Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

23 minutes ago, СамоТи3 said:

Заслужен пораз. Све честитке Вождовцу изашао је баш онако како треба свака екипа зато су и награђени са овом победом. 

 

Бар ће се овим поразом неки вратити на стадион и изаћи из групе људи који кажу "шта ћу на домаћу лигу сваког ћемо демолирати до 20. минута, идем само на ЛШ" ето сада када се комплетира ових 5 кола бићемо трећи ако Партизан добије сутра и у Крагујевцу. 

Nece, oni su odlozili utakmicu prosle nedelje, da bi se spremili za Dance.

Link to comment
Share on other sites

Sad bistrije glave, nismo igrali loše. Nije ovo onaj poraz kakvih smo imali gde smo bili užasni. Imali smo dve kardinalne greške štopera i to je presudilo. Nadajmo se da će doći ta tri pojačanja i mislim da će nam ovo biti poslednji izgubljeni bodovi. 

Link to comment
Share on other sites

Dobra opomena pred Evropu i Ligu šampiona, mada Bahar nije bio previše zabrinut.

„Nismo srećni, ali smo izgubili od vrlo dobrog tima koji je igrao pametno. Igrali su baš pametno i dobro, prenosili su loptu gde god je trebalo i kažnjavali su nas u svakoj prilici koju su imali. Iz prve šanse, iz druge šanse... Ne bih voleo da koristim izgovore o terenu. Igrali smo protiv dobrog tima. Kažnjavali su nas. I onda smo morali stalno da ih jurimo“, bile su prve reči Izraelca.

On je uveren da njegov tim nije imao sistemsku grešku.

„Nije ovo greška sistema. Dali smo maksimum, ovo je fudbal. Dešava se. Nismo reagovali dobro posle primljenih golova, moramo da učimo iz ovog što nam se desilo. Igrali smo jako dobro u ovom sistemu, nije do sistema. Snalazili smo se protiv timova koji igraju visok presing. Nismo radili ono što inače radimo... Morali smo da igramo bolje i da se adaptiramo. Bila je lepa atmosfera, trava je bila sintetička. Ali je suština da nismo igrali dobro“.

Koliko su crveo-beli bili dekoncentrisani ilustruje činjenica da su imali 34 šuta, ali je samo šest išlo u okvir gola.

„Statistika nije bitna, bitno je samo da smo izgubili. Ja mogu samo da pohvalim trenera rivala i njegov tim“.

 

 

Sto se ono kaze, nista ni dodati ni oduzeti.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jbg lako je biti šampion pripremnog perioda, Voždovac nije hteo da se samoubije kao Fiorentina ili da daje autogolove i odmah je nastao problem, čini mi se da je i Bahar malo prekombinovao, ne zna se više ni ko šta igra a ni gde. Evidentno je već sada da teško postižemo golove ako se protivnička ekipa organizovano brani, možda će nam se u LŠ otvoriti prostor pa automatski budemo i dosta efikasniji. Nazad na trening pa se vidimo na sledećoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Nama je odbrana bila glavni i najbitniji deo tima jer u ovoj formaciji, sve polazi od nje. 

 

Imali smo srecu da imamo Dragovica i Erakovica koji su taman legli jedan drugom i bili tandem za Lš. Ocekivao sam i treceg kvalitetnog stopera. Medjutim, pohlepa je dovela do toga da opet imamo samo Dragovica i obistinile su se moje najave da je sezona u evropi bacena u vodu prodajom Erakovica. 

 

Mnogo gadan   klub smo postali. Nista bolja evro taktika od Tsca i Cuke, samo sto u nas ulaaze drzava.

Link to comment
Share on other sites

Ovo vise ide na trenera nego na igrace. Ne vidim svrhu da igramo sa 3 stopera u ligi, prebusni smo nazad po bokovima, a opet nemamo nikakvu sigurnost. Sramna reakcija Degeneka kod prvog, Micka kod druog i Dragovica kod treceg gola. Slicno smo mogli i protiv Lucana da prodjemo, cim je manji teren, odma se stoperi sudaraju, pola igraca u defanzivnoj tranziciji ne zna gde treba da stoji. 

 

Kabic se bespotrebno pljuje, decko treba da ima daleko vecu minutazu, jer je i brz i jak, i konkretan, sve sto danas Olanjinka i Kraso nisu bili, pogotovo ovaj potonji. 

