Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, John Terry said:

 

Kapiram, editovao sam baš zato da ne misliš da je nešto na konto tvog upisa.

 

Mi možemo dvojku da pokrpimo sad, ali četvorku ako ne dovedemo bukvalno smo džaba sasuli ovoliki novac u ostatak ekipe.

 

Bukvalno dzaba ...sto ne znaci da ne mozemo da ostvarimo uspeh sa ovim timom, ali bi za to ova imena u skladu sa kvalitetom i godinama morala da prevazidju svoje realne mogucnosti. 

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

 

Pa koj kurac smo trosili tolike pare onda? Nema izgovora. Cilj mora da bude plej of, sve ispod je neuspeh. Jebote pa nije valjda da nam treba 30 miliona da bismo sklopili tim?

Razumem šta kažeš i slažem se da plej of treba da bude cilj, a plej in neki još realniji cilj.

Ipak, i pored toga što smo trošili više nego ikad i skupili (na broj) igrača kao retko ko - to ne menja činjenicu (u stvari, moje mišljenje) da smo mi oko 10-og mesta po kvalitetu tima, a vrv i budžetu. 

Real, Barsa, Efes, Fener, Pao, Oli, Milano, Monako, Partizan. Od koga iz tog skupa imamo bolji tim (uključujući i trenere) ili veći budžet? Ja mislim niodkoga. Što, naravno, ne treba da bude opravdanje niti da smanji ambicije, za koje smo se već složili da se kreću oko plej ofa/plej ina. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MarioKempes said:

Razumem šta kažeš i slažem se da plej of treba da bude cilj, a plej in neki još realniji cilj.

Ipak, i pored toga što smo trošili više nego ikad i skupili (na broj) igrača kao retko ko - to ne menja činjenicu (u stvari, moje mišljenje) da smo mi oko 10-og mesta po kvalitetu tima, a vrv i budžetu. 

Real, Barsa, Efes, Fener, Pao, Oli, Milano, Monako, Partizan. Od koga iz tog skupa imamo bolji tim (uključujući i trenere) ili veći budžet? Ja mislim niodkoga. Što, naravno, ne treba da bude opravdanje niti da smanji ambicije, za koje smo se već složili da se kreću oko plej ofa/plej ina. 

Prošle godine smo po kvalitetu bili 14,15 pa smo na kraju završili kao 9/10. Kvalitet u nekim slučajevima i nije presudna stavka. Olimpijakos je prošle godine bio za klasu iznad nas pa smo ih oba puta dobili. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo za Real,Olimpijakos i Monako,pa ajde neka bude i Barselonu bi smio glavu na panj da ce biti u top 10. Vjerujem da ce i Fener biti tu,ostalo zavisi od milion kockica,povreda,hemije,srece i nesrece,inspiracije i neinspiracije igraca i trenera.

Naravno da su Makabi ,Milano i Efes,pa i nasa dva tima blizi vrhu od Albe ili Asvela ali sve je to vrlo neizvjesno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čočo said:

Prošle godine smo po kvalitetu bili 14,15 pa smo na kraju završili kao 9/10. Kvalitet u nekim slučajevima i nije presudna stavka. 

Slažem se. Baskonija i Žalgiris su takođe premašili očekivanja. Neki drugi su podbacili, poput Efesa. Zato je sport i zanimljiv i ima smisla. Diskusija je počela od upisa (mislim @goldberg) koji kaže da je katastrofa ako ne budemo među 8, a nije specijalni uspeh ako odemo na f4. Ne slažem se sa tim stavom, pa sam zato obrazložio svoje misljenje. Za mene nije katastrofa ako budemo 10., a ogroman, ogroman je uspeh ako odemo na f4.

Edited by MarioKempes
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Припреме званично не могу да почну више од 35 дана пре прве Ел утакмице, колико знам. Ови тренинзи који почну 19. би морали да буду на добровољној бази, тако да ће бити добар показатељ то колико ће се играча ту појавити да ради са Душком. Ево кажу на твитеру Рокас слетео, чекамо остале...

Link to comment
Share on other sites

Prošle godine i prije početka sezone svima nam je bilo jasno da će biti ozbiljne doselekcije i da se trener neće zadržati. Sad bar nema te bojazni. Ne vjerujem da će biti doselekcije osim u slučaju nužde (tj. neke teške povrede, daleko bilo).

Teško je davati prognoze jer je mnogo novih igrača i ne može se znati kako će tačno njihovi individualni kvaliteti da se ukope u tim. Ako sve klikne kako treba, možemo glatko ući u plejof. Ne bi to bila nikakva senzacija. Naravno, može da ispadne i potpuno disfunkcionalna ekipa, ali mislim da su za to ipak mnogo manje šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stanko1997 said:

Možda nepopularno mišljenje, ali mene Efes uopšte ne fascinira. Otišli su im dugogodišnji trener i vođa ekipe, to ne može da ne ostavi posledice. Trener, bar meni ne uliva poverenje, možda grešim. Od igrača, kod nas bih voleo da vidim samo Klajburna, Tompsona i Brajanta, ostali su mi nekako ili stariji i zasićeniji posle toliko godina pod Atamanom, ili su na granici EL/EK igrača.

