Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

57 minutes ago, Taki said:

Da li je moguće da ljudi toliko traže manu Teodosiću i da su toliko nezadovoljni njegovim dolaskom?Pa onda priče neće ga Duško,ja mislim da ga neće ali vaditi iz igre.Pogledajte tajmaut prije promašaja Hange pa Simonovića zicera kako im dodatno pojašnjava ko šta treba raditi u tom napadu i koliko mu je stalo, a pripremna utakmica.

Ali bitno da svi hvale Litvanca samo ne znam na osnovu čega i da su prezadovoljni njegovim dolaskom, a na primjer za Hangu i nisu toliko,a on i Hanga dva svijeta..Šuter koji čeka da mu se izgradi pozicija i onda i to će biti upitan procenat teško bolji od Lazićevog,odbrana čak ispod prosječna,ne zna kreirati ni sebi ni drugima,jedino skok..Ovdje se i Tobi dosta hvali a još ni utakmicu nije odigrao a Mitrović pljuje a nešto ne vidim da će Tobi više doprinjeti,možda malo bolji skok ,ali hajde to treba sačekati par utakmica da vidimo kako će izgledati..Bjelica poslije sezone u nba gdje je imao ulogu u finalu dolazi u Fenerbahče potpisuje ozbiljan ugovor,ovu sezonu čini mi se 2 miliona trebao dobiti isto bi imao 35 god,jest imao tu povredu,vratio se u martu imao je vremena da se u potpunosti oporavi i trenira,fizički izgleda dobro i nama ne valja..tu je problem jedino što smo na 5 pretrpani pa za njega nema prostora da i na 5 odigra..

Ovo se slazem stoprocentno, Lazic je kud i kamo bolji suter od Rokasa, a Tobi, cak ni u skoku nije bolji od Mitra.

Samo si zaboravio da spomenes Lazarevica, koji ce budimo realni grejati klupu, dok se vremesni Hanga baskari po terenu. Zaki boze Zvezdine dece, velika nepravda!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Pa... oni to ne bi tako nazvali. Bio je intervju Uli Henesa pre par meseci, on nadgleda i FK i KK Bajern. I u principu je bilo rečeno da trener mora da objasni zašto određeni igrač i šta doprinosi timu. Znači ne da trener kaže "hoću igrača na toj poziciji i tih karakteristika" nego mora da kaže koji igrač konkretno i zašto. Jesu malo tvrdi na davanje novca, zato su i među najstabilnijim sportskim društvima na svetu.

 

Slažem se da je to svakako bolji i mudriji način poslovanja, ali opet mi ne ide u glavu da Trinki i Laso nisu mogli da pitchiraju upravi i neke atraktivnije igrače 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se da je to svakako bolji i mudriji način poslovanja, ali opet mi ne ide u glavu da Trinki i Laso nisu mogli da pitchiraju upravi i neke atraktivnije igrače 😄 

Doveli su dva mlada igrača sa velikim potencijalom, Bolmaro i Branković plus Francisko, Edvards, Buker, Ibaka ...  zadržali su kostur ekipe iz prethodnih sezona i to je to.

Ozbiljnu ekipu imaju, kod njih se najviše pita SD Baezi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mesina, Laso, Itudis, Barcokas, Ataman i Obradović su bolji treneri od Ivanovića, od EL trenera, Sale je tu negde. Što i nije loše jer to znači da je Duško negde 8.-9., a to su mesta na koje pretendujemo.

Što se tiče rostera, na visokim pozicijama sve zavisi od Duška i kako će to da ukomponuje.

Simon je čist centar i nemam problema sa tim što je u rosteru, mislim da ima šta da pruži, kao i Bolomboj koji je bio sasvim ok na terenu.

Meni je npr. veći problem manjak beka koji nam je prekopotreban.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Немамо ми проблем бекова, имамо проблем са сајзом Јага, јер је ту и Шабаз.

Да је уместо Јага неки 2-1 или 1-2 играч од 195, нико не би спомињао да фали бек.

 

Шабаз, Јаго, Теодосић, Недовић + Ханга

 

Само није по Синерџи аналитици селектовано, па боде очи.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lazić nije bolji šuter od Rokasa ni u ludilu plus Lazić može da pogodi samo kad je sam kao duh sa idealno nameštenim nogama, Geidraitis šutira iz kretnje i ima 100 puta brži izbačaj.

