Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

Neymar ima u sebi sigurno jos jedno svjetsko (naravno, ako mu je stalo da ga zaigra i posveti se istom umjesto da svake sezone biva povrijedjen il suspendovat u vrijeme sestrinog rodjendana) al Brazil treba vec sad poceti tranziciju na Viniciusa kao glavnog igraca i vodje ekipe. Igrac nevjerovatnog talenta, zelje i motora kojem jos malo fali da do kraja klikne u glavi i pocne iskoristavat do kraja talenat koji ima. Jos uvijek ne vjerujem da ga je Tite stvarno izveo u 60 i nekoj minuti protiv Hrvatske. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne postoje veći splavari od Ronalda i Ronaldinja i to se sve dešavalo u vreme interneta i tabloida i svi su znali za to, a takođe je i Ronaldo došao 2002. sa onom ludom frizurom, ali su bili bogovi na terenu, naosvajali se trofeja i svi su ih poštovali i voleli. Što kažu, Ronaldo je jedini igrao i za Real i Barsu, Inter i Milan a i dalje ga svi cene.

 

Tako je, bilo je tu i kocke i gudre i svega...sve ostalo si rekao, postoje razlozi zašto Ronalda i Ronaldinja svi cene, a Nejmara i ne baš. Prvo uradi pola od toga što su oni, pa se onda zajebavaj i misli da će svima da spadnu gaće kad te vide. 

 

Meni je žao što je Nejmar bio na ivici da ostane invalid, ali i ovi su trpeli divljačke startove, naročito Ronaldo - ali se nisu bacali na travu čim im neko priđe, a to Nejmar prečesto radi, jbg. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, implant said:

 

Brazil je uvek bio sinonim za fudbal i u skladu sa tim, imao i igrača (ili više njih, u isto vreme) koji to predstavlja. Ako smatraš da je Nejmar pravi predstavnik brazilskog fudbala i dostojan naslednik svima poznatih imena, onda ok. 

 

Mnogim brazilskim fudbalerima je karijera prerano završena (Ronaldo je jedan primer) zbog prijateljskih susreta sa Julijanom, Monterom i ostalim stamenim italijanskim braničima...tada se igrao mnogo grublji fudbal, a opet nije bilo toliko bacanja po travi, prenemaganja i ostalog. U Nejmarovu zaštitu mogu da kažem da on nije prvi Brazilac koji je počeo sa tom praksom; prvi je bio Dani Alves, čini mi se, to je ta loša strana španskog fudbala jbg. 

 

Nemam ja ništa protiv tetovaža, ofarbane kose i ostalog, naprotiv. Ali, ako se pola tima pojavi na SP sveže izblajhano to znači da je pao dogovor da se to uradi, umesto da je pao dogovor kako da se, recimo, pobedi Hrvatska. U tom smislu govorim o fokusu i neozbiljnosti, za šta koristim termin splavarenje, ne mislim na bukvalno blejanje po splavovima već na neozbiljnost. Naravno, uvek ostavljam mogućnost da grešim, ne bi bio prvi put.

 

O tome ko je čiji naslednik i da li je dostojan se može raspravljati, ali koliko se sećam nama to nije tema. Igrao se mnogo grublji fudbal, istina, ali opet to ne znači da je ok lomiti igračima noge na terenu i sl. I možda je Neymar zaista podložniji povredama (rekla bih da jeste), prosto čovek želi da zaštiti sebe. I da se razumemo, kad te tako malo deli od toga da više i ne prohodaš, sasvim drugačije gledaš i na život i na sport kojim se baviš. Samo ti ukazujem da za sve postoji i neki drugi ugao gledanja.

 

Bold: Auh, baš razvlačiš ovu tezu do maksimuma. Možda su se i ofarbali zajedno i smišljali taktiku za HRV, ali prosto nije upalilo - jer i HRV je imala taktiku? 😄 Rekoh već, čim se krene o tetovažama, blajhanoj kosi itd. to znači da nemamo argumente da pričamo o nečem drugom. Da je Mesi večeras ispao sa ARG ja sigurno ne bih pisala o njegovim tetovažama i klempavim ušima. 😄 

 

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Neymar je ljudima antipatičan verovatno i zbog toga što se na silu gura među samu fudbalsku elitu jer eto mora i neki Brazilac tu da bude, tu možda pripada samim talentom ali pokazanim na terenu baš i ne (potpuno na stranu njegova pojava koja definitvno ne pomaže). 

