Jump to content

Koji je igrač najbolji i ostale priče


Chaos Is Me

Recommended Posts

Suker je rang Dzeke. Veca karijere zbog bronze na SP 1998. i drugog mjesta u izboru za zlatnu loptu iste godine i rang ispod najboljih napadaca svoje ere. Dzeko nema njegove uspjehe sa reprezentacijom al zato ima veliku karijeru na najvisem nivou koja i dan danas traje. U Cityju je imao tu nesrecu da je ispred njega igrao top 5 napadac generacije Aguero ali je i takav imao sezone sa 15+ golova u EPL i bio je bitan faktor u dvije Cityjeve titule. Kao i Suker rang ispod najboljih napadaca svoje generacije. Da je poslije Wolfsburga cekao Bayern vjerovatno bi imao jos i vecu karijeru, pogotovo jer Bayern u tom periodu do dolaska Lewe nije imao klasnog napadaca. 

Link to comment
Share on other sites

Pre 10ak godina sam bio u Bratislavi baš kad je Hrvatska igrala sa Slovačkom i moja keva je videla igrače u gradu i iskomentarisala "u al je ružan onaj nosati sa kosicom", i to je bio gospodin Luka Modrić

 

Nemam šta više da kažem, ne gledam fudbal baš puno 

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Miki28 said:

Paul Scholes ne moze da dobaci do Kroosa?🤦‍♂️ au jbt pa ovo sve vece i vece unizavanje fenomenalnih igraca. 

 

Krenuli smo sa Zizuom i Iniestom i nastavljamo sa Scholesom

O Ronaldu zubi, Ronaldinju, Kaki da ne pricam.

 

Gde sam ja pomenuo iste? Mesiju se ne da titula najboljeg svih vremena jer fejluje sa Argentinom, dok se Skolsu nalazi 1001 izgovor zasto je Engleska koju je on vodio najgora engleska reprezentacija u istoriji. Samo recimo.

 

Skols je bio dobar igrac. To sto su pricali Cavi Inijesta i Zidan i te kuloarske price ne znace nista, znace dostignuca, individualna i ekipna. Ekipna ga ne stavljaju ispred Bekama na primer.

 

A ako cemo o Keriku, isto kao sto je on odigrao jednu i po sezonu na zaista visokom nivou, mozemo da stavljamo i recimo Vardija u top 3 engleska napadaca u 21. veku, na osnovu istih parametara. Na sta bi se svi smejali.

 

A necemo da se smejemo Keriku u top 20 veznjaka svih vremena.

 

A zasto Skols ne moze da dobaci do Krosa, iz istog razloga zbog kog ne moze da dobaci do Modrica. Svetska titula i pet titula LS. Gde je bio u oba slucaja jako bitan sraf. Sto bi se reklo to je cao dovidjenja sto se tice argumenata u vezi Skolsa.

 

Nisu ista recenica, neuporedivi. Skols mozda moze da udje u raspravu o nekih top 30 veznjaka, mozda top 20, top 10 ni u ludilu. Kerika je naravno potpuno smesno pomenuti u tom kontekstu.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, McLeod said:

Meni se najvise u ovoj diskusiji svidja Skols kao tier 3 veznjak i Kerik koji je tipa ekvivalent Hendersona, samo fizicki slabiji, slicnog uticaja i slabijeg trajanja, uopste na listi. Jedino sto ima preko Hendersona je imaginacija, koja bi mu u modernom fudbalu znacila jedno veliko nista.

 

On bi danas dogurao maksimum do nekog Brajtona.

Ti da si cutis. TI si pricao da je tipa Musa Dembele igracIna za Modrica, ismevao se najgorem transferu u istoriji Reala...
Isto si pricao iza Krosa.
Modric morao da dobije Zlatnu loptu, da bi ti shvatio da nije krs fudbaler.