 

Što se Tea tiče, ne vidim da su se evroligaši nešto polomili da ga angažuju. Da ga je Laso hteo doveo bi ga u Minhen. Kad smo kod Tea, zadovoljan sam onim što sam video u ove dve utakmice, od njega znamo šta da očekujemo:

- da drži napad podmazanim jer i u ovim godinama je majstor pikenrola

- neće zalaziti u reket jer je prodor izgubljena kategorija u njegovoj igri u ovim godinama

- povremena šuterska ludila ali i povremena hail mary ludila u negativnom smislu

- da u odbrani bude više od čunja, manje od iole pristojnog defanzivca

sve u svemu taman za 15ak minuta po meču, više ako baš bude inspirisan, manje ako baš bude štetočina.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BB7 said:

имамо проблем са сајзом Јага,

 

Ovo je tačno, videćemo tek u jakim utakmicama kako će to sve da izgleda, ali mislim da je neki ključ i u kriterijumu suđenja. Ipak, deluje kao nedonošče sa onim telom i plus size glavom. Ramena preuska. 

 

No dobro. Ako ga Duško ubaci kad treba i koliko treba, može on dosta biti koristan. Zatreba ponekad neki takav koji je brži od kamermana.

 

Još jedna stvar je Simonović koji osim što nije četvorka, previše igra odbranu rukama, mada to je i posledica toga što čuva četvorke pa ga pretrče. Greota je gledati tog momka na 4, kad je jak kao bik i sasvim dobar strelac sa distance, a tek odličan za centre.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Protiv Bajerna, pored neuigranosti i neigranja prvog centra imali smo zaeban meč-ap napaljenog Bukera i prevelikog ali i prilično pokretnog Brankovića.
Koliko sam primetio samo je Bolomboj uspeo jednom da izgura Bukera od koša i ovaj je uzeo težak šut preko bloka i promašio.
Ali nam je sve ostalo ubacio preko sve trojice koje smo izmenjali na njemu. Kod udvajanja je lako izvlačio faul a u gradjenju pod košem nam je raznosio visoke. Tobi ipak ima 2.13 uz 115kg žive vage.
Nije hitar ali ume da se zagradi. Protiv Litvanije je uzeo 9 skoka za 23 minuta. Bolomboy ima impresivnih 218.69cm wingspan sa visinom 204cm ali ne važi za ozbiljnog rim protektora iako u našem rosteru samo on ima potencijala za tu ulogu. Jeste atleta i skočan ali za ,,not in my shift" stejtment nedostaje mu jači BBIQ za prepoznavanje situacija i kretanja pod košem i pre svega tajming.
Videti pod Dejan Tomašević...:)

Teo je sinoć na kraju probao da odigra dve-tri odbrane 1 na 1...:).
Neverovatno je da bek sa tolikim iskustvom, visine 196cm, težine cirka 90kg i sa dugim rukama više zasmeta svojim igračima nego što predstavlja ikakvu opasnost po protivnika.
Tu je i pokazao prve naznake nervoze jer su nas trojkom i uz dva prodora preko njega namenski napali a onda je u zadnjih par minuta uzeo one hero ball šuteve.
Za razliku od Šabaza on nogama, a samim tim čak ni postavljanjem, ne može ništa da odbrani a morao je biti na parketu.
Jednom Lasu dovoljno...



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Crni said:

Ovo se slazem stoprocentno, Lazic je kud i kamo bolji suter od Rokasa, a Tobi, cak ni u skoku nije bolji od Mitra.

Samo si zaboravio da spomenes Lazarevica, koji ce budimo realni grejati klupu, dok se vremesni Hanga baskari po terenu. Zaki boze Zvezdine dece, velika nepravda!

Nisam ja rekao da je Lazić bolji šuter niti da je Mitrović bolji skakač a vrijeme će pokazati na osnovu njihovog doprinosa da li je opravdano dizanje u nebesa Tobija i Rokasa a omalovažavanje Mitrovića,Teodosića i Bjelice.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ovo je tačno, videćemo tek u jakim utakmicama kako će to sve da izgleda, ali mislim da je neki ključ i u kriterijumu suđenja. Ipak, deluje kao nedonošče sa onim telom i plus size glavom. Ramena preuska. 

 

No dobro. Ako ga Duško ubaci kad treba i koliko treba, može on dosta biti koristan. Zatreba ponekad neki takav koji je brži od kamermana.

