Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

Just now, Cilemile said:

Euforija? Pa tko nije upao u euforiju, od Argentine do Kanade? I u Srbiji je bila euforija pred utakmice s Brazilom i pogotovo sa Švicarskom. A na prolazak Brazila i ulazak u polufinale ne bi nitko na svijetu ostao hladnokrvan.

Ovo je posebna budalaština, ali je tačno. 

 

I sve oko euforije je tačno. Svako ko se plasirao na SP imao je euforiju u taborima medija, navijača i ostalih. Svakom je drago što igra SP i treba tako da bude.

 

Druga stvar je što igrači sami trebaju da ulaze u mečeve maksimalno skoncentrisan spremni da daju 100% sebe. Sa nekima je tako, sa nekima i ne. A nekom fali i doza ili malo više sreće kao sa pomenutim Nemcima npr. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Naravno da utice. Usao mu je u telo i time ga naterao da napravi odluku.

Livaković izlazi da skrati ugao, time ga je natjerao da napravi odluku.

 

Penal mora da se svira kad se napadaču faulom nedvosmislemo uskrati gol, ovo je daleko od toga, akcija je gotova prije kontakta, u trenutku kontakta napadač suštinski više ni nema posjed lopte.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Nije baš sve tako bilo. Japan ih je pretrčao i razbio poslednjih pola sata, nisu znali gde su. 

Imali su Nemci i šanse za 2:2 na toj utakmici. Utakmica je sveukupno bila odlična i zanimljiva, ali Nemci su trebali da reše pitanje pobednika ranije nego što je Japan postigao prvi gol, mislim s obzirom kako su igrali. Moguće da je Japan i bio u grču na početku jer su pokazali da mogu da igraju dobar fudbal. Na kraju i kada promašiš prilike svoje stiže kazna, to im se i dogodilo. Ali imali su Nemci posle 1:2 šanse da izjednače.

 

Sanea više ne bih zvao iskreno u reprezentaciju. Mislim da je dečko bivši igrač već sada i da od njega nema ništa. A kada imaš roster kakav ima Nemačka jedan Sane ti baš i nije najpotrebniji. Njima je potreban bolji napadač. Neka ubica pred golom protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Ovo ce postati prica u maniru navijaca BiH..nije bio ofsajd protiv Nigerije. I nije stvarno. Jos i danas izadje poneki clanak. 😁 Tako je kako je…jebiga. Argentina prosla i to je to. 

Nego..Maroko jeste pokupio simpatije..ipak…prednost ali i navijanje za Fra. Maroku svaka cast ali ono za mene nije fudbal. 
A za sve su krivi Spanci. 😁

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cilemile said:


Doslovno svi ovdje se slažu da je Argentina bila bolja i potpuno zasluženo pobijedila. Orsata ne okrivljuju za poraz nego za problematičan penal koji je vjerojatno samo ubrzao ono što se s obzirom na igru činilo neminovnim.

Euforija? Pa tko nije upao u euforiju, od Argentine do Kanade? I u Srbiji je bila euforija pred utakmice s Brazilom i pogotovo sa Švicarskom. A na prolazak Brazila i ulazak u polufinale ne bi nitko na svijetu ostao hladnokrvan.

Penal nije problematican. Faul k'o kuca.

Zivim u "pogranicnom pojasu"..veoma cesto pratim vase medije..celo prvenstvo gledam na HRT..kvalitet fudbala kojeg ste prezentovali nije bio proporcionalan vasim ocekivanjima i nadanjima. Igrali ste takmicarski fudbal, prilagodjen turnirskom sistemu u kojem je rezultat jedini cilj. Sve 5,sve logicno..cak necu da uporedjujem sa nasom reprezentacijom; mi smo u Kataru delovali kao tim koji je tamo potpuno zalutao.

Vozim se juce kolima malo do Dunava. Pao mrak,,5 popodne. U autu mi "svira" Slavonski radio..stalno mi je upaljena ta stanica. U pitanju je osijecka stanica,veoma popularna i slusana sa obe strane granice..ja ih slusam zbog izbora muzike koji je veoma po mom ukusu.. Tokom trajanja Mundijala imaju ukljucenja i gostovanja raznih fudbalskih trenera, komentarora, bivsih igraca itd. Ni juce nije bio izuzetak..nisam uhvatio ime gosta,ali slusam ja njega u kolima..prica on kako ce Hrvatska biti ta koja ce zaustaviti Mesija u pohodu na titulu..Mesi ovde nece dobiti satisfakciju u vidu zvanicnog GOAT-a..Hrvatska ima opcije,Argentina nema..e,tad sam prvi put rekao: gubite. Gubite utakmicu 100%. Jer ste brzo presli put od skromnosti i poniznosti do arogancije i prepotentnosti.

