trećeg beka.


Edit: Koliko se sjećam za Pantera se jeste vrtilo nesto oko 2,5-3 milke ali za dvije sezone. Nemoj baš ovoliko da pretjeruješ. 🙂

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

 

Jesu Vlade Đurović i Varda baš košarkaške face... do mojega. 

 

A ne, nego su random forumasi vece face od njih. Vazi. 😄 Edina (i Milosa s njim) si galantno izbacila iz price.

 

39 minutes ago, DameTime said:

Najgore su ove generali posle bitke 'esam vam rek'o priče. Lako je sada pisati da su pare na Puntera, Nunnaly-ja i Ledaya "bačene", inače ne verujem da bi neko bio gadljiv na njih u rosteru.

 

Pa to su dve razlicite kategorije, "Generali posle bitke" i "Vizionari". Ovi prvi su trash sami po sebi, ovi drugi barem imaju neki bragging rights (kad pogode). Naravno da je lako sada pisati/pricati o nedovoljnom ucinku Pantera, Nanelija i Ledeja (aka "Generali posle bitke") - i upravo je to fora - sto je Alexander o ovome pricao u Julu prosle godine ("Vizionar" koji je pogodio).

 

Mozda je srecno pogodio, mozda pronicljivo to napisao jer je video nesto, da moze da ode u tom smeru, ali je cinjenica da je tako bilo.   

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Punter je izgleda kriv i što je otišlo Kosovo. 😁

 

Čančar na poziciji na kojoj smo najpopunjeniji.

 

Poiriera na prvog centra? 😮 Nije ti dosta mlitavih bijelaca?

 

Nateklina? Zar nismo rekli da nećemo kamenjare onomad kad smo prekrižili Nicka the bricka?

 

Krejči kao šta tačno? Premalo za prvog pleja a previše za trećeg beka.

 

Cancar na poziciji na kojoj ne znamo da li ostaje 1 igrac. 

Spoljne pozicije:

Punter Krejci

Vanja

Cancar Trifa

Je meni vrj.

TetkaNina drugi izbor iza NWG. Jedan od igraca kojima izgleda mnogo vise lezi fiba basket.

Sto se tice centara deluje da ce tu ove godine biti ok izbor, a Poarier je pri vrhu. Rekao bih odmah iza Motley-a. Tu su i Zo, Ibaka, Queta, Goga... Nesto ce se probrati

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

A ne, nego su random forumasi vece face od njih. Vazi. 😄 Edina (i Milosa s njim) si galantno izbacila iz price.

 

Edina i Miloša sam galantno izbacila jer su za dvojicu pomenutih gospoda. Stavljati Vardu i Đurovića koji bacaju besmislene hot tejkove u istu rečenicu sa Edinom i Milošem je blasfemija.

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Pa to su dve razlicite kategorije, "Generali posle bitke" i "Vizionari". Ovi prvi su trash sami po sebi, ovi drugi barem imaju neki bragging rights (kad pogode). Naravno da je lako sada pisati/pricati o nedovoljnom ucinku Pantera, Nanelija i Ledeja (aka "Generali posle bitke") - i upravo je to fora - sto je Alexander o ovome pricao u Julu prosle godine ("Vizionar" koji je pogodio).

 

Mozda je srecno pogodio, mozda pronicljivo to napisao jer je video nesto, da moze da ode u tom smeru, ali je cinjenica da je tako bilo.   

 

Nije on nikakav "Vizionar" nego je takođe bacio hot tejk, za koji je verovatnoća bila 50-50 da se ostvari, kao što je McThunder naveo iznad. Činjenica je da su Punter, Leday i Nunnally respektabilni igrači za EL ekipe koji ne mogu istovremeno biti jedini odgovorni za cvetanje prošle sezone i propast ove sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...