Jump to content

Game of Thrones - Izbori u FSS


Venger

Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?  

69 members have voted

  1. 1. Ko mislite da treba da bude novi predsednik FSS?

    • Nemanja Vidić
      58
    • Dragan Džajić
      1
    • Nedimović
      1
    • Nenad Bjeković
      0
    • Neko drugi
      1
    • Ne zanimaju me izbori
      8


Recommended Posts

2 minutes ago, badenac said:

Kakav je interes osnivaca Norderusa da ulazi u krvavo blato srpskog fudbala koje bazdi na organizovani kriminal?

 

Covek voli sport, pominjao je Vidic (a i sam Branko skoro) da je predavac na UEFA-inoj katedri, ima ogromno znanje & iskustvo u vrlo bitnoj industriji za biznis danas, vrlo ima smisla da se takva figura nadje u nekom sirom timu koji bi cinio FSS. Naravno, neko ce traziti razlog kako bi svako od njih mogao da se okoristi, ali mislim da u ovom slucaju nema mnogo prostora za cinizam. Glupo je pricati o tome kako novac nije sve, ali u nekom trenutku svako od nas bi pozeleo da deo svojeg vremena ulaze u nesto sto voli, sto mu je pasija. 

Vidiceva prica ima lep potencijal, deluje kao zdrav projekat, nije kao da Branko Nordeus ulazi sa Tvorzom, Kokijem i Toncevim u talove. Fudbal u Srbiji bazdi ne zato sto je sam po sebi osudjen na to, vec zato sto ljudi koji trenutno rukovode njime u tome vide korist.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kendrick said:

 

Covek voli sport, pominjao je Vidic (a i sam Branko skoro) da je predavac na UEFA-inoj katedri, ima ogromno znanje & iskustvo u vrlo bitnoj industriji za biznis danas, vrlo ima smisla da se takva figura nadje u nekom sirom timu koji bi cinio FSS. Naravno, neko ce traziti razlog kako bi svako od njih mogao da se okoristi, ali mislim da u ovom slucaju nema mnogo prostora za cinizam. Glupo je pricati o tome kako novac nije sve, ali u nekom trenutku svako od nas bi pozeleo da deo svojeg vremena ulaze u nesto sto voli, sto mu je pasija. 

Vidiceva prica ima lep potencijal, deluje kao zdrav projekat, nije kao da Branko Nordeus ulazi sa Tvorzom, Kokijem i Toncevim u talove. Fudbal u Srbiji bazdi ne zato sto je sam po sebi osudjen na to, vec zato sto ljudi koji trenutno rukovode njime u tome vide korist.

Mislite da gospodin Milutinovic moze da koegzistira sa pravim vlasnicima srpskog dudbala,onima koji od drugih prave mleveno meso ili ih ugradjuju u betonske temelje nekretnina preko kojih peru novac?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, badenac said:

Kakav je interes osnivaca Norderusa da ulazi u krvavo blato srpskog fudbala koje bazdi na organizovani kriminal?

Hoće da uzme terzin deo😄    pored svog ološa koji je decenijama u fudbalu mi sad treba da razglabamo koji su interesi Nordeusa i Vidića. Srbija među šljivama očigledan primer

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, badenac said:

Mislite da gospodin Milutinovic moze da koegzistira sa pravim vlasnicima srpskog dudbala,onima koji od drugih prave mleveno meso ili ih ugradjuju u betonske temelje nekretnina preko kojih peru novac?

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

Hoće da uzme terzin deo😄    pored svog ološa koji je decenijama u fudbalu mi sad treba da razglabamo koji su interesi Nordeusa i Vidića. Srbija među šljivama očigledan primer

A koko ce godpodin Milutinovic da izbaci olos iz srpskog fudbala?Mozda da Zvezdana,Luku,Sarica  ili Beovuka tuzi sportskom sudu u Lozani?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, badenac said:

Kakav je interes osnivaca Norderusa da ulazi u krvavo blato srpskog fudbala koje bazdi na organizovani kriminal?

