Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

21 hours ago, goldberg said:

 

Priblizno isti budzet ako racunamo da su dosli Kalinic, Mirotic, Baron, Simonovic, Teodosic i Davies umesto Vildoze, Hollanda, Martina, Bentila, Raduljice i Kuzmica? 

 

 

Nesto veci, kad kazem priblizno znaci da je tu negde +/- 10% e pa ovo sto sam sastavio bi bilo 10% skuplje. 

To podrazumeva da se otarasis plata Kuzmica, Raduljice i jos nekih nebitnih likova koji su na platnom spisku. Ali pre svega ove dvojice. 

I zavisilo bi naravno od toga koliko Mirota dobije.

Beron je pred operacijom ili je obavio vec, nisam ispratio. I imao je odsustvo zbog povrede ove sezone, barem jednom da pamtim. Stariji je 3 godine nego sto je imao kad je bio kod nas, sada vec u 32. godini, mozda bi mu cena bila slicna kao kad je vec jednom bio kod nas ali svakako niza nego prethodne sezone. Ali ne mora on, ne znam uopste da li je i slobodan, nego jednostavno neki bek suter nam treba jer nam sut nedostaje kao 'leba da nemamo. 

Kalinic bi dosao se opet vratio da se bori za najveci uspeh Zvezde u EL, ne zbog para.

Simonovic ne moze da dobije nesto mnogo vise od Petruseva. 

Za Dejvisa je kruzila neka prica da smo imali nacelni dogovor za neku sumu koja je meni iskreno mala. Bilo je dosta manje od 1mil po sezoni. Ali je posle trazio vise.

Teodosic bi dosao da zavrsi karijeru, nesto kao Markovic, i iako je mnogo veci igrac od njega, mislim da ne bi precenio sebe a realno ne vredi milion. To samo pijani Virtus davao toliko. I to kad je bio mladji. 

 

Ove sto si pobrojao prethodne sezone imali su cca 4mil (kad bi Vildozu racunali kao da je odigrao celu sezonu). 

 

Mirotic 2mil, Baron 600k, Simonovic 600k, Kalinic 1mil, Teodosic 700k, Dejvis 800k. To je 5.7mil za igrace koji vrede, vs 4mil za igrace koji osim Vildoze nisu bas impresionirali, a i Vildoza je samo povremeno (Kuzmica i Raduljicu da ne pominjema). Na onih 15ak miliona budzeta razlika od 1.7mil je oko 11%. Dakle tu sam negde. 

 

 

21 hours ago, Igor_ said:

Petrusev nema 70k.

Teo milka isto tesko. 

Davidovac 40k moja procena. 

Ima skoro 70k. 

Za Tea sam odgovorio iznad.

Za DeDu ne znam, ali prosta neka procena u odnosu na druge nase igrace. Mislim da je ok dati mu i 60k, ali da se nadjemo na 50k 🙂

 

 

19 hours ago, Carl Johnson said:

Evo jos jedan fun fact od mene:

 

Dalibor Ilic, Dzon Holand i Miroslav Raduljica su zajedno imali preko milion evra platu. Znaci jedna ozbiljna evroligaska zver.

 

Dr Nebojsa, nadmasi to i ovo leto, znamo da citas, ti to mozes! Nemoj da te loze da si bio oslobodjen od fizickog vaspitanja u skoli, ti si nas GM!

Ispravka fun fact-a, ova trojica su imala dosta iznad 1mil. Kad dodas jos i Kuzmica tu, to su vec 2 ozbiljna EL igraca.

Pa sad jos izbaci iz price recimo Martina i/ili Bentila i dodaj ovaj budzet protracen na Holland-a, Kuzmic-a i Raduljicu (ajde Ilic je neki zalog za buducnost i ne vuce mnogo). Mi smo mogli da imamo 3 bas bas ozbiljna igraca. 

 

Jbg sad, sta bi bilo kad bi bilo. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TB Told said:

Kako da ne, igraču koji može da bira klub je svejedno sa kim će igrati, kakve su ambicije tog kluba i da li je predsednik tog kluba neuračunljiv.

