Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Sve tobož branioci regionalnog takmičenja koji jedan pišljivi raspored ne zna ili neće da sastavi kako treba. Čuj, bolje igrati takmičarske utakmice sa Megom, FMP i SC Derby nego prijateljski turnir protiv Bajerna, Albe i Virtusa. 🤦

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

@Kooineeperk Možeš li meni da pojasniš? Bez zajebancije, pa nek bude i da sam glup. Ne idemo na zvanični turnir regiona čiju ligu igramo a idemo na landara pišore turnir u Berlinu, nakon dva ista takva u Grčkoj?

 

Mislim, legitimno je reći da nećeš da igraš Superkup ABA, ali ne mogu da tvrdim da je normalno da nećeš iz razloga zauzetosti zbog nekog apsolutno nebitnog pripremnog turnira. Šta, kao krijemo karte?

 

Mogu, kad tako lepo pitas. 

 

Prvo, Magenta kup je nesto gde vec tradicionalno ucestvujemo. Kao i turnir na Krit-u. Treci pripremni turnir nam je na Sardiniji (Italija) sa Armanijem, Dinamom i valjda Efesom. Ne znam na koji jos "isti takav u Grckoj" mislis. 

 

ABA SuperCup je iznet kao ideja nakon sto su se vec znali termini pripremnih utakmica, pa tako i nase ucesce na Magenta kupu.  Kad se igrao, sva tri puta je pocinjao 20.sept ili kasnije (jednom je bio krajem Septembra). ABA SuperCup je nesto sto su i ranije ekipe "odjavljivale". Sledece godine tog ABA SuperCup-a mozda opet ne bude, a da smo mi ispalili Bajern zbog njega verovatno nas ne bi naredne godine zvali opet. Uz to, verujem da se i za ovakve prijateljske turnire potpisuju neki ugovori i neka odgovornost lezi na nama, jer su vec otisle najave/reklame o tome ko ucestvuje, sigurno su i hoteli i letovi bookirani. Da, znam da sve to moze da se sredi, ali bi bilo ruzno da to uradimo domacinu koji nas je svake godine lepo ugostio. 

 

Uz sve to, tim ima plan priprema koji je pravljen prema ovim turnirima za koje smo se prijavili. Ako neko drugi ima lufta ili mu odgovara u njegovom planu priprema, blago njima. Nama ne odgovara da igramo 5 utakmica u 5 dana i da letimo i jurimo sa turnira na turnir. 

 

Da, voleo bih da osvojimo trofej, gde god da ucestvujemo, ali mi je stvarno nebitan ABA SuperCup sa sportske strane, osvojili smo ga jednom... U ovoj fazi sezone najbitnije je da se ekipa dobro spremi za sezonu a ne sta ce da osvoji. 

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno iko veruje da će taj ABA Superkup biti takmičarski turnir? Nemojte da se zajebavamo, pa i taj Partizan će više da se trudi na nekom pripremnom turniru nego tamo. Zadnji put kad se igralo, mi smo ispali od Primorske u četvrtfinalu, toliko o takmičarskom turniru. 🤷

Link to comment
Share on other sites

Ali najsmesnije od svega je sto se sada dize frka a vec mesec dana se zna da mi necemo igrati taj SuperYabadabadu Kup na trogodisnjoj osnovi. I pre one smesne sednice ABA lige. 

Ljudi kao da delimicno prate ili selektivno pa se sada probudili i pitaju se otkud ovo, kako sada necemo igrati, zasto necemo igrati.

 

Necemo i ne treba da igramo, ozbiljni turniri definisu rasporede na vreme i u ozbiljnim okvirima a ne mesec dana pred kup po sistemu jao bre pa zaboravili smo da definisemo datume. 

 

Mangeta (ili kup koji je sponozor T Mobile) je dogovoren prvo a sad ovi sto su se setili setili se...

 

Edited by pilif88
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nebitno da li je takmičarski ili nije.

 

Ide vikend, lepo vreme, dogovoriš se da u subotu odeš sa nekim finim društvom na izlet.

U petak uveče zove šef, kaže sutra obavezna radna subota.

Ukoliko si u poziciji da odjebeš šefa, treba to da uradiš, jer se radne subote ne organizuju na taj način.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Holivud said:

 

 

Apsolutno. Deo si ABA a ne nemačke lige.

Odvratno ponašanje.

 

A misliš da zajebavanje sa terminima nema nikakve veze sa Čovićevim ponašanjem? Sa divljanjem navijača? Sa 1001 saopštenjem?

 

Bold: Sa kakvim ljudima? Pa te ljude boli dupe za Zvezdu, zvaće Partizan sledeće godine lagano umesto nas, ili Cedevitu ili Hercliju. Smešno.

U jbte. Ja ne mogu tebe da shvatim. Toliko si zapeo za ABA kup i kritikuješ Zvezdu i Čovića, te te navijači Partizana lajkuju, a njihov tim ne igra KLS (Nacionalnu Ligu) i nikog od njih ne vidim da se groze toga kao ti za  neigranje Zvezde u ABA kup.