 

Bahar suvise robuje imenima, ovi klinci s klupe ala Mijatovic unesu energije vise nego svih 11 startera. Mora to da se oseti pred utakmicu. Kabic takodje, imao je dva losa poteza, ali grize i trci, u ovakvoj tekmi je to dosta bitnije nego neka tehnika i slicno.

 

Vozdovac je odvratan klub. 

Edited by Markoss
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Ovo vise ide na trenera nego na igrace. Ne vidim svrhu da igramo sa 3 stopera u ligi, prebusni smo nazad po bokovima, a opet nemamo nikakvu sigurnost. Sramna reakcija Degeneka kod prvog, Micka kod druog i Dragovica kod treceg gola. Slicno smo mogli i protiv Lucana da prodjemo, cim je manji teren, odma se stoperi sudaraju, pola igraca u defanzivnoj tranziciji ne zna gde treba da stoji. 

 

Kabic se bespotrebno pljuje, decko treba da ima daleko vecu minutazu, jer je i brz i jak, i konkretan, sve sto danas Olanjinka i Kraso nisu bili, pogotovo ovaj potonji. 

 

Bahar suvise robuje imenima, ovi klinci s klupe ala Mijatovic unesu energije vise nego svih 11 startera. Mora to da se oseti pred utakmicu. Kabic takodje, imao je dva losa poteza, ali grize i trci, u ovakvoj tekmi je to dosta bitnije nego neka tehnika i slicno.

 

Vozdovac je odvratan klub. 

Necemo sigurno menjati formaciju u kojoj igramo najbolji fudbal poslednjih par godina, i koja, kako smo do sada svi jednoglasno bili uvereni, najbolje lezi nasim igracima.

Cekamo LS da se to potvrdi ali ni utakmice na pripremama i ove do sada nisu beznacajan uzorak.

 

Poraz ko poraz, individualne greske iskusnih igraca su prethodile golovima, to nije stvar sistema nego koncentracije i srece.

Bio je los dan vecini igraca, ovo ce malo da ih trgne i spusti na zemlju sto nije lose, uzimajuci u obzir konkurenciju na tabeli.

Ja nisam video da mi sistemski imamo problema sa Vozdovcem ili bilo kim drugim, pretili su iz kontre ali to je normalno kad stojis tako visoko i to je vise krivica sestice i osmice nego stopera, kao i spoljnih koji to bar delimicno treba da zatvore.

 

Sto se toga tice, Bahar je i pre utakmice znao sta mu treba, jedan standardni stoper pa da se Degenek i Srki menjaju, jedan umesto Kangve koji ima tendenciju da se pogubi, i jedan da udari konkurenciju spicevima.

 

Ne bi rekao da Bahar robuje imenima, jednostavno zeli da izgradi kontinuitet u timu koji je u odnosu na onaj protiv koga je igrao sa Makabijem promenio 9 od 11 igraca iz prve psotave. Uigranost se jedino tako postize, porazi su sastavni (ako ne i pozeljni) deo toga. Da je kojim slucajem izasao u sarenom sastavu ovde bi se pricalo kako su nasa deca nedorasla i kako nema razlike izmedju njih i ove iz Vozdovca.

 

Bice to sve okej, imamo optimalan broj igraca i dobru radnu atosferu. Jos sad kad se unese i malo anpetosti nakon poraza u svlacionicu ima samo da puca na treninzima.

A tu se primeti ko grize a ko se steka.

 

I da, Vozdovac je odvratan klub.

Link to comment
Share on other sites

Uvek je tacno ono koje kaze ko  zna zasto je to dobro i rezon da nam treba otreznjene u pravom času. Ipak, pitanje je da li smo mi toliko dobri koliko smo pomislili. One godine kad je dosao Kafu misli smo evo drim tima, razvaljivacemo sve. Potenciramo ovu trojicu koje je Marin doveo bez obestecenja i o njima se gpvori maltene kao da je onaj holandski trio. Mamlaz je prodao Erakovica iako nam je ta odbrambena rana godinama najbolnija i kada smo konacno uspeli da uparimo 2 štopera, jednog prodaju a dovode kao zamenu propalog Degeneka. Sve ovo ce uticati i na stabilnost Dragovica sigurno. Mi smo nas optimizam gradili po onom razvaljivanju ljubicastih i zbog one čistke Bahara. Sve je to lepo, ali bas bih voleo sada jednu utakmicu u Firenci. Bojim se da cemo opet da budemo domacinska ekipa, da cemo po domacim oranicama da se davimo. Naravno, mucenje u derbiju...