 

Buboa je i dalje klasa u El i pored toga sto ima 35 godina. Jaci igrac od Teodosica trenutno zasigurno jer je two way igrac i to ozbiljan two way. Rekao bih da je najpotecenjiniji igrac u Evroligi koji je bio u drugom planu zbog Micic-Larkin tandema.

 

Sa toliko godina je i dalje u stanju da odigra ne dobru nego vrhunsku odbranu. Podjednako dobro igra i na 1 i na 2, ne tako cesta pojava kombo beka. Nije neki asistent ali mu je svako dodavanje skolsko i precizno i svakako nije sebican igrac. Bio je jedan od najboljih sutera u Evroligi prosle sezone sa nestvarnih 48% za 3 na 111 suteva a imao je vrhunske procente i za 2-58% i sa linije penala-87%, 10.8ppg. Igrao 25 minuta a gubio svega 0.9 lopti po mecu a bek je. Bukvalno mu je svaki potez skolski. Izuzetno zahvalan igrac i siguran sam da nije ni preskup bio s obzirom na godine, pritom je cekao neko vreme za jacu ponudu, i dalje ne mogu da ga prezalim sto ga nismo doveli jer mi je jedan od najomiljenijih igraca. Bio bi savrseno resenje za ono sto nam treba sad na 2. Sjajan sut i dobra odbrana, plus moze i da organizuje po potrebi.

 

Sto se tice Efesa deluje da ce dovesti startnu cetvorku tako da bih sacekao sa konacnom projekcijom rostera ali definitivno su kandidat i za f4 sa Klajburnom kao najboljom trojkom u Evroligi i bekovskom linijom sa Tompsonom, Larkinom, Buboom i Brajantom kao 2/3 opcijom su u par najjacih evroligaskih bekovskih linija. Plus ovog Turcina bek ap pleja sto su doveli je imao ozbiljne brojke u Darusafaki. Dovesce startnu cetvorku a Vilis je ok bek ap opcija. Na centru su bas lepo popunjeni sa Plajsom koji je visok i ima sut, Zizic kao old skul centrom koji je dobar ispod kosa i pristojan defanzivac i Dzounsom koji atleta i dobar defanzivac, bolji igrac od Bolomboja recimo zasigurno prema ono sto sam video, jedino sto nema iskustvo u El mada ako su se olako Motli i Lesor presaltali kao najbolji centri iz Evrokupa siguran sam i za Dzounsa da ce biti dobar.

 

Trener jeste upitnik, ali oni imaju roster za osvajanje lige i imaju sve sto treba u timu izuzev startne cetvorke koju ce verujem dovesti do pocetka.

 

Kada tako pogledas koliko imaju vrhunskih igraca i koliko bi doveo kod nas, nema ni po drugim timovima vise od 4 vrhunska igraca koja bi doveo kod nas da su nesto vau bolja resenja od nasih, eventualno u par najjacih timova imas 5-6 igraca i to sigurno nisu jaci nego svaki nas rekao bih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

U Evropi na toj poziciji ne postoji slobodan igrac kome mozes da upises 25 minuta po utakmici i budes uveren da ce odigrati svoje.

 

Mozemo Mikija koji je i dalje slobodan, od njega znas sta da ocekujes. Dobra defanziva, solidan skok, ume po nesto i u napadu, jedino sto ima sut bas los. Odigrao je 32 utakmice po 22 minuta, sto znaci da je sigurnije resenje od Rubita koji je imao ozbiljnu povredu. Rubit je dosta talentovaniji napadacki odnosno ima siri arsenal u napadu ali 34. godine plus je propustio pola utakmica prosle sezone u El. 

 

Pod uslovom da Simonovic na pripremama pokaze naznaku da moze biti i 3/4 Petruseva, ne bih se previse bunio da dovedemo Mikija, a cak ni Rubita. Ipak nadam se necemo boljem iz Nba. Baci cu oko sta je jos ostalo sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Mozemo Mikija koji je i dalje slobodan, od njega znas sta da ocekujes. Dobra defanziva, solidan skok, ume po nesto i u napadu, jedino sto ima sut bas los. Odigrao je 32 utakmice po 22 minuta, sto znaci da je sigurnije resenje od Rubita koji je imao ozbiljnu povredu. Rubit je dosta talentovaniji napadacki odnosno ima siri arsenal u napadu ali 34. godine plus je propustio pola utakmica prosle sezone u El. 

