Jump to content

TENNIS WARS: Episode X - RETURN OF DJOKOVIC (A.Open '23)


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, 4th and Goal said:

Gledao sam Đokovića samo dio meča protiv Dimitrova i meni je tada izgledalo da zaista ima neku kočnicu u glavi i problem sa kretanjem. Nisam vidio niti jednu onu njegovu "špagu" npr. a na neke lopte nije ni išao (a da nema straha od ozljede išao bi 100%). Sad čitam pomeo iduća dva meča, bez nekih problema sa kretanjem. Pitam se šta je posrijedi. Novak je već ranije u više navrata pokazivao pretjeranu zabrinutost za vlastito zdravstveno stanje, ne mislim tu ništa loše, neki ljudi su takvi. Meni je u glavi još ono plakanje pred kamerama nakon DC-a protiv Amera čini mi se. 15 dana kasnije osvoji Monte Carlo protiv Nadala čini mi se u finalu. Zamišljam situaciju da tako čini neki njegov konkurent, kakvi bi komentari Đokovićevih navijača bili. No dobro, i ja previše očekujem od navijača, nebitno čiji oni bili.

Pa pogledaj samo komentare za Nadala. Te folirant te se dopinguje.... Jer prica kako je povredjen a ovamo melje. I onda svakakve teorije zavere mozemo pricitati po bespucima interneta.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Je l' registrovan taj bicikl ahehe? Šalu na stranu, @Instinkt kakve veze ima to što je 95% foruma za Noleta? Što kaže Clash ispada kao ovo sa povredjenim Novakom, pa udaraju slabije lopticu ili; da li ljudi koji su na forumu a nisu za Novaka nego za nekog drugog treba obazrivije da pišu u odnosu na nas koji smo za njega? 

 

Kakve se reakcija očekuje na provokacije i maliciozne komentare upućene osobi x - na mestu gde je x epicentar interesovanja 95% okupljenih ljudi? 

Uzmi da smo na temi NBA, gde je 90+ % navijača Blejzersa (u wish 😛😂) . Ja dođem i napišem Dejm propalica 

 

😮

 

Epilog: DameTime kuca u pretraživač "najstrašnije metode mučenja u srednjem veku" 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Pa pogledaj samo komentare za Nadala. Te folirant te se dopinguje.... Jer prica kako je povredjen a ovamo melje. I onda svakakve teorije zavere mozemo pricitati po bespucima interneta.

 

Jasno je da je Nole imao lakšu povredu koja je mogla da ode i na ovu i na onu stranu. Slično i Nadal tretira svoje lakše i teže povrede.

Pritom ovo je jedna od retkih situacija gde Novak nije mnogo hipohondrisao. Imao je manjih problema sa nogom, ali to je prošlo u prethodna 2 meča. Nije ništa kukao, samo odgovarao na pitanja posle mečeva.

Dosta su bile drugačije situacije i sa stomakom 2021. i sa Nadalovim stopalom 2022. Tad su kukali na sav glas, pre i posle svakog meča.

Edited by orionbre
slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Lagani bicikl se radi posle bilo kog meča, a i radi se posle dosta sportova. Na kraju krajeva i posle etape na Tur de Fransu se vodi bicikl lagano opet 😄

 

Hvala, nisam znala da ide i bicikl posle meča, mislila sam da je samo istezanje, masaža i tako to.

 

Edit: nisam uspela da vidim šta se tačno desilo na ovom snimku gore ali mi nije jasno što bi Pol odbio da se rukuje, i to na egzibiciji :classic_blink:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Rekla bih da nije mislila na tebe nego na ovo:

Što stvarno nije u redu, mislila sam da smo završili s tim etiketiranjem navijaĉa po grupama đuture. To nikuda ne vodi, bar ne u dobrom pravcu.

 

Touché :classic_laugh:

Pre Miloša je Boxy provocirala, obrati pažnju na time line...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Ok, žao mi je što sam potegla ovu priču, sad ispada da sam dala povod da svi komentarišu jednu osobu. Neću nastavljati na tu temu.

 

Nego sve zaboravljam da napišem, baš mi je tužan a i uvrnut onaj kadar Rubljova na biciklu u teretani. Prvo sam mislila da je od ranije, a posle vidim da je izgleda posle meča otišao tamo?

