Jump to content

Koji je igrač najbolji i ostale priče


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 minute ago, berti said:

Dzaja je, mislim 1968., proglasen za treceg najboljeg igraca u izboru za Zlatnu loptu. Je li to znaci da ostali koji nikada nisu bili tako visoko plasirani u izborima za fudbalera godine ne mogu da se uporedjuju sa Dzajom?

Imenuj koga god hoces za najboljeg svetskog fudbalera u istoriji, bice puno argumentovanog osporavanja. Kazi Argentincima da je to Pele jer je 3 puta bio prvak. Razbice te drugim argumentima.

Dakle, stav da je tabu tema rasprava oko Modrica je besmislica.


https://en.wikipedia.org/wiki/1968_Ballon_d'Or

 

Iza Besta i Charltona a ispred Beckenbauera.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije argument za Modrica samo Zlatna lopta, vec i evolucija fudbala, fudbaleri koji sad igraju su (uglavnom) bolji nego oni pre njih, dugovecnost, finale sa Hrvatskom, ima toga koliko hoces, a drugi s njim mogu donekle da se takmice po pojedinacim parametrima, ali po drugima nisu ni blizu.

 

Piksi je bolji tehnicar, interesantniji za gledanje. Nije nista osvojio, dok se on sprdao u Japanu Luka je vodio tim Reala do uzastopnih titula.

 

Savicevic osvojio titule u KS, osvojio ih je manje, manje je i trajao.

 

Dzajic bio treci u izboru za Zlatnu loptu i nista, Luka je osvojio.

 

Moze tako do ujutru i rasprava je bespredmetna, ja sam prvi sprdao Modrica u Totenhemu, ali je dokazao da sam pogresio, on jeste najveci sa ovih prostora.

 

Ali takodje ako neki misle da treba da se raspravlja dalje, stvarno treba splitovati temu, tezak off topic i malo i iritira iskreno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nijedan od tih igraca nije trajao ni blizu kao Luka. Dejo i Piksi se ne mogu porediti s Lukom osim u nekom subjektivnom svijetu navijaca Zvezde. On je rang Zidanea i Inieste, dva vjerovatno najveca veznjaka ikad.

 

Ne bih isao toliko daleko, jer je Zidan klasa za sebe, pa i odnosu na Modrica, a ja bih rekao i Cavija i Inijestu, Modric je ipak nizi tier. Ali je poredjenje njih svakako smislenije nego Modrica i Piksija, tu se slazem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Ne bih isao toliko daleko, jer je Zidan klasa za sebe, pa i odnosu na Modrica, a ja bih rekao i Cavija i Inijestu, Modric je ipak nizi tier. Ali je poredjenje njih svakako smislenije nego Modrica i Piksija, tu se slazem.

 

Nizi tier ako je glavni faktor elegancija. Po svim relevantnim pokazateljima apsolutno isti tier. Zidane je sa 34 otisao u penziju, Iniesta u Japan gdje se danas bori za opstanak (a godinu je stariji od Luke), Xavi do dolaska Pepa uopce nije bio vrh sto se tice veznjaka, a Luka je sa 37 godina top 3 veznjak svijeta, ima zlatnu loptu u eri dva najveca igraca ikad i 5 liga prvaka kao top 3 igrac jedne od najvecih generacija u historiji fudbala. Jedini minus mu je sto nije imao tu eleganciju ali pricamo o apsolutno kompletnom veznjaku bez ijedne mane u igri. Apsolutno ne postoji nijedan relevantan faktor po kom se Luka ne moze staviti u rang Zidanea i Inieste, cak i ima argumente sa bude iznad njih.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Modric ne moze u istu recenicu sa Zidanom, cak i Pixy je bolji od Luke. Pa onaj Samovojska sa HRTa bas za Piksija rece da je takav kvalitet bio da je ekvivalent danas veznjaku koji bi igrao za Real, dosovce je to izjavio.

Modric jeste dobar, to niko ne spori, ali ne moze da bude ni top 5 veznjaka svih vremena. 

 

Zidan, Cavi, Iniesta, Pirlo, Kaka itd itd. Kaka recimo uopste nije losiji od Luke, samo sto je Modric jos uvek aktivan, pa se zaboravilo kakvi su majtori bili svi ovi nabrojani. 

To sto je igrao finale SP na racun penal serija protiv Danske, Rusije i prosecne Engleske, ne znaci nista, Igraala je i Turska polufinale 2002, Uruguay 2010. Da je malo Smajhel bolje branio penale 2018, Luka bi ispao u 1/8. Ali opet, veoma postujem taj uspeh iz 2018, bez obzira na sve, treba doci do finala, pa sve i da ti se zreb otvori, pa nek su to Danci i Rusi i penal serija, treba i to znati, Srbija bi verovatno ispala ili u produzetku ili bi vec nasla neki nacin da sama sebe sjebe. 

