Jump to content

Grupa A (QAT, ECU, SEN, NET)


Ko prolazi dalje?  

37 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?

    • Katar
      3
    • Holandija
      37
    • Senegal
      22
    • Ekvador
      11
  2. 2. Za koga ćete navijati u grupi?

    • Katar
      1
    • Holandija
      6
    • Senegal
      22
    • Ekvador
      8


Recommended Posts

8 minutes ago, Miki28 said:

Nije Katar toliko los, pojela ih trema. Desava se.

Ima i do ovoga,ali samo donekle..jer su ostavili utisak da ne znaju..nista..nisu mogli loptu da smire, da povezu dodavanje, sudaraju se medjusobno, katastrofalno kretanje, pozicioniranje, otvaranje..to vec nije trema vec skroman kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Ima i do ovoga,ali samo donekle..jer su ostavili utisak da ne znaju..nista..nisu mogli loptu da smire, da povezu dodavanje, sudaraju se medjusobno, katastrofalno kretanje, pozicioniranje, otvaranje..to vec nije trema vec skroman kvalitet.

Zato i kazem, nisu bas toliki dibidusi. Ovo danas je bas bilo uzasno

Mislim da treba da se batale otvaranja prvenstava za domacina. Ja bukvalno nemam osjecaj da je krenulo SP danas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

Zato i kazem, nisu bas toliki dibidusi. Ovo danas je bas bilo uzasno

Mislim da treba da se batale otvaranja prvenstava za domacina. Ja bukvalno nemam osjecaj da je krenulo SP danas

 

Meni jesu  ( ni Ekvador nije puno bolji ) .. sto se znalo i pre početka SP. To ce se najbolje videti u duelu protiv Holandije.

 

Biće iznenađenje ako Senegal i Holandija ne prodju grupu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Ozbiljne reprezentacije za ove poluamatere sigurno. Otuda me cudi da je Katar osvojio Kup Azije.

Sad sam tek skontao gde je tacno bio ofsajd..u prenosu mi je sve bilo konfuzno,cak i uz usporene snimke i grafike.

Ma za katar sam pitao? Nevjerojatno. Dobili Japan u finalu, Južnu Koreju u QF. Ne znam kako se to desilo

Link to comment
Share on other sites

Po onome sto sam ja istrazivao spremajuci ovu temu, nije Katar ovoliko los koliko su se prikazali, niti je Ekvador toliko dobar. 

 

Mislim da je jednostavno pritisak domacinstva pojeo igrace, trema ih oborila. Steta, jer je mogla biti mnogo bolja utakmica da nije, a i Kataru je ovo bila velika sansa za bodove da ucine grupu bas zanimljivom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Zato i kazem, nisu bas toliki dibidusi. Ovo danas je bas bilo uzasno

Mislim da treba da se batale otvaranja prvenstava za domacina. Ja bukvalno nemam osjecaj da je krenulo SP danas

 

Nemam ni ja a neću imati ni sutra jer je Novembar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moram jos jednom da se osvrnem na utakmicu.

Kakav je ono nastup Katara bio..ne secam se da sam skoro video u prenosu tim koji toliko nema ama bas nikakvog pojma zbog cega su na terenu i sta treba da rade. Nadrealno. Bukvalno mucenici kao da su pali s' Marsa i neko im rekao: "E,ima tu neka igra izmedju dva tima, ima dva gola, treba da uterate nekako loptu medju stative..oli da probate?" -Aj,moze!

I bi reprezentacija Katara u fudbalu.

Mislim,trema moze da traje prvih 15-20 minuta..posle toga vec treba da je se oslobode..a oni bez suta o okvir gola i sa jednim kornerom. U 90.minutu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drug Crni said:

Mislim,trema moze da traje prvih 15-20 minuta..posle toga vec treba da je se oslobode..a oni bez suta o okvir gola i sa jednim kornerom. U 90.minutu.

Dobro, sve je tačno što si napisao ali su ipak imali jedan lep šut malo preko gola i onu maltene mrtvu šansu pred kraj prvog. Statistički možda više vredineki bezveze šut u okvir ali ovo su bile ozbiljnije prilike za gol.

 

Al' da su beda na terenu - jesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sest fudbalera iz danasnje prve postave Ekvadora je proslo omladinsku skolu "malog" Independiente Del Valjea, i stasalo u tom klubu.

 

Jos jedan naklon od mene za strucnost u radu, viziju i str

 

On 10/2/2022 at 12:41 AM, RatzenStadt said:

Ekvadorski Independiente Del Valje osvojio Sudamerikanu, drugi put u poslednje cetiri godine.

 

Ogroman respekt od mene, a nije da ga vec nisu zavredili sa svim uspesima koje su postigli poslednjih 10-15 godina, kada su prvi put usli i u ekvadorsku Primeru.

Mali klub, iz predgradja Kvita, je pravo "Ekvadorsko cudo". Jos pre par godina sam naisao na neke clanke na engleskom, koje su evropski sportski listovi pisali o njima, pa ako neko voli da procita pravu sportsku pricu, za lepsi pogled na sport (a i zivot), preporucio bih mu minut guglanja.

 

Njihov uspeh, koji nekim cudom ("cudom", jer vec godinama uglavnom prodaju najbolje igrace, ako su <25 god.) nikako ne prestaje, je sto nisu ostvaren zahvaljujuci nekom influksu doloresa bogatog biznismena/investiocine grupe, vec iskljucivo dobrom selekcijom i radom u omladinskoj skoli ciji igraci odradjuju kaljenje u filijali, koji nastupa u drugom po snazi rangu takmicenja domaceg fudbalskog saveza. Jedini takav slucaj u celoj Juznoj Americi.

