Jump to content

Koji je igrač najbolji i ostale priče


Chaos Is Me

Recommended Posts

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja bih majke mi delio banove ovde za negiranje činjenice da je Modrić najbolji igrač u istroji sa ovih prostora a i šire. 

Eh, pa lepota je u oku posmatrača. Pa za one starije Sarajlije postojao je samo Hase, kakav Maradona ili Krojf 🙂

 

Svi mi ovde prilčamo Piski, Dejo, Modrić, ali jako je teško porediti igrače iz raznih era, niko ovde nije gledao Šekija, a pazi on je bio u rangu tada najboljih fudbalera na svetu. Možda i u prvih 3 (elem, priča se nešto za nega i Ronaldovu babu, ali ne bih sada ulazio u te priče 🙂 ), Ima takođe puno igrača koji nam ne padnu na pamet kada se prave ovakve ankete, pošto je uvek akcenat na igračima koje smo gledali, što opet legitimno. Ima dosta igrača koji su potcenjeni, recimo baš iz Dinama je recimo Deverić jedan od tih fudbalera, i slično.

 

No, poenta je da nikada se nećeo dogovoriti ko je najbolji 🙂

Edited by Don Juan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja bih majke mi delio banove ovde za negiranje činjenice da je Modrić najbolji igrač u istroji sa ovih prostora a i šire. 

Zasto bi dijelio banove kad je to pitanje najboljeg subkektivno?

Evo za mene su najbolji igraci Dejo, za mog oca je Dzaja, za nekog treceg je Piksi, Boban, Robi, Modric itd itd. 

 

Ovo je prica o tim majstorima ali isto tako masu ljudi hmzaboravlja u ovoj prici Vidica. Osvojoo sve sa Utd, kapiten pod Fergusonom i po misljenjima mnogih jedino je Kin ispred njega kao najveci kapiten Utd. Jedan od najboljih defanzivaca ikada, sa Balkana svakako. 

 

O Deju Savicevicu je izlisno govoriti, on je neka vrsta Ronaldinja sa Balkana. Kad je trajao to je bilo legendarno. Sa Zvezdom uzeo KES, u Milanu koji je prepun zvijezda, u najjacoj Seriji A ikada on je jedini koji je mogao propistati treninge. To ti dovoljno govori kakav je status imao. To netreniranje je doslo ja naplatu kasnije kao u slucaju Ronaldinja ali Dejo Savicevic je legenda svetskog fudbala.

Njegov gol Bajernu a posebno gol u finalu LS Barseloni ce se prepricavati jos dugo, dugo.

 

Luka je svakako fenomenalan fudbaler ali sve je ovo subjektivno. Za mene je npr Kros malo ispred Modrica na tom svetskom nivou. Nepravedno zapostavljen.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Eh, pa lepota je u oku posmatrača. Pa za one starije Sarajlije postojao je samo Hase, kakav Maradona ili Krojf 🙂

 

Svi mi ovde prilčamo Piski, Dejo, Modrić, ali jako je teško porediti igrače iz raznih era, niko ovde nije gledao Šekija, a pazi on je bio u rangu tada najboljih fudbalera na svetu. Možda i u prvih 3 (elem, priča se nešto za nega i Ronaldovu babu, ali ne bih sada ulazio u te priče 🙂 ), Ima takođe puno igrača koji nam ne padnu na pamet kada se prave ovakve ankete, pošto je uvek akcenat na igračima koje smo gledali, što opet legitimno. Ima dosta igrača koji su podcenjeni, recimo baš iz Dinama je recimo Deverić jedan od tih fudbalera, i slično.

 

No, poenta je da nikada se nećeo dogovoriti ko je najbolji 🙂

 

To je tacno, moj dido rahmetli me je htio gadjati daljinskim kad god sam mu rekao da je neki igrac sem Di Stefana bolji od Bajde Vukasa. 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja bih majke mi delio banove ovde za negiranje činjenice da je Modrić najbolji igrač u istroji sa ovih prostora a i šire. 

Da, najuspesniji jeste. Problem je pisati sa je on za dve klase bolji recimo od Savicevica. To je teska budalastina.

Daj onda da Jugovica proglasimo za najboljeg srpskog fudbalera u istoriji. Toliko trofeja, toliko je trajao, igrao za Zvezdu, Samp, Juventus, Lacio, Atletiko, Inter.

