Jump to content

Grupa B(Engleska, Iran, SAD, Vels)


Recommended Posts

7 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Baš nema nikakvih elemenata za penal. Jeste naslonio ruku na njega, ali to ne može biti penal. Preblag kontakt, nikakvo čupanje ili guranje sa leđa. 

 

Ovo jeste bilo zaista preblago. Ali kad pričamo generalno, ne treba neki veliki kontakt za penal, kad si u ovako slaboj situaciji kao što je bio štoper ovde.

 

4 minutes ago, McLeod said:

Ako Amerikanci mogu da drze intenzitet 90 minuta protiv Holandjana ne vidim zasto ih ne bi izbacili. Nisu manje pokazali.

 

Ja se nadam. Ali nekako mi se javlja da če to biti nešto slično utakmici Belgija-Kanada. Dobar početak amerikanaca, dominacija prvih pola sata. I onda gol iz ničega Holandije, čisto na iskustvo, namazanost, sposobnost igranja na rezultat, itd..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ako Amerikanci mogu da drze intenzitet 90 minuta protiv Holandjana ne vidim zasto ih ne bi izbacili. Nisu manje pokazali.

 

Holandija je grozna, tako da se nadam da ce da dobiju po usima prvom prilikom. Ameri imaju potencijal da igraju dosta bolji fudbal od ovog, tako da nisam uopste siguran da su Holandjani favoriti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Idu neke vesti da je prećeno rodbini igrača da moraju da pevaju himnu posle one prve utakmice. Doduše sinoć ih par opet nije pevalo ali moguće je da su oni Kurdi ili Azeri a njih je teže uceniti.

 

Inače je pevanje himni bilo traljavo, Iranci možda i bojkotuju ali ni ameri se nisu bog zna kako čuli. Na ovom drugom meču vrlo dobro pevanje, svaka čast. 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ameri igraju lepo na oko ali njihov problem je što ne mogu da drže isti intenzitet 90 minuta, mogu nekih 60ak, posle toga po pravilu redovno padaju. Tako je bilo na svim utakmicama u grupi. Navijam za njih svakako protiv buđavih Holanđana koji su nekad bili sinonim za atraktivan fudbal a sad igraju dosta ružno i neubedljivo. Međutim, deluje mi da će presuditi neki detalji u korist Holandije.

 

Englezima tradicionalno ne verujem ali imaju stvarno dobru generaciju, sad već neki kontinuitet dobrih rezultata, pa da vidimo da li mogu da prelome u svojim glavama. Šteta što je Southgate klasična linglong škola, samo bolje stilizovana u odelcetu od tvida.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je bolje za fudbal što su Ameri prošli dalje a ne Iran. Imaju talentovanu generaciju koja je pokazala da već sada može da igra dobar takmičarski fudbal, a za 4 godine na domaćem terenu bi trebali da budu još bolji. 

 

Mene ne čudi što padaju redovno u drugom poluvremenu. Igraju fudbal u izuzetno visokom ritmu, agresivni su kad nemaju loptu a kad je osvoje brzo se transformišu i jure na gol protivnika sa velikim brojem igrača. Takav fudbal crpi dosta energije. Možda bi mogli da drže ritam kad bi imali kvalitetne igrače sa klupe, ali mislim da ih nemaju. 

 

Udarna snaga ekipe je vezni red. Sva tri igrača(Adams, Mekeni i Musah) su trkački fenomenalni i rade ogroman posao u oba pravca. Nijesu nešto ofanzivno potentni, u smislu da mogu da ugroze gol, možda Mekeni najviše može po tom pitanju da uradi.

 

Dest i Robinson su izrazito ofanzivni bekovi. Dest je i brz i zna da dribla, ali je šeptrlja. 

 

Pulišić igra dobar turnir. Sve tri utakmice je odigrao na dobrom nivou. Asistencija protiv Velsa, dobra partija protiv Engleza, onaj udarac kad je pogodio prečku je bio fenomenalan, sinoć gol protiv Irana. Vea je najopasniji posle njega. Njegova najbolja osobina je kretanje bez lopte, opasan je kad odbrana rivala ostane visoko. 

 

Sa klupe se najbolje pokazao Aronson. On vjerovatno ima i kvalitet za prvih 11, ali ne odgovara mu ova formacija. Nije baš trkač na sredini, a nije ni krilo. Čudi me da Rejna ne dobija šansu.

 

Mislim da Ameri imaju sasvim fine šanse protiv Holandije koja igra prilično sporo. Na strani Holandije je iskustvo i to što nemaju padove kao SAD.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kvaratskhelia 

Za Reynu mi je jedino logicno da njihov selektor smatra da ne moze fizicki da odgovori ovoj igri koju on zeli od svoje ekipe. Imao ke dosta povreda zadnje vrijeme, mozda nije 100% fit. Protiv Engleza je usao u igru, protiv Irana nije mada ima do taktickih zamisli jer je ubacivao defanzivxe i mijenjao napadaca za napadaca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Appreciation post za Englesku. Pošto nisam mogla da komentarišem u real time. Ova utakmica je bila daleko najkvalitetnija u nokaut fazi na ovom prvenstvu. Kao da smo gledali LŠ a ne SP. Potpuno otvorena utakmica sa obe strane, divne akcije, plejade golmana itd. Finale pre finala. Sautgejt se (konačno) taktički odlično pripremio, odsekli su Mbapea potpuno, čak i Žirua ali onda su ga malo zaboravili... Po nekoj mojoj viziji uprkos primljenim golovima bili su dominantniji: više gol šansi, brže su uzimali loptu i uspostavljali kontrolu na sredini terena i oduzimali loptu čak u prvoj liniji odbrane. Prvi gol - bombetina, stvarno rispekt za šut, Pikford ga nije očekivao i nisu se postavili u odbrani jer su očekivali neki faul koji je bio nad engleskim igračem a ne puštanje prednosti. Drugi gol - Pikford pre toga brani zicer, onda dolazi greška bekova Engleske koji su morali da se postave u blok a ne da zaspu nad Žiruom. Svakako fenomenalan centaršut Grizmana (Bruno F. bi mogao da nauči od njega kako se izvodi) koji je najzaslužniji za prolaz Francuske uprkos neubedljivom izdanju. Čovek je kao kalauz, igra 3-4 pozicije i ako ponovo osvoje sigurno će biti najbolji igrač prvenstva. Za Lorisa nema šta da se priča, izuzetan golman, pravovremene reakcije i prisebnost, pogotovo u poslednjim minutima kada su Englezi kontinuirano napadali. Kejn je promašio drugi penal ali jbg, to ga ne čini manje izuzetnim igračem iako verujem da se sada živ jede. Možda mu se vratilo za ono psihološko cimanje Lorisa pri izvođenju prvog. Nije mi žao što je Francuska prošla ali mi jeste žao zbog Engleza, bili su ubedljiviji i igraju ubedljivo najčistiju odbranu na svetu. Dok Francuzi napraviše dva najgluplja penala ikad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...