 

Još jedna stvar je Simonović koji osim što nije četvorka, previše igra odbranu rukama, mada to je i posledica toga što čuva četvorke pa ga pretrče. Greota je gledati tog momka na 4, kad je jak kao bik i sasvim dobar strelac sa distance, a tek odličan za centre.

 

Juce je Yago bio maksimalno agresivan i stalno je Edwardsa/Franciska pritiskao kada su u prenosu lopte. 

 

Skroman defanzivac ali je nasao (Dusko) nacin da doprinse i na toj strani terena, jer nam je to neophodno.

 

Ocekujem da ce imati ulogu slicnu kao Aleksa na SP, kad je na terenu da maksimalno otezava prenos i organizaciju.... e sad, videcemo ucinak.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji su Jaga upoređivali sa FC3, jer ne volim preniske košarkaše, naročito one koji nisu dokazali da mogu i sa tom "visinom" da dobro čuvaju protivničke bekove (videti pod Kampaco). Neka bude da ne budem u pravu. Prilično je brz i agresivan, možemo svašta da očekujemo od njega. 

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za to sto su pripremne utakmice jasno se vide mane u defanzivi. Vec su mnogi pomenuli problem sa igracima na pozicijama 1/2 gde imamo Sabaza, Yaga, Tea i Nedovica i problem sa sporim igracima na 4 koji ne mogu da brane protivnicke cetvorke koje igraju licem prema kosu. A juce su imali problem i sa Bukerom na postu.

Po meni ako ostaje ovaj sastav gledano koji 12 bi trebalo da igra Yago je visak na spoljnim pozicijama i pod kosem dosta zavisi od toga koliko moze Bjelica, moguce da ce neki igraci rotirati u 12 u zavisnosti od protivnika. U svakom slucaju meni bi najlogicnije bilo da i Lazic i Lazarevic budu 12 zbog defanzive gde Lazarevic moze da brani neke igrace i na 4 zbog svojih dobrih lateralnih kretnji tako da bi po meni 12 trebalo da izgleda ovako:

 

Sabaz, Teo

Hanga, Nedovic, Lazic

Gedraitis, Lazarevic

i pod kosem 5 od ovih 6:

Bjelica, Simonovic, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Link to comment
Share on other sites

sigurica je da ćemo uvek imati iznadprosečno dobru kreaciju; 

čak i da jedan plejmejker pauzira nedelju-dve, tu su još dvojica da se u tom aspektu minus ne oseti preterano. 

kada se na to dodaju bjelica i mitrović na visokim pozicijama, tu smo verovatno i najbolji u evropi

 

to je naravno važno i zato što ćemo biti teški za čitanje kada se odlučuje tekma.

 

iako nije bio dobar na ovom turniru, izgleda mi kao sigurica i da ćemo imati prilično opasan šut (koji je jasno, varljiva kategorija).

što je još važnije, većina igrača, osim tobeyja i lazića, nisu (samo) spotup šuteri, to je u odnosu na prošlu i ranije sezone, ogromna razlika, koja u kombinaciji sa superiornim plejmejkingom, može da donese opet puno toga u clutchu.

 

tobey, bolomboy i mitrović bi svako na svoj način, trebalo da budu korisni u saradnji sa plejevima. ostaje još ta kontrola skoka (centri plus bjelica, simonović, gidra), koja bi donela smisao tranziciji, koja već sad izgleda prilično super.

 

odbrambeno ćemo sigurno biti vrlo loši ali je juče (jasno protiv limitiranog protivnika u smislu dostupnih igrača u rosteru) dobro funkcionisala defanzivno petorka teo-hanga-lazić-bjelica-bolomboy, što je naravno tek jedna iteracija koja može da igra u kontinuitetu 5-6 minuta & sa svega jednom rupom u odbrani ali opet je bilo lepo videti da i tu postoji neka opcija u kojoj nećemo biti beznadežni.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Čovek je uzeo dve EL i bio te dve godine najbolji trener EL. Najlakše je reći da je to jer je radio u klubu sa jednim od najvećih budžeta, ali nije tako. Ne može se tvrditi glava-za-glavu da bi Duško uzeo Evrolige samo da ima takve pare, kao što ne može da se tvrdi da bi Laso uzeo ABA ligu prošle godine.

 

Uzeo je 2 Evrolige a radio je u Realu 10 sezona u kontinuitetu. Ako je zbog toga bolji za klasu ja ne znam.