Šta je po tebi važnije?

KLS ili ABA kup

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alexandar said:

U jbte. Ja ne mogu tebe da shvatim. Toliko si zapeo za ABA kup i kritikuješ Zvezdu i Čovića, te te navijači Partizana lajkuju, a njihov tim ne igra KLS (Nacionalnu Ligu) i nikog od njih ne vidim da se groze toga kao ti za  neigranje Zvezde u ABA kup.

Šta je po tebi važnije?

KLS ili ABA kup

Pa ABA kup. Sve ono,, što Čović neće da igra". 😂

Edited by Čočo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexandar said:

U jbte. Ja ne mogu tebe da shvatim. Toliko si zapeo za ABA kup i kritikuješ Zvezdu i Čovića, te te navijači Partizana lajkuju, a njihov tim ne igra KLS (Nacionalnu Ligu) i nikog od njih ne vidim da se groze toga kao ti za  neigranje Zvezde u ABA kup.

Šta je po tebi važnije?

KLS ili ABA kup

 

Mnogo me briga za navijače Partizana, njihove preferencije, šta je njima bitnije i kako oni sebi opravdavaju što ne igraju domaću ligu. Njihov klub, njihova stvar. 

 

I jedno i drugo je važno, ne samo zbog trofeja, bitno je poštovati takmičenja u kojima nastupaš kao i klubove koji dele to takmičenje sa tobom. 

Sve je to lepo što nas evroligaši žele na svojim turnirima ali razlog tome je taj jer trenutno imamo novca i respektibilnu ekipu. 

 

Ne kritikujem "Zvezdu" već onog ko u ime kluba donosi odluke i ne samo zbog ovog već generalno ponašanje NČ. 

Edited by Holivud
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Holivud said:

 

Mnogo me briga za navijače Partizana, njihove preferencije, šta je njima bitnije i kako oni sebi opravdavaju što ne igraju domaću ligu. Njihov klub, njihova stvar. 

 

I jedno i drugo je važno, ne samo zbog trofeja, bitno je poštovati takmičenja u kojima nastupaš kao i klubove koji dele to takmičenje sa tobom. 

Sve je to lepo što nas evroligaši žele na svojim turnirima ali razlog tome je taj jer trenutno imamo novca i respektibilnu ekipu. 

Pa dobro ako je i jedno i drugo važno.

Spoiler

Jedino ne znam postoji li neki tim da ne igra nacionalno prvenstvo i šta bi ti rekao da Zvezda ne igra nacionalno prvenstvo kad si toliko zapeo za aba superkup

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Holivud said:

 

Mnogo me briga za navijače Partizana, njihove preferencije, šta je njima bitnije i kako oni sebi opravdavaju što ne igraju domaću ligu. Njihov klub, njihova stvar. 

 

I jedno i drugo je važno, ne samo zbog trofeja, bitno je poštovati takmičenja u kojima nastupaš kao i klubove koji dele to takmičenje sa tobom. 

Sve je to lepo što nas evroligaši žele na svojim turnirima ali razlog tome je taj jer trenutno imamo novca i respektibilnu ekipu. 

 

Ne kritikujem "Zvezdu" već onog ko u ime kluba donosi odluke. 

A šta imaš da kažeš o poštovanju iste te lige prema tvom klubu prošle godine? 

S tim što ovo nema veze ni sa kakvim poštovanjem već jednostavno ni jedan ozbiljan klub ne bi izabrao igranje ABA kupa koji se igra kad se nekom, kako stvari stoje ćefne a raspored se pravi danas za sutra. A sa druge strane imaš unapred pripremljen pripremni period, konačno usmerenu pažnju na evropsko takmičenje pa samim tim tako i sklapan roster, igraš tri jaka EL turnira koja su organizovana mnogo pre danas za sutra ABA kup takmičenja. Da je na vreme sve javljeno pa i da se uskoči i odigra i to takmičenje ovako ABA liga nastavlja da pokazuje veštine dobre organizacije koja nas kako stvari stoje očekuje i ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexandar said:

Pa dobro ako je i jedno i drugo važno.

  Hide contents

Jedino ne znam postoji li neki tim da ne igra nacionalno prvenstvo i šta bi ti rekao da Zvezda ne igra nacionalno prvenstvo kad si toliko zapeo za aba superkup

 

 

Apsolutno sam protiv neigranja nacionalnog prvenstva, smatrao bih taj čin ultimativnim nepoštovanjem (prema drugim klubovima, ljubiteljima košarke, srpske košarke generalno). Jeste prvenstvo loše i obezvređeno ali sigurno neće biti bolje odbijanjem da se u istom igra.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

A šta imaš da kažeš o poštovanju iste te lige prema tvom klubu prošle godine? 