Bottom line, ti, a vala  i svi na ovom forumu, bi trebalo da cutite dok ja komentarisem fudbal i da zahvalno ucite.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kasnim malo na glavnu zurku zbog tamnice, ali dodao bih da iako je nezahvalno porediti ere u sportu, naci se na vrhu planine u fudbalu 2015-2022 ima daleko vecu tezinu nego sto je to bilo 10, 20, 30 godina ranije. Razumem da su mnogima ovde odredjeni igraci zbog slifa, driblinga i unikatnosti u datom trenutku esencija najvece klase, ali danasnji fudbal je zaista druga zivotinja nego sto je to bilo tada, eliminisani su slucajni dogadjaji i sanse za odvodjenje slabijih ekipa do vrha je svedeno na najnize moguce procente. Stoga su Modricevi achievementi ipak iznad svih ostalih konkurenata sa ovih prostora, nebitno da li su klub iz jugoistocne Evrope, Marsej ili Sampdoriu vodili do titule sampiona kontinenta. Nacekacemo se jos dosta ne bi li neki igrac usao uopste u konverzaciju sa Modricem oko GOAT-a ex-YU.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zidan je najbolji vezni fudbaler. Ono što je on igrao je nestvarno. Prvo pas igra ali i razumevanje igre. Njegove kretnje posle odigranog pasa je njegov najbolji kvalitet, čovek je tako dobro čitao odbrane i nenormalno dobre kretnje imao u prostor izmedju zadnje i srednje linije. Pokušavalo se sve protiv njega, i flasteri i branile se ekipe zonom jednostavno nije se imalo rešenje protiv njega. Ko ga je gledao zna o čemu pričam. Gledao sam mnogo utakmica gde sam pratio samo njega i njegovo kretanje po terenu. Britalan igrač 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 11:45 AM, alpaka Bereta Sida said:

Suker je rang Dzeke. Veca karijere zbog bronze na SP 1998. i drugog mjesta u izboru za zlatnu loptu iste godine i rang ispod najboljih napadaca svoje ere. Dzeko nema njegove uspjehe sa reprezentacijom al zato ima veliku karijeru na najvisem nivou koja i dan danas traje. U Cityju je imao tu nesrecu da je ispred njega igrao top 5 napadac generacije Aguero ali je i takav imao sezone sa 15+ golova u EPL i bio je bitan faktor u dvije Cityjeve titule. Kao i Suker rang ispod najboljih napadaca svoje generacije. Da je poslije Wolfsburga cekao Bayern vjerovatno bi imao jos i vecu karijeru, pogotovo jer Bayern u tom periodu do dolaska Lewe nije imao klasnog napadaca. 

Po meni je Šuker iznad Džeke. Najbolji strijelac SP, Liga prvaka. Možda im možeš usporediti karijere, ali Šukerov Peak je veći. I golove kakve je zabijao Šuker, Džeko može zabiti samo na igrici. Prvi dodir, Killer instinct, slobodnjak, penali... Šuker je bio ubojica

EDIT: npr.

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bugl Khan said:

Po meni je Šuker iznad Džeke. Najbolji strijelac SP, Liga prvaka. Možda im možeš usporediti karijere, ali Šukerov Peak je veći. I golove kakve je zabijao Šuker, Džeko može zabiti samo na igrici. Prvi dodir, Killer instinct, slobodnjak, penali... Šuker je bio ubojica

EDIT: npr.

 


Imao je i Dzeko vrhunski prvi dodir. Na pamet mi odmah pada gol protiv Francuza na Parku Princeva gdje prijemom izbacuje odbranu i sa ruba 16m pogadja u kontra ugao. Karijera takodjer ogromna, vec sad je zajedno s reprezentacijom na skoko 400 golova a i dalje traje. Ne kazem da je Dzeko iznad Sukera al po mom misljenju definitivno su u istom rangu napadaca i bez sumnje najbolji napadaci s nasih prostora od 90ih pa do danas. Vlahovic jedini ima sansu da ih prestigne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Везано за поређење играча из различитих времена. Наравно да је садашњи фудбал бржи, захтијевнији и неупоредив са оним од прије 30+ година. Међутим тек тако рећи нпр. Марадона или Пеле су смијешни за Месија или Роналда је блесаво исто као што неки кажу јебеш Чембрлена или Џордана у односу на ове данас аждаје у кошарци. Зашто блесаво? Па зато јер је једнодимензионално поређење гледајући снимке квалитета самих мечева. Људи заборављају да су Марадона и екипа (или Пикси на нашим просторима и шире) 80тих били најбољи у своје вријеме такође у конкуренцији најбољих из тог времена. А то вријеме је било гдје се мање тренирало, гдје тренинг није био наука као данас, гдје се мање пазило шта се једе, пије и како живи, гдје услови за тренинг нису били врхунски, терени такође  итд итд. Дакле, не знамо шта би било да постоји савремени Ел Пибе 2022. године на шта би тек сада личио. И да, Марадона и Пикси су 80тих добијали више батина него мајстори данас.