 

Znaci Cus Mateo ako uzme El naredne sezone za 2 sezone a Lasu je trebalo 10 ce biti u najmanju ruku za klasu bolji trener od njega? Covek ce imati petorku Kampaco, Musa, Dek, Jabusele i Tavares. Vrlo verovatno i najjaca petorka Reala u poslednjih dosta godina. Ne bi tako gledao na stvari.

 

Naravno da je zbog toga jer je radio u klubu sa najvecim budzetom Evrolige. Poslednjih 20 godina od nove El uvek su osvajali Evroligu timovi koji su bili u top5 budzeta u tom trenutku. Real, Efes, Cska, Fenerbahce, Barselona, Makabi, Olimpijakos i Panatinaikos. Svi u tom trenutku su imali top3 najjacih timova po imenima i zasigurno u top5 po budzetima. Nema izuzetaka.

 

Dusku i Lasu, kao i svim drugim trenerima najbolje moze da se sudi kada budu radili u istim ili dosta slicnim uslovima. Na primer Radonjic vs Obradovic u sezoni 21/22 je dobar primer. To pricam kao trenutno a ne u smislu ko ce biti bolji i trofejniji kad se zavrsi karijera, tu nema diskusije jer covek ima 9 El titula. Po tvojim kriterijumima Zeljko bi trebalo da je za 9 klasa bolji trener od Radonje jer ima 9 El, ali se te sezone posteno obrukao a imao je i solidno skuplji tim (sto postoje i dokazi u vidu Ostojine izjave o budzetu za plate i basketnews sto je objavio sve budzete iz El na plate).

 

Na primer Laso vs Jasikivecius takodje je dobar primer da se porede jer su razlike u budzetima bile ne prevelike u odstupanju i imali su dosta duela par sezona. Slicno je i Skariolo i Mesina s tim da je Armani ipak bio nesto skuplji tim al ne previse znacajno. Kao i Bajern vs Alba odnosno njihovi treneri. Bice dobar primer i Ataman vs Barcokas ove sezone jer ipak su im sad najpriblizniji budzeti u poslednjih 5 sezona. Dakle kad odigras 10 derbija u sezoni to je vec realnost, nije kao jedna utakmica ili dve pa sve moze da se desi na jednoj utakmici tipa povrede ili najboljem igracu nije dan ili sudjenje ili sta vec. Podsetio bih te da je Dusko na neselktiran roster imao 5-5 sa Zeljkom koji bi po tvojim kriterijumima trebao da je ne znam koliko klasa ispred njega sto znaci da bi trebalo da ga melje po 10-15-20 razlike i dobije veliku vecinu derbija. Lako je bilo da ga pobedjuje Fenerbahce vs Baskonija, kada su slicniji uslovi, to je bilo 5-5 gde je pritom Zeljko gradio tim 2 sezone a ovaj dosao na izgradjen tim s kojim nije prosao pripreme. Videcemo ove sezone,i smeo bih da se kladim da nece biti nista manje od toga, iako ce Zeljko graditi tim 3 sezone a Dusku ostalo svega par igraca i citav nov tim. Po tvojim kriterijumima Zeljko kao bolji trener za vise klasa zbog trofeja bi trebalo da pocisti Duska barem 8-2 u derbijima, ispravi me ako gresim, ali tako ja vidim. Kad ti je Laso no brainer mogu misliti za Zeljka tek koliki ti je to no brainer.

 

To sto je Ataman osvojio 2 El titule to znaci da je on trener istog kvaliteta kao i Laso? Ili cak i boljeg kvaliteta s obzirom da mu je trebalo mnogo manje vremena da osvoji te 2 titule jer je radio u Efesu 6 sezona a ovaj 10 u Realu.

 

Da li je po tebi Ataman bolji trener za klasu od Trinkijerija jer ima El trofeje a ovaj nema? Ne bih gledao to tako, gledao bih uspeh u odnosu na budzet koji imas. Uostalom tako se i odredjuju ko je najbolji trener u sezoni. Po meni bi recimo Stefanovic trebao biti izabran za trenera sezone u Aba ligi jer je napravio sa Fmp-om puno vece iznenadjenje nego sto su Zvezda ili Partizan osvojili Aba 2 prethodne sezone. Kao sto je Bajic sa Igokeom bio izabran za trenera sezone sasvim posteno iako nije igrao ni finale. Zato sto je u odnosu na budzet napravio mnogo vise nego sto se ocekivalo. Po meni je Sarunas nepravedno ostao uskracen kada je otisao sa Zalgirisom na f4 jer je po meni to puno vise nego sto su dodelili Lasu te sezone zato sto je osvojio sa Realom Doncicem, Tavaresom, Ljuljem, Kampacom itd. u sastavu. Posto vec spomnjes te nagrade trenera sezone. Inace Barcokas ima 3 trenera sezone nagrade isto koliko i Zeljko Obradovic, u poslednje 23 godine od kad je nove Evrolige.

