Jump to content

Koji je igrač najbolji i ostale priče


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Nizi tier ako je glavni faktor elegancija. Po svim relevantnim pokazateljima apsolutno isti tier. Zidane je sa 34 otisao u penziju, Iniesta u Japan gdje se danas bori za opstanak (a godinu je stariji od Luke), Xavi do dolaska Pepa uopce nije bio vrh sto se tice veznjaka, a Luka je sa 37 godina top 3 veznjak svijeta, ima zlatnu loptu u eri dva najveca igraca ikad i 5 liga prvaka kao top 3 igrac jedne od najvecih generacija u historiji fudbala. Jedini minus mu je sto nije imao tu eleganciju ali pricamo o apsolutno kompletnom veznjaku bez ijedne mane u igri. Apsolutno ne postoji nijedan relevantan faktor po kom se Luka ne moze staviti u rang Zidanea i Inieste, cak i ima argumente sa bude iznad njih.

Xavi najbolji veznjak Primere u doba Ronaldinja je nista do dolaska Pepa? Xavi koji je uzeo sa Spanijom sve i bez Pepa. Koji ke uzeo sve i posle Pepa. 

 

Modric top 3 igrac Reala svakako od odlaska Ronalda. Do tada neces mi reci da je bitniji od BBC, Ramosa, Marsela a u 2014 u pohodu LS najbitniji veznjak je bio Di Marija uz dobar doprinos Xabija, Kesmdire i naravno Mkdrica. Kasnije su Kros-Modric-Case trio podjednako bili bitni. Kros je totalno zapostavljen a ne treba zaboraviti da je Barselona bacena konacno na koljena dolaskom Krosa i formiranja tog 3.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, BattleBender said:

Od svih njih je bolji Modric.

Ne merimo ovde ko je podobniji za YT highlights klipove, nego ko je uradio najvise, osvojio najvise i bio glavni za svoj u tome. It's Modric.
Ima titula prvaka Evrope koliko svi ovi zajedno. Mozda i jednu vise cak... I nije puka slucajnost. On i CR glavni razlozi tome.

Ni u snovima nije bolji od Zube i Ronaldinja na vrhuncu a Kakin 2002-2008 period je takodje ispred Modrica. 

 

Modricu ide longetivity svakako ali uticaj na igru Ronaldinja, Kake i posebno Zube su out of this world. Ipak mora se reci da je Modric neki vid late bloomera, da je dosao u zrelim igrackim godinama u Real sa 26 godina. Isto tako moram dodati npr da je Xavi od 2003/04 sezone bio jako bitan clan Barse pa sve do 2015. 

Paul Scholes znas i sam, '92 i njegov pit od ofanzivnog veznjaka do zadnjeg veznog i da ke skorp 2 decenije bio prebitan igrac Utd. Njegov povratak iz penzije je obezbijedio titulu.

 

Da pitas bilo kojeg bivseg fudbalera ili sadasnjeg Pirlo-Xavi-Modric-Iniesta-Zidane koga bi stavili na 5 mjesto Modric bi bio odgovor vecine.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Xavi najbolji veznjak Primere u doba Ronaldinja je nista do dolaska Pepa? Xavi koji je uzeo sa Spanijom sve i bez Pepa. Koji ke uzeo sve i posle Pepa. 

 

Modric top 3 igrac Reala svakako od odlaska Ronalda. Do tada neces mi reci da je bitniji od BBC, Ramosa, Marsela a u 2014 u pohodu LS najbitniji veznjak je bio Di Marija uz dobar doprinos Xabija, Kesmdire i naravno Mkdrica. Kasnije su Kros-Modric-Case trio podjednako bili bitni. Kros je totalno zapostavljen a ne treba zaboraviti da je Barselona bacena konacno na koljena dolaskom Krosa i formiranja tog 3.


Sigurno nije bio najbolji vezni primere prije Pepa. 2 sezone prije Pepovog dolaska Barca gubi titule prvo od Capelovog Reala, pa onda godinu kasnije zavrsava sa 18 bodova manje. Njegov uspon u samu elitu je bio od Eura 2008. Modric je apsolutno duze medju najboljim na svijetu od njega.

