Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

14 hours ago, goldberg said:

To takmicenje je za mene umrlo onog trenutka kada su se umesale kladionice i kada su svi kao po komandi poceli da glasaju za pobednike.

 

Mada, šta ja znam, kažu ljudi da nije loše i to neko strateško glasanje?!

 

7 hours ago, Crni said:

Lane moje je cist plagijat

 

A tek ona druga, ne znam kako se zove, tu je osnovnu temu ukrao od Coldplay - Paradise.

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, berti said:

sajsi mc ringe jaja текстови песама https://g.co/kgs/2VtpbEY

Ovo je član STRUČNOG žirija

 

Ja sam iz kategorije negledača ove manifestacije, ali mašiš fudbal, pop muzika se oduvek bavila takvim temama. Je l' bi mogao Robert Plant da bude član stručnog žirija sa Led Zeppelin tekstovima iscedi moj limun mala  😄 i slično?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Nije mi najjasnije zašto smeta Sajsi u žiriju, da ne kažem zašto smeta baš sad? Navijao si za Breskvicu ili nešto drugo?

Ma kakva Breskvica, ko normalan za nju moze da navija. Ja sam prvu put saznao da je ona u ziriju na finalnoj veceri jer sam samo to gledao. Koje relevantne kvalitete ima ta osoba da bude u ziriju? Baljezgatorski tekstovi, nema pojma sa pevanjem... Umesto nje je mogao da bude tu neki čiča sa pijace sto prodaje krastavce i kupus. Mogla je i ona prostitutka sto se vukla u rijalitima, Diskrecija valjda je zovu.

34 minutes ago, robespierre said:

 

 

Ja sam iz kategorije negledača ove manifestacije, ali mašiš fudbal, pop muzika se oduvek bavila takvim temama. Je l' bi mogao Robert Plant da bude član stručnog žirija sa Led Zeppelin tekstovima iscedi moj limun mala  😄 i slično?

Plant zna da peva, ova mumla.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, berti said:

sajsi mc ringe jaja текстови песама https://g.co/kgs/2VtpbEY

Ovo je član STRUČNOG žirija

 

Tekst je potpuno okej, jedino što zahteva "parental advisory" oznaku. Ne znam kakav bi po tebi bio prikladan tekst na temu slanja slika penisa u inbox. Kome se ne sviđa ovakav rep, može da sluša Sugar rap od Balaševića, što je isto sasvim u redu. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Nisam postovalac lika i dela ali ako je u ziriju i Zika Zana moze vala da bude i Sajsi i Jelena Karleusa i ko god oce. Covek nije napravio pesmu 20+ godina a i kad napravi to je isto kao pre 40 godina, glasa za Dusana Kurtica da ide na Evroviziju. Sajsi je odradila zadatak ispravno i glasala za pesmu koja moze da prodje dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš je frapantan nivo trigerovanosti beovizijom u našem društvu, možda sam i potcenio koji smo mi jadnici pa kroz ovakve manifestacije lečimo komplekse, svako svoj.

 

Nije kao da šaljemo svog čoveka na Jupiter pa da zaseda ne znam kakva komisija koja će izabrati najboljeg kandidata, nego je u pitanju slanje pesme na manifestaciju koja je kombinacija kiča i krindžeraja.

 

Žiri je imao predstavnike raznih senzibiliteta - ocvalog pop autora, narodnjaka trubača, predstavnicu kao neke urbane priče (mogao je bilo ko da bude umesto Sajsi iz te ekipe, whatever), onaj Sedlar nemam pojma ko je ali čini mi se neki tip kome su senzibilitet Vlado Georgijev balade sudeći po njegovom izboru i na kraju evrovizijsku pobednicu, jedinu koju smo imali. Po meni je to ok sastav žirija po senzibilitetu, osobe nisu toliko bitne.

 

Niko se verovatno ne bi ni trigerovao na pobedu Teya Dore da joj glavni rival nije bila opančarska nacionalistička pesma koja je nepogrešivo oslikavala naš narod - prostakluk odeven u anteriju i opanke koji se busa u silikonske grudi na ovakvim manifestacijama dok sipa fekalije u reke, reke u cevi, đubre na livadu i beemve sa pređenih pola miliona kilometara u garažu.

 

Ramonda je imho fenomenalna pesma za ovu manifestaciju - minimalistička moderna sentiš strofa i build up i onda refren koji puca i instant se pamti. Na sve to veoma dobar i pristojan tekst koji ima i taj nacionalni identitet ali na suptilan i metaforički način + izvođačica je devojka koja je tu gde jeste zbog muzičkog kvaliteta (od kojih je pevanje samo jedan, a komponovanje je mnogo važniji) a ni zbog čega drugog. No brainer. Kao što rekoh, nije ni bitno kako će da prođe na evroviziji pesma već kako će da prođe "u trendingu" gde postoji šansa da jedna pesma iz Srbije bude ultimativni i univerzalni pop hit, što sa opančarskim verzijama nikako ne bi moglo jer to interesuje malo koga.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Zanimljivo da si nju Berti targetirao... Zanimljiv trenutak.