Hajde onda da kazemo da je Modric za dve klase bolji i od Vidica. Bas bi se slozili u PL , stopostotno.

Svako vreme nosi svoje. Danasnji klinci razvaljuju gitaru, mogu sve sto je mogao Hendrix, mogu vise i brze. Ali, gleda se sve. Novina koju je uneo, uticaj na druge, karizma... Piksi pored svog umeca je bio revolucionar fudbala. Ko je bio desetka pre njega. Jebeni Bazdarević. 

Ogroman respekt za Luku i kada se sve sabere, ide na prvo mesto. Ali, stavljati sve ostale velike igrace u klasu ispod njega su besmislice. 

Edited by berti
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Da, najuspesniji jeste. Problem je pisati sa je on za dve klase bolji recimo od Savicevica. To je teska budalastina.

Daj onda da Jugovica proglasimo za najboljeg srpskog fudbalera u istoriji. Toliko trofeja, toliko je trajao, igrao za Zvezdu, Samo, Juventus, Lacio, Atletiko, Inter.

Hajde onda da kazemo da je Modric za dve klase bolji i od Vidica. Bas bi se slozili u PL , stopostotno.

Svako vreme nosi svoje. Danasnji klinci razvaljuju gitaru, mogu sve sto je mogao Hendrix, mogu vise i brze. Ali, gleda se sve. Novina koju je uneo, uticaj na druge, karizma... Piksi pored svog umeca je bio revolucionar fudbala. Ko je bio desetka pre njega. Jebeni Bazdarević. 

Ogroman respekt za Luku i kada se sve sabere, ide na prvo mesto. Ali, stavljati sve ostale velike igrace u klasu ispod njega su besmislice. 

 

Nisam ja ni rekao da je za klasu ispred pratilaca, to je možda neko drugi rekao. Ali da je najbolji jeste, igra dugo na najvećoj mogućoj pozornici, u najvećem i najtrofejnijem klubu, nezamenljiv je tamo i pod stare dane. Daleko je Modrić od Jugovića i sličnih vrhunskih radilica, baš je bezveze svoditi ga na taj nivo, čovek je izrazito kompletan fudbaler. Lični utisci me ne zanimaju i koga voli nečiji deda. Ja sam indiferentan prema Modriću, ne znači mi ništa, ali čovek je suva klasa i to godinama i to u jednom Realu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, berti said:

Da, najuspesniji jeste. Problem je pisati sa je on za dve klase bolji recimo od Savicevica. To je teska budalastina.

Daj onda da Jugovica proglasimo za najboljeg srpskog fudbalera u istoriji. Toliko trofeja, toliko je trajao, igrao za Zvezdu, Samp, Juventus, Lacio, Atletiko, Inter.

Hajde onda da kazemo da je Modric za dve klase bolji i od Vidica. Bas bi se slozili u PL , stopostotno.

Svako vreme nosi svoje. Danasnji klinci razvaljuju gitaru, mogu sve sto je mogao Hendrix, mogu vise i brze. Ali, gleda se sve. Novina koju je uneo, uticaj na druge, karizma... Piksi pored svog umeca je bio revolucionar fudbala. Ko je bio desetka pre njega. Jebeni Bazdarević. 

Ogroman respekt za Luku i kada se sve sabere, ide na prvo mesto. Ali, stavljati sve ostale velike igrace u klasu ispod njega su besmislice. 

Pa nema mnogo naših igrača koji su bolji od Jugovića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kankkunen said:

Moguće, šta znam ... sad su počeli da rotiraju, sinoć je bio Okuka.

Ja nisam Dragan Okuka, mene ne Tunchev Fonseca

5 minutes ago, Green23 said:

Pa nema mnogo naših igrača koji su bolji od Jugovića.

Po meni, što se tiče karijera u najvećim klubovima, čak i kvalitete: Vidić, Jugović. Jugović bi danas mogao igrati u nekom od TOP 10 klubova u Europi.