Mora jos neko hitno da se dovede. I opet gomilanje igraca sledi.

Valjda ce sve da Bahar poslozi kako treba...

Link to comment
Share on other sites

Ako budemo pametni,iz ovog poraza možemo mnogo više da dobijemo nego da smo pobedili.

 

Treneru zameram Krasoa u vezi. Tako smo na duplom gubitku - u napadu tupi i neinvetivni,a u sredini je igrač manje. 

 

U sportu ipak postoji neka karma..poraz je tačno došao kao neophodna stvar na kurčenje Terzića. 

 

Nadam se još nekim personalnim promenama u finišu prelaznog roka 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Poraz je dobar, samo ukoliko se izvuku pouke.U pravo vreme otrežnjenje....Verujem da ce ovo da znači Baharu da uvidi nedostatke . 

Kangva kao muva...svako dodavanje rizično, lopta kratka , svaki pas slab...kao da nije jeo 10 dana. Bukari je toliko sebičan da to nije normalno. Čovek nikog ne vidi na terenu.

Mitrovic igra na neke zasluge, samo ne znam koje...valjda što je mlad, pa se forsira.  Covek nije u stanju ni jednom da probije ove livadare, sve neka alibi igra, vracanje lopte prvom do sebe i to uglavom u nazad.I ono nesto što pokusa ,uglavnom se spetlja i izgubi loptu.

Degenek je bomba pozadi. I u proslom mandatu, i sad ponovo. 

Pod hitno  zadnji vezni. Cim neko krene organizovanije napred, pozadi duva, a tek treba da igramo sa ozbiljnim ekipama.

Stojimo visoko, a to onda otvara prostor, pogotovo što mitrovic i bukari ne zatvaraju dovoljno po strani. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo što igra Bukari je stvarno bezobrazluk i potencijalna bomba u svlačionici. Nisu saigrači zadovoljni što se vidi na terenu. Baš se izdvaja od cele grupe. Za Mitrovića sam pričao da leti na klupu čim dođe napadač. Na njegovu poziciju se spušta Olajinka koji može sve ono što Mitrović ne može u napadu a u odbrani je takođe angažovan. I time smo rešili levu stranu. Napadač rešava one situacije što omaši Lučić, Kraso se vraća iza napadača. Ivanić osigurava tečniji napada. Treba jedna brza i jaka osmica na sredini terena koja će da juri i prekida protivničke napade. I naravno Drkušić koji bi lepo legao i unapredio odbranu jer je isti tip igrača kao Eraković. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Igor_ said:

Nije pretrcao nikog na postavljenu odbranu nikad. 

 

Pa postavljena odbrana se i ne pretrčava. Jer čim ti sebi daš for da pretrčiš svog čuvara, loptu pokupi onaj koji mu čuva ledja. Postavljena odbrana mora da se izigra timski. Kombinatorno, kreiranjem trouglova. Preciznim i brzim pasovima. Trčanjem bez lopte, otkrivanjem izmedju protivničkih linija. I naravno, u pravom momentu treba da se odradi i neki individualan potez, da stvori višak. Recimo dobrim aktivnim prijemom, kada čuvar kasni, nekim driblingom, itd.

 

I da, Mitrović nije najsrečnije rešenje kad treba da se igra na taj način.

 

15 hours ago, Drug Crni said:

Ma,znam za teren..nego da se lopta isprlja od te podloge..to prvi put vidim..

 

Isprlja se vremenom, itekako. Ali jeste sramota da se prvoligaška utakmica igra sa takvom loptom. Da nemaju posebne lopte samo za utakmice, ili da barem izribaju ove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovde ne treba da se prica o krizi nakon jednog meca kakav je jucerasnji, poenta je da se, kako se i pisalo, izvuku pouke i da Bahar uvidi da i sistem "koji pobedjuje" moze da se menja, prilagodjava. 

Zvezda je i juce imala posed, opsedala gol rivala, ali se Vozdovac nakon onakvog pocetka nije skroz povukao, stalno su koristili brisan prostor pozadi i bili opasni. 