 

Modric je bio top 3 igrac u tom Realu uz Ronalda i Ramosa. Marcelo jeste klasa ali nije bio bitniji od Luke. Uostalom jedina LP koju Real nije uzeo u periodu 2014-2018 je u sezoni kad je Luka bio povrijedjen za polufinale su Juventusom. Bale i pogotovo Benzema nisu bili bitniji od Luke u periodu 2014-2018. U CMK triu sva trojica jesu bili vrh ali Luka je bio najbolji bez ikakve sumnje. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Sigurno nije bio najbolji vezni primere prije Pepa. 2 sezone prije Pepovog dolaska Barca gubi titule prvo od Capelovog Reala, pa onda godinu kasnije zavrsava sa 18 bodova manje. Njegov uspon u samu elitu je bio od Eura 2008. Modric je apsolutno duze medju najboljim na svijetu od njega.

 

Modric je bio top 3 igrac u tom Realu uz Ronalda i Ramosa. Marcelo jeste klasa ali nije bio bitniji od Luke. Uostalom jedina LP koju Real nije uzeo u periodu 2014-2018 je u sezoni kad je Luka bio povrijedjen za polufinale su Juventusom. Bale i pogotovo Benzema nisu bili bitniji od Luke u periodu 2014-2018. U CMK triu sva trojica jesu bili vrh ali Luka je bio najbolji bez ikakve sumnje. 

Xavi je bio prebitan igrac Barse u Ronaldinjovoj Barsi. Nije bio najbolji, tu sam malo otisao u overhype ali je bio izuzetno bitan i sigurno da nije bio nenotan do dolaska Pepa. Pep dolazi '08 posle Eura a Xavi vec standardni reprezentativac Spanije i jako bitan igrac njihov. 

 

Real je tada uzimao ker je bio masinerija koja je podmazana ali Ramos i Ronaldo su ta 2 koja su iznad svih. Ostali su bili taj 3 igrac pa u zavisnosti od dvomeca, finala iskakali si Di Marija, Modric, Marselo, Bejl, Benzema itd itd. Ipak Modric je dobio zasluge od tog tria a taj trio je posle Barsinog najboljo ikada. Toni Kros je najpodcenjeniji veznjak ikada.

Link to comment
Share on other sites

Pirlo je jedan od precenjenijih igraca.
Ne kazem da je los igrac.
Nema sta on da trazi u ovoj prici.

Ali igrac kome odgovara samo jedan tempo igre, moze da igra samo u 3-5-2 ili Carlo-ovoj jelkici, ge ima druge igrace da trce za njega.
Jako lepo izgleda to sto on radi.

Ali meni je Seedorf bolji igrac.


Modric/Xavi
Zidane/Iniesta
Scholes
Vieira/Seedorf/De Bruyne/Kroos
Pirlo/Xabi Alonso/Busquets/Beckham/Lampard
Gerrard/Carrick/Kante/Casemiro

To vam je to, manje vise. Mozda mi treba jos koji minut da porazmislim, ali bi to trebalo da bude to. 

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Xavi je bio prebitan igrac Barse u Ronaldinjovoj Barsi. Nije bio najbolji, tu sam malo otisao u overhype ali je bio izuzetno bitan i sigurno da nije bio nenotan do dolaska Pepa. Pep dolazi '08 posle Eura a Xavi vec standardni reprezentativac Spanije i jako bitan igrac njihov. 

 

Real je tada uzimao ker je bio masinerija koja je podmazana ali Ramos i Ronaldo su ta 2 koja su iznad svih. Ostali su bili taj 3 igrac pa u zavisnosti od dvomeca, finala iskakali si Di Marija, Modric, Marselo, Bejl, Benzema itd itd. Ipak Modric je dobio zasluge od tog tria a taj trio je posle Barsinog najboljo ikada. Toni Kros je najpodcenjeniji veznjak ikada.


U Ronaldinhovoj Barci je Deco bio glavni veznjak, nikako Xavi. Jedan od razloga sto ta ekipa nije igrala Pepov fudbal na veliki posjed i ogroman broj pasova sto Xaviju odgovara. On je upravo s njim dosao na svoje.

 

Luka je bio kljucni veznjak u tom Realu jer je bio najkompletniji i najbrzi. Kroos je bio sporiji dosta, Casemiro prvih par sezona bukvalno operisan od lopte u tek se kasnije prometnuo u sigurnog igraca s loptom u nogama. U pocetku ga je Zidane bukvalno gurao u napad kod iznosenja lopte jer je bio labilnost pod presingom, a ni sad tu nije optimalan. Kroos je vrh apsolutno, vjerovatno najbolja duga lopta ikad i najslicniji Xaviju u tom triu kao dirigent. Luka je hibrid, vrhunski i tehnicki i trkacki i takticki. Unikatan veznjak i apsolutno sami vrh sa Zidaneom i Iniestom. On ce se vrlo vjerovatno i oprostit kd fudbala u Realu sto je ogroman podvig obzirom da Real ne trpi starije igrace kad im padne nivo igre.