п.с. не волим једнодимензионална поређења па се уписах на ову тему

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 10:33 AM, alpaka Bereta Sida said:


Imao je i Dzeko vrhunski prvi dodir. Na pamet mi odmah pada gol protiv Francuza na Parku Princeva gdje prijemom izbacuje odbranu i sa ruba 16m pogadja u kontra ugao. Karijera takodjer ogromna, vec sad je zajedno s reprezentacijom na skoko 400 golova a i dalje traje. Ne kazem da je Dzeko iznad Sukera al po mom misljenju definitivno su u istom rangu napadaca i bez sumnje najbolji napadaci s nasih prostora od 90ih pa do danas. Vlahovic jedini ima sansu da ih prestigne.

S tim da bi Eduardo, po meni, imao veću karijeru od obojice da mu je nije završio onaj mesar iz Birminghama. Računam ga pod našeg jer je došao tu sa 13 godina, tu postao igrač, igrao za reprezentaciju....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

S tim da bi Eduardo, po meni, imao veću karijeru od obojice da mu je nije završio onaj mesar iz Birminghama. Računam ga pod našeg jer je došao tu sa 13 godina, tu postao igrač, igrao za reprezentaciju....

 

Da, strasno je bas igrao onaj period prije tog loma noge. Meni je jos i Ibisevic zanimljiv sta bi postigao da nije potrgao ligamente u zimskoj pauzi Bundeslige kad je za polusezonu s Hoffenheimom imao 17 golova i 7 asistencija cini mi se, a Hoffenheim bio prvi na tabeli. Al opet kad pogledam ovako brojke koje je Dzeko napravio u karijeri tacno se sjebem, skoro 400 golova i 150 asistencija u karijeri, a imam osjecaj da je mogao imati jos i vecu karijeru da je poslije Wolfsburga sacekao Bayern. Vrlo moguce da bi tamo imao Lewine brojke. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da, strasno je bas igrao onaj period prije tog loma noge. Meni je jos i Ibisevic zanimljiv sta bi postigao da nije potrgao ligamente u zimskoj pauzi Bundeslige kad je za polusezonu s Hoffenheimom imao 17 golova i 7 asistencija cini mi se, a Hoffenheim bio prvi na tabeli. Al opet kad pogledam ovako brojke koje je Dzeko napravio u karijeri tacno se sjebem, skoro 400 golova i 150 asistencija u karijeri, a imam osjecaj da je mogao imati jos i vecu karijeru da je poslije Wolfsburga sacekao Bayern. Vrlo moguce da bi tamo imao Lewine brojke. 

Eduardo je bio rođeni napadač. Lijeva, desna, glava... osjećaj za gol.... ne mogu prežalit što ga nismo imali 2008. Mislim, Wenger ga je doveo iz Dinama i dao mu 9 na leđa. Do njegove ozljede je Arsenal bio prvi na tablici. McLeod i ostali Arsenalovci će znat bolje od mene kako je igrao prije ozlijede.

Moguće da bi Džeko imao Lewine brojke, al izabrao je City gdje se nije na početku snašao. Svejedno, velika karijera. Pa evo ga u Interu s kolko, 35?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Eduardo je bio rođeni napadač. Lijeva, desna, glava... osjećaj za gol.... ne mogu prežalit što ga nismo imali 2008. Mislim, Wenger ga je doveo iz Dinama i dao mu 9 na leđa. Do njegove ozljede je Arsenal bio prvi na tablici. McLeod i ostali Arsenalovci će znat bolje od mene kako je igrao prije ozlijede.

 

Ma tipican ovaj moderni nizi napadac sa kompletnom igrom. Jos mu je taj lom noge bio sa 24 il 25 cini mi se, taman kad je trebao uci u najbolje godine i eksplodirati. U onom Dinamo sredinom 00tih obarao sve moguce rekorde.

 

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Moguće da bi Džeko imao Lewine brojke, al izabrao je City gdje se nije na početku snašao. Svejedno, velika karijera. Pa evo ga u Interu s kolko, 35?