U sportu (i zivotu) je veoma bitno pokazati zdravu ambiciju. To je jedna stvar. Ako se to (po)malo otrgne kontroli,rizikuje se da se ode u drugu krajnost. To mislim da se vama desilo posle Brazila..a ni tu utakmicu niste hteli da vidite realisticno,vec ste nabacili ruzicaste naocare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nicklord said:

Evo ga inače namešten Livaković u trenutku kad Alvarez šutira. Toliko je namešten sa dve noge na zemlji da mu je jedna u vazduhu tačno ispred Alvareza, milisekundu kasnije Alvarez ga udara ko brzi voz i pada. To što je imao nogu na zemlji u trenutku kad ga je Alvarez udario, ne znam kakve veze ima, nije ovo košarka

X5LuS3q.png

Ma ovo nema veze da nije penal, kako god okreneš, Golman nema pravo da sprečava igrača da nastavi napad i to jeste penal. Da je Livaković zakačio loptu, onda ajde, ali ovo je čist start na igrača, ovo je do sada hiljadu puta svirano kao penal. Još koliko vidim služi se i rukama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Ako se to (po)malo otrgne kontroli,rizikuje se da se ode u drugu krajnost. To mislim da se vama desilo posle Brazila

Zamisli, otišli su u krajnost nakon što su izbacili Brazil u četvrtfinalu 😉

 

Pa ja idem u krajnost kad dobijemo Poljsku ili Izrael u grupi na EP u košarci... Ma ne, u stvari, idem u krajnost kad dobijemo jačeg protivnika u pripremnoj utakmici :s_w:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Zamisli, otišli su u krajnost nakon što su izbacili Brazil u četvrtfinalu 😉

 

Pa ja idem u krajnost kad dobijemo Poljsku ili Izrael u grupi na EP u košarci... Ma ne, u stvari, idem u krajnost kad dobijemo jačeg protivnika u pripremnoj utakmici :s_w:

Zato tako i prolazimo poslednje vreme u kosarci. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvati su opet napravili vrhunski rezultat,kapa dole.

Nisu mogli vise fizicki izdržati,potpuno su ispražnjeni.Celo SP su igrali utakmice da kažemo na nož i ostali su bez snage.

Argentina zasluženo odlazi u finale.Skaloni je odlično izmenio ekipu posle poraza od S.Arabije.Di Marija nije standardan,Lautara je na klupu stavio,vrlo dobro su se pripremili mentalno posle tog poraza.Gledaju u taj cilj,ostala im još jedna utakmica do zvanja najboljeg na svetu.

Sto se tiče penala,bio je,nema govora,Livakovic je zakasnio da izadje,ali čak i nije njegova krivica.Kod te lopte za Alvareza,Juranovic,Gvardiol i Sosa su visoko stojali,Lovren je zakasnio dosta sa izlaskom.

Svakako,napravili su strašan uspeh,i mogu biti treći na svetu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Livaković je izbacio nogu u stranu da pokrije što veći prostor, ne da saplete igrača, i njegova noga je na zemlji znatno prije nego što je Argentinac naletio na njega. No sve to nije ni bitno, jer nakon pokušaja šuta lopta odlazi u desnu stranu (tj. golmanovu lijevu) dok napadač odlazi u svoju lijevu (golmanovu desnu), tj. kretnja napadača čak ni ne prati putanju lopte pa da se kaže kako je golman spriječio igranje na loptu.

 

Velika večina tih golmanskih reakcija koje rezultiraju prekršajem za penal nije započeta sa idejom da se saplete igrač, nego da se igra na loptu, ali im ne uspe.

 

Velika debata je oko toga dal je Livaković več bio postavljen pre sudara ili nije. Kao što je neko več napisao maloprije, mislim da je važno i koliko pre je bio taj igrač postavljen tamo pre kontakta, i dali je imao igrač sa loptom vremena dovoljno vremena da izbegne taj sudar.

Neznam kakvo je tačno pravilo, ali ja sam razmišljao i o tome da verovatno ima veze i kakva je bila ta pozicija, koja je zauzeta. U smisliu, ko kod igranja rukom. Ako je telo u prirodnoj poziciji, nije ruka. A ako kretnjom načiniš svoje telo neprirodno večim/širim, onda jeste ruka/faul. To je neko moje razmišljanje, ne tvrdim da sam u pravu.