Just now, MilošVB said:

Da malo izmenim temu i pobegnemo od "objektivnih" kriterijuma. Ko su vam najdrazi igraci od ovih nabrojanih u BB postu?

 

Meni Luka, Zidan, Vieira, Xabi Alonso i Kazemiro. 


Kroos i Zidane.

Link to comment
Share on other sites

Meni je omiljeni Vieira ali to je zato jer sam Arsenalovac, realno je bio smeće od lika. 🙂

 

Ja bih ovu BB-ovu grupicu ovako poređao:

 

Zidane

Modric/Xavi/Iniesta
Vieira/Seedorf/De Bruyne/Kroos/Scholes
Pirlo/Xabi Alonso/Busquets/Lampard/Gerrard
Kante/Casemiro

 

Beckham

 

 

 

 

Carrick

 

 

Možda strogo tehnološki i matematički Zidane nije objektivno iznad ovih ostalih iz top tiera ali je jednostavno plenio elegancijom, pojavom i šefovanjem na terenu, on je uvek bio glavna faca na svakoj utakmici na kojoj je igrao nakon što je ušao u prajm. Kao što rekoh, posebno mi je drag jer je jebao mater Brazilcima gde god ih je video, ne može to baš svako i samostalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida tada je naisla najezda vrhunskih veznjaka Spanije i nesto se moralo uraditi po tom pitanju. Aragones je to prepoznao a Del Boske nastavio jer je imao previse majstora na tom dijelu terena.

 

Pep je to digao na jos veci nivo sa Xavijem, Iniestom i Mesijem kojima se pridruzio i Buskets. 

 

Svako od te 3 Realovog tria ima mane i vrline ali kao trio su bili fenomenalni. I Kros ce zavrsiti karijeru tu kao i Benzema jer ne iskacu iz kopacki kao Ronaldo, Ramos koji su htjeli da se naplate shodno svom uticaju. Varana su prodali znog povreda i odlicne cijene. Isto i Casemira koji je vidio sta mu se sprema a tek ima 30 godina. 

 

Jacina Reala je bila da uvijek moze neko iskociti kao 3 najbitniji igrac i Modric je tu uskakao cesto ali Ramos i posebno Ronaldu su ta 2 bila bez kojih nista ne bi bilo moguce tada. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

1st tier
Modric, Xavi

2nd tier
Zidane, Iniesta

Prvi su bili kljuc renesanse, trofeja, cornerstone svojih ekipa, njihovi timovi DOKAZANO bez njih nisu ono sto su bili sa njima. Za 2nd tier nije bas u toj meri.
Jednog, zna se kog za moje standarde, nisam stavio cisto da ne bi odveo diskusiju u vecnu prepisku.

Atraktivnost me ne zanima. I utisci na osnovu relativno ogranicenog poimanja.
Modric i Xavi su bolji igraci od Zidane-a i Inieste.
Impact, uticajnost za uspesnost svojih timova(tacnije ERA) kvalitet, dugotrajnost.

Messi, CR, Xavi, Modric. To je top4 fudbalera, za ono sto smatramo modernim fudbalom. Ko drugacije smatra, koristi pravo na sopstveni ukus i misljenje da prkosi dokazanim faktima.
Licno bih pre birao poslednmju dvojicu u nekom imaginarnom fantasy draft-u gde se krece od 0 stvaranje tima.

 

Sjećam se da si ti 2015/2016 pisao da Modrić zaslužuje Zlatnu loptu, da je to taj nivo. Bivao si žestoko ismijan. Čak sam i ja, koji ga obožavam (na terenu), rekao da ne zaslužuje (tko je mogao očekivati onakvu sezonu i SP u eri Messija i Ronalda).
Tog se uvijek sjetim kad se tu povede rasprava o Modriću. McLeod je govorio da igra samo zato jer je Khedira ozlijeđen i da je kvalitetom ispod Khedire (priznao je poslije je da je pogriješio, da ne bi ispalo da mu se smijem, ja sam se tu nalupao puno gorih gluposti). Znam da ste vodili rat oko Modrića u nekoj raspravi i to su bili suprotstavljeni stavovi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Dzaja je, mislim 1968., proglasen za treceg najboljeg igraca u izboru za Zlatnu loptu. Je li to znaci da ostali koji nikada nisu bili tako visoko plasirani u izborima za fudbalera godine ne mogu da se uporedjuju sa Dzajom?

