Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Da, sad vidim da je otisao u CSKA.

 

Ko je uopste ostao na trzistu da odgovara takvom opisu? Shengelia ne dolazi, Mirotic ne dolazi, od igraca koji mogu da igraju na 4 ostaju Hommes, Kalinic, Singleton, Rubbit, Olinde i Williams.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Da, sad vidim da je otisao u CSKA.

 

Ko je uopste ostao na trzistu da odgovara takvom opisu? Shengelia ne dolazi, Mirotic ne dolazi, od igraca koji mogu da igraju na 4 ostaju Hommes, Kalinic, Singleton, Rubbit, Olinde i Williams.

Hommes povreda neka koliko znam. Kalinic nam nije potreban na toj poziciji treba cvrsca cetvorka, a on je vise 3. Singleton star, nije to igrac od pre 2 3 godine. Rubbit isto godine, Olinde niti smrdi niti mirise, mlad je ali ne znam. Williams ako mislimo na Williamsa iz Pao-a, taj tip mi se nikako ne svidja, duzi niz godina igra za gubitnicke timove…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Da, sad vidim da je otisao u CSKA.

 

Ko je uopste ostao na trzistu da odgovara takvom opisu? Shengelia ne dolazi, Mirotic ne dolazi, od igraca koji mogu da igraju na 4 ostaju Hommes, Kalinic, Singleton, Rubbit, Olinde i Williams.

 

Mislim da su slobodni Jasiel Rivero i Louis Labeyrie, rekao bih bolja opcije od pomenutih (Kalinić ima klub a i nije PF). 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikola0707 said:

Hommes povreda neka koliko znam. Kalinic nam nije potreban na toj poziciji treba cvrsca cetvorka, a on je vise 3. Singleton star, nije to igrac od pre 2 3 godine. Rubbit isto godine, Olinde niti smrdi niti mirise, mlad je ali ne znam. Williams ako mislimo na Williamsa iz Pao-a, taj tip mi se nikako ne svidja, duzi niz godina igra za gubitnicke timove…

Vilijams iz PAO odlazi u Hapoel Jerusalim kod Džikića. Ja samo znam i za Alana Vilijamsa što je valjda produžio sa Lokomotivom

Link to comment
Share on other sites

Можда би Мамади Диаките био реалнији?

 

Има прстен са Милвокијем (велике заслуге за исти наравно хаха), играо пред крај сезоне у Кливленду, био и у Оклахоми. На озбиљном програму код Бенета је провео 5 година. Октагон агенција га заступа. Занимљив играч би могао да буде у наредних 7-8 година за европску кошарку, ако се определи за ову страну Атлантика.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Noah Vonleh, Matt Ryan ili Isaiah Mobley. Mišljenja?

Od ta tri igrača najbolje rešenje bi bilo Mobli. Nakon njega Vonli, a na zadnjem mestu Rajan.

 

Iako je bez ikakve sumnje Rajan najbolji šuter od ove trojice i ima stvarno puter ruku, ali on u Evropi ja mislim svakako nije ni 4, već 3 (zbog sajza uglavnom, 1.98cm). A druga stvar zbog koje njega treba preskočiti je to što je on iako bi npr. hipotetički i igrao 4 u Evropi, a i uopšteno i u Americi je taj tip igrača, on bi bio streč 4, jer sem šuta nema ništa i jako je limitiran igrač u napadu. Nama treba versatilniji igrač, neki all-around igrač, ali i koji naravno ima šut, i ume i može da ubacuje konstantno i to u ozbiljnim procentima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BB7 said:

Можда би Мамади Диаките био реалнији?

 

Има прстен са Милвокијем (велике заслуге за исти наравно хаха), играо пред крај сезоне у Кливленду, био и у Оклахоми. На озбиљном програму код Бенета је провео 5 година. Октагон агенција га заступа. Занимљив играч би могао да буде у наредних 7-8 година за европску кошарку, ако се определи за ову страну Атлантика.

Videh već da se provlači na Tviteru, navodno Duško insistira na njegovom dovođenju, i on je njegova prva opcija za poziciju 4.

 

Deluje mi da je on taj, i prototip tog igrača, igrač kakav nam je potreban. Dakle versatilan, all-around igrač. Dobar sajz i deluje mi da ima baš dobar raspon ruku, i takođe da je dosta agilan. Takođe je i rekao bih šampionski igrač, ima taj mentalitet, što je itekako bitna stvar - osvajao NBA, G-ligu i NCAA titulu (i to pod ozbiljnim trenerom i u ozbiljnom sistemu) iako u ovoj prvoj nije doprineo i bio je u ulozi "mahača peškirom sa kraja klupe", ipak nije zanemarljivo to što je ipak bio tamo u timu tada. A za ove druge dve titule je itekako doprineo i imao (veoma) važnu ulogu u osvajanju istih.
 

Ono što su mu neke mane koje sam zapazio su to što je sporiji, tromiji i slabije pokretljiv i mobilan igrač. Sporiji rad nogu i pokreti, a onda i koordinacija nogu i pokreta, lošiji lateral takođe. Što se tiče igre u napadu tu ima slabiji lošiji bolhendling i low-post igru (nekako nespretno i nezgrapno reaguje i rešava situacije iz iste).

 

Zanimljiv i kvalitetan igrač svakako, treba ga uzeti u razmatranje.

Edited by Hrabro
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...