 

Ono gde bi mogao da se složim sa tobom, i što ovu odluku čini teško za sudiju, jeste to šta se desilo posle. Ja se slažem da je Alvarez kako god okreneš imao manje šanse da stigne do te lopte od Lovrena, pa bi se tu možda situacija mogla gledati i tako kao kad igrač promaši gol, pa nakon šuta bude fauliran, što se obično ne svira kao faul.

Po drugoj strani, i tu nemože bez debate, jer je Livaković u momentu kontakta sa Alvarezom poslednji igrač Hrvatske. A i u trci za loptom je Alvarez u odnosu na lovrena hendikepiran time što mora baš široko da zaobiđe golmana, koji ga (nepropisno?) ometa.

 

Sve u svemu, po mom mišljenju dosta kompleksna situacija i teška odluka za sudije. Ali gun to the head, i ja bi se verovatno odlučio za penal.

 

A sasvim razumem kolege iz Hrvatske. Da se ovo sviralo Srbiji, i ja bi situciji pristupao iz tog istog pravca, znači tražeči razloge zbog čega ovo nije bio penal 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sami akteri na terenu ne prihvate tu euforiju i ulaze spremni u mečeve onda navijači mogu biti bahati i euforični koliko god žele :classic_biggrin:

 

Na kraju krajeva imamo i ovo iz francuskih jednih novina pred meč sa Englezima. 

bwfNx4i.png

 

I pojeli su ih :classic_biggrin: 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

Sve u svemu, po mom mišljenju dosta kompleksna situacija i teška odluka za sudije. Ali gun to the head, i ja bi se verovatno odlučio za penal.

Odlično. Zato je i trebao da svira penal i da direkt ide da gleda snimak. Ovako djeluje kao da je jedva dočekao bilo kakvu situaciju koja je mogla da služi kao izgovor da svira penal. Što vjerovatno nije ni pogrešno, sa jedne strane Hrvatska od 4 i po miliona ljudi, sa druge strane Messi marketinška mašinerija.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Ma ovo nema veze da nije penal, kako god okreneš, Golman nema pravo da sprečava igrača da nastavi napad i to jeste penal. Da je Livaković zakačio loptu, onda ajde, ali ovo je čist start na igrača, ovo je do sada hiljadu puta svirano kao penal. Još koliko vidim služi se i rukama.

 

Bravo, najzad neko i ovo da napise... odgovor za svakoga ko postavlja pitanje "A sta je golman trebalo da uradi u toj situaciji?" 

 

Oko "zakucavanja" neko drugi je vec spomenuo da Alvarez nije isao jos metar-dva pa se onda zakucao u golmana kako bi iznudio penal vec je golman usao u njega tako da je ovaj imao lepu opciju da loptu samo cusne sa strane i zabije se u golmana.

Mozda je penal naivan ali ovo je definicija pametnog poteza napadaca/glupe reakcije golmana a da li je Alvarezu mozda bio i cilj da iznudi penal a ne da da gol/obidje golmana je potpuno nebitno kada se akcija odvila ovako kako se odvila.

 

 

p.s. Sto se raznih engleskih nevila tice, steta sto necemo biti u mogucnosti da vidimo kako bi opisali identicnu situaciju da je ono sinoc bio Kane... verovatno stonewall penalty 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Skaloni i ekipa su fantasticno spremili utakmicu sinoc, planski su prepustili posed Hrvatskoj i gledali da brzo i konkretno deluju kada imaju loptu. Na momente su me podsetili na Maroko 😄, tacno se videlo kako se odigra rizican/sporiji pas Sose, Lovrena ili Brozovica da dizu napred i gledaju da kada osvoje loptu imaju visak, sto su cesto i imali na sredini terena. Konstantno su uspevali da nadbroje Hrvatski trio na sredini, a Mesi je imao prostora kao u retko kojoj utakmici na ovom turniru. I pored svega toga prva dva gola, koja su prakticno odlucila utakmicu, su dosla poprilicno srecno, ali oba iz tog plana da se kroz munjevitu tranziciju napadne prostor koji je Hrvatska konstantno ostavljala.

