Jump to content

TENNIS WARS: Episode X - RETURN OF DJOKOVIC (A.Open '23)


Drug Crni

Recommended Posts

16 hours ago, Instinkt said:

 

Kakve se reakcija očekuje na provokacije i maliciozne komentare upućene osobi x - na mestu gde je x epicentar interesovanja 95% okupljenih ljudi? 

Uzmi da smo na temi NBA, gde je 90+ % navijača Blejzersa (u wish 😛😂) . Ja dođem i napišem Dejm propalica 

 

😮

 

Epilog: DameTime kuca u pretraživač "najstrašnije metode mučenja u srednjem veku" 😄

 

Hehe 95% navijača Blejzersa na NBA temi, nice one. 😛 Pa gledaj, otkako sam se priključila forumu, na NBA temi je Dame dosta puta komentarisan u negativnom kontekstu za neke stvari (odbrana, visina plate itd) sa kojima sam se ja čak i složila. Zdrava doza kritike mora da postoji. Ne znam da li si ti bio na forumu prošle godine kad je bila cela situacija u Australiji, ali ja tu nisam bila na Novakovoj strani baš, iako ga obožavam. A evo i @Big Ticket se ogradio na max da bi iskritikovao Noleta - volim ga kao brata, ali nešto nije ok - i meni nije jasno zašto to moramo da radimo. Nekako ispada da ga mogu kritikovati samo oni koji ga vole, a da ni oni nisu uvek dobrodošli. Ja jesam par puta ušla sa Boxy u neke rasprave na početku bitisanja ovde (i s Mekom isto) oko Rodžera, ali sam naučila da pustim. Plus ona definitivno više doprinosi ovom PDF-u nego ja koja gledam i komentarišem samo GS u muškoj singl konkurenciji. 

 

8 hours ago, Kosjan Willavić said:

( uleti tu i tamo samo @DameTime kao UNPROFOR u BIH da isteruje pravdu  ) 😄 

 

:wicked:

 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kosjan Willavić said:

@Boxy @Helena Valjalo bi da navratite kod nas na basket teme u devet uvece prekosutra. Koliko tu tek ima provokacija nas muskih klipana, nekih i u poznim godinama ( uleti tu i tamo samo @DameTime kao UNPROFOR u BIH da isteruje pravdu  ) 😄 Lakse biste oguglale na neke provokacije prema Novaku,Federeru,itd. 

 

Posle petka veče, verovatno ćeš me naći jedino na teniskom podforumu 😄 Idemo na Kubu kolektivno 🥺

 

 

1 hour ago, DameTime said:

 

Hehe 95% navijača Blejzersa na NBA temi, nice one. 😛 Pa gledaj, otkako sam se priključila forumu, na NBA temi je Dame dosta puta komentarisan u negativnom kontekstu za neke stvari (odbrana, visina plate itd) sa kojima sam se ja čak i složila. Zdrava doza kritike mora da postoji. Ne znam da li si ti bio na forumu prošle godine kad je bila cela situacija u Australiji, ali ja tu nisam bila na Novakovoj strani baš, iako ga obožavam. A evo i @Big Ticket se ogradio na max da bi iskritikovao Noleta - volim ga kao brata, ali nešto nije ok - i meni nije jasno zašto to moramo da radimo. Nekako ispada da ga mogu kritikovati samo oni koji ga ne vole, a da ni oni nisu uvek dobrodošli. Ja jesam par puta ušla sa Boxy u neke rasprave na početku bitisanja ovde (i s Mekom isto) oko Rodžera, ali sam naučila da pustim. Plus ona definitivno više doprinosi ovom PDF-u nego ja koja gledam i komentarišem samo GS u muškoj singl konkurenciji. 

 

 

Bio sam i prošle godine, kada su mnoge granice pomerene što kaže Helena. Sjatila se i kurta i murta da opljune. Ovde isključujem Meka, Stevu, Boxy, Jurgena, Mikija, Delgada koji to rade na dnevnoj bazi, sa bitnom razlikom; oni su bar teniski zaljubljenici i tu su manje više čitave godine, i ne samo zbog Đokovića.

