Jump to content

Grupa C (ARG, MEX, POL, KSA)


1. Ko prolazi dalje?  

40 members have voted

  1. 1. 1. Ko prolazi dalje?



Recommended Posts

Sudija đubre, em ne prekida igru, em čeka znak s neba da svira kraj a prošlo je predviđeno vreme za nadoknadu... Samo što nije uzeo loptu i dao gol za Argentince on lično. Mesi slepac, a svaka čast Saudijskoj Arabiji - ovako se igra fudbal. Njihov golman je bukvalno black panther.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Sudija đubre, em ne prekida igru, em čeka znak s neba da svira kraj a prošlo je predviđeno vreme za nadoknadu

Iskreno to što on produžava meč, na to ima pravo. Ok.

Uputstvo sudijama je da kada igrač dobije udarac u glavu, da se igra odmah prekida, ali odmah. Igrač je u nesvesti on ne prekida igru, zato što Argentina ima napad.

 

Pa odmah bih ga stavio u avion i nazad u Sloveniju da sudi Domžale - Kopar.

Edited by Don Juan
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Iskreno to što on produžava meč, na to ima pravo. Ok.

Uputstvo sudijama je da kada igrač dobije udarac u glavu, da se igra odmah prekida, ali odmah. Igrač je u nesvesti on ne prekida igru, zato što Argentina ima napad.

 

Pa odmah bih ga stavio u avion i nazad u Sloveniju da su Domžale - Kopar.

 

Slažem se za ovo oko udarca igrača, a što se tiče produžavanja ok, ali on je puštao napad za napadom Argentine a prošlo je 12 min iako je predviđeno 8. To je previše.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Slažem se za ovo oko udarca igrača, a što se tiče produžavanja ok, ali on je puštao napad za napadom Argentine a prošlo je 12 min iako je predviđeno 8. To je previše.

 

 

Pa 5 minuta se ukazivala pomoć igraču S. Arabije, mora se i to nadoknaditi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Slažem se za ovo oko udarca igrača, a što se tiče produžavanja ok, ali on je puštao napad za napadom Argentine a prošlo je 12 min iako je predviđeno 8. To je previše.

Prekid je trajao skoro 4 minuta i izmjena tako da je nekih 12-13 bilo realno ali i na to je dodao jos minut, dva pa je bio u fazonu, nema smisla da vise produzavam jer ga ovi ne mogu umuvati

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Argentinci imaju problem na krilnim pozicijama.Igra desno Di Marija koji je pre bio vrhunski igrač,sad je ušao u godine,nije toliko opasan,plus celu ovu sezonu kuburi sa povredama.
Levo Papu Gomez,koji je u lošoj formi mesecima,isto u godinama,sporiji od Pavkova,jednom je samo uposlio Talijafika koji je non stop prolazio iza ledja,uspori svaki napad.

Plus su se Argentinci potpuno pogubili kad su počeli na papiru da igraju sa dva špica,kad je ušao Alvarez.Cudi me da nije ušao Dibala,verujem da je spreman bar za pola sata.

Jako težak put je pred njima i na ovom takmičenju,a i u budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Produžio je produžetak zato što je preko 5 minuta trajao prekid zbog onog saudijca. Po mojoj računici trebalo je još 10-20 sekundi da produži ali je podlegao pritisku jer je skoro ceo stadion tražio da svira kraj.

 

Argentina je kriminalna, Protiv SA igraš na kontre i polukontre i ljudi te dobiju. Tu nema opravdanja.

 