 

Pod uslovom da Simonovic na pripremama pokaze naznaku da moze biti i 3/4 Petruseva, ne bih se previse bunio da dovedemo Mikija, a cak ni Rubita. Ipak nadam se necemo boljem iz Nba. Baci cu oko sta je jos ostalo sve.

Мики није слободан играч, само се причало да би га Виртус можда пустио, али од тога није било ништа.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Miki je vise 5 nego 4, i da Weems nije bio povredjen , sumnjam da bi i sekunde proveo na PF poziciji. 
 

Njegovo dovodjenje kod nas (koje sam prizeljkivao) imao bi logike da nismo doveli Tobija i Bolomboja. 
 

Nama treba klasicna 4ka , a ne opet neko resenje izmedju cega imamo dovoljno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Мики није слободан играч, само се причало да би га Виртус можда пустио, али од тога није било ништа.

 

Na basketnews-u ga nema u rosteru Virtusa.

 

https://m.basketnews.com/news-190141-euroleague-transfer-market-2023-signings-and-rumors-updated-daily.html

 

E sad ga ima na sajtu Evrolige, mada sajt El bi je bukvalno diskutabilniji sto se tice azurnosti. Za solidan broj igraca su fejlovali sa pozicijama gde su ih stavili. Bukvalno amaterski sajt.

 

5 minutes ago, Admiral said:

Miki je vise 5 nego 4, i da Weems nije bio povredjen , sumnjam da bi i sekunde proveo na PF poziciji. 

 

Imali su Zaitea i Bakoa na 5.

 

Kod Paskvala je igrao na 4 kada su na 5 igrali Gudaitis i Pojtres. Prvo je delio minutazu sa Vil Tomasom a kasnije sa Kuzminskaskom.

 

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

treba nam proper 4, koja moze da bocka trojke iz coska ili sa 45 preko 35%

sve ostalo sto moze da radi je plus

 

Davidovac je stigao sa 46% za 3 a Simonovic sa 35%. Ok nisu procenti iz Evrolige, ali siguran sam da mogu 35%+ i u El. Uostalom Davidovac je imao 35% u poslednjoj El sezoni.

 

Po toj logici nam ne treba cetvorka onda.

 

Ipak mislim da nam fali defanzivno jaka cetvorka dobrog skoka a sut bi stavio tu kao sekundarnu stvar jer u petorci sa Sabazom, Nedovicem, Giedraitisom i Tobijem ti ne fali neki vau suter vec nam fali defanzive i cvrstine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Brat od Korneta said:

Imali su Zaitea i Bakoa na 5.

 

Kod Paskvala je igrao na 4 kada su na 5 igrali Gudaitis i Pojtres. Prvo je delio minutazu sa Vil Tomasom a kasnije sa Kuzminskaskom.


Sve meceve protiv Armanija u PO italijanske lige je pocinjao na 5. 
Na 4 je igrao silom prilike, jer je Weems bio povredjen isto kao i Bako. 
 

Ne kazem da nije igrao ja 4 , ali je po minutama a posebno karakteristikama 5. Nama takav ne treba. Imamo ih.

 

 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

Just now, Admiral said:

Sve meceve protiv Armanija u PO italijanske lige je pocinjao na 5. 
Na 4 je igrao silom prilike, jer je Weems bio povredjen isto kao i Bako. 
 

Ne kazem da nije igrao ja 4 , ali je po minutama a posebno karakteristikama 5.

 

Po minutazi je 95% sezone igrao na 4 a kod Paskvala verovatno 100% na 4. Sto se tice karakteristika nisam siguran da Paskval ne zna kosarke pa je doveo Mikija da mu igra na 4, cak naprotiv mislim da je najbolji trener u Evropi, mada ovo je subjektivno misljenje. Skariolo takodje jedan od najboljih.

 

Svakako je Miki legit opcija na 5, zbog suta mozda ga ima i vise smisla koristiti na 5, ali on poslednje 3 sezone minimum 90%+ utakmica je igrao na 4.

 

I nema sumnje da bi bio bolje resenje na 4 da moras da biras Mikija sa 25% za 3 ili Davidovca koji je imao elitne procente bukvalno ili Simonovica koji dolazi sa 35%. Jasno je i da trazimo nekog ko je cvrsci i moze da zida pa smo tako hteli Sengeliju pre Polonare kog izgleda da sad na leto nismo ni hteli uopste koji je bolji suter ali losiji defanzivno i ne zida kao ovaj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

treba nam proper 4, koja moze da bocka trojke iz coska ili sa 45 preko 35%

sve ostalo sto moze da radi je plus

Nama treba defanzivna zver na 4, a ako ume da ubode makar svaku treću trojku to je bonus.

Imamo centre koji umeju za tri tako da nije uslov da bude šuter, ali defanziva je must i da ne bude operisan od napada.

Idealno bi bilo kad bi došao neko poput prajm Singltona ili Rendolfa

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...