 

Imao je i nesrecu sto ga Mancini nije bas pretjerano mirisao plus taj faktor Aguera aka top 5 napadaca decenije prije svih.  Sjecam se pocetka 2011-12 sezone kad u prva dva kola daje po gol i onda u 3. kolu Tottenhamu u gostima 4 komada (i to 2 od 4 strasni golovi, pogotovo cetvrti) da bi ga Mancini sljedece kolo zakucao na klupu. Na kraju te sezone u onom ludilu protiv QPR-a daje gol za 2:2 pa Aguero nakon njega gol za titulu. U Interu evo sad sa 36 opet kvalitetno igra. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo ni da prismrdim ovom topiku smatrajuci da je uopste bezveze i diskutovati o necemu tako ociglednom.
Pa,kome do sada nije jasno,mogao se i juce uveriti ko je najbolji igrac sa juznoslovenskog prostora. Ono - ikada..

Covek vuce svoj tim..na nacin koji je nerealan..najbolji ex-yu igrac apsolutno. Pri tome,covek je u 38-oj godini zivota..ono je neverovatno. Ja sam postovao Piksija, voleo Robija,a Deju sam obozavao..niko mi nije prirastao srcu kao Savicevic..ali Modric je najbolji..covek sa Realom pet puta prvak Evrope..pod trojicom razlicitih trenera..sve vreme nezamenljiv sraf..sa Hrvatskom dva polufinala..mozda ce biti i dva finala..on ce i u Realu biti u 10 najboljih u istoriji kluba,a kamoli ovde na Balkanu.. Fascinira me kako ucestvuje u organizaciji bukvalno svakog napada..i tako vec 20.godina. Das mu loptu i NIKAD nemas problem..kao nekada Bodibond u nasoj kosarkaskoj reprezentaciji.

Nikad ozbiljnije povredjen tokom karijere i uvek besprekorno spreman i motivisan. Mozda je na nasem prostoru bilo vecih talenata za fudbal,ali boljeg igraca od Luke Modrica nije.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 10:57 PM, Константин said:

Везано за поређење играча из различитих времена. Наравно да је садашњи фудбал бржи, захтијевнији и неупоредив са оним од прије 30+ година. Међутим тек тако рећи нпр. Марадона или Пеле су смијешни за Месија или Роналда је блесаво исто као што неки кажу јебеш Чембрлена или Џордана у односу на ове данас аждаје у кошарци. Зашто блесаво? Па зато јер је једнодимензионално поређење гледајући снимке квалитета самих мечева. Људи заборављају да су Марадона и екипа (или Пикси на нашим просторима и шире) 80тих били најбољи у своје вријеме такође у конкуренцији најбољих из тог времена. А то вријеме је било гдје се мање тренирало, гдје тренинг није био наука као данас, гдје се мање пазило шта се једе, пије и како живи, гдје услови за тренинг нису били врхунски, терени такође  итд итд. Дакле, не знамо шта би било да постоји савремени Ел Пибе 2022. године на шта би тек сада личио. И да, Марадона и Пикси су 80тих добијали више батина него мајстори данас.

п.с. не волим једнодимензионална поређења па се уписах на ову тему

Nije ovde prica o najtalentovanijem, najnadarenijem, ili da pravimo neke projekcije ko bi u nekakvom vakumu, u istim okolnostima bio najbolji igrac.

Za ogroman broj igraca postoji dovoljno materijala da izgradis neku projekciju.
Tipa "Zamisli Savicevica sada, kada su igraci zasticeniji od startova, da igra u Man City kod Pepa, a ne u italijanskoj ligi, pod Kapelom... Zamisli Savicevica da ima 1v1 na strani na svakih 3,4 minuta..."

Modric  je ostvario najveci uspeh, bio igrac koji najvise doprinesi da njegov tim bude najjaci na Svetu,trajao mnogo... i sve to u najrazvijenijoj eri fudbala.
Najbolji je, nije maltene ni blizu.

Cast Dzajicu, Piksiju, Savicevicu, Vidicu.

Btw. ako se izuzme nekakva romantika i estetika igranja koja pomraci objektivnost, Vidic je bolji igrac od Piksija.

Link to comment
Share on other sites

Quote


Btw. ako se izuzme nekakva romantika i estetika igranja koja pomraci objektivnost, Vidic je bolji igrac od Piksija.