EDIT: btw, što se tiče gostiju u studiju, nek zovu Sašu Čurčića. Mojih Top 11 s njim mi je vrh vrhova.... Isto nema baš dlake na jeziku, a pripada Terzić struji....bilo bi zabavno

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nisam ja ni rekao da je za klasu ispred pratilaca, to je možda neko drugi rekao. Ali da je najbolji jeste, igra dugo na najvećoj mogućoj pozornici, u najvećem i najtrofejnijem klubu, nezamenljiv je tamo i pod stare dane. Daleko je Modrić od Jugovića i sličnih vrhunskih radilica, baš je bezveze svoditi ga na taj nivo, čovek je izrazito kompletan fudbaler. Lični utisci me ne zanimaju i koga voli nečiji deda. Ja sam indiferentan prema Modriću, ne znači mi ništa, ali čovek je suva klasa i to godinama i to u jednom Realu. 

Nisi ti to rekao, vec neko drugi.

Svako vreme je drugacije. Kada sada gledamo Pelea, ono deluje smesno. Pored danasnjih odbrambenih azdaja ne bi mogao da prodje, ali je za mnoge najveci. Euzebio, Bobi Čarlton, nas Šeki, Kajzer Franc... Svi sa danasnje distance takodje deluju neozboljno.

Modricu kapa dole. Samo ponavljam, jedno je vuci bednu Zvezdu do prvaka Evrope, drugo je osvajati sve to u Realu. Modric je samo zbog trajanja najveci, po svemu ostalom u odnosu na Savicevica nema nikakvu prednost.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Ja nisam Dragan Okuka, mene ne Tunchev Fonseca

Po meni, što se tiče karijera u najvećim klubovima, čak i kvalitete: Vidić, Jugović. Jugović bi danas mogao igrati u nekom od TOP 10 klubova u Europi.

Mora se tu i Dejan Stankovic ubaciti. Jako bitan sraf Intera, uzeo sve sa njima. Uzeo skudeto i sa Lacijom i jos nekoliko trofeja.

 

Jako negozdno i subjektivno pitanje, sve je to do toga kako ko nekog vidi i dal mu je drazi ili nije. Ipak ponos sto imamo toliko vrhunskih fudbalera sa Balkana koji su igrali u najvecim timovima i to kao jako bitni igraci.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Nisi ti to rekao, vec neko drugi.

Svako vreme je drugacije. Kada sada gledamo Pelea, ono deluje smesno. Pored danasnjih odbrambenih azdaja ne bi mogao da prodje, ali je za mnoge najveci. Euzebio, Bobi Čarlton, nas Šeki, Kajzer Franc... Svi sa danasnje distance takodje deluju neozboljno.

Modricu kapa dole. Samo ponavljam, jedno je vuci bednu Zvezdu do prvaka Evrope, drugo je osvajati sve to u Realu. Modric je samo zbog trajanja najveci, po svemu ostalom u odnosu na Savicevica nema nikakvu prednost.

 

Ali Modrić nije ponikao u Realu nego je doveden tamo baš zbog svog vrhunskog kvaliteta. Mnogi drugi vrhunski igrači nisu bili tamo ni upola uspešni, nije to baš tako lako. A još manje je lako tako dugo trajati na apsolutnom world class nivou. Plus je tu i uspeh sa reprezentacijom "male" Hrvatske. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Pero_Cameron said:

Well yes but no. Da nije bilo Simunicevog starta nad Sulejmanijem mi bi u Brazilu igrali.

Ilit najgoreg starta na Marakani godinama unazad. Da nije bilo.... Ne možeš tako gledat. Šimunić je stoper koji je zaustavio vaše krilo/špica u trku na gol. Jel ga trebao pustit kao Tošić Shaqirija?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ilit najgoreg starta na Marakani godinama unazad. Da nije bilo.... Ne možeš tako gledat. Šimunić je stoper koji je zaustavio vaše krilo/špica u trku na gol. Jel ga trebao pustit kao Tošić Shaqirija?


Start je bio bezobrazan ali nas narod Simunica vise ne mirise zbog drugih stvari. Kontam da bi uradio istu u datoj situaciji. 2-1 za nas bi preokrenulo grupu poprilicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Mora se tu i Dejan Stankovic ubaciti. Jako bitan sraf Intera, uzeo sve sa njima. Uzeo skudeto i sa Lacijom i jos nekoliko trofeja.

 

Jako negozdno i subjektivno pitanje, sve je to do toga kako ko nekog vidi i dal mu je drazi ili nije. Ipak ponos sto imamo toliko vrhunskih fudbalera sa Balkana koji su igrali u najvecim timovima i to kao jako bitni igraci.

