Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Kad bolje razmislim Kalina bi super legao ( nisam se ložio do sada na njegov dolazak jer je bio nerealan, ali sad...) na ovaj tim. Na SF bi bili zamlja jaki a može i na PF. Mi svakako imamo Tobija i Simonovića koji mogu na PF pa da se svi zajedno rotiraju. Hanga sa SF može da zatvori i SG. Daj vamo Kalinu i dobrog SG pa da vadim rakiju 20 godina staru. ❤️😍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Je li Kalina uopšte igrao PF u Barsi? Kako biste rasporedili minute sa njim? 

 

Igrao je prvih 10 kola dok je Mirotic bio povredjen.

 

Kod nas je igrao vise na 4 prvih par meseci dok je Vajt bio povredjen.

 

Kalina je legit 3/4 opcija iako je primarno trojka al je na 4 za nas bolji nego sve ove opcije koje su trenutno dostupne iz El. Cak je i na 4 ono sto nam treba a to je defanziva pre svega, dovoljno dobar u skoku i sa pozicije 4, moze da razigrava sa niskog posta sto nam fali, znacajno je popravio sut za 3 poslednjih nekoliko sezona. U Barsi je sutirao odlicnih 40%. 

 

U ovakvom sastavu kakvom imamo ne bi morao da igra cesto izolacije spolja kao onomad kada nismo imali mnogo resenja u napadu sto je radio kod Radonjica precesto jer nismo imali 2ipo igraca da resavaju 1 na 1 a sada imamo vise od toga.

 

Ukoliko se ne nadje odgovarajacu dvojka no problem kad bi dosao Kalina, hipoteticki ukoliko uopste postaje realne sanse da dodje, Hanga na 2 da deli minutazu sa Nedovicem, Kalina da igra 4/3 recimo 10ak minuta na 3 i 20ak na 4 a ostatak na 4 da popune Simonovic/Davidovac ko bude bio bolji.

 

Sabaz, Hanga, Gedraitis/Lazarevic, Kalinic, Bolomboj. Defanzivni bedem petorka za evroligaske uslove. Pritom da ne manjka napad kao nekad kad smo imali defanzivno jake petorke gde je trpeo napad. Tu bi imao Sabaza da igra 1 na 1 i razigrava, igras akcije za Gedraitisa za sut, Kalina da igra unutra, Bolomboj da bude lob meta i pretnja na ofanzivnom skoku.

 

Samo da se potvrdi sto pre da ide zvanicno iz Barselone i dovesti Kalinica po cenu da ne dovedemo jos jednog beka, dati mu para koliko god da trazi. Njegova vrednost za Zvezdu je daleko veca od njegove realne cene.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ako bude slobodan... Siguran sam da ćemo mu ponuditi dobar ugovor... A baš mi nije realno da ode negde u EL , a da to nismo mi. Jedino da mu neko , eventualno PAO, ponudi neki toliko dobar ugovor da je to toliko bolje od naše ponude. Uostalom, kad ako ne sad na ovaj roster..

Link to comment
Share on other sites

Zbog čega je obrisan onaj tvit da je Partizan zainteresovan za Kalinu?

 

Quote

Obradović se fokusirao na dvojicu proverenih igrača, reprezentativaca, prekaljenih evroligaških imena od kojih je jedan Laprovitola, dok se drugi drži u tajnosti.

 

Ovo se skroz uklapa plus je Zoc trenirao Kalinu u Feneru, jedina sezona kad je uzeo EL zapravo gde je Kalina uz Ekpea bio najbolji igrač na F4.

 

100% će da ponude neku ludu cifru Kalinariju, taman i da amortizuju fijasko sa Mirotićem.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Holivud said:

Zbog čega je obrisan onaj tvit da je Partizan zainteresovan za Kalinu?

 

 

Ovo se skroz uklapa plus je Zoc trenirao Kalinu u Feneru, jedina sezona kad je uzeo EL zapravo gde je Kalina uz Ekpea bio najbolji igrač na F4.

 

100% će da ponude neku ludu cifru Kalinariju, taman i da amortizuju fijasko sa Mirotićem.

 

Quote

Nikola Kalinić je u kratkom intervju za "Basket Njuz" odgovarao na brojna pitanja koja kruže oko njega prethodnih nedjelja, kao i na pitanje da li bi nekad prešao u Partizan. Kalinić je na to pitanje odgovorio da da se to neće desiti, ali da nema ništa protiv ljudi koji bi to učinili. "Ne. Nije to za mene, to nije moj način. To je tako. Neki momci su to uradili. Znam da se Miroslav Raduljica vratio u Srbiju da igra za Zvezdu, ali ne vidim sebe da to radim", rekao je Kalinić.

 

Kalina ako ode u Partizan preskačem čitavu sljedeću sportsku sezonu. Svašta sam vidio u sportu, ali mislim da ne postoji ni 0,1% šanse da on ode tamo.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Holivud said:

Zbog čega je obrisan onaj tvit da je Partizan zainteresovan za Kalinu?

 

 

Ovo se skroz uklapa plus je Zoc trenirao Kalinu u Feneru, jedina sezona kad je uzeo EL zapravo gde je Kalina uz Ekpea bio najbolji igrač na F4.

 

100% će da ponude neku ludu cifru Kalinariju, taman i da amortizuju fijasko sa Mirotićem.

Čekaj, stvarno misliš da postoje novci koji bi kalinića odveli u partizan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Holivud said:

Zbog čega je obrisan onaj tvit da je Partizan zainteresovan za Kalinu?

 

 

Ovo se skroz uklapa plus je Zoc trenirao Kalinu u Feneru, jedina sezona kad je uzeo EL zapravo gde je Kalina uz Ekpea bio najbolji igrač na F4.

 

100% će da ponude neku ludu cifru Kalinariju, taman i da amortizuju fijasko sa Mirotićem.

Teska glupost pomisliti, a kamo li ovo napisati... Tacno da je Partizan jedini klub na svetu, Kalina ne bi tamo presao. Za njega i Nedu, glavu stavljam na panj...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno ne mislim da ce doci Kalinic. Jurili smo Sengeliju, to je putokaz kakvog igraca mozemo ocekivati na cetiri, a trenutno, fale nam dva igraca, jedan na dva, drugi na cetiri. 

 

Neka prvo raskine ugovor i zvanicno pa da vidimo gde ce, ne bih se iznenadio da se vrati u Valensiju, mozda je i njemu preko glave igranja u Srbiji

Link to comment
Share on other sites

Bolje da dodje samo Kalina, nego cetvorka i bek. Kalina je suv kvalitet, dobra odbrana i skok. Plus jos gomila stvari. Pomerilo bi to malo Hanginu poziciju i to je to. 

 

Nas roster je malo konfuzno selektiran i deluje da su neki igraci visak, ali bi Kalinin dolazak sve to složio kako treba.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ko od na trzistu aktivnih EL timova juri SF tj kome bi Kalina bio meta? 
 

PAO mi ne pije vodu, jer su potpisali Papapetrua, i ganjaju startnu cetvorku. 
Bilo je jasno da nece ni u Barsi. 
 

Makabi?

baskonija?

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...