Jump to content

Grupa C (ARG, MEX, POL, KSA)


1. Ko prolazi dalje?  

40 members have voted

  1. 1. 1. Ko prolazi dalje?



Recommended Posts

17 minutes ago, Drug Crni said:

Zelim da se javno izvinim @Don Juan & @L' Imperatore sto sam tvrdio da niste bili u pravu,a bili ste..ja nisam bio. Ono je bio penal za Poljsku. Uvece sam opet pogledao situaciju i ipak je Leva stekao prednost,a onda ga je Meksikanac cupao za dres..jeste Levandovski gurao i njega,ali ovaj ga je sve vreme vukao za dres..

Mogao bi vrlo skupo da kosta Poljake promasen penal. Da su zabili resili bi 50%..ma sta 50..i 70% prolazak grupe jer smatram da ce pobediti S.Arabiju. Ovako ce biti dosta kalkulacija..

Da,mislim da je pobeda Saudijaca senzacija turnira i da ce obe naredne utakmice izgubiti.

 

Ma opušteno. Bila je zanimljiva situacija, malo smo debatirali, niko nije bio bezobrazan. Tako da nema nikakve potrebe za izvinjenjem 🙂

 

A što se tiče takvih situacija, dosta puta se desi da kada vidimo dvojicu igrača koji zagrljeni padnu na teren, odma kažemo - obostrano povlačenje. A to po mom mišljenju nije uvek tačno. Mora tu da se sagleda mnogo faktora. Ko je bio u boljoj poziciji, ko je prvi načinio faul, kako je to uticalo na dalji razvoj situacije, itd itd. 

Tako da je u ovakvim situacijama retko kada sve crno i belo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam fejlove Poljaka na prethodna dva prvenstva tako da nista drugo osim poraza nisam ocekivao protiv Meksikanaca koji manje-vise povampire na SP i koji imaju ludacki niz prolaska u osminu-finala sto im je i poslednja stanica jer uglavnom nalete na jacu ekipu. Ako se ne varam, prognozirao sam 2:1 za Mexico.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Argentina - SA sa zakasnjenjem. Daleko je SA od iole pristojnog tima, ali je trener izabrao taktiku koja je uspela. Totalna destrukcija igre, odbrana koja pocinje ispred protivnickog gola, haoticno ispucavanje lopte u svim pravcima. Ono sto su dobro uigrali su ofsajd zamke i relativno uspesni kontranapadi iz tog haosa na sredini terena. Mogu da pobede Poljsku , koja je zalutala na SP i tako dodju u prvih 16.

Argentina je 70tih i 80tih imala najjacu ligu na svetu, a sada su jako daleko od toga. Osim Mesija, koji je kao igrac stasao u Evropi, nemaju puno  igraca iznad proseka, DeMaria , ali je on vise zreo za peMziju nego SP.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

Ovakva situacija je obično debata izmedju žutog i crvenog. Za drugi žuti je nebi smelo biti... Jako dobro su prošli poljaci ovde


Misliš onaj lakat? To bi tom Poljaku bio drugi žuti? Pitam jer nisam pažljivo pratio. Apsolutno se slažem, veliki propust suca (VAR-a pogotovo).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Helena said:

Nije ga video.

 

Ne uvažava se kao olakšavajuča okolnost u ovakvim situacijama. Ajde da igrač stoji na mestu, gradi se, pa da neko natrči. Ili eventualno neki vertikalni skok, gde isto neko skoči u tebe. U ovoj situaciji, gde ti letiš okolo, nemaš pravo da nekontrolisano ubijaš ljude laktovima i vadiš se da nisi video.

 

2 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Misliš onaj lakat? To bi tom Poljaku bio drugi žuti? Pitam jer nisam pažljivo pratio. Apsolutno se slažem, veliki propust suca (VAR-a pogotovo).

 

Da. Cash je u pitanju. Prvog je dobio par minuta ranije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:

Auuu kakav previd suca je to onda! Možda i najveći previd na ovom SP. Mene je start podsjetio na onaj Roberta Kovača kad smo izgubili doma od Engleza 4-1, također nije vidio igrača a dobio je direktan crveni, i to zasluženo.

 

I to ne jednog, nego njih 10 komada 😄

 

edit: I skoro siguran sam da je na odluku uticalo to što ovaj več ima karton, i to što je 20. minut utakmice. Da je bilo drugo poluvreme, bio bi isključen siguran sam.

 

A ta odluka je posle verovatno malo i uticala na to da se nisu mnogo dvoumili za penal. Ono, ja bi rekao da jeste, ali nisam fan mekanih penala. A u tu kategoriju je ovaj spadao.

 

Vrhunske reakcije Ščesnog

Edited by L' Imperatore
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...