O titulama u LS da ne govorimo, da je bilo VARa tada, ko zna sta bi bilo, onaj revansa sa Juventusom, pa sa Bayernom gde su Nemci pokradeni za sve pare, samo tada VARa nije bilo.

Uostalo, zasto bi Kros bio slabiji od Luke? Prvak sveta 2014, a osvojio isto sa Realom sve. Kazemiro isto, iako je def vezni. 

 

Ovo je diskusija koja moze da se otegne u nedogled, jer niti ja niti neko drugi moze da dokaze svoju tvrdnju.

Meni je Kovacic trenutno bolji od Luke, milina ga je gledali kad je u full modu, Luka mi je vise holding player, nije elegantan, na kraju krajeva. Zidan je Maestro, genije sa loptom. Isto kao sto mnogi Novaku u tenisu spocitavaju da je drven, da nema eleganciju u pokretima, vec vecina vidi Federera ispred njega, iako broj trofeja to ne govori. 

 

Ukusi su razliciti, za nekog je Luka top 3, za neko je mozda u top 10 i to je to. Niti cu ja da ubedjujem druge, a i ti drugi ne moraju mene, jer to su vec kafanske price.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Modrica u rang sa Zidanom ne mogu staviti, ali poredjeja sa Cavijem, Inijestom i Pirlom(trojica igraca za dlaku ispod Zidana) su potpuno legitimna i Luki tu jeste mesto. Svi ostali veznjaci u proteklih 20+ godina su mi ipak ispod, manje ili vise.

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Piksi jeste bolji od Luke, sto se tice znanja, ali ne i ostvaranje u karijeri, povrede su ga  sjebale dobrano. Naravno, radi se od dva razlicita fudbalska perioda, ali Pixy je takav talenat bio da bi nas igrao u Realu, da ima 26 recimo i da nije povredjen. 

To je poenta, ko razume shvatice. 

 

Naravno da Luka ima za klasu bolja individualna ostvaranje i u knjigama ce biti uvek ispred Piksija, to je bar jasno, ali ja ovde govorim o samoj pojavi na terenu i doprinosu i kvalieti fudbala, stilu igre. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, McLeod said:

 

Ne bih isao toliko daleko, jer je Zidan klasa za sebe, pa i odnosu na Modrica, a ja bih rekao i Cavija i Inijestu, Modric je ipak nizi tier. Ali je poredjenje njih svakako smislenije nego Modrica i Piksija, tu se slazem.

1st tier
Modric, Xavi

2nd tier
Zidane, Iniesta

Prvi su bili kljuc renesanse, trofeja, cornerstone svojih ekipa, njihovi timovi DOKAZANO bez njih nisu ono sto su bili sa njima. Za 2nd tier nije bas u toj meri.
Jednog, zna se kog za moje standarde, nisam stavio cisto da ne bi odveo diskusiju u vecnu prepisku.

Atraktivnost me ne zanima. I utisci na osnovu relativno ogranicenog poimanja.
Modric i Xavi su bolji igraci od Zidane-a i Inieste.
Impact, uticajnost za uspesnost svojih timova(tacnije ERA) kvalitet, dugotrajnost.

Messi, CR, Xavi, Modric. To je top4 fudbalera, za ono sto smatramo modernim fudbalom. Ko drugacije smatra, koristi pravo na sopstveni ukus i misljenje da prkosi dokazanim faktima.
Licno bih pre birao poslednmju dvojicu u nekom imaginarnom fantasy draft-u gde se krece od 0 stvaranje tima.

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Sjajan post, piši češće.

 

Nisi zanimljiv. 

 

Meni ne znaci licna ostvarenja, vec kvalit fudbala i znanje. Neko moze da potrefi u klubu koji je trofejan i da na bazi toga ima 10 trofeja, iako realno nije neki extra super veznjak, ali jeste pouzdan i koji je deo masinerije. 

 

Jos jednom , zaobidji me sa tim detinjastim forama, ne zna ko si, sta si niti me zanimas, u usta te nisam stavio, zato troskok i odabi.

 

A stavljati Modrica ispred Zidana je toliko nadrealno, da ocekujem da sutra padne sneg u Dohi. 

4 minutes ago, BattleBender said:

1st tier
Modric, Xavi

2nd tier
Zidane, Iniesta

Prvi su bili kljuc renesanse, trofeja, cornerstone svojih ekipa, njihovi timovi DOKAZANO bez njih nisu ono sto su bili sa njima. Za 2nd tier nije bas u toj meri.
Jednog, zna se kog za moje standarde, nisam stavio cisto da ne bi odveo diskusiju u vecnu prepisku.

Atraktivnost me ne zanima. I utisci na osnovu relativno ogranicenog poimanja.
Modric i Xavi su bolji igraci od Zidane-a i Inieste.
Impact, uticajnost za uspesnost svojih timova(tacnije ERA) kvalitet, dugotrajnost.