Pročitao sam negde ranije da je Rubljov jedan od najvećih radnika na turu, da trenira ko lud po ceo dan...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Green23 said:

Totalno sam zaboravio na ovaj momenat kada ovaj mučenik nije hteo da se rukuje sa njim. Znači sledi još jedna osveta i nekih 4-5 gemova za protivnika 😄 

Ne znam dali ima veze sa ovime, ali ako je verovati Tomijevom treneru, navodno je bilo nekih carka oko planiranog zajednickog treninga, nekada, negde... Ovi su poslali ponudu za trening, a Nole to odbio zato sto je Pol po njemu "previse lenj da bi trenirali zajedno", ili tako nesto. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Instinkt said:

@alcesta

 

Bez obzira, nije cvećka, prva je u redu kad treba pljunuti po Novaku. Kako drugačije protumačiti maliciozne komentare na njegov račun. Nema smisla da se bilo ko vređa, a isto tako se treba uzdržavati od provociranja, pogotovo ako se ima u vidu da 99% ovog dela foruma navija za Đokovića. 

 

8 hours ago, Instinkt said:

 

Pljuvanje tenisera/kluba (pogotovo kada je reč o Novaku, ili recimo Partizanu/Zvezdi) dovodi do situacija koje ti smetaju. Uzročno posledična konekcija. Podvlačim, na delu smo foruma gde su 9 od 10 forumaša Novakovi navijači. Čemu provokacije, pogotovo ako znaš da će reakcije biti oštre. Meni recimo smeta kad neko pljuje Đokovića, takav humor mi nije smešan. 

Razumeš šta želim da ti kažem..

 

8 hours ago, Instinkt said:

 

Tamo sam jedna od tih svinja iz svinjca koji pominješ 😂😄 Što ne ide u prilog ovome što pišem ali uz bitnu razliku; tamo ulaziš u blato svesno, ne kukaš i ne žališ se ako te neko nalepi zbog provokacije. I manje više je ujednačenija situacija, ima i jednih i drugih; ovde je Novak bez konkurencije. Ne mislim da na ovom delu foruma treba da vlada jednoumlje, da svi moraju da čuvaju Novakovu vatru, članovi NoleFam i slično, ali isto tako ne mislim da treba da postane svinjac i mesto gde će se akumulirana negativnost zbog Đokovićevih uspeha - trpeti. 

Svi koji posećuju i redovno čitaju teniski podforum znaju koliko bude uvređena kada se u nekom negativnom kontekstu provuče Federer; tad joj provokacije nisu zanimljive, nisu dobrodošle. 

 

Prvo, koliko samo Djokovica ima na ovom forumu: izvini Novace, ali svaka cast sto u isto vreme i igras mec i postujes ovde 

 

A sad malo ozbiljnije...

Iz ovoga se zakljucuje da nas par koji ne navijamo za Djokovica ne smemo nista lose o njemu da napisemo jer ce se to shvatiti kao provokacija, dok ova vecina koja navija za Djokovica moze bez problema da provocira, vredja igraca kojeg stigne (unazad par stranica je vredjan Nadal, Alkaraz, Fed iako on nije vise toliko zanimljiv jer je u penziji itd.). Mi koji smo u manjini treba sve da precutimo jer smo jednostavno u manjini, ali eto mozemo da komentarisemo neke manje turnire, gde sv. Nole ne ucestvuje, tu smo dobrodosli. :default_coffee:

Onda lepo preimenujute pdf u Klub obozavalaca lika i dela Novaka Djokovica - ostalima pristup strogo zabranjen, pa da znamo i zvanicno na cemu smo i  da nismo dobrodosli. Neka ostanu samo fanovi NDj  i neka uzivaju, samo mi se cini da ce posle nekog vremena i tu nastati problem jer neki nisu dovoljno veliki navijaci, nego mu i nesto zameraju pa ce i oni biti proterani. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lako može da se desi da se nastanim na Rogerovoj temi sa pošalicama, provokacijama, malicioznim komentarima o Rogeru sa recimo kolegom pangea; iako bi me to izuzetno zamaralo, čisto poente radi. Da vidimo kako ćeš nas/me dočekati, a očekujem domaćinski; sa dobrodošao.. Apsolutno bez vređanja, samo bezazleno ismevanje Rogera. Nešto mi ipak govori da će biti reportovanja, tužakanja moderaciji jer; Federer. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Boxy said:

 

 

 

Prvo, koliko samo Djokovica ima na ovom forumu: izvini Novace, ali svaka cast sto u isto vreme i igras mec i postujes ovde 

 

A sad malo ozbiljnije...

