Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

A sto se Kuzmica tice, on je u konkurenciji Martina, Mitrovica i Raduljice odigrao:

- u ABA 14 utakmica, ukupno 119minuta (8.5min prosecno po tekmi), 50p (3.6) uz 84% za 2p i 67% bacanja, 35 skokova (2.5) i indeks 78 (5.6) 

- u EL jos vise, 21 utakmicu i to 16 starter, 194min (9.2min prosecno), 63p (3) uz 71% za 2p i 60% bacanja, 50 skokova (2.4) i indeks 99 (4.7) 

 

S obzirom da je realno bio treci centar i da je Martin bio jedno vreme sredinom sezone povredjen, imao je OK doprinos - posle nam jednostavno nije trebao. 


Ali sada sa Tobijem, Bolombojem, Simonovicem i Mitrovicem koji je tu ostao, koji ***** nam treba Kuzmic?! 

 

Jedino za Kup i KLS. 

 

I ako ga Dusko zaista zeli - to je ok, mozda neki backup i za trening - ali KOLIKO SMO MI TO PLATILI? To je nesto sto Dusko ne odlucuje nego samo Covic. Ako je Kuzmic dobio bilo sta vise od onog sto je Mitrovic imao prosle godine (drugim recima - debelo smanjenje plate, pola od onog sto je primio prosle) onda jos i ok, a ako je dobio koliko i prosle to nema nikakvog smisla osim da se peru pare... 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kankkunen said:

Šta ti predlažeš?  možda Papu Inoćentija.

 

E, to je već nešto u čemu se potpuno slažemo.  Tako je kako je, ali da se baš i ne pravimo da smo slepi i da smo budale.

 

Pri tome, igrači, treneri i menadžeri ionako skidaju kajmak u nečemu što je neprofitna aktivnost, budući da je evropska košarka žestoki gubitaš, pa je i logično da se i sportski direktori, predsednici i ostali menadžement nekako namire.

 

Jedan bivši košarkaš KKCZ, kasnije i trener, pričao mi je da mu je smešno kada, recimo, gazda nekog kluba zapreti sportskom direktoru za talove... Veli, neka ga plati koliko ovaj uzme od katova, pa onda možda i neće biti taljenja...

 

I tako u stvari i jeste. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, quentin said:

Šta ti misliš, zašto Duško želi da zadrži Kuzmića? Imaš li neku ideju kakvu mu je ulogu namijenio?

Nemam pojma, mogu samo da nagađam ... ako žele širi rosrer od 15-ak igrača onda možda ima smisla.

Pričalo se još u toku sezone da Duško ceni njegov odnos prema treningu, obavezama ... nikad problem sa njim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Nemam pojma, mogu samo da nagađam ... ako žele širi rosrer od 15-ak igrača onda možda ima smisla.

Pričalo se još u toku sezone da Duško ceni njegov odnos prema treningu, obavezama ... nikad problem sa njim.

Siri roster od 15 igraca ne podrazumeva da imas 5 centara, nego 3 eventualno 4. Sto mi vec imamo (4). 

Ovo je sada 5. igrac na poziciji centra. Ili cak 6. centar ako racunamo ko sve moze da zaigra kao centar. 

 

Zar nije to mogao neki junior da popuni? 

 

Ne pravi problem ni Raduljica. Ni ja nikada ne bih pravio problem da dobijam pare ni za sta. Malo bi me doduse bilo sramota, ali sta sad... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kankkunen said:

Nigde nije sve čisto, ni u Realu, Barsi ... posebno kod njih.

Možemo i da ispravljamo krivu Drinu, samo ... ima li vajde. :smiley33:

 

Mnogo me briga sto jos negde toga ima... not. 

Sta kao, sad sto toga ima i u drugim klubovima treba i mi da se pomirimo sa tim? Zasto mora opravdanje za nase lose postupke da se trazi u tudjim losim postupcima (ako ih ima)? Zasto ne bi razumno uvideli da to nije dobro i tako i rekli? "Ej, vidi, oni tamo su gresili, hajde i mi isto tako da gresimo"? 

 

Nemoj ovo da shvatis kao da napadam nesto tebe, samo me iznervirala ova odluka kluba. Mislim da je ili bacanje para ili neki Covicev dil. A takve stvari nas kostaju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Nigde nije sve čisto, ni u Realu, Barsi ... posebno kod njih.

Možemo i da ispravljamo krivu Drinu, samo ... ima li vajde. :smiley33:

 

Ne kažem da je svuda čisto ali ovakvih kombinacija kao što su Smraduljica i Kuzmić nema niđe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klasičan kriminal. Što se Duška tiče, verovatno mu ne smeta da ima još jednog igrača na treningu a i ne plaća ga iz svog džepa, šta ga briga, nije tu da ispravlja krive drine koje nemaju veze sa košarkom. Kao što mene u mojoj firmi zabole đoka kakav budžet ima neki drugi sektor sve dok je moj podmiren kako treba.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, božija noga said:

 

Znaci jos jedno pojacanje i to je to za ovu sezonu.

 

Ili se pravi B ekipa za KLS i KRK ill se nesto duguje ili se neko igra. Cetvrto nema. Nerealno produziti igraca na dve godine, a u pretprosloj je igrao 50%, a u upravo zavrsenoj 15-20% vremena bez da je imao neku zvanicnu povredu. Sorry, ali no.

Link to comment
Share on other sites

Ne mož krme jedan kasvetan roster da ne zagadi svojim kombinacijama.
Pedes godina lihvarenja je jednostavno jače od bilo kog autoriteta, ideje ili zacrtanog cilja.
Šta očekivati od lika koji je Lorencu uvalio sina midžeta za bekapa...i tek tada smo nekako odreagovali i setili se da ga pitamo dal sramote ima.
Prvo ga je skoro prokleo zbog odlaska u Real, pa ga vratio ćopavog za 400k što je tada bilo u rangu našeg max ugovora i evo agoniji nema kraja.
Dok mi gledamo u zrna dal će Kalina nazad...Čoki nam potpisuje mumiju na još dve godine.
Svira njemu paja za F8, F4...

Sportski menadžer nikada nije ni stanovao u toj tikvi...kokošar bio i ostao.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hrabro said:

Bez uvrede, i ništa lično, ali daj ovde barem da ne bude zajebancija i da se ne pričaju laži. Čuj Kuzmića je Ivanović hteo da produži, i da mu se da još plus samo pojačan ugovor (plata i bonusi), kako da ne… To je priča za malu decu i obična bajka, u to ni sam Čović ne veruje ja mislim. Pritom ga nije Ivanović koristio jedan jedini minut u igri u ceoj finalnoj seriji, znači lik je kampovao u civilu sa kamiondžijom i ostalim mediokritetima.


Kuzmić, Mitrović, Davidovac, Raduljica i ostali domaći mediokriteti, pa i kum, su klasično pranje i izvlačenje para, talovi.

Preneo sam ono što sam čuo još u toku sezone, već sam to pominjao ranije, a izvor je prilično pouzdan ... bar za mene.

Nikog ne bijem po ušima da veruje u tu priču, i to je to. Svako neka veruje u ono što želi.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Savke88 said:

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 

Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 

 

Dobrodošao. :thumbsup:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Savke88 said:

Кузмићев останак захтевао Ивановић. 

Следећег четвртка, презентује се нови играч на позицији два. 

Source? 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...