 

On je u to vec usao.

 

1 hour ago, kendrick said:

 

Covek voli sport, pominjao je Vidic (a i sam Branko skoro) da je predavac na UEFA-inoj katedri, ima ogromno znanje & iskustvo u vrlo bitnoj industriji za biznis danas, vrlo ima smisla da se takva figura nadje u nekom sirom timu koji bi cinio FSS. Naravno, neko ce traziti razlog kako bi svako od njih mogao da se okoristi, ali mislim da u ovom slucaju nema mnogo prostora za cinizam. Glupo je pricati o tome kako novac nije sve, ali u nekom trenutku svako od nas bi pozeleo da deo svojeg vremena ulaze u nesto sto voli, sto mu je pasija. 

Vidiceva prica ima lep potencijal, deluje kao zdrav projekat, nije kao da Branko Nordeus ulazi sa Tvorzom, Kokijem i Toncevim u talove. Fudbal u Srbiji bazdi ne zato sto je sam po sebi osudjen na to, vec zato sto ljudi koji trenutno rukovode njime u tome vide korist.

 

Ne znam da li je stalni predavac ili je to bilo one-off, a verovatno je pricao o biznisu i fudbalu sa aspektra novih tehnologija (sto je ono u cemu je zapravo on sam i uspeo - TopEleven igrica). 

 

Ali Branku nije ovo prvi dodir sa FSS, on je bio u Bjekovicevom timu kad se ovaj kandidovao pa su izbori propali. U tom timu je bio i Nedimovic, oni su trebali biti potpredsednici FSS da je Bjekovic izabran. 

 

Zanimljivo je da su sada na suprotnim stranama. 

 

 

Inace, o ovom TV (ne)duelu veceras - Vidic je bio OK, steta sto nije duze trajalo pa da bude i konkretniji. A Dzajic, me je pozitivno iznenadio (hold your horses, citaj dalje) iz prostog razloga sto sam mislio da je jos vise izlapeo, ali izgleda da nije bas toliko. Doduse, isto sam rekao i za Pesica pa nas ukanalio na EP 😄 Dzajic skoro nista konkretno nije rekao o funkciji i poslu kojim bi trebalo da se bavi, sto je i ocekivano. 

Link to comment
Share on other sites

Vidiću bi išla bezrezervna moja podrška isto kao što sam rekao za Piksija na mestu selektora i tako i ostaje. 

 

Pojma nemam da li bi i kako bi Vidić i njegova ekipa digli srpski fudbal na noge i ne znam da li bi uspeli da uvedu neka poboljšanja i inovacije. Ali mi je definitivno više muka da gledam jedne te iste glave u srpskom fudbalu. Promene su obavezne u svim sferama ovog društva pa i u fudbalu a te promene Džajić 100% neće doneti. Za Vidića opet kažem ne znam, ali za Džajića znam da neće 100% pa između nepoznatog i vrlo pozatnog ja bih više voleo da biram nepoznato.

 

A Vidić je bio dobar u ovom bezveznom intervjuu organizovanom od strane RTS-a. Nikakva očekivanja nisam imao da će nešto uraditi da ovo izgleda iole profesionalno i gledljivo i očekivanja su i ispunjena. Taman onoliko koliko sam očekivao od njih to sam i dobio. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji su motivi Vidićeve ekipe ali sasvim sigurno znam motive suparnika. Radije bih rizikovao nego nastavio po starom.

 

11 hours ago, Don Juan said:

Pa ja sam lepo rekao. Nema šanse da krenu jedan na drugoga. Oni su ipak malo dublje povezani.

Žalosno je ovo.