 

Da, Zeljko ce otici u istoriju kao ubedljivo najtrofejniji samim tim i najbolji ikada. Ali mi ne pricamo o tome, pricamo o tome kako i na koji nacin je neko trenutno za klasu bolji od nekog i koji su to kriterijumi. El trofeji, razumeo sam, ali cu ti predociti neke cinjenice da se ne bih drzao toga kao pijan plota. Na kraju krajeva sve je stvar ukusa bez obzira na trofeje. Zeljko je rekao da mu je Partizan najveci klub posle Reala iako je sam sa Panatianikosom osvojio nekoliko El trofeja vise nego sto ima Partizan. Dakle i on se vodi po ukusu a ne po broju El trofeja. To sto je rekao je kao kada bi ti rekao da se meni svidja vise burger king od mek donaldsa i da mi je daleko jaci bk iako je mek jaci u svetu, priznatiji, bogatiji i ima ga vise.

 

Mislim da ne postoji niko iz sveta kosarke ko ce ti reci da je Ataman bolji trener od Paskvala zato sto ima vise Evroliga od njega. Posto izgleda da je to jedino argument po cemu si izrazila da je neko bolji uz misljenje da ti je to no brainer. Znam da i drugima sto je smesno nemaju druge argumente tako da ostacemo na svojem misljenju ili da se drzimo samo knjigovodstva ko je uzeo koliko titula (dok su svi oni u tim sezonama imali top5 budzeta u takmicenju) a sa druge strane Paskval uvodi ozbiljne novitete u modernu evropsku kosarku u svoje vreme i pola El trenera kopira od njega dok Ataman osvoja 2 El na 50% napada iz igre 1 na 1 i on je sad bolji trener od Paskvala? Nije ovo tenis i gde se vrednuju ko ima najvise trofeja taj je najbolji ili Nba ko je mvp najvise puta taj je najbolji, oni su treneri a ne igraci i ja bih se bazirao najvise na njihovu strucnost. Naravno uglavnom su najtrofejniji i najstruciniji ali ne bih bas toliko to povrsno gledao i mislim da smo svi svesni koliko su budzeti danas vazni u El. Ne danas, vec decenijama unazad.

 

Sasa Obradovic je igrao f4 dok Radonjic nije, ali po meni to ne znaci da je SO bolji od Radonjica i mnogo jaci mi je argument to sto je Radonjic preuzeo tim koji je izgradio SO i izgledao mu puno organizovanije nego on dok je vodio i to u veoma kracem periodu.

 

Mogao bih jos mnogo toga da napisem na ovu temu i poredio svakog sa svakim ali mislim da me razumes u kom pravcu pisem sve i da naglasavam rezulate u odnosu na budzet i kako nekom izgledaju organizovano ekipe i u koliko kratkom periodu. To su mi 2 osnovna kriterijuma.

 

Za mene su razlike jako male izmedju vecine El trenera. Paskval, Barcokas, Laso, Zeljko, Dusko, Trinkijeri, Itudis, Mesina, Skariolo, Sarunas, Radonjic, Maksvitis, Sferopulos itd. uostalom svi su se medjusobno pobedjivali mnogo puta, a profilisu se u tu kategoriju top trenera i novopoceni treneri Valensije i Baskonije kao i trener Makabija s obzirom da su dosta pokazali sva trojica. 

 

Po mom licnom ukusu i ciji stil kosarke najvise volim da gledam, oni koji imaju najvise kretnji od lopte u napadu su Paskval, Dusko, Trinkijeri i Barcokas. Volim i stil kosarke poput Radonjica i Maksvitisa, to je priblizno al nesto vise defanzicno orijentisan. Voleo bih da vidim i njih dvojicu sa velikim budzetima pa da dovode jos jace igrace za svoj sistem koji se pokazao dosta dobrim i pravili rezultate sa malim budzetima vise nego sto se ocekivalo.

