Jump to content

TENNIS WARS: Episode X - RETURN OF DJOKOVIC (A.Open '23)


Drug Crni

Recommended Posts

Gledao sam Đokovića samo dio meča protiv Dimitrova i meni je tada izgledalo da zaista ima neku kočnicu u glavi i problem sa kretanjem. Nisam vidio niti jednu onu njegovu "špagu" npr. a na neke lopte nije ni išao (a da nema straha od ozljede išao bi 100%). Sad čitam pomeo iduća dva meča, bez nekih problema sa kretanjem. Pitam se šta je posrijedi. Novak je već ranije u više navrata pokazivao pretjeranu zabrinutost za vlastito zdravstveno stanje, ne mislim tu ništa loše, neki ljudi su takvi. Meni je u glavi još ono plakanje pred kamerama nakon DC-a protiv Amera čini mi se. 15 dana kasnije osvoji Monte Carlo protiv Nadala čini mi se u finalu. Zamišljam situaciju da tako čini neki njegov konkurent, kakvi bi komentari Đokovićevih navijača bili. No dobro, i ja previše očekujem od navijača, nebitno čiji oni bili.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Instinkt said:

@alcesta

 

Bez obzira, nije cvećka, prva je u redu kad treba pljunuti po Novaku. Kako drugačije protumačiti maliciozne komentare na njegov račun. Nema smisla da se bilo ko vređa, a isto tako se treba uzdržavati od provociranja, pogotovo ako se ima u vidu da 99% ovog dela foruma navija za Đokovića. 

Nije isto pljuvati po teniseru koji ti se ne sviđa i po kolegama forumašima. Meni takav humor nije smešan, bez uvrede. Kao što me nervira kad dođe Mek i napiše kako su Ðokovićevi navijači ovakvi i onakvi, tako mi i ovo smeta. Ne vidim u čemu je razlika, a ni zašto sad da se to poteže kad smo jedno vreme bili sasvim OK bez takvih priča.

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 4th and Goal said:

Zamišljam situaciju da tako čini neki njegov konkurent, kakvi bi komentari Đokovićevih navijača bili.

 

Zašto da zamišljaš, dovoljno je da se vratiš ravno godinu dana unazad. Ili 6 meseci. Ako uopšte redovno pratiš tenis, ovo je prilično dobar hint

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nije isto pljuvati teniseru koji ti se ne sviđa i po kolegama forumašima. Meni takav humor nije smešan, bez uvrede. Kao što me nervira kad dođe Mek i napiše kako su Ðokovićevi navijači ovakvi i onakvo, tako mi i ovo smeta. Ne vidim u čemu je razlika, a ni zašto sad da se to poteže kad smo jedno vreme bili sasvim OK bez takvih priča.

 

Pljuvanje tenisera/kluba (pogotovo kada je reč o Novaku, ili recimo Partizanu/Zvezdi) dovodi do situacija koje ti smetaju. Uzročno posledična konekcija. Podvlačim, na delu smo foruma gde su 9 od 10 forumaša Novakovi navijači. Čemu provokacije, pogotovo ako znaš da će reakcije biti oštre. Meni recimo smeta kad neko pljuje Đokovića, takav humor mi nije smešan. 

Razumeš šta želim da ti kažem..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma razumem, biće da je zato pdf za košarku non stop najaktivniji :classic_biggrin: ali ako na provokaciju odgovoriš uvredom, to je samo dokaz nemoći i provokator pobeđuje. Plus se pravi svinjac od foruma. A Novak je Federera svakako pretekao, provokacije su jedno a činjenice su drugo, tako da stvarno ne vidim razloga da se spuštamo na lični nivo :classic_cool:

 

6 minutes ago, Instinkt said:

 

Pljuvanje tenisera/kluba (pogotovo kada je reč o Novaku, ili recimo Partizanu/Zvezdi) dovodi do situacija koje ti smetaju. Uzročno posledična konekcija. Podvlačim, na delu smo foruma gde su 9 od 10 forumaša Novakovi navijači. Čemu provokacije, pogotovo ako znaš da će reakcije biti oštre. Meni recimo smeta kad neko pljuje Đokovića, takav humor mi nije smešan. 