To nece svaka domaca ekipa raditi, ali definitivno su Barahu pokazali da mora nesto i da se menja i da nece uvek biti uzivanja za cigane, narocito sto nas bunkeri svakako cekaju i ubuduce, a odbrana mora bolje s tim da nema tog kvaliteta bez Erakovica i to je jasno.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

Dodje takav dan kada nista ne polazi od noge, kada praviš početničke greske ( i primis 2 gola), dok tvoja ekipa ne moze da uputi valjan udarac u okvir gola ( iako ih je bilo 34-36, pogodili dve prečke,  prazan gol Lucica ), sve začinjeno tvrdoglavoscu Baraha da ne pokuša sa promenom formacije i pomeranjem Krasoa malo vise unutra... Bice jos ovakvih utakmica na domaćim livadama, ali verujem da ce se i nasa igra malo prilagoditi domaćim oranicama,  malim terenima i sl...

 

Ima i do "nedostataka" nasih igrača ( apsolvirali smo milion puta) , potrebe za par igraca drugačijeg profila, i neigranja dua Katai/Ivanic koji svojom igrom 1na1 mogu da razbiju bunkere kao jučerašnji. 

 

Da li je počelo?

 

Kakavi sramani delovi teksta ovog, ni sam ne znam kako da ga nazovem...

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/neko-mora-da-sapne-baharu-da-se-ovo-u-zvezdi-zove-kriza/460017

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Fat Zadd said:

Da li je počelo?

 

Kakavi sramani delovi teksta ovog, ni sam ne znam kako da ga nazovem...

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/neko-mora-da-sapne-baharu-da-se-ovo-u-zvezdi-zove-kriza/460017

 

 

Grof ga je lepo opisao na onoj čuvenoj konferenciji.Lik koji je bio oslobodjen fizičkog i da je igrao lastiš u trikou sa devojčicama kada je Darjan posle tih rečenica počeo da rida suze.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Juan said:

Jović, Ristić, Drkušić i ......

 

Ali ako bira Mita, biće neki Žander.

Hvala Bogu ovaj prelazni rok je pokazao da Mita nema više nikakvog uticaja na igrače koje dovodimo. Tako da sam miran što se tiče preostalih 3/4 pojačanja. Ja bih odmah potpisao ovu gore trojicu koje si spomenuo i njih bih dodao Lavija. I tip top da budemo. Da se ne lažemo mi smo ovaj prelazni rok trpali sve u napad a u odbrani prodavali. Sredina se osvežila ali ne dovoljno. Tako da prioritet treba da budu Drkušić i Ristić a zatim Lavi i Jović ili neki drugi napadač. Ako sva četvorica dođu onda je ovo najbolji prelazni rok ikada i stvarno bi imali mnogo opcija u bilo kojem sistemu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, L' Imperatore said:

 

Pa postavljena odbrana se i ne pretrčava. Jer čim ti sebi daš for da pretrčiš svog čuvara, loptu pokupi onaj koji mu čuva ledja. Postavljena odbrana mora da se izigra timski. Kombinatorno, kreiranjem trouglova. Preciznim i brzim pasovima. Trčanjem bez lopte, otkrivanjem izmedju protivničkih linija. I naravno, u pravom momentu treba da se odradi i neki individualan potez, da stvori višak. Recimo dobrim aktivnim prijemom, kada čuvar kasni, nekim driblingom, itd.

 

I da, Mitrović nije najsrečnije rešenje kad treba da se igra na taj način.

 

 

Isprlja se vremenom, itekako. Ali jeste sramota da se prvoligaška utakmica igra sa takvom loptom. Da nemaju posebne lopte samo za utakmice, ili da barem izribaju ove.

Lepo receno, ali pogledajmo sinocni mec,Bukari (koliko god bio sebican) je par puta jednostavnim promenama kretanja izbacivao cuvare kao iz sale, a Mitrovic stane gleda u desno i gurne loptu u levo, koju stoper izbaci, sto bi u decijim igrama rekli "krivo gledanje" bukvalno svaki put znas sta sledi. 

Ocajno resenje u ovoj formaciji. Cak je i Rodic delovao bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za ovolikim kukanjem, poraz je u normalnom svetu, normalna pojava.

A sto je Vozdovac odvratan klub? Sinoc korektni, nisu se izlezavali, igrali do kraja muski, a prosek 21 god.

Fali vise takvih ekipa.

Od mene naklon za tu decu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...