Iz ovoga se zakljucuje da nas par koji ne navijamo za Djokovica ne smemo nista lose o njemu da napisemo jer ce se to shvatiti kao provokacija, dok ova vecina koja navija za Djokovica moze bez problema da provocira, vredja igraca kojeg stigne (unazad par stranica je vredjan Nadal, Alkaraz, Fed iako on nije vise toliko zanimljiv jer je u penziji itd.). Mi koji smo u manjini treba sve da precutimo jer smo jednostavno u manjini, ali eto mozemo da komentarisemo neke manje turnire, gde sv. Nole ne ucestvuje, tu smo dobrodosli. :default_coffee:

Onda lepo preimenujute pdf u Klub obozavalaca lika i dela Novaka Djokovica - ostalima pristup strogo zabranjen, pa da znamo i zvanicno na cemu smo i  da nismo dobrodosli. Neka ostanu samo fanovi NDj  i neka uzivaju, samo mi se cini da ce posle nekog vremena i tu nastati problem jer neki nisu dovoljno veliki navijaci, nego mu i nesto zameraju pa ce i oni biti proterani. :default_coffee:

Nemoj Boxy, molim te...

Na RF (manastirskoj) temi sam postovala ja i neko pre mene, odmah si skočila da provocirmo i "pljujemo" jer nije bilo bezuslovno  divljenje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Instinkt said:

 

Uzeo mu projektovanu etiketu najvećeg i najboljeg svih vremena, sad hoće i navijače.. Ostaće mu samo Boxy i džemper na kraju 😄

 

10 hours ago, Instinkt said:

 

Rođa svakako neće, tu se slažemo. On je poslat u penziju, sad je modna pista njegov teren, tu ćemo ocenjivati dal je goat on ili Naomi Campbell 😄

Pekao se zanat na Tati, vidi se dobar pecat 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Taman mi dobro dođe da ovde ukradem Markov post iako je pisan drugim povodom.

On 1/24/2023 at 12:44 PM, Marko said:

Navikavam se na ono što mora/treba. Hvala bogu ovde to nije slučaj, pa mogu da ignorišem i pogledam jedan meč u nekoliko meseci npr. 

Zašto neko treba da oguglava na uvrede i provokacije ako ne mora? I ako su nekom zabavne teme kao što je Tata (ili kod nas Mama), valjda su one upravo zato i napravljene da se takve gluposti ograniče na jednu temu pa da ne mora da ih čita svako ko dođe na pdf da piše/čita o sportu. Da je pdf Tenis kao zvezdaško-partizanovski potforumi, nevezano za sport (ne znam kako je na Fudbalu, možda je bolje), uskoro ne bih imala razloga da dolazim ni ja kao Đokovićev navijač, a mogu tek misliti oni koji nisu.

Pri čemu opet kažem, uvrede i provokacije su sasvim nešto drugo kad su upućene forumašu/-ici lično, to što mnogi navijači shvate lično kad im neko uvredi ljubimca/klub je sasvim druga stvar. Imali smo ranije pravilo da se na fan temama ne pljuju dotični igrači, ali to ne znači da se o njima nije moglo negativno pisati na ostalim temama. Sad valjda to pravilo više ne postoji, da li od Novakove avanture u Australiji kad su izbrisane sve granice, ili i od ranije, ne sećam se.

 

I da, kao što neko reče, zašto se igrači i ostali uopšte cimaju oko toga je li Novak povređen ili nije, neka izađu i odigraju protiv njega kao da nije i ne razmišljaju o tome. Zašto je onda i bitno je li Rafa osvojio RG sa anesteziranom ili zdravom nogom, a nije bilo kraja pisanju i o tome i o svačemu još u zadnjih godinu dana, da se i ne prisećam. Ako je samo stvar u tome čijih navijača ima više, onda moram da se složim sa Boxy.

 

6 hours ago, Pangea said:

Pročitao sam negde ranije da je Rubljov jedan od najvećih radnika na turu, da trenira ko lud po ceo dan...

Bublik je govorio za njega da je strašno dosadan jer samo o tenisu misli i ne ume da se zabavlja (drugim rečima nije lenština kao on :classic_biggrin: ).

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Taman mi dobro dođe da ovde ukradem Markov post iako je pisan drugim povodom.