Nezgodno i subjektivno je uspoređivati neke igrače. I vaše i naše. Modrić je izvan te priče. Tu nema ništa nezgodno i subjektivno. On je bio najbolji na svijetu, uvjerljivo. Kad netko drugi bude najbolji na svijetu, onda usporedbe mogu biti nezgodne i subjektivne.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:


Start je bio bezobrazan ali nas narod Simunica vise ne mirise zbog drugih stvari. Kontam da bi uradio istu u datoj situaciji. 2-1 za nas bi preokrenulo grupu poprilicno.

I zato je kažnjen crvenim. Start se čini puno gori nego je. Nit mu je ušao čepovima, niti klizeći, jednostavno mu je postavio visoko nogu. Sulejmani je bio u full šprintu i naravno da se prosuo. Potpuno je jsano zašto Šimunić ima kod vas reputaciju koju ima. Gledao sam jednu vašu emisiju za vrijeme SP u Rusiji. nakon što smo ušli u finale. I jedan lik je rekao da Hrvatska nosi crne dresove jer ih je dizajnirao Ustaša Šimunić. Časna riječ, lik je to izjavio.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ali Modrić nije ponikao u Realu nego je doveden tamo baš zbog svog vrhunskog kvaliteta. Mnogi drugi vrhunski igrači nisu bili tamo ni upola uspešni, nije to baš tako lako. A još manje je lako tako dugo trajati na apsolutnom world class nivou. Plus je tu i uspeh sa reprezentacijom "male" Hrvatske. 

Modriic u Totenhemu nista nije uradio, Dejo je Zvezdu doveo do prvaka Evrope. Modric je u Realu osvajao, Dejan je u Milanu osvojio 1, a da se nije povredio, osvojio bi jos 1 sa Milanom sigurno.

Zvezda bez Dejana ne bi osvojila titulu, Milan bez Dejana ne bi osvojio titulu u Atini. Real bez Luke? Mozda ne, a mozda i da.

Boban i Šuker? Čileanci, vrlo bitni u Milanu i Realu, vodili Hrvatsku do bronze, a tada Hrvatska nije imala pedigre kao sada.

O tome ko je najveci fudbaler sveta svih vremena ima toliko polemika, toliko kriterijuma se uzima u obzir, stalne rasprave, pominju se mnoga ranija i sadasnja vremena. Pele, Puskas, Di Stefano, Čarlton, Euzebio, Krojf, Bekenbauer, Ronaldo, Maradona, Zodan, Ronaldinjo, Mesi, CR... I to traje i trajace.

A mi sada bez pogovora treba da kazemo da je Modric ovde najbolji i tačka. Nece to tako jednostavno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Nezgodno i subjektivno je uspoređivati neke igrače. I vaše i naše. Modrić je izvan te priče. Tu nema ništa nezgodno i subjektivno. On je bio najbolji na svijetu, uvjerljivo. Kad netko drugi bude najbolji na svijetu, onda usporedbe mogu biti nezgodne i subjektivne.

Tata Perez. Nije se smjelo dozvoliti da neko ode iz Reala a uzme Zlatnu loptu. 

Ipak svaka cast ali za mene ga to ne stavlja ispred Deja sa nasih prostora a svakako ne ispred Xavija, Inieste,Toni Krosa sto se tice svetske scene u ovom periodu kada Luka igra. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, berti said:

Nisi ti to rekao, vec neko drugi.

Svako vreme je drugacije. Kada sada gledamo Pelea, ono deluje smesno. Pored danasnjih odbrambenih azdaja ne bi mogao da prodje, ali je za mnoge najveci. Euzebio, Bobi Čarlton, nas Šeki, Kajzer Franc... Svi sa danasnje distance takodje deluju neozboljno.

Modricu kapa dole. Samo ponavljam, jedno je vuci bednu Zvezdu do prvaka Evrope, drugo je osvajati sve to u Realu. Modric je samo zbog trajanja najveci, po svemu ostalom u odnosu na Savicevica nema nikakvu prednost.