Aj onda mi objasni sto je Lesor otisao iz KKP u Pao ako pare nisu najvaznije 

Link to comment
Share on other sites

A da sacekamo i da vidimo koji ce nam biti roster? Cini mi se da se dovode i odvode igraci,  a da niko nista ne zna. Cak ste i trenera odvodili i dovodili 🤣

Neko lupi neku glupost, a onda se ispise 10 strana o tome.  Hajde da se strpimo malo. Verovatno postoji dosta opcija. Sve to treba pogledati i preseci u ovom slucaju Ivanovic. Za one koji dozivaju macku u dzaku, videti pod Adams. Cini mi se da nemamo kredita da opet tako pogresimo.

Da li verujem da ce Kampaco, Mirotic, Kalinic sledece sezone igrati za nas verovatno ne, ali lepo je nadati se. Nece pasti nebo i ako ne igraju za nas, kao sto nije palo nebo ni kada smo izgubili majstoricu.  Zivi bili i ne nervirajte se mnogo, ima puno toga u zivotu oko se treba nervirati, a prelazni rok to sigurno nije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Za Campazza verujem kad vidim zvanicnu vest, za Kalinicia zaista nikad nisam mislio da ce ove sezone da se vrati pored ugovora kojeg ima. I Mirotic mi se uvek cinio na dalekom stapu, ali mislim da tu jos zadnja rec nije recena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djurava said:

Aj onda mi objasni sto je Lesor otisao iz KKP u Pao ako pare nisu najvaznije 

Zato što je pored para jasno da će PAO imati visoke ambicije i neće dovoditi igrače samo zato što su Grci.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ama ovako kako smo mi poceli ozbiljan klub ne pravi  tim za ozbiljan napad na top 8.

1 minute ago, TB Told said:

Zato što je pored para jasno da će PAO imati visoke ambicije i neće dovoditi igrače samo zato što su Grci.

Oly ce ih opet rutinrati u Grckoj

Link to comment
Share on other sites

Mislim ajde realno i logički razmislite (za Mitrovićeve ponude i ovaj novi ugovor) - zašto bi iz bilo kog razloga (a kamoli normalnog i racionalnog) odbio te navodne ponude koje je imao (i to 2 od EL ekipa, a jedna od Galatasaraja)?! 
 

Znači prvo em bolji i uredniji gradovi, države, život tamo, em drugo (mnogo) bolji uslovi za život i uopšteno život tamo, em treće mirnjji i laganiji život, em četvrto ima more, plaže, lepše vreme i temperatura, znači nirvana i uživanje na max. (u Turskoj i Španiji, a i u Berlinu je svakako uživanje na max., iako nema more, i nema neke uopšte velike razlike), em peto (a svakako verovatno najbitnije (skoro) svakom) plata leže redovno na račun i bez kašnjenja kao ovde (a sigurno i tamo ne tako uopšte loša/dobra plata i bonusi), em šesto (dosta) bolji uslovi za rad, trening i oporavak posle treninga i/ili utakmica, em sedmo ima već 30 godina (znači ušo je/ulazi u ozbiljne/ozbiljnije godine) i neće možda čak i nikad više imati bilo kakvu, a kamoli ovakve? ponude, znači ma apsolutno sve te neke osnovne i primarne (životne) stvari koje su bitne/najbitnije svakom sportisti i čoveku je na strani tih zemalja odakle su stigle? ponude i on se eto odluči da ostane u Zvezdu i to još naredne 3 sezone (a pretpostavljam i nadam se da nije u pitanju neka enormna/toliko velika razlika u plati i bonusima)?!
 