Zašto neko treba da oguglava na uvrede i provokacije ako ne mora? I ako su nekom zabavne teme kao što je Tata (ili kod nas Mama), valjda su one upravo zato i napravljene da se takve gluposti ograniče na jednu temu pa da ne mora da ih čita svako ko dođe na pdf da piše/čita o sportu. Da je pdf Tenis kao zvezdaško-partizanovski potforumi, nevezano za sport (ne znam kako je na Fudbalu, možda je bolje), uskoro ne bih imala razloga da dolazim ni ja kao Đokovićev navijač, a mogu tek misliti oni koji nisu.

Pri čemu opet kažem, uvrede i provokacije su sasvim nešto drugo kad su upućene forumašu/-ici lično, to što mnogi navijači shvate lično kad im neko uvredi ljubimca/klub je sasvim druga stvar. Imali smo ranije pravilo da se na fan temama ne pljuju dotični igrači, ali to ne znači da se o njima nije moglo negativno pisati na ostalim temama. Sad valjda to pravilo više ne postoji, da li od Novakove avanture u Australiji kad su izbrisane sve granice, ili i od ranije, ne sećam se.

 

I da, kao što neko reče, zašto se igrači i ostali uopšte cimaju oko toga je li Novak povređen ili nije, neka izađu i odigraju protiv njega kao da nije i ne razmišljaju o tome. Zašto je onda i bitno je li Rafa osvojio RG sa anesteziranom ili zdravom nogom, a nije bilo kraja pisanju i o tome i o svačemu još u zadnjih godinu dana, da se i ne prisećam. Ako je samo stvar u tome čijih navijača ima više, onda moram da se složim sa Boxy.

 

Bublik je govorio za njega da je strašno dosadan jer samo o tenisu misli i ne ume da se zabavvlja (drugim rečima nije lentina kao on :classic_biggrin: ).

Nemoj da si na kraj srca, salim se malo. 🙂 Slazem se, ali s druge strane, ne moramo ni svi mi biti pahuljice i ici u drugu krajnost da se bude preosetljiv na sve i svasta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Vrlo lako može da se desi da se nastanim na Rogerovoj temi sa pošalicama, provokacijama, malicioznim komentarima o Rogeru sa recimo kolegom pangea; iako bi me to izuzetno zamaralo, čisto poente radi. Da vidimo kako ćeš nas/me dočekati, a očekujem domaćinski; sa dobrodošao.. Apsolutno bez vređanja, samo bezazleno ismevanje Rogera. Nešto mi ipak govori da će biti reportovanja, tužakanja moderaciji jer; Federer. 

Kuka se na ostalim temama, na Fedovoj je histerija... Mislim, svi to odlično znamo...

 

Elem, da se držimo teme, iako je Novak pobedio Cicija 9 puta uzastopno, ja bih ipak voleo da igra protiv Kačanova u finalu (da, već ga vidim tamo). Dakle, u petak kokice, i navijanje protiv Tsija, što mi ne pada tako teško 😀

1 minute ago, Pangea said:

Kuka se na ostalim temama, na Fedovoj je histerija... Mislim, svi to odlično znamo...

 

Elem, da se držimo teme, iako je Novak pobedio Cicija 9 puta uzastopno, ja bih ipak voleo da igra protiv Kačanova u finalu (da, već ga vidim tamo). Dakle, u petak kokice, i navijanje protiv Tsija, što mi ne pada tako teško 😀

 

Edited by Pangea
Link to comment
Share on other sites

Je li Lukasenko zakupio carter za subotu :classic_biggrin: ? Belorusko finale na GS sad ili nikad. Sabalenka je veliki favorit protiv Linet, igra se uvece pa joj nece smetati sunce kad servira :whistling:. Danas se opet trazila tokom meca, ali kada udje u seriju tesko se odbraniti od tih napada. Linet je bas pametno odigrala protiv Pliskove, ocekujem slicnu taktiku i u polufinalu, ali Sabalenka je visi nivo i konacno je vreme da naplati ovih nekoliko godina obitavanja oko vrha. U drugom polufinalu dosta ce zavisti od servisa Azarenke, nece imati luksuz da ga pocetsto gubi, jer Ribakina to nece prastati. Za Kazahstanku vazi isto sto i za Sabalenku, kada udje u ritam gotovo je nezaustavljiva. A da bi to sprecila Azarenka mora rizicnije servirati inace ce biti na streljani, a tada joj ostaje samo da se nada losem danu Ribakine. I da pokusa da produzi poene i pomeri protivnicu dalje od linije. Ima Azarenka to u sebi, samo je pitanje koliko dugo moze tako igrati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

 

 

 

Prvo, koliko samo Djokovica ima na ovom forumu: izvini Novace, ali svaka cast sto u isto vreme i igras mec i postujes ovde 

 

A sad malo ozbiljnije...