 

Napomenuo sam u nekim od prethodnih upisa da ne mislim da svi trebaju biti Đoković-fanovi, da nisam za jednoumlje, pa tako sam i ja tokom meča sa Dimitrovim kritikovao njegovo ponašanje na terenu, i to ne prvi put. 

Postoji kritika, a Boxy ne kritikuje. Provocira i maliciozno komentariše sve oko Đokovića. 

I to je okej, ako će biti bar jednako tolerantna (kao što očekuje od nas) kada se nastanimo na njenoj matičnoj sa pošalicama i ismevanjem Rogera. 

Složiću se da doprinosi ovom podforumu mnogo više od tebe i mene

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Žao mi je zbog Vike, ali s njenim servisom treba da joj se potrefi luda sreća u žrebu da ne naleti na neku ovakvu protivnicu pre finala. Zapravo sama činjenica da je s takvim servisom osvojila dva slema, Sunshine double, bila broj jedan i dominirala jedno solidno parče sezone na betonu dovoljno govori koliko je imala fenomenalnu igru u polju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno mi je da kako vreme prolazi ovaj mec zaista dobija neki svoj legacy.

 

Licno sam uvek mislio da je to zbog citavog narativa, trenutka, duzine trajanja meca i rezultata.

 

Zaista je bio uzbudljiv i napet, ali sto se kvaliteta tice, verovatno jedva dolazi do top 30% njihovih medjusobnih meceva. Imali smo mnogo kvalitetnije duele i na slemovima i uopste, i pre i posle toga.

 

Gledao sam ga vise puta u snimku, poslednji put pre nekoliko godina. Peti set je kompletni antiklimaks, mentalna borba gde je Djokovic odneo veliku pobedu, ali igracki i kvalitetom jednostavno nije to to. Onaj bekhend Nadala gde ima ceo teren da pogodi i on promasuje i posle toga se raspada...

 

Mislim da vecina ljudi nije odgledalo to ponovo hladne glave.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

Greatest final in the history of AO. Meni lično i uopšteno u tenisu, od svih finala koja sam gledala... Gladijatorska borba.

 

 

Meni ipak Vimbldon '19.

Ali da, ti misliš.samo za AO, sad vidim.

Da, apsolutno i naročito zbog tri uzastopna GS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Licno sam uvek mislio da je to zbog citavog narativa, trenutka, duzine trajanja meca i rezultata.

Sve to ulazi u taj legacy ali mislim da je drama glavno (uz dužinu naravno), i to uopšte ne mora imati veze sa ukupnim kvalitetom meča. Ako je meč dramatičan i pun preokreta to jednostavno "podiže" utisak, čak i kad ga gledaš ponovo. Ti znaš rezultat u reprizi ali igrači ne znaju :classic_biggrin: pa je zato utisak dovoljno dobar i kad gledaš tu dramu hladne glave, bar ja to tako tumačim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alcesta said:

Sve to ulazi u taj legacy ali mislim da je drama glavno (uz dužinu naravno), i to uopšte ne mora imati veze sa ukupnim kvalitetom meča. Ako je meč dramatičan i pun preokreta to jednostavno "podiže" utisak, čak i kad ga gledaš ponovo. Ti znaš rezultat u reprizi ali igrači ne znaju :classic_biggrin: pa je zato utisak dovoljno dobar i kad gledaš tu dramu hladne glave, bar ja to tako tumačim.

 

Naravno, slazem se sa ovim, ali onda nam je definicija "najboljeg" drugacija.

 

Najbolji je meni najkvalitetniji, bez obzira na rezultat.

 

Uvek se vracam na USO 2012. koji je po mom misljenju jedan od najgorih finala slema ikada, ali kontam da ga navijaci Mareja vide kao najbolji, iz istih razloga zbog kojih AO 2012. vole navijaci Djokovica.

 

A mecevi su uporedivi - 5 setova, mnogo preokreta, antiklimaks (kako za koga), dugo traje, velika fizicka borba, dugi poeni i tako dalje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Naravno, slazem se sa ovim, ali onda nam je definicija "najboljeg" drugacija.

 

Najbolji je meni najkvalitetniji, bez obzira na rezultat.

 

Uvek se vracam na USO 2012. koji je po mom misljenju jedan od najgorih finala slema ikada, ali kontam da ga navijaci Mareja vide kao najbolji, iz istih razloga zbog kojih AO 2012. vole navijaci Djokovica.