Pa ko je ovde/tu lud?! Mislim nemojmo se zajebavati i ajde da pogledamo realno i ozbiljno, znači sumnjivo je (blago rečeno) ovo produženje kao pljeskavica na vašaru, da se ne lažemo, kao i mnogo/dosta prethodnih ugovora i produženja koje je Čović i menadžeri dali i daju ovim mediokritetima i šljakerima koji apsolutno nigde tolike ugovore nisu i neće nikad nigde dobiti, u to nema nikakve sumnje, a kamoli da ih neko preplati kao Čović. I on samo idalje lagano nastavlja da radi to, nonšalantno, bez ikakvih problema, pritiska javnosti i navijača, strepnje da navijači i javnost ne posumnjaju prvo, a onda i urade nešto (ozbiljno) po tom pitanju, što bi svakako trebalo i moralo da se uradi već jednom i nekad, jednom za svagda da se to ispita i pročešlja, a onda i iskoreni i iščupa iz korena i da se konačno prekine sa tim lopovlukom i mutljavinom/krađom.

 

I pticama na grani je već još otkad jasno, pa čak i previše muka kao i meni od toga, da on i ostala boranija iz kluba nema kvalitet za EL uopšte, znači apsolutno ni u jednoj jedinoj ekipi u istoj oni ne mogu (niti su te ekipe uopšte nekad razmatrale i sad razmatraju, a kamoli ne daj Bože da hoće da ih dovedu i da im daju) da imaju 3. ulogu, a kamoli da budu bekap i/ili starteri ne daj Bože kao u Zvezdi, i oni eto najlaganije kao na traci dolaze, produžavaju i dobijaju samo jače ugovore i plate i bonuse, UŽAS.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, TB Told said:

Zato što je pored para jasno da će PAO imati visoke ambicije i neće dovoditi igrače samo zato što su Grci.

Na osnovu cega je jasno i sad u sastavu ima 6,7  Grka i pozdravio te Kostas Adetokumbo sinonim igraca za visoke ambicije

Edited by djurava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba nikako cekati da se sklopi roster vec sto pre i sto vise udariti po nasim igracima koji ce igrati za nas klub naredne sezone a kojih je trenutno manje od polovine u rosteru. Po Mitrovicu, Davidovcu, Nedovicu i Teu (ako uopste dodje posto ne verujem vise ni u sta no zvanicno) sto vise to bolje.

 

Zna se da Covic sklapa Ivanovicu Evrokup roster, da niko nece da dodje kod nas zbog nasih domacih igraca i to je to.

 

Ako se sve to zna i ovde je ustanvljeno (na osnovu 0 stvarnih dokaza) ne kapiram sto se ponavlja na svakoj stranici. Ponovilo se sve to 100 stranica a sad pustite nas na miru koji zeljno iscekujemo nova pojacanja i verujemo da cemo imati dobar tim.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, suptil said:

Ama ovako kako smo mi poceli ozbiljan klub ne pravi  tim za ozbiljan napad na top 8.

Oly ce ih opet rutinrati u Grckoj

A kako se pravi? Potpisani Davidovac i Mitrovic. Kvalitetni bekap igraci. Mi cemo ovesti 5-6 stranih igraca. Kada se to desi komentarisite. Proslo je 2 dana od kada su nam potvrdili EL. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VISOKOLETAC said:

A kako se pravi? Potpisani Davidovac i Mitrovic. Kvalitetni bekap igraci. Mi cemo ovesti 5-6 stranih igraca. Kada se to desi komentarisite. Proslo je 2 dana od kada su nam potvrdili EL. 

Evo druga godina zaredom kako me uprava tera od hale i sezonske karte. Vrlo uspesno i delotvorno.  Naravno da treba sacekati.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, djurava said:

Ima rezona, al ajde onda mi objasni dolazal Pantera i Zaka u EK tim sa Zagorcem 

Preterani novci+ ZO + verovatno Zeljkov dogovor sa EL da se Igra EL sa konkurentnim timom u protekloj sezoni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Potpisani Davidovac i Mitrovic. Kvalitetni bekap igraci.

Može to da se napiše još ne znam koliko puta napiše ali neće postati istina.

 

Kvalitetan bekap igrač za EL je onaj koji je na jednoj strani terena prosečan, a na drugoj strani ima bar neku iznad prosečnu karakteristiku za svoju poziciju.