A sta je tu zanimljivo, daj objasni. Recimo, Mariju Serifovic nikada ne bih targetirao jer ona zasluzuje po svemu da  tu da bude.

Da li bi ti recimo za onu bitangu Acu Lukasa rekao da mu je tu mesto, da takav treba da bude u ziriju. Ja bih i tu ljudsku splačinu odmah targetirao.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Tekst je potpuno okej, jedino što zahteva "parental advisory" oznaku. Ne znam kakav bi po tebi bio prikladan tekst na temu slanja slika penisa u inbox. Kome se ne sviđa ovakav rep, može da sluša Sugar rap od Balaševića, što je isto sasvim u redu. :classic_smile:

 

Al nađe primer, kao da Sugar rap nema Parental advisory tekst :whistling:

 

Jebeš ga, sam je isk'o, šta je navrać'o u disko kad je znao da mi iducka na živaC

Na nju su se već pentrali da prostite više neg' na Frušku Goru

e, 'ajd' okreni kumu

odlazim na tavan da se od sramote obesim međ' šunke

kad te bocnem ovom bricom bićeš miran

 

I tako...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Nisam postovalac lika i dela ali ako je u ziriju i Zika Zana moze vala da bude i Sajsi i Jelena Karleusa i ko god oce. Covek nije napravio pesmu 20+ godina a i kad napravi to je isto kao pre 40 godina, glasa za Dusana Kurtica da ide na Evroviziju. Sajsi je odradila zadatak ispravno i glasala za pesmu koja moze da prodje dobro.

Pa svako sa ovog foruma bi glasao protiv one odvratne pesme breskve, znaci li to da bismo i mi mogli da budemo u ziriju.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Ali nije to poenta, poenta je da si napao Sajsi, opet, ne slusam njenu muziku ali kakva je inace moderna muzika, a Zika Zana je problematicniji od nje. Ako cemo posteno, strucni ziri ovde bi mogli da budu Serifovicka i Joksimovic kao izuzetno uspesni na takmicenju i da uvedemo strani ziri isto jer to pokazuje da li ce neko da glasa za nas i za koju pesmu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

A sta je tu zanimljivo, daj objasni. Recimo, Mariju Serifovic nikada ne bih targetirao jer ona zasluzuje po svemu da  tu da bude.

Da li bi ti recimo za onu bitangu Acu Lukasa rekao da mu je tu mesto, da takav treba da bude u ziriju. Ja bih i tu ljudsku splačinu odmah targetirao.

Ne znam, ali ti je targetiras iz pogresnih razloga ovde. Ona je odradila dobar posao(hehe Breskivici 0p). Sad koliko je kvalitetna muzicarka ne znam.

 

A nemoj mi tu tezu Aca Lukas...Njega bi svako targetirao jer je upitanju covek koji je em los karakter(najblaze receno) em se lako prodaje(hehe SNS).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

 

Al nađe primer, kao da Sugar rap nema Parental advisory tekst :whistling:

 

Jebeš ga, sam je isk'o, šta je navrać'o u disko kad je znao da mi iducka na živaC

Na nju su se već pentrali da prostite više neg' na Frušku Goru

e, 'ajd' okreni kumu

odlazim na tavan da se od sramote obesim međ' šunke

kad te bocnem ovom bricom bićeš miran

 

I tako...

 

Pa upravo, mislim da je baš fina analogija.

 

U obe pesme imaš duhovite prozivke.

U obe pesme se koristi vulgaran rečnik (zaboravio si "jebo te voz koji te don'o").

Ni Sajsi ni Đoki vokalne mogućnosti nisu glavni adut.

 

Razlika je to što je ovo Balaš pa je šatro kultura, a ovo je Sajsi pa ćemo je uporediti sa prostitutkom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

Ne znam, ali ti je targetiras iz pogresnih razloga ovde. Ona je odradila dobar posao(hehe Breskivici 0p). Sad koliko je kvalitetna muzicarka ne znam.

 

A nemoj mi tu tezu Aca Lukas...Njega bi svako targetirao jer je upitanju covek koji je em los karakter(najblaze receno) em se lako prodaje(hehe SNS).

Za Mariju Šerifovic nemam pojma kakav je karakter, za koga glasa, ali joj je mesto tu. Zna da peva, iz iskustva ume da proceni kakva pesma treba da ide na takmicenje.

Bitanga Lukas ne zna da peva, uzasno bi izgledao tamo. To sto je sns isprdak je samo slag na govnetu.

Ja za ovu breskvu ne bih glasao ni da je član SPN, ni da peva neku potpuno drugaciju pesmu. Jer devojka ne ume peva uopste, ono je skandalozno.

Link to comment
Share on other sites

Bitanga Lukas i te kako zna da peva, pogotovo treba poslušati njegove izvedbe nekih domaćih pop-rok pesama. Breskvica isto tako zna da peva, njen glas je i proslavio duo sa Voyagem koji ne zna da peva. Trema je pojela ovde.