Messi, CR, Xavi, Modric. To je top4 fudbalera, za ono sto smatramo modernim fudbalom. Ko drugacije smatra, koristi pravo na sopstveni ukus i misljenje da prkosi dokazanim faktima.
Licno bih pre birao poslednmju dvojicu u nekom imaginarnom fantasy draft-u gde se krece od 0 stvaranje tima.

 

 

Gde ti je jedan jedini Maradona??? 

 

Ili mislis da je Maradona iz praistorije i 1986 nije moderan fudbal? 

Sad mi je malo jasnije vasa opsednutost Modricem, vi i ne pamtite fudbal od pre 2000te, zato i ovako pisete. 

Znaci, totalna glupa i besmislena diskusija.

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ljubitelju baklave, po tvojim parametrima je sigurno npr Katai bolji igrač od Vidića, nema veze što ne igraju isti nivo fudbala, jbga ovaj zna da dribla na petoparcu a ovaj drugi samo glavudža i podapinje noge. 

 

Što se tiče ove priče o najboljem, za mene je u ova moderna vremena ipak Zidane. Čovek je imao taj nivo igre da dok traje utakmica gledaš samo njega, a bonus poeni što se uvek posprdao sa Brazilcima kao simbolima fudbalske mađije kad god su igrali protiv njih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Nisi zanimljiv. 

 

Meni ne znaci licna ostvarenja, vec kvalit fudbala i znanje. Neko moze da potrefi u klubu koji je trofejan i da na bazi toga ima 10 trofeja, iako realno nije neki extra super veznjak, ali jeste pouzdan i koji je deo masinerije. 

 

Jos jednom , zaobidji me sa tim detinjastim forama, ne zna ko si, sta si niti me zanimas, u usta te nisam stavio, zato troskok i odabi.

 

A stavljati Modrica ispred Zidana je toliko nadrealno, da ocekujem da sutra padne sneg u Dohi. 


Haha potrefi bas Real i bude glavni veznjak Reala 10 godina haha

 

Misimovic > Roy Keane, jbg ljepse i elegantnije igrao

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

 

Ili mislis da je Maradona iz praistorije i 1986 nije moderan fudbal? 

Sad mi je malo jasnije vasa opsednutost Modricem, vi i ne pamtite fudbal od pre 2000te, zato i ovako pisete. 

Dakla totalna glupa i besmislena diskusija.

Moderan fudbal smatram od 1994-1995 i od momenat kad je Ajax sa decom osvojio Evropu zato sto je igrao evoluciju fudbala u odnosu na ostale. 
Ta evolucija je inicijacija i otvaranje vrata modernom, komplikovanijem fudbalu.
Nisam pricao o najboljim igracima svih vremena, tako nesto ne bih poredio.

Modric je jedan od najboljih 4 igraca u poslednjih 27 godina. Tako gledaj na to. Od svih igraca koji su igrali van tog modernog fudbala mogu da stavim jos nekoliko njih u list top15, top20. Ne zato sto su manje talentovani.
Modric samim time ide u top15 igraca svih vremena. Top 15 fudbaler svih vremena, at least u top20. Nijedan ExYu igrac nije u toj kategoriji. 
As simple as that.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MilošVB said:

BB je jako zanimljiv za citanje, i ima neke interesantne poglede na fudbal koji iskacu iz sablona, ali nekada bas ume da pretera 😄

 

Toliko ubedjeno tvrditi da su Modric i Xavi ispred Zidana...

"Zidan kao bolji igrac od Modrica" jednostavno nekakva opsteprihvacena kulturoska stvar, bez ikakvog preispitivanja. Nekakav naivni aksiom.

"Modric je bolji od Zidana" je konstrukcija koja u sebi sadrze najvalidnije moguce argumente koji se ticu kvaliteta, uspesnosti i uticaja na tim koji su igrali.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

@BattleBender daj brate nemoj zajebavati. U tih 27 godina su igrali Ronaldo zuba, Ronaldinjo, Zidane, Kaka i da ne duzim dalje.

Od svih njih je bolji Modric.

Ne merimo ovde ko je podobniji za YT highlights klipove, nego ko je uradio najvise, osvojio najvise i bio glavni za svoj u tome. It's Modric.
Ima titula prvaka Evrope koliko svi ovi zajedno. Mozda i jednu vise cak... I nije puka slucajnost. On i CR glavni razlozi tome.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

"Zidan kao bolji igrac od Modrica" jednostavno nekakva opsteprihvacena kulturoska stvar, bez ikakvog preispitivanja. Nekakav naivni aksiom.

"Modric je bolji od Zidana" je konstrukcija koja u sebi sadrze najvalidnije moguce argumente koji se ticu kvaliteta, uspesnosti i uticaja na tim koji su igrali.

 

Verujem da bi sam Modric sebe stavio ispod Zidana, cak i u nekom privatnom razgovoru gde nema kurtoazije.

 

Pri tome, ponavljam, Luka mi je u TOP 5 veznjaka i TOP 10 igraca uopste u prethodnih 20+ godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...