 

Uostalom bili su grafikoni Evrolige ko igra koliko pik, izolacije, kretnji od lopte itd. Zeljko, Ataman i Sasa Obradovic su prednjacili u izolacijama ako se dobro secam, sad ne mogu da ga nadjem. Za mene licno vise volim da vidim puno kretnji u napadu da bi postigao kos nego da das najboljem igracu da igra 1 na 1. Pritom sva trojica su imali u par najboljih napadaca u Evroligi u svojim timovima Majk Dzejmsa, Micica i Pantera. Pritom nisu samo s njima igrali 1 na 1 vec i sa jos nekoliko igraca svako od njih. Naravno oni su nista manje vrhunski treneri, i to sto daju dosta slobode u napadu im je davalo rezultate te je sve to vise nego legitimno, samo naglasavam sto je po mom ukusu.

 

Dakle ko je najtrofejniji to govori papir i broj trofeja i tu nema diskusije, znaci ide redom Zeljko sa 9 El trofeja pa onda idu ispod njega ovi sa sve manje i manje El trofeja. Ja pricam nesto potpuno drugo i to jesu vazni kriterijumi ali moji kriterijumi su, ponovicu: za koliko kratko vremena ti ekipa izgleda organizovano u napadu i odbrani i jos vaznije rezultati u odnosu na budzet. Ima tu jos faktora, al time se vodim kao 2 osnovna ako gledamo puku strucnost.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brynner said:

 

Nema ovde mesta za još jednog beka. Imamo problem defanzive i sakrivanja Tea i Nedovića, ali šta je tu je, tako je koncipiran roster, a teško da će neko od njih dvojice biti na klupi/tribinama u EL, što bi se verovatno desilo ako bi još neko bio doveden.

Meni ipak deluje da nam je još jedan bek potreban i da vrlo ima mesta za njega.

Kao što je više puta napisano, prevashodno dobar defanzivac, a u napadu da je nešto bolji od Laza/Laza/Pefi. Pod dobar defanzivac podrazumevam da može da isprati i drži najbolje protivničke bekove, tipa Edvards (juče). Laza i Hanga imaju po skoro pa 35 leta i nije za očekivati da cele godine jurcaju najopasnije zujalice u EL.

Uz tog beka (kad su svi zdravi i odmorni) kraj teta-Vesne bi sedeo Laza.

A kad nisu (na žalost, za očekivati je da to ne bude retko) onda Laza uskače u svoju ulogu.

U suprotnom, dolazimo u situaciju da svi naši na pozicijama 1-3 moraju da igraju baš sve utakmice i u EL i u ABA, a kilometraža i godina proizvodnje ne idu u prilog tome. A ako jedan ispadne zbog povrede/premora/čega god, onda imamo ono od juče - da 35-godišnjaci igraju po 25min, pa se ljutimo na magičnog Tea što ne može, sa dušom u nosu, da odbrani zadnja 3 minuta.

Teo nam treba 15-ak min po utakmici, svež, odmoran, da baci magiju i razigra ekipu, a ne da guli 25+.

Zato glasam za beka, ne mora superstar, može igrač uloge, defanzine pod obavezno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BarryWhite said:

Nevezano za to sto su pripremne utakmice jasno se vide mane u defanzivi. Vec su mnogi pomenuli problem sa igracima na pozicijama 1/2 gde imamo Sabaza, Yaga, Tea i Nedovica i problem sa sporim igracima na 4 koji ne mogu da brane protivnicke cetvorke koje igraju licem prema kosu. A juce su imali problem i sa Bukerom na postu.

Po meni ako ostaje ovaj sastav gledano koji 12 bi trebalo da igra Yago je visak na spoljnim pozicijama i pod kosem dosta zavisi od toga koliko moze Bjelica, moguce da ce neki igraci rotirati u 12 u zavisnosti od protivnika. U svakom slucaju meni bi najlogicnije bilo da i Lazic i Lazarevic budu 12 zbog defanzive gde Lazarevic moze da brani neke igrace i na 4 zbog svojih dobrih lateralnih kretnji tako da bi po meni 12 trebalo da izgleda ovako:

 

Sabaz, Teo

Hanga, Nedovic, Lazic

Gedraitis, Lazarevic

i pod kosem 5 od ovih 6:

Bjelica, Simonovic, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Dje ti jeJago?

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...