 

A mecevi su uporedivi - 5 setova, mnogo preokreta, antiklimaks (kako za koga), dugo traje, velika fizicka borba, dugi poeni i tako dalje.

Ja recimo mislim da je finale USO 2011. u apsolutnom vrhu njihovih mečeva po kvalitetu, i generalno totalno potcenjen meč o kome se retko govori baš zato što nije bio u 5 setova i toliko dramatičan po rezultatu. A ono kad gledaš bukvalno samo što im munje ne sevaju iz reketa :Hail:

 

 

And now for something completely different...

 

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Interesantno mi je da kako vreme prolazi ovaj mec zaista dobija neki svoj legacy.

 

Licno sam uvek mislio da je to zbog citavog narativa, trenutka, duzine trajanja meca i rezultata.

 

Zaista je bio uzbudljiv i napet, ali sto se kvaliteta tice, verovatno jedva dolazi do top 30% njihovih medjusobnih meceva. Imali smo mnogo kvalitetnije duele i na slemovima i uopste, i pre i posle toga.

 

Gledao sam ga vise puta u snimku, poslednji put pre nekoliko godina. Peti set je kompletni antiklimaks, mentalna borba gde je Djokovic odneo veliku pobedu, ali igracki i kvalitetom jednostavno nije to to. Onaj bekhend Nadala gde ima ceo teren da pogodi i on promasuje i posle toga se raspada...

 

Mislim da vecina ljudi nije odgledalo to ponovo hladne glave.

 

Moj osećaj je na tragu ovoga što je @alcesta ispisala dole, da se ne ponavljam. Legacy ovog meča je taj što smo gledali gladijatorsku borbu dva najbolja tenisera svih vremena na vrhuncu napona svojih snaga, kako se bore 6h za titulu. Ako se ne varam ovo je i najduže GS finale? Samo jedan je mogao da pobedi, ali morala bih ponovo da pogledam ceo meč da bih, kako kažeš hladne glave, videla zašto je Nadal ovo finale izgubio. Čini mi se da postoji jedan preloman poen u tom 5. setu... Sam video govori o brutalnosti te borbe, kad su jedva stajali na nogama. Ovakav otpor u finalu AO Novak nije imao niti će više ikada (ili je bar slaba verovatnoća). 

Edited by DameTime
dodatak
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

 

Moj osećaj je na tragu ovoga što je @alcesta ispisala dole, da se ne ponavljam. Legacy ovog meča je taj što smo gledali gladijatorsku borbu dva najbolja tenisera svih vremena na vrhuncu napona svojih snaga, kako se bore 6h za titulu. Ako se ne varam ovo je i najduže GS finale? Samo jedan je mogao da pobedi, ali morala bih ponovo da pogledam ceo meč da bih, kako kažeš hladne glave, videla zašto je Nadal ovo finale izgubio. Čini mi se da postoji jedan preloman poen u tom 5. setu... Sam video govori o brutalnosti te borbe, kad su jedva stajali na nogama. Ovakav otpor u finalu AO Novak nije imao niti će više ikada (ili je bar slaba verovatnoća). 

 

Sve ok, jasno mi je, samo su moji kriterijumi kad se kaze "najbolji" mec drugaciji.

 

Meni su najbolja slem finala koje sam gledao USO 2011. (tu se slazem sa Alcestom, vrlo verovatno njihov ubedljivo najkvalitetniji mec na slemu), USO 2008. (Federer - Marej), RG 2007, AO 2005. (Safin - Hjuit), USO 2005. (Federer - Agasi), USO 2004. (Federer - Hjuit) verovatno nesto najblize savrsenstvu sto tenis moze da ponudi, klinika Federera, uz Djokovicevu 2011. Bez nekog posebnog reda. Jedino posle 2011. sto mi upada u fantasticne meceve (a da je finale) mi je AO 2017, ali slabije od svega ovoga, i eventualno Djokovic - Tim, mada tu imamo dva "poluvremena", gde je Tim bas pao pred kraj (slicno kao Nadal 2012.) i zbog toga ne mogu da svrstam u najbolja finala.