 

Svejedno, i dalje je za iscudjavanje. Eto, i veceras su pobedili Sao Paolo, koji ima bar 10-20 puta (bez preterivanja) veci godisnji budzet. Gol i asistenciju zabelezio igrac koji je na pozajmici iz argentinske druge lige. Brazilce je na put za ovo finale ispratilo 50k navijaca na aerodromu, a i na stadionu ih je bilo oko 20k, dok je ekvadoraca bilo mozda 200. Isti odnos snaga na tribinama i na prethodnom finalu Sudamerikane koji su osvojili u Paragvaju protiv Kolona.

Prosle godine je pala prva titula u ekvadorskom sampionatu, vrlo je moguce da ce uzeti i domaci kup ove godine, pa fali samo Libertadores. I tu su igrali finale pre oko 5-6 godina. Vise me ne bi cudilo da i tu doguraja do kraja. Dobar tim koji igra na 3000m nadmorske visine, uvek moze biti opasan 🙂

 

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drug Crni said:

Moram jos jednom da se osvrnem na utakmicu.

Kakav je ono nastup Katara bio..ne secam se da sam skoro video u prenosu tim koji toliko nema ama bas nikakvog pojma zbog cega su na terenu i sta treba da rade. Nadrealno. Bukvalno mucenici kao da su pali s' Marsa i neko im rekao: "E,ima tu neka igra izmedju dva tima, ima dva gola, treba da uterate nekako loptu medju stative..oli da probate?" -Aj,moze!

I bi reprezentacija Katara u fudbalu.

Mislim,trema moze da traje prvih 15-20 minuta..posle toga vec treba da je se oslobode..a oni bez suta o okvir gola i sa jednim kornerom. U 90.minutu.

Katar bi možda prošao i kroz kvalifikacije. Jesu loši, ali fudbal u Aziji je loš. Možda Japan i Koreja nešto pokažu, ovo ostalo je tuga. A ta ista Azija će, pazi, imati osam predstavnika minimum na sledećem SP, dakle imaju šanse i Jordan i Irak i UAE....Tužno će biti SP. Tek ćeš videti Arabiju kako nemaju veze. Svaka čast njima, ali osam reprezentacija. Zašto? 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Onda ja ne znam fudbalska pravila. A sta je sa onim crvenim paticom na ivici peterca?

 

Dva igrača odbrane moraju biti iza lopte, kako nebi bio ofsajd. Obično to bude golman + jedan igrač. Ali pošto je u ovoj situaciji golman izletio, iza lopte je u trenutku tog dodavanja bio samo taj poslednji igrač koji je stajao na petercu.

 

Stvarno neverovatna situacija, gde mislim da niko iz prve nije provalio šta tačno se desilo. Ali detaljnija analiza jeste objasnila šta se desilo. Golman promašio loptu, a ona se od glave jednog igrača ekvadora odbila do drugog, koji je bio nekoliko centimetara u ofsajdu, vrhom svoje kopačke. Ofsajd, nema šta.

 

4 hours ago, Miki28 said:

Zato i kazem, nisu bas toliki dibidusi. Ovo danas je bas bilo uzasno

Mislim da treba da se batale otvaranja prvenstava za domacina. Ja bukvalno nemam osjecaj da je krenulo SP danas

 

Iako je ovo danas stvarno bio užas, slažem se. Mislim da sam gledao taj azijski kup koji su osvojili, ali se sad iz glave nemogu da se sjetim kako je to tačno izgledalo. Ali sam gledao lani arapski kup, gde su igrali mnogo bolje od ovoga što smo videli večeras. Na kraju osvojili treče mesto, pobedivši Egipat na penale, pre toga izgubili od alžira 2-1 ako se ne varam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo, ne znam sto se cudite, igrao je i UAE nekad polufinale Azije cini mi se. Koreja bi trebalo da je generalno okej, Japan isto, Australija generalno isto, ali je trenutno odron.

 

U cemu je fora onda? Pa fora je u tome da Koreja zasluzuje respekt zbog Sona i generalno rezultata i drze se protiv jakih reprezentacija, a ponekad ih i pobede. Svakako mnogo bolji od Katara, ali oni u tim utakmicama igraju na kontre i na  sto prostor Sonu.

 

Katar je osvojio to prvenstvo igrajuci dupli blok, mrtvom igrom kompletno, a i van toga, kvalitet je jako, jako los.

 

Pa nismo ih mi tako davno dobili dva puta po 4-0 sa pola snage.

 

U Aziji je vecina tih ekipa vrlo slicnog kvaliteta, ko ga mune prvi najcesce i dobija utakmicu. Malo srece, a mozda i malo podmazivanja, sudjenje, i eto te daleko.

 

Ekvador je anonimna ekipa uz par ovih matoraca koje svi znamo, ali su uigrani, ovi mladi igraci su bili dobri po prvenstvima za mlade i sad ih guraju. Jaki, brzi, izdrzljivi.

 

To je sasvim dovoljno, pogotovo ako povedes. Kako ce ovaj Katar da te napadne? Ekvador je kod kuce zatvarao i Argentinu i Brazil, primao po jedan gol od njih, a nece da zatvori jedan Katar, pa da se mi ovde cudimo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...