Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Po mom skromnom misljenju, najgori igrac utakmice je bio Lazovic. Nijedan dobar potez nije imao, sjebao je sve sto se sjebati moze za pola sata.

 

Ja sam se iskreno nadao minimalnom porazu, ali je na kraju dobro sto nije 5-0. Poprilicno sam siguran da ce nam protiv Svice trebati pobeda da prodjemo dalje, i mozda je tako i bolje. Samo da svi budu zdravi, i da Brazil nekako ne izgubi, ili da nam ne zatreba pobeda od 2 gola razlike.

 

Sto se mene tice, ako se ne popickaju izmedju sebe, zaista je sve bonus sto ovde uradimo. Verovatno bi izgledali bolje sa Kosticem i zdravim spicevima, ali bi ishod bio isti. Glavu gore, povredjeni da se oporave, pa da izginemo u naredne 2 tekme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lopta je okrugla, trava je zelena, što bi rek'o Dragan Jove Torbica...

 

Brazil bolji za klasu i to je to. Pokazano nam je gde nam je mesto, sad je na nama da mi pokažemo da možemo više od toga. Nema šta da se priča kad ti je golman najbolji igrač utakmice. Lično, baš sam razočaran u Sergeja, nijedan dobar potez na utakmici, kretanje baš loše, ma sve loše... No šta je tu je, uopšte nisam neki patriota ali bilo je lepo čuti našu himnu na stadionu ❤️

 

Na kraju krajeva, ako ne možeš da pobediš Kamerun zašto si uopšte i došao na prvenstvo?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko kuknjave, a izgubili smo od favorita za osvajanje, i jedne od najboljih ekipa na svetu kao i jedne od napadacki najpotentnijih ekipa na svetu.

Dalje, kuknjava se nastavlja zbog povredjenih Kostica, Mitrovica i Vlahovica...ne vidim da bi se bilo sta drugo promenilo i da su isti bili na 100%, eventualno 1 ili 2 prodora Kostica po tom boku.Mi smo utakmicu izgubili na sredini terena, jer smo igrali protiv tehnici savrsene ekipe, koja je pri tom takticki odigrala sjajan mec, kontrolisana ritam utakmice, povecavala tempo kad je trebalo.Na klupi imaju jos 15 igraca, koji u svakom momentu mogu da igraju i u prvih 11 i da se ne oseti apsolutnk nikakva razlika.Neko je izbacio takodje i klubove gde Brazilci igraju, dok su nama rezerve iz Torina Verone itd. Naravno ne mora to da donosi prevagu na terenu ali se samo treba spustiti malo na zemlju i pricati o realnim stvarima, a to su da nase dve utakmice tek dolaze i da cemo tu videti pravo lice ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dekifisher said:

Prvo, Radonjić je dete Partizana a njega sam jedino opljunuo. A Milenković nas je uz Vanju spasao debakla.

Ne znam šta te je pogodilo? To što mislim da Živković treba da igra pre Lazovića ili Radonjića? Šta, to ti i dalje nije jasno?

Inače, u ovom timu je 6-7 igrača iz Partizanove škole a tim je odigrao kao qrac, jadno i sramno.

Promašio si potpuno.


Ако не прођемо групу одмах ногу Пиксију па ставити неког новог нпр твог љубимца Станоја има све да пршти јел да?:classic_laugh:

Узгред Блеки који је најбољи играч у нашој у одбрани је једном сам себе погодио у главу и створио одличну шансу противнику. Ми немамо ни команданта одбране ни много тога још. Оних неколико врхунских играча(и то само за наше прилике) морају бити на максимуму ако хоћемо више за овај ниво.

Ви као да сте заборавили како је играла иста ова репрезентација са претходницима на клупи. Подизање срб фудбала је процес.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O čemu pričaš ti???

Meni je Piksi bog, i kao igrač i kao selektor. Nadji jednu ružnu reč da sam rekao ikada protiv njega ili da bih želeo nekog drugog na klupi.

Ekipa je igrala sramno ovu utakmicu i to je prvi put od kako je on selektor. 

Smeta mi ovo vadjenje na nespremnost tri igrača, ali to opravdavam Piksijevom željom da ih ne ukanali baš do kraja jer treba da se igraju još dve utakmice.

Inače odbrana na čelu sa Milenkovićem je jedina svetla tačka ove utakmice, i spasli su nas debakla.

I ne, nismo igrali protiv vanzemaljaca. Videćete uostalom kako će Švajcarska i Kamerun da odigraju protiv njih.

 

Link to comment
Share on other sites

Od kada je veka i sveta se Brazil pred svako svetsko prvenstvo proglasava za najveceg favorita. I sada na osnovu razbijanja uplasene, anemicne, dupeskidacke Srbije vec proglasavaju maltene za prvaka sveta. Videcemo kad nalete na ozbiljnije ekipe.

Ivan Ilic mora od starta. Vlahovic takodje. Zabraniti idiotska dodavanja oko maseg sesnaesterca jer ce nam neko sigurno uvaliti gol zbog tog glupiranja.

Kurcenje i samouverenost pre prvenstva je ok ako igras i pogines. Ali, ako igras onako kao sinoc, onda je to mlacenje prazne slame.

Kakav crni Jovic. Opstu malokrvnost i kukavicluk sinoc on bi podigao za stepenik više.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i mislio kad su izvuceni parovi, nikako nam nije odgovaralo da igramo 1 utakmicu sa Brazilom. Mnogo bih vise volio a vjerujem i vecina da je prvi duel bio sa bilo kim od Kameruna ili Svajcarske nego sa Brazilom.