Juventus, Milan, Real Madrid, Inter, Lazio, Valencia, Barcelona... tamo su igrali ti igrači kasnije. To je bila itekako jaka momčad (exyu dream team). Pa sljedeće godine su bili blizu da opet uđu u finale. I nije baš da su Žuti, Pančev, Siniša, Jugović, Belodedić, čak i Turbo Bina statirali u kukuruzu dok Dejo vuče bijednu Zvezdu ka naslovu. Da li je bio prirodno nadareniji od Luke u joga bonito smislu? Apsolutno je. Ali zbog neprofesionalizma je poslije Zvezde igrao malo i trajao kratko. Plus Kup prvaka i Liga prvaka su 2 potpuno drugačija natjecanja. Oba ti donose naslov prvaka Europe (ne umanjujem uspjeh, nije mi to poanta), ali timovi koje je Zvezda tukla da digne pehar bi ju danas doveli do osmine finala.

11 minutes ago, DameTime said:

 

Nadam se da ne misliš da tvoj polni organ otvara sva vrata. 

Jednostavno je tako od sveta i veka = zatucan sam i izašao iz pećine. Pa ok. 

Ne govorim o sebi. Možeš me vrijeđati na osobnoj razini, ali reci di je laž u ovome što sam napisao?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Tata Perez. Nije se smjelo dozvoliti da neko ode iz Reala a uzme Zlatnu loptu. 

Ipak svaka cast ali za mene ga to ne stavlja ispred Deja sa nasih prostora a svakako ne ispred Xavija, Inieste,Toni Krosa sto se tice svetske scene u ovom periodu kada Luka igra. 

Zlatnu loptu namjestio Perez. A ko je namjestio da bude najbolji igrač SP-a? Ko je namjestio da bude najbolji po FIFA izboru? Ko je namjestio da bude najbolji po UEFA izboru? Sve te izbore je netko namjestio?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Zlatnu loptu namjestio Perez. A ko je namjestio da bude najbolji igrač SP-a? Ko je namjestio da bude najbolji po FIFA izboru? Ko je namjestio da bude najbolji po UEFA izboru? Sve te izbore je netko namjestio?

Imali bi stosta na tu temu prodiskutovati ali ovo nije mjesto. Slozicemo se da se ne slazemo👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

I zato je kažnjen crvenim. Start se čini puno gori nego je. Nit mu je ušao čepovima, niti klizeći, jednostavno mu je postavio visoko nogu. Sulejmani je bio u full šprintu i naravno da se prosuo. Potpuno je jsano zašto Šimunić ima kod vas reputaciju koju ima. Gledao sam jednu vašu emisiju za vrijeme SP u Rusiji. nakon što smo ušli u finale. I jedan lik je rekao da Hrvatska nosi crne dresove jer ih je dizajnirao Ustaša Šimunić. Časna riječ, lik je to izjavio.


Sto se starta tice rekoh da se slazem nacelno iako je mogao da zavrsi karijeru - covek bio u punom sprintu, nemojmo se zajebavati. Mislim da Simunic nije hteo da ga povredi, sta ga bole kurac za Sulejmanija, jednostavno je ispalo kako je ispalo - beskompromisno.


Sto se Simunica tice, uopste me ne zanima ko je sta o njemu rekao, i ja licno ne mirisem takve ljude na kojoj god strani jer je zatucen u nekom neandertalskom pre-civilizacijskom nacionalizmu koji je tipican za gastarbajtere svih kolorita. Ko je sta rekao tu ne menja stvari. A narocito ne normalnim ljudima misljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Nezgodno i subjektivno je uspoređivati neke igrače. I vaše i naše. Modrić je izvan te priče. Tu nema ništa nezgodno i subjektivno. On je bio najbolji na svijetu, uvjerljivo. Kad netko drugi bude najbolji na svijetu, onda usporedbe mogu biti nezgodne i subjektivne.

Dzaja je, mislim 1968., proglasen za treceg najboljeg igraca u izboru za Zlatnu loptu. Je li to znaci da ostali koji nikada nisu bili tako visoko plasirani u izborima za fudbalera godine ne mogu da se uporedjuju sa Dzajom?

Imenuj koga god hoces za najboljeg svetskog fudbalera u istoriji, bice puno argumentovanog osporavanja. Kazi Argentincima da je to Pele jer je 3 puta bio prvak. Razbice te drugim argumentima.

Dakle, stav da je tabu tema rasprava oko Modrica je besmislica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...