 

Ne treba ljudima onda Neymar da bude antipatičan, nego ti koji ga guraju svuda. A da je među najtalentovanijima koji su viđeni u poslednjih 20 godina - jeste, samo to naravno ne znači automatski da ima i takvu karijeru i postignuća. Tako da pravi se greška da se projektuje na sportistu nešto u čemu je on samo objekat. Inače gledala sam jedan njegov intervju za PSG u kom nijednom nije za sebe rekao da je najbolji ili jedan od najboljih, iako je novinarka to implicirala više puta. Više je pričao o Mbapeu kao "Zlatnom dečku" nego o sebi. Na osnovu toga kakva se slika u medijima pravi o njemu - arogantan i prepotentan - on ne zvuči kao takav lik. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DameTime said:

 

O tome ko je čiji naslednik i da li je dostojan se može raspravljati, ali koliko se sećam nama to nije tema. Igrao se mnogo grublji fudbal, istina, ali opet to ne znači da je ok lomiti igračima noge na terenu i sl. I možda je Neymar zaista podložniji povredama (rekla bih da jeste), prosto čovek želi da zaštiti sebe. I da se razumemo, kad te tako malo deli od toga da više i ne prohodaš, sasvim drugačije gledaš i na život i na sport kojim se baviš. Samo ti ukazujem da za sve postoji i neki drugi ugao gledanja.

 

Bold: Auh, baš razvlačiš ovu tezu do maksimuma. Možda su se i ofarbali zajedno i smišljali taktiku za HRV, ali prosto nije upalilo - jer i HRV je imala taktiku? 😄 Rekoh već, čim se krene o tetovažama, blajhanoj kosi itd. to znači da nemamo argumente da pričamo o nečem drugom. Da je Mesi večeras ispao sa ARG ja sigurno ne bih pisala o njegovim tetovažama i klempavim ušima. 😄 

 

 

Dobro, složićemo se da se ne slažemo. Meni je neozbiljan pristup utakmicama bio vidljiv baš zbog tog bavljenja imidžom, onda neukusnim proslavama golova gde oni svi nešto kao đuskaju zajedno sa trenerom, kao vidite što smo simpatični i zajebani...a na terenu druga priča, kad se naiđe na tvrdo. To nije Brazil, barem ne za mene, i to su mi dovoljno jaki argumenti da zaključim da se od njih na silu pravi nešto što ova generacija nije. Šteta je samo što imaju talenta, jbg, ali šta da se radi.

 

A za Mesija ne brini, srediće to Francuzi...:s_d:

 

P.S. žao mi je što je Nejmar doživeo takvu povredu i naravno da nije ok lomiti igračima noge, ko je to uopšte rekao? Ali to mu ne daje za pravo da se baca na travu čim dune malo jači povetarac, jbg, ne možeš tako da se štitiš od povrede.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa očigledno se ne slažemo, što samo po sebi nije problem. Problem je što je 80% fudbalera istetovirano, sa nekom frizurom, šarenim kopačkama i ima neki svoj imidž. I da su Brazilci prošli u finale niko to ne bi spomenuo niti bi se to smatralo "neozbiljnim pristupom", kao što se niko večeras ne bavi Mesijevom tetovažom na levom ili desnom listu. Uvek postoji taj problem da se prihvati da je poraz čisto sportski, mislila sam da to važi samo za našu reprezentaciju ali očigledno je baš rasprostranjeno. Jednostavno je hrvatska taktika nadmudrila brazilsku i to je to. Možemo pričati o tim elementima a čim ubacimo nešto drugo, idemo u pravcu koji više nema mnogo veze sa sportom.

 

Apropo finala, ne znam, ozbiljno računam da će se Francuska plasirati ali ne bih lako otpisala Argentinu u toj utakmici. Ozbiljno su motivisani i imaju ozbiljnu podršku navijača, koja im daje dodatan vetar u leđa. A i ne znam da li je FRA baš toliko kvalitetna da odbrani titulu svetskog prvaka, što nikom nije pošlo za rukom 60 godina, sve to bez par važnih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Имајући у виду да је Гранцуска донела Катару домаћинство мундијала не би ме изненадило да се гура Француска за првака. Навијаћу за Аргентину - слабије. Уколико Француска освоји капа доле. Не бих волео само да судија, вар својим одлукама одлуче утакмицу.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Evo i Keane, Neville i Ian Wright govore da nije penal. Plus skoro svi igraci Hrvatske cije sam izjave uspio naci. Po mom misljenju, Livakovic se ondje ispravno pozicionirao prije kontakta i zaustavio se prije nego je Alvarez dosao do lopte. Nakon toga Alvarez prebacuje Livakovica i zabija se u njegovu nogu koja jeste bila izbacena ali kao sto rekoh fiksirana i postavljena prije nego sto je Alvarez uopce dosao do lopte. Da je on izbacio nogu kad je ovaj krenuo da ga obilazi i tu ga oborio to bi bio i penal i crveni za golmana. 