E sad možemo i da konstatujemo da je Katar ipak podlegao atmosferi jer je on rutinski razvalio SA na Azijskom Kupu. Iran verovatno nije u vinklu jer im u zemlji traju neredi već mesecima. Nije lako koncentrisati se na fudbal. Što se tiče proširenja mesta za Aziju ima tu još ekipa koje nisu loše kao na primer Kina i UAE ali da imaju neke veće šanse to teško. Čini mi se da su čak i Japan i J.Koreja u padu u odnosu na pre 10-15 godina.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Tesko da bilo koji igrac Argentine danas moze da dobije prelaznu ocenu, ali meni se najmanje svidja njihova sredina. Paredes i De Paul se nisu pitali ni za sta danas, 90% nicijih lopti su uzeli Saudijci. De Paula odavno nisam gledao, ali ovo je bas razocaravajuce sa njegove strane. Di Maria nije bas toliko propao koliko je danas lose izgledao, ali definitivno je daleko od svog prajma. Papu je rano zamenjen sa razlogom, ali ni izmene nista nisu donele. Mogao je, a mozda i trebalo da udje Dybala, ipak je on jedan od kreativnijih igraca tu. Ali kazem, pojedinacno svaki igrac Argentine je odigrao ispodprosecno, sto je ipak izuzetak i ne treba praviti sve zakljucke na osnovu ovog meca.

Saudijska Arabija je ne samo pobedila, nego pobedila sa stilom. Fenomenalan pristup od pocetka do kraja. Saudijci su izasli visoko i sa namerom da igraju fudbal. Cak i u prvom poluvremenu kada maltene nisu pripretili, a santimetri ih delili od toga da budu u minusu par golova razlike utakmica je bila odlicna jer je bila puna ritma i tempa. U nastavku su dali taj gol manje vise ni iz cega, namirisali krv i dokrajcili Argentince. Impresioniran sam njihovom brzinom na otvorenom terenu, snagom u sprintu i duelima, u nekim trenucima da se zapitas ciji igraci igraju u najjacim klubovima na svetu, a ciji u Saudijskoj Arabiji. Ali kao sto ovo nije realna slika Argentine, nije ni ovo Saudijske Arabije, sigurno su mnogi igraci na talasu samopouzdanja i pogubljenosti Argentinaca izgledali bolje nego sto jesu. Ali to je draz svetskog prvenstva i potpuno zasluzena pobeda.

Edited by Del Piero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imamo drugar i ja teoriju po kojoj cesto veliki timovi koji startuju kiksom od autsajdera u grupnoj fazi, na kraju osvoje...

Real izgubio od Serifa pre dve god,
Liverpul od Zvezde pre tri,
Bajern od BATEa isto tako,

svi su bili kasniji osvajaci LS.

Spanija zapocela 2010-e SP porazom od, tada ne bas tima iz prvog/drugog esalona, Svajcarske.

 

🙂

 

Argentina je u ozbiljnom naletu dosla na ovo SP,

Messijev poslednji mars, a ovo je samo jedno lose prepodnevno izdanje.
I dalje smatram ARG drugim ili trecim favoritom za osvajanje.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Ma važi, hajde da se pravimo ludi kolektivno i tvrdimo kako nije želeo da Argentina umuva taj gol nekako 😄 

 

Da je bilo neke tendencije, mislim da je ladno mogao da odsvira penal na Otamendiju tada. Ja mislim da je jednostavno pogubio konce u ovoj utakmici. Ne pamtim kad je odsudio ovako loše.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RatzenStadt said:

Imamo drugar i ja teoriju po kojoj cesto veliki timovi koji startuju kiksom od autsajdera u grupnoj fazi, na kraju osvoje...

Real izgubio od Serifa pre dve god,
Liverpul od Zvezde pre tri,
Bajern od BATEa isto tako,

svi su bili kasniji osvajaci LS.

Spanija zapocela 2010-e SP porazom od, tada ne bas tima iz prvog/drugog esalona, Svajcarske.

 

🙂

 

Argentina je u ozbiljnom naletu dosla na ovo SP,

Messijev poslednji mars, a ovo je samo jedno lose prepodnevno izdanje.
I dalje smatram ARG drugim ili trecim favoritom za osvajanje.

To se na svetskom ne desava. Kad puknes prvu, sledi brodolom. Imajuci u vidu da sad igraju protiv dve ozbiljnije ekipe, oni su bukvalno na rubu eliminacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Suncetijebem, mogu samo da zamislim bonus za ovu pobedu,  kada MBS odresi kesu. Kada je Kuvajt igrao na SP  isla je prica da za svaki gol emir placa $100K, a to je bilo pre 40 godina.

Tek ce sad u naredne dve utakmice da rade bonusi 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...