 

Npr. To je kod nas do pre par godina bio Lazić. Dobar defanzivac i solidan šut iz otvorenih pozicija. Pa je i tada kritikovan.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kankkunen said:

Bogami, gledalo se i navijalo ... sad, vi kako oćete. :classic_smile:

 

cz-uvalin.jpg

da, al sad je Kuzmic koji ne igra uopste skuplji od cele ekipe zajedno a da ne govorim o Raduljici. Ljudi, prekinite da brkate pojmove, naravno da bi gledali i da prvi plej bude Rebic a drugi Topic. Narod ne odustaje zbog igraca nego zbog bezobrazluka sa istim. Ovo je bila naijaca ekipa koju smo u tom trenutku mogli imati, sad nas vec 2 sezone Covic pravi budalama. 

Edited by Redstar0356
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

Evo druga godina zaredom kako me uprava tera od hale i sezonske karte. Vrlo uspesno i delotvorno.  Naravno da treba sacekati.

Meni se cini da im je to cilj, mislim da tebe oteraju od hale 🤣 Izvini morao sam da se nasalim. Ja je uvek kupim, da se ne maltretiram kad svi posle hoce da dodju na utakmicu. Tako je bilo i ove godine.

6 minutes ago, TB Told said:

Može to da se napiše još ne znam koliko puta napiše ali neće postati istina.

 

Kvalitetan bekap igrač za EL je onaj koji je na jednoj strani terena prosečan, a na drugoj strani ima bar neku iznad prosečnu karakteristiku za svoju poziciju.

 

Npr. To je kod nas do pre par godina bio Lazić. Dobar defanzivac i solidan šut iz otvorenih pozicija. Pa je i tada kritikovan.

 

 

 

To pricas o ovo EL? Moguce. Ja i dalje mislim da je po onome sto sam video Davidovac dosta napredovao, a Mitrovic dosta puta skolovao te kvalitetn EL centre. Na srecu o tome ko igra za CZ ne odlucujemo ni ti ni ja vec u ovom slucaju Dusko Ivanovic. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vam rekao pre 2 sezone insajd informaciju a vi ste mislili da sam bot Radonje. Mislim da sam i ove sezone pomenuo kad se videlo da se ne gotivi sa trenerom i da ima sanse da se vrati. 

 

Kalinic ce opet u Zvezdy iskljucivo ako je trener Radonjic. To mu je maltene jedini uslov i zavrsio bi karijeru ovde da nije bilo Coviceve svinjarije. 

 

Jednostavno, mnogo gotivi Deja, zahvalan mu je do neba  zbog pruzanja sanse i misli da je Dejo ima velike zasluge za ono sto je kasnije postao. 

 

Naravno, niko ne spori da covek obozava Zvezdu ali eto. Detalje  sta je tacno bilo ne znam, znam samo ovo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Logično da će otići i Kampaco, pa nije čovek lud da ostaje ovde u ovaj brlog i da igra i da se kida na apsolutno svakoj utakmici a da mu saigrači budu ovi domaći mediokriteti i šljakeri, i da samo učestvuje i tavori u EL bez apsolutno ikakvih ambicija, a kamoli ozbiljnih kakve treba i mora jedan EL klub da ima u istoj, i kakve Kampaco skroz opravdano i normalno očekuje i traži. A vrlo moguće/ne bi me uopšte začudilo i da Duško pokupi prnje (odjednom) i ode, a i evo prvi pomoćnik mu otišo lagano, što nije (uopšte) zanemarljiva i nebitna stvar, čak šta više suprotno je jer je i kontinuitet, sinergija, slaganje i razumevanje na klupi (trenera i stručnog štaba) itekako (veoma) bitna, pogotovu za jednog ozbiljnog i iskusnog EL trenera kakav je Ivanović.

 

Idite, nažalost, jer je za vas i vaše živote to bolje, nema potrebe da više gubite živce i vreme i da se nervirate ovde u ovom brlogu u i oko kluba, nije ovo za vas, i niste vi uopšte taj nivo, niti ste to zaslužili. Ne treba vam ovo u životu, makar ne više, dovoljno vam je bilo i ovo od kad ste ovde, i više nego dovoljno. Spasite se i uživajte negde drugde jer je to za vas, a ne ovo ovde. Razumem vas u potpunosti ako odete.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...