Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Da Ntilikina nije dobar igrač, ne bi izašao iz razvojne lige a kamoli skupio više od 300 utakmica u NBA.

 

I onaj ko ga je gledao u NBA ili u reprezentaciji Francuske lako može da pretpostavi da će, ako dođe u Zvezdu, u EL mečovati Vildozine statse kada je reč o poenima i procentu šuta, jer to nije čak ni hot take... A pri tome bi njegovi def statsi bili nebo i zemlja u odnosu na Vildozine, kao i impakt na odbrani perimetra, preuzimanju i skoku.

 

Taj 1-2 punch u kombu sa Bazom bio bi možda i jedan od najboljih miksova u istoriji kluba, a kad tu još dodamo malog Brazilca, bili bismo čista energija, ko Duracel zečevi sa reklame.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TB Told said:

da u ekipi gde se menja 80% igrača neće dobiti prostor da se razvija kako treba


Pa to i ja pričam. Da nisu ovako nakrkali roster, možda bi imao prostora

 

6 minutes ago, TB Told said:

i da mu 10 netakmičarskih minuta u ABA ligi neće značiti mnogo.

 

Ali zato u Megi sve pršti od takmičarskih minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stanko1997 said:

Zbog toga što momak ima 17 godina i zbog toga što će u Megi da igra jednu utakmicu nedeljno, pod, neuporedivo manjim pritiskom za "dete" od 17 godina. A i neće imati ko da ga pljuje i kritikuje kad izgubi loptu ili promaši neki šut.

Tako se i postaje igrac 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Manu said:

U ovom trenutku, moram i ja da se upišem kao Ntilkinin svedok od početka NBA karijere. Skakao bih od sreće da dođe, @uini ne mogu ni da zamislim kako bi tek ti reagovao.

 

I ja sam u tom timu.

 

Iako nisam nikada cula za njega, kad sam procitala da postoji sansa da i Uini kupi sezonsku, nije vise bilo dileme, ni najmanje 😁

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stanko1997 said:

Ja sam danas malo gledao njegove hajlajtse, ono je bolesno... Ako dođe, mnogi se pored njega neće leba najesti.

 

svi izgledaju najbolje na hajlajcima.

ntilkina ima solidnih limita u napadu, cisto da se razumemo. bilo bi tu partija i gde ne moze da kupi kos ali pozadi uvek zhezhe.

Link to comment
Share on other sites

Što se Yaga tiče, pratio sam ga dosta ove sezone i za mene je to nesumnjivo nivo talenta koji može da uspe u EL. Istina je da nije toliko eksplozivan niti snažan da pravi prednost na prodoru što bi bilo očekivano od igrača sa takvim telom, ali sposobnost kreiranja šuteva iz driblinga i domet su aspekti igre gde pravi ozbiljnu razliku. Veoma dobre odluke donosi sa loptom, odlično čita odbranu, uspeva da pronađe i rolera ali i ćoškove na visokom nivou. Ispod prosečan je defanzivac i to se mora reći, ne uspeva da visinu ni blizu nadomesti stvarima koje smo viđali kod Facua.

Kada god sam ga gledao igrao je sa ogromnim samopouzdanjem i to je ono što me zapravo i plaši, taj nivo samopouzdanja je jako teško zadržati u limitranoj minutaži, a bojim se da bez njega neće uspeti da pokaže kakav je igrač.

 

Meni ovaj potpis itekako ima smisla. Naša bekovska linija ima redom 32 (Napier), 36 (Teo) i 32 (Nedović) godine i takvu istoriju povreda da je još jedan sposoban ball-handler ovde bio potreban. Čak ću reći i da bi bilo malo čudo da ova trojica odigraju sezonu takvu da Yago na nekim utakmicama ne dobije ozbiljnu šansu, teško je očekivati takav best-case scenario.

 

Napredak u Dos Santosovoj karijeri je očigledan, nakon MVP-a u Brazilu, postao je i MVP nemačke lige u prvoj sezoni i siguran sam da bi negde dobio šansu u EL. Igrač sa kojim vredi rizikovati i drago mi je da je došao kod nas i to na 3 godine.

 

Disclaimer za kraj, sve ovo pod uslovom da je zaista odluka Milenka da Nikola odigra sezonu u Megi i da tu nismo mogli ništa da učinimo.

  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

 

I ja sam u tom timu.

 

Iako nisam nikada cula za njega, kad sam procitala da postoji sansa da i Uini kupi sezonsku, nije vise bilo dileme, ni najmanje 😁

 

teokratija i on su kombo zbog kojeg bih morao da se vratim na tekme. bar nesto da pogledam

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Holivud said:

Najuriše nas Ostoja i Savić iz ABA lige.

 

E moj Čoviću.

Ne znam o cemu pricas? Za izbacivanje su Partizan, Buducnost i Derbi (filijala Buducnosti). Pri tome Derbi nema pravo glasa, jer nije u vlasnistvu lige. Ceo problem je u tome sto Zvezda ne zeli da glasa za to da Derbi dobije deo vlasnistva i pravo glasa, a po statutu bi morala. 

To sto citas komsijske novinare koji pumpaju tu temu, ne znaci da su u pravu. Tako vec danima citamo da nasi igraci dolaze za milione a da ce Mirotic da igra za sicu, posto ce ga platiti Barsa.

I jos jedna laz je da mogu da nas izbace iz ABA lige, jer je jedino sta mozemo da izgubimo je udeo u vlasnistvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Admiral said:

Posle danasnjeg potpisa, meni bi dovodjenje jos jednog beka bilo cisto gomilanje.

 

Sabaz Santos

Teo Nedovic Hanga

Gedraitis Lazic Lazarevic (Davidovac)
 

Ako bi postojala mogucnost za ekstra kvalitet , npr Loyd, slazem se da ne treba propustiti.
Frenkov profil igraca vec imamo.
 

Izvini, koji je to igrač koji je sličan FNt?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Aludirao sam na takmičarske/rezultatske ambicije Mege

Rezultatske ambicije Mege su jedno, a činjenica da će kod njih Topić igrati utakmice ćiji će ishod zavisiti i od njegovog učinka nešto sasvim drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam o cemu pricas? Za izbacivanje su Partizan, Buducnost i Derbi (filijala Buducnosti). Pri tome Derbi nema pravo glasa, jer nije u vlasnistvu lige. Ceo problem je u tome sto Zvezda ne zeli da glasa za to da Derbi dobije deo vlasnistva i pravo glasa, a po statutu bi morala. 

To sto citas komsijske novinare koji pumpaju tu temu, ne znaci da su u pravu. Tako vec danima citamo da nasi igraci dolaze za milione a da ce Mirotic da igra za sicu, posto ce ga platiti Barsa.

I jos jedna laz je da mogu da nas izbace iz ABA lige, jer je jedino sta mozemo da izgubimo je udeo u vlasnistvu.

 

Zafrkavam se, trebao sam da ukrasim post nekim smajlijem da bude jasno.

 

Ima i neka priča oko sponzora, banera, valjda nismo ispoštovali dal' admiralbet

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ukapirajte da Teodosić nema 30 godina i ne očekujte od njega 80+ tekmi u sezoni. Čovek ne može da izdrži dve jake tekme nedeljno, a kamoli duplo kolo .. O kakvom nagomilavanju pričate.. A da ne otvaram tek temu povreda. Ovoj ekipi fali još bek i četvorka da se prelazni rok uradi prvi put bez greške posle XY godina

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...