Razumeš šta želim da ti kažem..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 4th and Goal said:

Zamišljam situaciju da tako čini neki njegov konkurent, kakvi bi komentari Đokovićevih navijača bili. No dobro, i ja previše očekujem od navijača, nebitno čiji oni bili.

Pa vidiš i po sebi. Ovaj post je klasičan primer projekcije.

 

Što se mene tiče, uplitanje navijača u povrede Rafe i Novaka je sramotno, sa obe strane.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Људи, једне недјеље не може шпринт да одради, поскакује, истеже се, даје изјаве да није добро...наредне седмице одигра два феноменална меча, волшебно је опорављен и креће се као на струју.

 

Па нормално је да се јавља црв сумње. И то кажем као загрижени фан најстаријег сина Срђе Сркија Ђоковића.

 

Волио бих да не даје повода, јер и кад не даје, измишљају, али ово што се дешава на овом АО итекако даје повода за расправу.

 

И да, надам се да ће и наредна два меча одиграти овако. Дефинитивно има неки поглед жељан освјете и вјероватно му то даје додатну снагу да их овако помете.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ma razumem, biće da je zato pdf za košarku non stop najaktivniji :classic_biggrin: ali ako na provokaciju odgovoriš uvredom, to je samo dokaz nemoći i provokator pobeđuje. Plus se pravi svinjac od foruma. A Novak je Federera svakako pretekao, provokacije su jedno a činjenice su drugo, tako da stvarno ne vidim razloga da se spuštamo na lični nivo :classic_cool:

 

 

 

Tamo sam jedna od tih svinja iz svinjca koji pominješ 😂😄 Što ne ide u prilog ovome što pišem ali uz bitnu razliku; tamo ulaziš u blato svesno, ne kukaš i ne žališ se ako te neko nalepi zbog provokacije. I manje više je ujednačenija situacija, ima i jednih i drugih; ovde je Novak bez konkurencije. Ne mislim da na ovom delu foruma treba da vlada jednoumlje, da svi moraju da čuvaju Novakovu vatru, članovi NoleFam i slično, ali isto tako ne mislim da treba da postane svinjac i mesto gde će se akumulirana negativnost zbog Đokovićevih uspeha - trpeti. 

Svi koji posećuju i redovno čitaju teniski podforum znaju koliko bude uvređena kada se u nekom negativnom kontekstu provuče Federer; tad joj provokacije nisu zanimljive, nisu dobrodošle. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, žao mi je što sam potegla ovu priču, sad ispada da sam dala povod da svi komentarišu jednu osobu. Neću nastavljati na tu temu.

 

Nego sve zaboravljam da napišem, baš mi je tužan a i uvrnut onaj kadar Rubljova na biciklu u teretani. Prvo sam mislila da je od ranije, a posle vidim da je izgleda posle meča otišao tamo?

Link to comment
Share on other sites

Je l' registrovan taj bicikl ahehe? Šalu na stranu, @Instinkt kakve veze ima to što je 95% foruma za Noleta? Što kaže Clash ispada kao ovo sa povredjenim Novakom, pa udaraju slabije lopticu ili; da li ljudi koji su na forumu a nisu za Novaka nego za nekog drugog treba obazrivije da pišu u odnosu na nas koji smo za njega? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Instinkt said:

Ja baš hteo da pitam jel to pre ili posle meča. Na nemačkom Eurosportu je bio kadar od 2,3 minuta Novaka na bajsu sa Miljanom i Goranom, nakon meča sa Rubljevim

Pre meča obično ide lagano trčanje, vijača i istezanje. Ne znam za tenis ali kontam da tu ide i malo prebacivanje preko mreže

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...