Imenuj koga god hoces za najboljeg svetskog fudbalera u istoriji, bice puno argumentovanog osporavanja. Kazi Argentincima da je to Pele jer je 3 puta bio prvak. Razbice te drugim argumentima.

Dakle, stav da je tabu tema rasprava oko Modrica je besmislica.

Do 1995. su samo Europljani konkurirali za nagradu. Baš gledam, 1991. su Dejo, Pančev i Matthaus podjelili drugo mjesto. U "moderno" vrijeme Zlatne lopte, od kada konkuriraju igrači iz cijelog svijeta, Mijat je 1997. bio 2. iza Ronalda i ispred Zidanea, a 1998. Šuker drugi iza Zidanea i ispred Ronalda. Obojica su dobili isti broj glasova.
Inače, što se tiče teorija zavjere, Real i Barcelona imaju isti broj osvojenih Zlatnih lopti, po 12. Milan i Juve ih slijede sa po 8.

 

Link to comment
Share on other sites

@Bugl KhanTa sezona 17/18 je u Realu na sredini terena pripala Toni Krosu.

Decko je porobio te sezone, da ne vadim statse ali bio je ispred Modrica i sto se tice golova i asistencija. 

u prvom mecu 1/16 protiv PSG je porobio, pregazio PSG. U drugom mecu usao sa klupe, Modric nije ni ulazio. 

prvi mec u 1/8 lritv Juvea u gostima perfektan. U drugom jedini zasluzio prelaznu ocjenu, Casemiro bio uzasan a i Luka je ispod svog nivoa odigrao. 

U dvomecu sa Bajernom se nijedan ni drugi nisu proslavili, Modric je bio i najgori na terenu u revansu na Bernabeu, Benzema izvukao. E u finalu je Modric odigrao sjajno. 

 

SP odigrano kako ke odigrano, Modrica bacate u prvi plan a Perisic preorao teren, Rakitic zajedno sa Modricem drzao sredinu terena. To prvenstvo je pripalo Edenu Azaru, bio je ubedljivo najbolji igrac prvenstva. Nastavila se praksa iz 2014 da gubitnik u finalu dobija tu nagradu. 

Mbappe od 19 ljeta dao 4 gola, bitne golove, Grizman davao golove u nokaut fazi, cak i u finalu. 

 

E sad dolazimo do onog tata Perez. Kristijano Ronaldo odigrao sjajnu sezonu i odlazi oz Reala gdje je puklo sa Perezom i gdje se tada znalo da Ronaldo nece uzeti ZL jer mu je decidno Perez porucio da ce vidjeti sada ko je glavni. 

E sad dolazimo do igaca Reala, ko bi mogao biti? Ramos? Ne ide. Benzema, skandali i nije ni bio na SP. I onda dolazimo do Toni Kros ili Luka Modric. 

Toni Kros ispao u grupi sa Njemcima i pada izbor na Luku. 

 

Jedna od najvecih kradja za ZL koja je postala od tada teska smejurija. Desavale su se sporadicno kao recimo 2006 pa 2010 pa 2013 ali od '18 na ovamo do Benzeme sve presmijesno. Luka '18, Mesi '19 pa sa Lewom smejurija. 

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 A što je s ostalim nagradama koje je uzeo te godine, a uzeo je sve. Tko je njih namjestio? I ne bacamo mi Modrića u prvi plan. Nisam ga ja proglasio najboljim igračem SP. Ne sumnjam da ni to nije zaslužio nego su mu i to dali, eto tako.

EDIT: Champions League season 2017/18
Best GK: Keylor Navas
Best Defender: Sergio Ramos
Best Midfielder: Luka Modrić
Best Forward: Cristiano Ronaldo

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bugl Khan said:

@Miki28 A što je s ostalim nagradama koje je uzeo te godine, a uzeo je sve. Tko je njih namjestio?

Onaj koji kaze da oko SP nije bilo Azarovo laze samog sebe. Covjek je bio miljama iapred svih, magican. 