S tim što ovo nema veze ni sa kakvim poštovanjem već jednostavno ni jedan ozbiljan klub ne bi izabrao igranje ABA kupa koji se igra kad se nekom, kako stvari stoje ćefne a raspored se pravi danas za sutra. A sa druge strane imaš unapred pripremljen pripremni period, konačno usmerenu pažnju na evropsko takmičenje pa samim tim tako i sklapan roster, igraš tri jaka EL turnira koja su organizovana mnogo pre danas za sutra ABA kup takmičenja. Da je na vreme sve javljeno pa i da se uskoči i odigra i to takmičenje ovako ABA liga nastavlja da pokazuje veštine dobre organizacije koja nas kako stvari stoje očekuje i ove godine. 

 

To sam i napisao, da je trulo i od ABA lige što ranije nije utvrdila datume superkupa i da bi mogla biti ok ideja da se svake godine igra u drugoj zemlji učesnika ABA s tim da ne mora npr da se igra u BG kad dođe red na SRB. To je promocija košarke.

 

Poštovanje mora da bude simetrično, NČ preteruje u saopštenjima, napadima za svakakve gluposti, nadjebava se nadjebavanja radi, pa onda kad smo stvarno oštećeni to je samo još jedno saopštenje u nizu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da je neko potpisao, pa mi se zato pojaviše silne nove stranice, kad ono - Aba Superkup.

 

Dobro de, odustali smo jer smo imali ranije zakazan raspored pripremnih utakmica i turnira koji ne trpi promene. Nije šećer u vodu... Da smo odustali od KLS lige, a videli smo dve godine uzastopno da se i to može, pa da naoštrimo tastature budući da je reč o pravom trofeju koji se dodeljuje već tri četvrtine veka...

 

Ali da se sad bacamo u nesvest i doživljavamo reakcije slične heroinskim krizama zbog Aba Superkupa??!

 

Pa nemojmo to sebi da radimo, i to na svu ovu muku oko iščekivanja dvojke i četvorke.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ABA superkup je cef pojedinaca, a ne trofej. Pre svega bilo kakvo trofejno takmicenje se mora najaviti godinu dana unapred, pa cak odrediti i vremenski okvir. U trenutku kad smo dogovorili ucesce na turniru u Nemackoj nije postojala ni najava o ABA superkupu, a kamoli kakav datum. Potpuno neozbiljno i nekorektno bi bilo da smo odjavili nemce, jer eto iskrsao je tamo neki ABA superkup. ABA pod hitno mora ucvrstiti termine utakmica, jer proslogodisnji PO je ispod nivoa gradskog takmicenja zone jug osrednjeg grada. Superkup sa najavom od pre mesec dana ili dva je samo nastavak zonskog takmicenja i potpuni amaterizam. To sto smo deo takvog takmicenja, ne mora i nas da cini potpunim salabajzerima i amaterima.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kokodakalo said:

ABA superkup je cef pojedinaca, a ne trofej. Pre svega bilo kakvo trofejno takmicenje se mora najaviti godinu dana unapred, pa cak odrediti i vremenski okvir. U trenutku kad smo dogovorili ucesce na turniru u Nemackoj nije postojala ni najava o ABA superkupu, a kamoli kakav datum. Potpuno neozbiljno i nekorektno bi bilo da smo odjavili nemce, jer eto iskrsao je tamo neki ABA superkup. ABA pod hitno mora ucvrstiti termine utakmica, jer proslogodisnji PO je ispod nivoa gradskog takmicenja zone jug osrednjeg grada. Superkup sa najavom od pre mesec dana ili dva je samo nastavak zonskog takmicenja i potpuni amaterizam. To sto smo deo takvog takmicenja, ne mora i nas da cini potpunim salabajzerima i amaterima.

Koliko je to od ABE sve ozbiljno govori i to da se nije znalo  kad se igra finale i polufinale ABA lige "par dana pre odigravanja"

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Klubovi su znali prije dva mjeseca da ce biti super kupa.

 

Ucesce nije obavezno. 

 

Svako bira ono u skladu sa svojim interesima. Nema ljutnje.

 

Ali nije se znalo kada. A i sto bi se znalo za tamo neki kup kad se ne znaju datumi playoff utakmica?

 

Samo da navijaci klubova koji ce igrati ABA SuperCup ne krenu sa najavama "Krećemo po prvi trofej!" jer im se to jednom vec obilo o glavu. I sve je cool 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Holivud, iskreno, ne znam koja je motivacija NČ (ili kako si već formulisao) jer se ne bavim njime. Što se tiče poštovanja, to treba da bude uzajamno, ABA je pokazala i nepoštovanje prema vama i drugim potencijalnim učesnicima, ali i neorganizaciju. Lepo je to da se ispoštuje domaći kup, takmičenje, ali igrači i stručni štab treba unapred da znaju aktivnosti na pripremama jer je to važno. U ovoj situaciji, kad je nešto već ugovoreno a nije se ni znalo da li će se ovo takmičenje uopšte održati, meni je no brainer da ispoštuješ to dogovoreno, a dodatan plus je što će ekipa od toga imati više koristi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...