Iz ovoga se zakljucuje da nas par koji ne navijamo za Djokovica ne smemo nista lose o njemu da napisemo jer ce se to shvatiti kao provokacija, dok ova vecina koja navija za Djokovica moze bez problema da provocira, vredja igraca kojeg stigne (unazad par stranica je vredjan Nadal, Alkaraz, Fed iako on nije vise toliko zanimljiv jer je u penziji itd.). Mi koji smo u manjini treba sve da precutimo jer smo jednostavno u manjini, ali eto mozemo da komentarisemo neke manje turnire, gde sv. Nole ne ucestvuje, tu smo dobrodosli. :default_coffee:

Onda lepo preimenujute pdf u Klub obozavalaca lika i dela Novaka Djokovica - ostalima pristup strogo zabranjen, pa da znamo i zvanicno na cemu smo i  da nismo dobrodosli. Neka ostanu samo fanovi NDj  i neka uzivaju, samo mi se cini da ce posle nekog vremena i tu nastati problem jer neki nisu dovoljno veliki navijaci, nego mu i nesto zameraju pa ce i oni biti proterani. :default_coffee:

 

Samo da podrzim Boxy i kazem da na ovom forumu odavno postoji vrlo malo zaista pravih poklonika tenisa, a da pisu mnogi koji su u proslim inkarnacijama bili trajno banovani, na drugim podforumima se ne isticu korektnim pisanjem takodje, pa je zaista malo degutantno da citamo istu pricu po milioniti put i kako se provlace neke navodne provokacije Boxy prema Djokovicevim fanovima.

 

Nikakvih provokacija nema, jedino ako je istina problem. Ako istina treba da se precuti, ok, ali nisam siguran da li ste dobili pravo da uredjujete ovaj forum.

 

A cak i ako ste se dogovorili sami sa sobom da sikanirate one koji ne pripadaju navijackoj tribini, i tumacite apsolutno sve sto nije hvalospev Djokovicu kao provokaciju i neosnovanu kritiku, nemate apsolutno nikakvo pravo da napadate licnost forumasa koji nesto pise.

 

To je kaznjivo na citavom forumu i bilo bi bljutavo da lekcije drze i oni koji zaista imaju pravo da kazu nesto i na tu temu, jer su svojim ponasanjem i znanjem o tenisu zasluzili kredit za tako nesto, ovako je tragikomicno.

 

Tema za Gren Slem turnir ima manje od 30 stranica, a Djokovic dominira, na radost 90% PDFa. Prica o "napadima" na Djokovica godinama, iznova i iznova, zbog cega je forum jelte umro jer je agenda da se rasteraju Djokovicevi navijaci, cak i da je tacna, vidimo da nije donela ploda.

 

Djokovicevi navijaci su samo rasterali ostale, kojima je smor da vode iste price, jer se desavaju ovakve stvari, kao sa Boxy.

 

Dakle uzivajte u pobedama, boli vas dupe sta ce Boxy, ja, delgado, steva da kaze za Djokovica, a ako vas ipak ne boli, onda bar mozete da probate argumentovano da diskutujete, a ne po milioniti put da spustate diskusiju na licni nivo.

 

Degutantno je, zaista.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam, ova diskusija je počela od "novog" Đokovića, a i ako nije ja ću o tome...

Uglavnom, svako ima pravo da veruje ili ne veruje nekom-ja prva ne verujem Nadalu u vezi tog stopala, dočim Novaku verujem-kao i što verujem da preteruje, ali on zna i boji se pogoršanja povrede.

 

Ali imam prava da očekujem minimum pristojnosti i profesionalnosti od tih koji sebe nazivaju novinarima, pa da makar malčice priđu egal izeštavanju, a ne jednom se dive dok na štakama osvaka turnir, dok drugog nipodaštavaju ma i na naznaku da ima povredu, jedan heroj, drugi folirant...

Nije nego...:lol_2:

 

Sad vidim i ML post.Ti zameraš i držiš slovo o spuštanju na lični nivo, upravo spuštanjem na lični nivo, braneći nekog ko se spušta na lični nivo čim se uputi istina o Fedu.

 

I ti ne možeš argumentovano da diskutuješ čim onako pišeš o Endiju-to prosto ne ide...jer pojma nemaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...