Upravo tako. On je poziciju zauzeo prije kontakta. Zabio se ovaj u golmana, kakvo zaobilaženje. Ne kažem da bi inače dobili, ali iz kornera koji ti ne sudi ti na drugoj strani sudi penal koji to nije. 

Daj Maroko da vidimo tko je najbolji iz skupine smrti.

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago sto je Argentina razmontirala komsije koji su igrali antifudbal.Postovanje za Modrica koji je mag fudbala i sve sto je Hrvatska ostvarila je njegova zasluga ali jednostavno ne moze vise na guzove i penale i zdravo.Nadam se da ce Mesi osvojiti ali i ako ne osvoji zna se ko je genije i ko je najbolji igrac svih vremena, jednostavno nikad niko nije bio na ovom nivou ni ti postoje naznake da ce neko biti.Sama cinjenica da je Argentinu odveo dva puta do finala svjetskog prvenstva govori u prilog tome.Finale uvijek odluce nijanse i neka pobjedi ko bude bolji.Moje srce je uz Gaucose.

Link to comment
Share on other sites

5649-EA00-2165-411-A-91-E0-856-EEC615-D1Meni se cini cist penal. Svakako nije grub ali nikakve veze to nema obzirom na kretnju (desne noge i tijela uopste koje se naginje desno) Livakovica koja je bila sve osim prema lopti (a ona je vec iza njega). Obzirom na pravila (koja su prilicno jasna u ovakvim situacijama) jos se moglo doci i do crvenog kartona. Bilo je vise situacija u ranijim utakmicama Argentine koje su mogle biti predmet price ali je Orsato prilicno dobro sudio ovu utakmicu. 
 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

penal je čist i svi oni pametnjakovići iz tv studija po hr medijima samo srozavaju uspeh njihove reprezentacije kuknjavom na penal. agentinci su bili bolji i zasluženo dbili a hratska neka se okrene borbi za treće mesto, mogao bi i treabalo njihov selektor da pruži šansu mlađim igračima pre svega sučiću i šutalu

hrvatska je napravila veliki rezultat a koliko su ozbiljna ekipa pokazuje i to da im je ovo drugi poraz od prošlog SP a igračli su u A grupi lige nacija i kvalifikacije za SP tako da oni koji osporavaju njihov kvalitet i uspeh ili ne znaju fudbala ili su ljubomorni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Gistro Bančo said:

Obzirom na pravila (koja su prilicno jasna u ovakvim situacijama) jos se moglo doci i do crvenog kartona

Pa ne. Odustalo se od tog pravila da kada golman napravi ovakav faul ide i crveni karton. To je ipak onda zaista prestroga kazna. I dobro da je tako, samo bi se meč upropastio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa to je slika, lik je sutnuo, golman izasao na njega i videla se da ide u njega i trazi kontakt.

 

Ajde jbs penal, ali qrac bi ga sudio na drugoj strani..

 

Sosa je jedan kurton od igraca..nesiguran i nikakav. Direktno kriv za drugi gol.

 

Drugo, na ovakve Arg im je trebao ndpred Livaja ili Petkovic a ne mrtvi Kramaric..neki sidras da se mrva. Meni utisak na Sosi da je lik milioner od fuzbala...smesan igrac. Ne znam jel imate boljeg..ali ovaj je..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, suptil said:

Имајући у виду да је Гранцуска донела Катару домаћинство мундијала не би ме изненадило да се гура Француска за првака. Навијаћу за Аргентину - слабије. Уколико Француска освоји капа доле. Не бих волео само да судија, вар својим одлукама одлуче утакмицу.

Ne znam kako im je Francuska donela domaćinstvo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Gistro Bančo said:

5649-EA00-2165-411-A-91-E0-856-EEC615-D1Meni se cini cist penal. Svakako nije grub ali nikakve veze to nema obzirom na kretnju (desne noge i tijela uopste koje se naginje desno) Livakovica koja je bila sve osim prema lopti (a ona je vec iza njega). Obzirom na pravila (koja su prilicno jasna u ovakvim situacijama) jos se moglo doci i do crvenog kartona. Bilo je vise situacija u ranijim utakmicama Argentine koje su mogle biti predmet price ali je Orsato prilicno dobro sudio ovu utakmicu. 
 


