Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

1 minute ago, Nicklord said:

Vidim svi vređate Hidrogen a ja poznajem lika u bendu... sad ću mu reći šta misle ljudi i biće tužan 😞

 

 

Šalim se, zna i on da je očajna, hteli su na TV da odu 😄

 

Možeš da ga pitaš na koji garažni rok 90-ih su se ugledali pošto ja poznajem većinu tih bendova. Ne sećam se da je iko svirao nešto slično. Možda je mislio na kraj 80-ih i prve godine 90-e tada je bilo par takvih bendova ali su brzo nestali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Džordži je odličan, piše solidne pesme i ima skroz evrovizijsku pojavu, samo mislim da ova konkretna pesma nije za ESC. Ali svakako bih volela da se ponovo prijavi sa nekim boljim uratkom i zašto da ne da ga i pošaljemo. 

Link to comment
Share on other sites

Meni su skoro svi Gen Zeteri bas bljutavi od ove godine, jedino Iva Lorens donekle simpaticna. Teja Dora i Dzordzi su mi dno cim otvore usta, bas retko iritantne pojave.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Izašao je i spot. Otprilike nastup je kopija spota ili obrnuto. Dobro je da je drugi refren izmenila da ne bude isti. Neki su se žalili da je početak predugačak ali bez njega ne bi ni refren bio ovako jak.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

 

Možeš da ga pitaš na koji garažni rok 90-ih su se ugledali pošto ja poznajem većinu tih bendova. Ne sećam se da je iko svirao nešto slično. Možda je mislio na kraj 80-ih i prve godine 90-e tada je bilo par takvih bendova ali su brzo nestali.

Njihova muzika je ovaj novi moderni ironični indie rock i pevaju na engleskom na kraju krajeva. Kako sam ja razumeo iz celog jednog razgovora od 10ak poruka, Nemoguća misija je trebalo da zvuči kao pop punk iz ranih 2000ih - mada po subjektivnom mišljenju ispala je jako loše 😄 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je sve njihovo stvarno lose. Ova pesma im je mozda i najbolja zato sto kad si tinejdzer grokcucim smehom se smejes na burek i jogurt nismo ti i ja ako nista drugo. Plus sto od 10 pesama imaju 3 i po rifa, sve je isto.

Link to comment
Share on other sites

Dzordzi lopov, ima jos objavljenih pesama koji su plagijati.

 

A i kao konobar u Cetinjskoj je bas bezobrazno pokusavao da krade.

 

Mada ovo njegovo ako se posmatra van konteksta je bolje od vecine stvari ove godine.

 

Meni se Teya Dorina pesma svidja, mada jeste malo dosadnjikava. Ali ona bi verovatno dobro prosla na Evroviziji posto ima ozbiljan following globalno, valjda je drugi umetnik iz Srbije koji je dostigao milion mesecnih slusalaca na Spotifaju (ima 2 miliona).

 

Inace devojka je ovako prilicno fina i normalna, letos sam proveo neko vreme sa njom u drustvu, a nisam ni znao ko je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema zirija u SF plus ce Portugal da verovatno posalje pesmu slicnog vajba i tempa, tako da ona moze da bude NQ lagano. Kao i Breskvica. Mada i dalje mislim da sta god da posaljemo idemo u finale, ako ne odemo to su ove dve pesme. Konstra, Zorja i Zejna lagano prolaze.

Link to comment
Share on other sites

A ove zemlje koje ne salju svoje predstavnike i dalje ucestvuju u glasanju? Bugarska, S. Makedonija, CG, Rumunija, BiH i dr, bi bile drzave u kojoj bi Breskvica u teoriji najbolji uspeh ostvarila, ali nijedna od njih ne ucestvuje ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne dobijemo još neke ekstra dobre pesme ovo će biti dvoboj sličan kao prošle godine. Ukrajinke će pobediti kod žirija a Hrvat kod publike samo ja mislim da kada se sve sabere da će ovog puta prevagnuti pik publike. Mislim da će on ubdeljivije pobediti kod publike nego one kod žirija.

Link to comment
Share on other sites

Sad nesto razmisljam, nisam bio neki verni fan Zemlje Gruva, al koliko se secam Ana Djuric je bila solidna pevacica, ne formalno skolovana, ali ne i losa. Nije mi jasno zasto je toliko morala da isforsira ovaj repersko-recitatorski deo, pogotovo sto nema dela na engleskom. Mada dzabe ovde polemisemo, Breskva mora da ide i to je to.

 

Sta sam jos hteo reci, a da. Ova mladja ekipa, Nadia, Filip Balos, Filari -  svi imaju losiju pesmu u odnosu na proslu godinu, pogotovo Balos koji je prosle godine bio solidan da sam par puta i pustio pesmu na YT nakon toga.

 

Najvise mi je krivo za Zejnu, najjaci vokal u ovoj konkurenciji, bukvalno joj fali ma samo jedan Ognjen Amidzic da joj napise neki catchy tekst. Prosli put ono rumba rumba rumba rumba, sad Zejna je najbolja, wtf. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Zejne refren je u stvari "Zejna je najbolja Zejna" što aludira na to da smo svi najbolji i da treba da budemo ponosni na sebe. I ja sam prvi put pomislio "jel ova narcisoidna ili ...." ali sam posle čuo objašnjenje i kada se sluša čuje se da tako peva.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od onih "mene to ne zanima", ali morao sam pogledati Konstraktu.

Zena se zeza na svoj racun, na svaciji racun, a pri tom nam saopstava nesto sto svi znamo, ali ne zelimo da vidimo/cujemo.

Vrhunac: Poglavlje 2- niti novo  niti bolje.

Genijalno namensko i namerno parodiranje same sebe. Treba gledati nastup vise puta, da bi se sve pohvatalo. Predobro! (Ali tesko da moze pobediti, plus ko ce Evroviziji objasniti koncept celog nastupa i pesme)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...