 

Ipak ta nagrada ako vec Belgija 3 je trebala da ode u ruke Atoana Grizmana. Covjek je u svim mecevima nokaut faze davao golove, asistirao, bio sjajan na terenu. Ustvari nije dao protiv Belgije u 1/2 ali je bio skakan i u tom mecu. Azar ili Grizman. 

 

Sto se tice ZL, to je bila Ronaldova ZL. To smijem da potpisem na koji oces papir da je Ronaldo ostao u Realu. Nije se smjelo dozvoliti da igrac koji odlazi iz Reala bude ZL i to je sramota prema fudbalu da Mesi na kraju ima 7 a Ronaldo 5 a jos veca da Luka Modric ima ZL a da Xavi ili Iniesta nemaju. Pa ajde i Sneijder ali svakako tragedija da je Mesi uzeo ispred ove 2. Isto kao sto je Ronaldo uzeo Riberiju 2013.

 

 

11 minutes ago, Bugl Khan said:

 

Kakce igrace je covjek trenirao, nevjerovatno. Cak od vecine je zahvatio sam prajm. Don Carlo

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

@Bugl Khan sto se tice tog za Uefu, da su mogli nekako ne bi Ronaldu dali ni za napadaca nego ih bilo sramota da daju Salahu jer je Ronaldo sabio i te sezone. Da je bar nesto Salah uhep te sezone, dali bi njemu.

UEFA player of the year voting process:
In 2017, however, UEFA added 80 coaches, from the clubs that participated in the group stages of that year's UEFA Champions League and UEFA Europa League, to its jury. The amount of journalists selected by European Sports Media was also increased to 55, representing each of UEFA's member associations.

Znači Zlatnu loptu mu namjestio Perez, UEFA nagradu gdje glasa 80 trenera i 55 novinara mu namjestila UEFA. Još ostaje najbolji igrač SPa i FIFA player of the year. Tko je to namjestio?
I to marketinški neprocjenjivom igraču s ogromnog tržišta.


FIFA player of the year voting process:
The winners are chosen by the coaches and captains of national teams as well as by international media representatives invited by FIFA. In a voting system based on positional voting, each voter is allotted three votes, worth five points, three points and one point, and the three finalists are ordered based on total number of points. Following criticism from some sections of the media over nominations in previous years, FIFA has since 2004 provided shortlists from which its voters can select their choices.
 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

UEFA player of the year:
In 2017, however, UEFA added 80 coaches, from the clubs that participated in the group stages of that year's UEFA Champions League and UEFA Europa League, to its jury. The amount of journalists selected by European Sports Media was also increased to 55, representing each of UEFA's member associations.
Znači Zlatnu loptu mu namjestio Perez, UEFA nagradu gdje glasa 80 trenera i 55 novinara mu namjestila UEFA. Još ostaje najbolji igrač SPa i FIFA player of the year. Tko je to namjestio?

Ronaldo se nipodostavao ma svakom koraku posle odlaska iz Reala. Jel smijes ruku u vatru da ni Modric uzeo pored Ronalda da je ostao u Realu? 

Nemoj da se pravimo naivni pa da ne znamo ko ke Florentino Perez u svijetu fudbala odjosno njegov uticaj. 

 

Najbolji igrac SP 2010 Dijego Forlan, 2014 Messi. Mesija sramota bila, koja prozivka je pala tada, cak bi se moglo reci da je Di Marija vukao to.

2010 izaberi izmedju Xavija, Inieste i Robena/Sneidera. moj pik Iniesta

2014 Muller ili Kroos

2018 Eden Azar ili Grizman

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ronaldo se nipodostavao ma svakom koraku posle odlaska iz Reala. Jel smijes ruku u vatru da ni Modric uzeo pored Ronalda da je ostao u Realu? 

Nemoj da se pravimo naivni pa da ne znamo ko ke Florentino Perez u svijetu fudbala odjosno njegov uticaj. 

 

Najbolji igrac SP 2010 Dijego Forlan, 2014 Messi. Mesija sramota bila, moja prozivka je pala tada, cak bi se moglo reci da je Di Marija vukao to.

2010 izaberi izmedju Xavija, Inieste i Robena/Sneidera. moj pik Iniesta

2014 Muller ili Kroos

2018 Eden Azar ili Grizman

Znači Perez Zlatnu loptu, UEFA svoju nagradu, FIFA za najboljeg igrača SP. Još ostaje FIFA player of the year. Tko mu je to namjestio?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...