Mislim da nije do povezanosti nego se to jednostavno ne radi u ovoj situaciji. Mi smo svi željni pravde kada se pojavi neko ko kaže prave stvari, raščisti trulež, postavi svakog na svoje mesto i odjaše u sumrak ali to retko biva

 

Vidićev nastup je bio usmeren ka predstavljanju sebe u pozitivnom svetlu, drugačijem od onog na šta smo navikli od dripaca iza domaćeg fudbala - kao mladog, uspešnog, staloženog i dokazanog čoveka, patriotu, koji radi na sebi, ima kontakte, ideje, planove i ciljeve. Naveo je da je čovek pomirenja, ujedinjenja, okrenut budućnosti. U tu sliku se ne uklapa rijaliti prepucavanje, posebno ne u 20 minuta koje je imao na raspolaganju.

 

Imam lošije mišljenje o Džaji od kolege Stiletta ali Džaja je ipak legenda u očima mnogih i to ne treba rušiti u kampanji (ako neko već treba da ruši to bi bili nadležni organi, u nekoj normalnoj državi) kao što ne treba da ruši ni svoje velike prethodnike u CZ (pomenutog Džaju i Pižona). Kad nekog sa korenima želiš da skloniš to se radi ušećerenim rečima, plaketom i satom, a bitan je krajnji efekat - da taj više nije na sceni.

 

Sve više sam ubeđen da je ušao u ovu trku znajući da će da izgubi ali da već par godina polako gradi svoju poziciju a ovo je jedan korak u tom pravcu. Do sada im je razjebo koncept sa Nedimovićem, naterao ih je da izvuku Džaju, pozicionirao se kao opozicija koja ima tim, nudi nešto konkretno i drugačije, privukao je pažnju javnosti (još od onog pisma) i duvaće im za vrat u svakom narednom trenutku. Ako je ozbiljan, nastaviće da se usavršava, gradi kontakte i skuplja saradnike i podršku od mlađih dok ovi razjebavaju srpski fudbal (jer šta bi drugo mogli da urade). U međuvremenu, polako će odlaziti Džajićevi svedoci a on će ostati kao logično rešenje za izlazak iz mulja.

 

Naravno, pošto je Srbija poludiktatura u saradnji sa mafijom, uvek će neki Nedimović biti u prednosti, ali je važno da se stvori kritična masa nezadovoljnih, koju ni oni neće moći da kontrolišu. Nema prečice ili drugog puta sa pozitivnim ishodom, nažalost.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

znači da klimnemo glavom i čutimo čak i na forumu?

iznenađuje me da tako razmišljaju forumaši koji su inače veliki zagovornici prava na sopstveno mišljenje i slobodu govora 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Green23 said:

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/milovan-oric-vidic-za-trenera-zavrsio-u-engleskoj-jer-se-diplome-tamo-dele-na-ime-ne-na-znanje/445381

 

Ovo je odnelo pobedu, gasite svetla :Hail: Nedimović pravi sportsmen i čovek koji je odavno u fudbalu :Hail:

Znaci po Bata Djori:

Trenerska diploma u Engleskoj < zavrsen pravni faktultet u Srbiji

Za posao u fudbalu😄

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Milko Miller said:

Znaci po Bata Djori:

Trenerska diploma u Engleskoj < zavrsen pravni faktultet u Srbiji

Za posao u fudbalu😄

Da li treba da se objašnjava da je to UEFA Pro Licenca i da je nije lako dobiti. Inače potoje 5 nivoa tih licenci, a Nemanja ima FA level 5 ili UEFA Pro licencu, koja se jako teško dobija i za koju se prolazi kurs od 18 meseci. 
Da ne pričam da je posle završio i UEFA Executive Master.

 

Sve dok u našem fudbalu se čuje glas likova kao što su Bata Đora i slični nama nema spasa.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Imao sam to zadovoljstvo da uživo prisustvujem onoj legendarnoj utakmici koju je on vodio protiv Rusije ... 😄

I čuvena formacija 5-5-0 a imamo negativan rezultat, tj treba nam da damo gol. One izmene koje je on napravio ne bi napravilo dete koje je odgledalo 5 utakmica u životu. Kako ga nije sramota on da ocenjuje nečiju licencu za trenera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...