Требао си ово на почетак а не на крај, да не читам даље. Шефе без романтике и естетике фудбал и не би био толико популаран…

Link to comment
Share on other sites

Kada krenu da se mesaju timski uspesi sa poredjenjem igraca pojedinacno bezi se od sustine tog poredjenja. A opet, ne moze ni to potpuno da se ignorise. Da li bi Real osvojio sve one LS trofeje bez Modrica? Pa verovatno bi. A bez Ronalda? Verovatno ne bi. Tako da tesko je porediti igraca poput Modrica koji je timski igrac, dejstvuje daleko od protivnickog gola, i koji je u senci nekog veceg fudbalera u timu (u ovom slucaju Ronalda), sa nekim drugim igracem koji je u svom timu bio upravo taj glavni igrac. Takodje, ako se ogranicimo na samo nase prostore, mora se uzeti u obzir i cinjenica da ranije igraci nisu morali da odlaze u inostranstvo da prave karijeru, mnogi su ostajali celu karijeru u Jugoslaviji, dok danas gotovo da nema ozbiljne karijere ako ne zakoracis u inostranstvo. Zato su ova poredjenja jako teska i mislim da je nezahvalno bilo kojeg igraca proglasavati za najboljeg, pa cak i Modrica ciju klasu niko ne moze da ospori.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 10:15 AM, BattleBender said:

Domace titule: Zidane 3 - Modric 3
LS : Zidane 1 - Modric 5

Internacionalno ne bih ni poredio, ne mogu da se porede saigraci sa kojima je igrao Modric, a sa kojima Zidane.

Taj grejtnes na koji se pozivate je po navici pozivanje na neku kulturolosku obavezu da je Zidan the greatest greatest, a mali neprimetni Lukica nije.
Kao sto rekoh, nikakav argument niste ostavili, sve se svodi na "Ma daj, Modric ce bude ko Zidan...."

 

Udjem prvi put na novi topic nadajuci se da cu procitati nesto zanimljivo s obzirom da je naziv teme obecavao. I onda procitam da je Modric bolji od Zidana aahhahahahahahahahahha :roflmao:

 

svakako jedan od najboljih ako ne i najbolji take na novom forumu :Hail:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, СтелаРоса said:

Da li bi Real osvojio sve one LS trofeje bez Modrica? Pa verovatno bi. A bez Ronalda? Verovatno ne bi.


Al je “problem” sto Real u periodu 2014-2018 nije uzeo LP samo 2015. kad je Modric bio povrijedjen, a kasnije poslije Ronaldovog odlaska uzeo LP sa Modricem kao vjerovatno top 3 igracem ekipe. Naravno, ne zelim reci da je Modric bio bolji od Ronalda u tom periodu kad se uzelo 4 LP u 5 godina jer nikako nije nego samo ukazati da taj SBBKBB scenario nema bas puno smisla.

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 11:51 AM, СтелаРоса said:

Kada krenu da se mesaju timski uspesi sa poredjenjem igraca pojedinacno bezi se od sustine tog poredjenja. A opet, ne moze ni to potpuno da se ignorise. Da li bi Real osvojio sve one LS trofeje bez Modrica? Pa verovatno bi. A bez Ronalda? Verovatno ne bi. Tako da tesko je porediti igraca poput Modrica koji je timski igrac, dejstvuje daleko od protivnickog gola, i koji je u senci nekog veceg fudbalera u timu (u ovom slucaju Ronalda), sa nekim drugim igracem koji je u svom timu bio upravo taj glavni igrac. Takodje, ako se ogranicimo na samo nase prostore, mora se uzeti u obzir i cinjenica da ranije igraci nisu morali da odlaze u inostranstvo da prave karijeru, mnogi su ostajali celu karijeru u Jugoslaviji, dok danas gotovo da nema ozbiljne karijere ako ne zakoracis u inostranstvo. Zato su ova poredjenja jako teska i mislim da je nezahvalno bilo kojeg igraca proglasavati za najboljeg, pa cak i Modrica ciju klasu niko ne moze da ospori.

A zašto onda nisu osvojili prije Modrića? Zašto nisu osvojili one sezone kada je bio ozlijeđen. I nije pitanje uopće, Modrić je osvojio bez Ronalda. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...