Na ovoj slici djeluje da je Livakovic njemu ubacio nogu i sapleo ga kad ga je ovaj prosao no na snimku se jasno vidi da Livakovic zauzima poziciju prije nego sto ga ovaj krece obilaziti i da se Alvarez zabija u njegovu nogu. Plus mislim da ono nije ni bilo obilazenje i da je ono bio sut Alvareza sto je i Luka rekao poslije utakmice. Naravno, taj penal svakako nije odlucio utakmicu nego prije svega amaterizam Hrvatske odbrane kod drugog gola gdje se pokazala limitiranost hrvatskih bekova.

Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:


Sastankom kod Sarkozija sa Platinijem i Airbusom.

To što je Sarkozi lobirao za njih, pre svega da bi se dobila podrška Platinija i UEFA, nd znači da su im oni i doneli, pošto nisu glasali savezi, nego samo članovi izvršnog tela FIFA, a oni su davno pre toga kupljeni.

Sada ispade Sarkozi jači igrač od Amera i Engleza, što nema veze sa realnošću. Ovo SP je Kataru  doneo novac.

Link to comment
Share on other sites

To što je Sarkozi lobirao za njih, pre svega da bi se dobila podrška Platinija i UEFA, nd znači da su im oni i doneli, pošto nisu glasali savezi, nego samo članovi izvršnog tela FIFA, a oni su davno pre toga kupljeni.
Sada ispade Sarkozi jači igrač od Amera i Engleza, što nema veze sa realnošću. Ovo SP je Kataru  doneo novac.

Kupili su neke iz afrike, juzne amerike, ali iz uefe je najveci broj delegata a platini precednik. Kacio sam vec klip pre prvenstva. Taj sastanak se desio 7 dana pred glasanje. Slobodno se upoznaj.
Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam po prvi put gledao i Hrvatsku i Argentinu u nekom malo dužem intervalu. Argentina me dosta podseća na Čolov Atletiko, iz boljih dana. Tvrda i zajebana ekipa, brzi igrači i vrlo jaki u duelima. Nisu taktički savršeni ali brzo pokrivaju ispadanja, plus dobar golman. Nije iznenađenje što im Hrvati nisu napravili nijednu šansu, potreban je ekstra kvalitet/inspiracija/sreća da se probije ovo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko bi Hrvatskoj znacio Mandzukic...

Ne pratim njihov fudbal, imaju li medju mladim igracima nekog izrazitog strelca?

Bice problem da se prevazidje praznina kada ode Modric. Ono sto je Balić bio za njihov rukomet, to je Luka za fudbal. Lider, vodja, neko ko cini igrace boljim i podize svima samopouzdanje. Kao Sale Djordjevic kod nas. Znas da sa njim na terenu ne mozes da izgubis.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Don Juan said:

Pa ne. Odustalo se od tog pravila da kada golman napravi ovakav faul ide i crveni karton. To je ipak onda zaista prestroga kazna. I dobro da je tako, samo bi se meč upropastio.

To si u pravu (za karton i apsolutno bi za ovakvu situaciju prestrogo jer nije bilo jakog kontakta) ali penal je bio, koliko mi se cini. 

 

Link to comment
Share on other sites

Haha ali kakva teza - guraju se Francuzi (a imaju najveći kvalitet od svih ekipa i to okrnjeni). Kao kad bi neko rekao da se guraju Ameri u basketu. Što niko ne pogura nas mučene?

 

Ovom prvenstvu se svašta može zameriti ali ne i neke grube greške koje su nekog oštetile a kamo li nekakva gurka. Favoriti su ispadali jer nisu bili efikasni ili nisu bili dobra verzija sebe, ovo je turnirsko takmičenje, sve je moguće pa i da bunkeraši doguraju daleko.

 

Penal za ARG čist kao suza, a i da nije, odrali su Hrvate 3-0 a ne da su se provukli kroz iglene uši. Ne volim Argentinu ali zasluženo su u finalu, da li zbog lakšeg rasporeda, tempiranja forme ili nečeg trećeg ali u svakom slučaju zasluženo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Dakle:

1) kontakt nastupa nakon šuta Argentinca, kojem je tada lopta izvjesno van domašaja, tj. kontakt nema uticaj na ishod akcije;

2) kontakt nije opasan ili bespotrebno grub pa da se po tom osnovu svira penal.

 

Sudija je jedva dočekao bilo kakav izgovor da svira penal, nije ni htio da gleda VAR.

 

Namještaljka 1/1.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cak mi se cini i da je prvi kontakt bio izmedju ove noge kojom je Alvarez uputio sut i Livakoviceve prepone/medjunozja pa tek onda ova druga noga. Bila je slicna situacija proljetos u uzvratnoj utakmici Villarreal-Liverpool kad Villarrealu nije sviran penal kad je neki igrac Villarreala isto tako prvi dosao do lopte pa onda zapeo za Alissona koji je vec bio postavljen tj na podu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...