 

Najbolji mecevi koje sam gledao uopste, random Federer sa betona i trave 2004. i 2005, Djokoviceva pogotovo sljaka 2011. i to je to i naravno Nalbandijanov Masters Cup 2005, to je bila poezija kako je covek igrao, pogotovo okretanje Federera od 0-2 u finalu (to bi trebalo da odgleda svako ko prica o weak erama).

 

Generalno najnenormalniji mecevi uopste, Djokovic protiv Giljerma Garsije Lopeza u Madridu naravno 2011, kad je Spanac bio u top formi i cak nije ni lose odigrao, ali ga je Djokovic samleo uz tri izgubljena gema i Federer Gaudio Masters Cup 6-0, 6-0 2005.

 

To mi je u secanju, ima jos Federer - Nadal Majami isto 2005. (brutalno jaka godina, inace) i jos dosta meceva iz tog perioda.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alcesta said:

Ne mogu da verujem da si se ovoga setio :classic_love: kakva je to bila poezija od meča i prebrojavanje zrna šljake po linijama :Hail:

 

Kako da se ne setim 🙂 Nervirao me, kao skoro svaki Spanac, jos je bio u fazonu u dobroj sam formi mogu da igram sa Djokovicem, i sto je najgore, nije da je on lose igrao, Djokovic je skinuo brat bratu 30 linija u tom mecu, bez preterivanja, kao da si mu izasao na streliste, jos njegov kiseo osmeh, milina xD

Da, honorary mention zasluzuje i Davidenko do pola meca na AO 2010. sa Federerom kad ga je ubijao, posle toga se povredio, samo zavrsio mec, i vise nije dostigao tu formu nikad.

 

Masters Cup 2009. mu je bio brutalan i samo je nastavio na AO, pobedio je tada Federera 2009, imali smo skup u Beogradu za taj mec.

 

Ko se seca, rekao sam tada "ljudi, to je Davidenko, cokirace na kraju kao i uvek", tako da mi i on duguje mnogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ko se seca, rekao sam tada "ljudi, to je Davidenko, cokirace na kraju kao i uvek", tako da mi i on duguje mnogo.

Ne sumnjam :classic_biggrin: ali s druge strane potpuno razumljivo, za Davidenka bi svako to rekao, samo ti treba više da paziš šta pričaš nego ostali smrtnici :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja bio ja da nisam kopao po starom forumu (:classic_biggrin: :ajme:) tražeći Mekov post o odigranom overu na GGL-a u tom meču protiv Đokovića. Nisam naišao na to ali jesam na ovaj njegov post koji samo potvrđuje ovo što sada piše

 

Quote

Mislim da mu je ovo najbolji mec u karijeri, bez zezanja. Krivo mi je sto bi danas sa ovakvom igrom Nadal uzeo mozda dva gema vise, maksimum. Ovo sto je Djokovic danas odigrao ne vidja se ne svaki dan, nego svake godine! Ima od mene jedan veliki :hail: za ovo savrsenstvo od tenisa koje je danas prikazao.

 

Medjutoa, ovo pišem zbog toga što sam par poruka kasnije naletio na ovu dole citiranu, gdje jedna ex-forumašica komentira DelPa i njegovu predaju na istom turniru

 

Quote

Ne vidim zašto je čudna predaja Delpa ako se već govorilo o tome da je povređen. Velika šteta, i za njega, i za tur u celini. I to će ga pratiti kroz celu karijeru, to je razlog koji iz aviona pobija mcl-ovo predviđanje da će uzeti veliki deo kolača u narednim godinama.

 

Ne znam kako ali promaklo mi je da je i DelPa ukanalio naš dragi Mek :classic_biggrin: :classic_sad:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ne pamtim kad sam se toliko lomila oko pobednice slema tj da će mi biti jednako žao, koja god da izgubi.

 

Elena je devojka kojoj nisu ukazali mnogo poštovanja na AO, stavljali su je i na teren 13 a ipak je šampionka Vimbldona...uz to deluje izuzetno milo devojče.Da je sjajna teniserka se podrazumeva.

 

S druge stane Arina, građena kao amazonka, ne pamtim takva leđa još od Morezmo...igra fantastično, napadački, agresivna je i silna šteta bi bila da ne osvoji slem.

 

Ali isto, šteta bi bila i da Elena ostane na jednom...

 

Pametna nisam...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...