Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Sad sam seo i pustio Konstraktu opet. Zena je bukvalno genijalac. Mesec dana cekamo novo, bolje, a dobijemo isto sranje drugo pakovanje. Kakva trolcina, obozavam je. Evo sace, evo sace, pa svi gledamo testo je l' naraslo (nije), mada vidim tu i radjanje isusovo (nije se rodio) plus je ocigledna kritika drustva i politicke situacije (obecavaju novo brze jace bolje pa nista). Onaj potez rukom deluje kao swipe right samo skrolovanje kroz proizvode/vesti/tinder/stagod i predstavlja besmisao takvog nacina zivota. Ako hocemo da prodjemo dobro na ESC ona je najbolji izbor, ovo je lagani top 10. Posle nje Zorja. Ramonda smara i previse. Cak ne bih imao nista protiv Zejne. Sto se Breskvice tice prica se da placa botove 2000 ko Vucic da glasaju za nju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo mojih utisaka od sinoć koje niko nije tražio:

 

Nadia - nisam zapamtio bukvalno ništa, nularica klasična, mala je slatka ali to smo znali i od prošlog puta, nema ništa drugo da ponudi za sada

Hidrogen - kako se zvao onaj glupi domaći pop punk bend od pre 20 godina? A da, Super s karamelom, e ovo je taj neki fazon samo gore

Iva Lorens - ja mislim da ona ima boljih pesama, ova je baš neupečatljiva ali ne smeta mi previše

Zejna - možda i najgora pesma od svih predstavljenih do sada, ovo je za mentalno zaostale i da Đubre van Gog uzme koji dinar za ovakav tekst

Filip Baloš - ajoj al je loše otpevao ovaj tip, muzika smaračina

Nemanja Radošević - Željko Joksimović iz narodne kuhinje koji je okasnio nekih 20ak godina sa ovom pesmom, ne znam kako uđe u finale

Yanx - whatever

Kat Dosa - mogli su Cobi i Bojana V da se malo više potrude oko ovoga jer ova mala ima potencijal, ovako su joj dali neku random pesmu iz najzabačenije fioke IDJ pakla

Džordži - ova pesma mi se svidela, ne znam da li je od nekud ukrao refren ali ovo je jako catchy, kostimi su grozni tho ali jedna od zapravo boljih pesama na ovoj manifestaciji

Dušan Kurtić - odvratni narodnjak od koga je jedino gore ubacivanje dela na engleskom za koga se vidi da ga je Kurta sa mukom savladao

Teya Dora - najbolja pesma u oba dana i moj favorit inače, mogu lako da je zamislim kao ozbiljnu evrovizijsku pesmu, oko scenografije i koreografije bi se moglo štošta promeniti ali pesma je super, kao nekadašnji predstavnici skandinavskih zemalja

Konstakta - staro, gore

Milan Bujaković - pop pesma za sunčane skale, znatno bolji od onog Željka 0.5 ovaj Nemanje ali neupečatljivo nekako

Durlanski - zanimljiv mi je bio ovaj brat, nešto malo drugačije a nije skroz krindž, izgleda kao neki likovi od kojih sam nabavljao opijate

 

Na kraju balade, voleo bih samo da ispuše Breskvica, Konjstakta i ove jeftine romske varijante poput Nonono, Kurte i Zejne. Teya Dora mi je najbolja ovde za klasu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Konstrakta je boginja, umetnica, carica... Kao što sam i pretpostavila, njen nastup kao da se nastavlja na prethodni, gde se očekuje da dođe sa nečim novim, boljim, najboljim - a ona servira stari nastup. Pored toga, ideja sa testom koje ona mesi i čeka da naraste (bude bolje), a ono nikad ne naraste (i nikad nam ne bude bolje) je mindblowing dobra. Multimedijalni efekti su ponovo fantastični i prate priču. Što se mene tiče, ona je no brainer za ESC.

 

2. Teya Dora

3. Bojana x David

 

@Chaos Is Me Džordžijeva pesma Luna park jako podseća na Nikotin od Nataše Bekvalac, tj. uzeta je melodijska linija u većem delu pesme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A jeste, Kaos ima kanal za to, da upakuje realnu i ostrovidnu poruku, sa odredjenom dozom humora i nepristojnosti.

Ali mu zameram za to za kakvu je analogiju iskoristio Super s karamelom. Bas mrzim takve zurke 🚀

 

Na kraju, voleo bih da pobedi Zorja, ili sluzbino cedo Breskvica.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad gledam vidim nesto novo (i bolje 😄 ) u nastupu. Hleb je Srbija definitivno, pesma je muzicka industrija, svi kopiraju druge, ja cu da kopiram sebe. Ova glava da je bila pametnija i ne valja ne valja ne valja su - ovo ja radim to vam je sto vam je. Ma, genijalno.

Link to comment
Share on other sites

Konstrakta je umetnica kad je uporediš sa ovim jadnicima, po principu "u zemlji slepih, čovek sa jednim okom je kralj", međutim ovo dva puta ne može da prođe, ok je kao koncept na albumu, međutim ovde se ciljano ide na jednu pesmu samo i moralo je bolje, jebo je veliki umetnik raga Milovan. 😄 

 

Nisam baš primetio da liči na pesmu od Nataše B, mada mi refren Džordžija jeste zazvučao poznato, inače većina pesama koje Nataša muče su u stvari pesme najplodonosnijeg autora u Srba - anonimnog Grka.

 

Teya Dora ima najbolju pesmu ubedljivo, pri tome nije neka lepotica pa da muze glasove na izgled, a nije ni neko ko otvoreno ide na LGBT truli trik. 

 

Ali kao što rekoh posle prve večeri, pobediće službina pesma kao i sve službino u ovoj državi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

00:57 Samo mi klecaju kolena jako bez ikakve logike...

 

Kod Nataše je to deo

 

O, zašto nisam i ja cigareta
Bez filtera
Samo da šetam od prstiju tvojih
Do usana...

 

Džordži je malo više pop-rok fazon ali to je to. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim svi vređate Hidrogen a ja poznajem lika u bendu... sad ću mu reći šta misle ljudi i biće tužan 😞

 

 

Šalim se, zna i on da je očajna, hteli su na TV da odu 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...