Iako nije tako izgledalo na pocetku, cini se da je Argentina poprilicno namazana, protiv Holandije su izasli u 3-5-2 sistemu sa tri klasicna stopera, po prvi put od kod zna kada, protiv Poljske su igrali izuzetno visoko i strpljivo, danas su se povukli i napali drugacijim oruzijem... Odlika dobrih ekipa i dobrih trenera nije nuzno da izadje na teren i izdominira protivnika, retko ko je u poziciji da to uradi, vec da nadju najverovatniji put do pobede, makar to podrazumevalo drugaciji pristup od onoga sto je protiv nekog drugog protivnika radilo pos'o... Umesto sto su neki prizeljkivali da Piksi pokupi koju lekciju od Dalica, ja bih pre voleo da pokupi koju lekciju od Skalonija, Aimara, Ajale, Samuela i ostatka ekipe iz Argentinskog staff-a. Nema populistickih sranja niti ideeeemo po protivnika postapalica, igras jebeno svetsko prvenstvo, budi pametan.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Beonegro said:

 

Nejznam, vidjeh na FB juče lika koji je istetovirao logo francuskog fudbalskog saveza sa 3 zvezdice iznad njega, cijeniš da noćas Francuzi ispadaju od Maroka zbog toga?

Neymar je kacio na Instasu logo federacije sa sestom zvezdicom..:classic_sleep:
 

50 minutes ago, Cilemile said:

 

Tko? Navijači? Kakve to veze ima?

 

Od igrača ni od Dalića nisam čuo ništa ni blizu prepotenciji.

Celokupna atmosfera je otisla u tom pravcu..kazem - euforija je logicna i pozeljna stvar,ali samo do odredjene granice.
 

30 minutes ago, kendrick said:

Skaloni i ekipa su fantasticno spremili utakmicu sinoc,

Izvini sto ti isekoh 95% posta..ionako sam reagovao na njega..medjutim: kako mislis "sinoc"? Skaloni celo prvenstvo radi impresivnu stvar kao selektor..ako izuzmemo prvi mec za koji je pitanje da li je on odgovoran..priprema i vodi utakmice na odlican nacin..

Sto se tog prvog meca tice (protiv Saudijaca). Mislim da su mec (nakon vodjstva) odigrali bez fokusa i koncentracije..ocekivali su lagano odradjivanje posla..doduse, i pred utakmicu su vise pricali o vanfudbalskim stvarima...kao npr. o tome koliko su tona argentinske govedine dopremili u Katar.
Kad su sa stejkova presli konacno na fudbal - poceli su i da pobedjuju.

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Izvini sto ti isekoh 95% posta..ionako sam reagovao na njega..medjutim: kako mislis "sinoc"? Skaloni celo prvenstvo radi impresivnu stvar kao selektor..ako izuzmemo prvi mec za koji je pitanje da li je on odgovoran..priprema i vodi utakmice na odlican nacin..

 

Mislim sinoc zato sto sam se drzao u prvom pasusu samo sinocnje utakmice, u drugom sam se dotakao fleksibilnosti Argentine i sjajnog posla koji rade u pripremi nekih prethodnih utakmica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ace Rimmer said:

 

Mislim da više neće biti konkurentni da odu do kraja kao na ova dva sp. Ni Majer ni Sučić neće biti novi Modrić. Nemaju kvalitetne napadače na vidiku. Pitanje je koliko goriva imaju još Perišić i Brozović koji baziraju igru na trčanju.

Naravno da nećemo vezat polufinala SP. Pa ne znam ko to radi osim najvećih sila. Na nama je da se redovno kvalificiramo i prođemo grupu. Temelj za tako nešto je postavljen. Rezultat možda treba tražit na EURU di Wales igra polufinale. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Zato je i trebao da svira penal i da direkt ide da gleda snimak.

Koliko znam, postupak ide tako da mu iz var sobe javljaju da sačeka sa nastavkom igre ako je svirao ili da prekine igru, ako nije svirao, u slučaju da je nešto sumnjivo. Gledanje snimka ide tek ako mu sugerišu da bi bilo dobro da baci pogled na ekran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Koliko znam, postupak ide tako da mu iz var sobe javljaju da sačeka sa nastavkom igre ako je svirao ili da prekine igru, ako nije svirao, u slučaju da je nešto sumnjivo. Gledanje snimka ide tek ako mu sugerišu da bi bilo dobro da baci pogled na ekran.

Znači čist penal do te mjere da ne bi bilo dobro ni da baci pogled na ekran? Iako odluka potencijalno rešava polufinale svjetskog prvenstva?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...