 

Što se tiče Marije, koliko znam neko vreme je bila u SNS priči...

 

Ako neko pomene Balaševića kao nekakav kvalitet, raniću se tupim predmetom. Lik je mediocre kantautor at best, ali je eto imao žvaku sa kojom je otišao u legendu, na čemu svaka čast.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Za docek nove godine sam menjao kanale i naleteo na Studio B i prenos doceka, valjda ispred Skupstine. Pevala, tacnije receno, pokusavala je Breskvica da peva. Ono je bilo jezivo, u rangu sa kreštanjem Karleuse prethodne godine na istom mestu.

A to pevanje sa tim Vojažem... Valjda cemo to da uporedino sa npr pesmom Bezdan Balasevica i zakljucimo sta je kvalitet, a šta ne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Pa upravo, mislim da je baš fina analogija.

 

U obe pesme imaš duhovite prozivke.

U obe pesme se koristi vulgaran rečnik (zaboravio si "jebo te voz koji te don'o").

Ni Sajsi ni Đoki vokalne mogućnosti nisu glavni adut.

 

Razlika je to što je ovo Balaš pa je šatro kultura, a ovo je Sajsi pa ćemo je uporediti sa prostitutkom.

Samo sto je to mali izlet u okviru celokupnog Balasevicevog opusa, dok je opus te Sajsi... Doduse, nisam slusao ceo opus Sajsi, ali valjda je fantastican. Nisam ni citao nista iz opusa Danijele Stil, mozda je sjajan takođe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Ringe Jaja je odlicna pjesma koja direktno i bez uvijanja pisa po svim trogloditima koji salju dickpicove raznim djevojkama. 

 

Hmm, da li je?
Meni deluje da se obraca samo onima koji nemaju razloga da flexuju svoju muskost tako, a ne i onima koju su bili malo srecniji na genetskoj lutriji, da ono sto je dozvoljeno Jupitu, nije i biku. Tj, da dick picking nije za svakog.

 

Inace, sve pohvale koje je Sajsi dobila prethodnih dana ovde su motivisane licnim zavadama i antipatijama prema redje samoj Breskvici, a cesce njenim fanovima.
Ni rec o muzici, ni rec o odbrani njenog muzickog znanja koje je kvalifikuje za datu ulogu, niko da ne podigne obrve zbog toga sto je da jedina clanica zirija koja je Breskvici dala nulu, najpregledanijoj pesmi i najizglasanijoj od strane gledalaca. To sto si poseban, te ne cini korisnim ni ispravnim, ko viljuska sa 13 zubaca npr (naravno, i obrnuto, ako si u vecini ne znaci da si u pravu). Sve u svemu, deluje kao da smo na navijackom forumu u kojem ljudi svoje iracionalne licne simpatije i antipatije razmenjuju kroz raspravu, cast izuzecima.

 

 

 

Ja sam Sajsi do preksinoc nazivao boginjom btw.
Mozda je vreme da preispitam svoje zivotne izbore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

sajsi mc ringe jaja текстови песама https://g.co/kgs/2VtpbEY

Ovo je član STRUČNOG žirija

 

Jedna od gorih koju je napravila i bleda kopija legende koja je nastupala pod imenom Gillette.

Pozvana je zbog popularnosti koju je ostvarila za kratko vreme (i jos brze izgubila) u sad vec antologijski nastup u brazilskom decijem programu, kada je gomila predpubertetske decurlije koja ne razume ni rec vrljo "prljave" i lascivne pesme, skakutala i djuskala zbog zaraznog ritma xD

 

 

Link to comment
Share on other sites

odavno je prošlo vreme da neko muzički stručan odlučuje o bilo kojoj vrsti muzike u Srbiji pa i o predstavniku Srbije na Evroviziji

sad je bila ta Sajsi i onaj što svira trubu i Marijana osnovu starih zasluga i Žika koji ne zna više ni pesme svoje grupe i tamo neki "elitni" likovi

lobiranje i uticaj na publiku odlučuju ko ide na Evroviziju, ovi što su stali iz TeaDore su pametno iskoristili preterano rano izbacivanje pesme koju peva Anđela Breksvica i skupili dovoljno protivnika koji će da glasaju za jedinu opciju koja je mogla da je pobedi. Mogli bi ovi iz srpske opzicije da malo nešto nauče od tog tima.  TeaDora je pobedli i zbog velikog broja glsova od strane publike a tu verujem da je 90% glasova bilo samo da ne pobedi Anđela Breskvica.

Bilo i prošlo, pesme će se uglavnom zaboraviti, ako nešto postigne u Švedskoj pamtiće se i "ramonda" ako kiksne i to će brzo u zaborav.

"gnezdo orlovo" je već hit za solidan broj stanovnika Srbije i uz tu pemsu će Anđela Breskvica lepu lovu da namkne.    

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...