Ipak tako je kako je i sad se moramo podici za ponedeljak i duel sa Kamerunom gdje i jednima i drugima treba pobjeda da ostanu u igri za prolaz dalje. 

Vjerujem u Piksija i u ove momke, oni prvi su svjesni da sinoc nije bilo dobro i da mora mnogo bolje, sa mnogo vise trcanja, koncentracije pa i agresivnosti i hrabrosti. Imaju par dana da se presaberu pa da vidimo sta ce biti i kako.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ipak tako je kako je i sad se moramo podici ha ponedeljak i duel sa Kamerunom gdje i jednima i drugima treba pobjeda da ostanu i igri za prolaz dalje


Vas i bod protiv Kameruna ostavlja u igri (neće Švicarska dobiti Brazil). Kamerun mora na pobjedu al realno ni ona mu ne bi bila dovoljna za prolaz, svoju šansu su izgubili protiv Švicarske.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo reprezentacija kojoj prolazak grupe pravi razliku izmedju uspeha i neuspeha, a Brazilu je otprilike sve osim titule neuspeh. Nismo mi ista liga, tako da nema razloga da padamo u nesvest. Licno sam ocekivao bolju utakmicu sa nase strane, iznenadjen sam koliko smo nemocni bili da zadrzimo loptu, ali razlika u brzini je frapantna. Spori smo bili na lopti, previse dodira. Dok se nas igrac okrene dvojica su mu na ledjijma, a treci mu uzima loptu. Bilo je i malo nervoze, dosta losih prvih dodira, previse gledanja unazad, itd. Sergeju se zavezale noge, nikad ga onakvog nisam video.

Pored svog tog velikog samopouzdanja u ekipi, siguran sam da je razum ipak nalagao da prolaz trazimo u preostala dva meca, tako da nema razloga da se raspadnemo kad nista nije krenulo mimo plana. Ono sto mene najvise brine i sto ne izgleda previse dobro jesu povrede. Od nasih 5 najboljih igraca, 3 su trenutno rovita i cini se da ni Piksi nije siguran koliko oni mogu. Bez bar jednog od njih dvojice u spicu + bez Kostica na levom krilu mi smo za dve klase slabija ekipa. A vremena za neki oporavak nema. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Poraz je najmanje bitan u celoj priči, očekivan je i ne znači ispadanje sa SP ali ima mali milion razloga da se igrači i selektor pogledaju u oči i krenu od ponedeljka u neku sasvim drugu priču kad izađu na teren protiv Kameruna. Nije niko od njih glup pa da ne kapira gde je problem samo je pitanje imaju li volje i želje da to prevaziđu. I samo jedno tražim od svih njih a to je da ne traže opravdanja i izgovore, otišli su na SP ima ih 26 u ekipi i ko god da je na terenu makar i minuttreba da pruži 100 % od svojih mogućnosti.

Ko nema takav stav može odmah da ode u Dubaji da juri ove pevaljke što su tamo otišle trbuhom za kruhom.  

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno smo svi kolektivno poleteli i ocekivali vise protiv jednog Brazila, ali realnost je da nama vecina igraca jedva dobacuje do nivoa LS, a neki jedva i do LE. E sad, da smo bas toliko losi da ne mozemo jednu smislenu akciju da odigramo ili istrcimo kontru iz koje bi uputili opasan sut - pa i nismo bas, i ovo sinoc jeste partija daleko ispod svih ocekivanja. Japan dobio Nemce, Saudijci dobili Argentince, pa valjda mi imamo toliko kvaliteta da makar sutnemo dva puta kao ljudi na gol Brazila.

 

Mladenovic i Zivkovic po bokovima su mi totalni promasaj, morao je Lazovic da pocne desno jer mu je to barem prirodna pozicija, i desna noga mu je jaca. Zivkovic nema nikakvog smisla na toj poziciji desno, nema brzinu, ne siri igru nego se stalno namesta na levu nogu i ulazi u sredinu od cega nemamo nikakve koristi u ovoj formaciji. 

 

Ali ajde, zasluzili su i selektor i igraci kredit i da im se progleda kroz prste za ovu losu partiju. Verujem da bi u nekom potencijalnom revansu u nokaut fazi protiv ekipe slicnog kvaliteta izgledali dosta bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste ovo očekivan rezultat, ali opet je bolno kad te neko ovako izdominira i prizemlji. Nismo se pitali oko ishoda utakmice ni 5 minuta.

 

Počinje mi ići na živce što smo u svim sportovima sporiji od rivala za čitav jedan nivo. Vidjeli smo to u košarci skoro, a evo i sad. Najbolji primjer mi je kad se mučeni Mladenović spremao da napadne Danila, ovaj mu izbio loptu, a Mladenović poslije 2 sekunde shvatio da nema više loptu u nogama. Svaki njihov pokret je bio brži od našeg, baš frustrirajuće.

 

Gore od ovoga ne može, ali možemo u ove 2 utakmice igrati svoju igru. Možemo kontrolisati posjed, podići zadnju liniju i napasti presingom. Mislim da je Vanja idealan golman za tako nešto, sve pohvale za njega. Brinu najviše ove izjave Piksija o fizičkoj spremi. To nam pod njegovim vođstvom nije predstavljalo problem. Nadam se i da će Kostića osposobiti za Kamerun, vingbekovi su nam najgori dio ekipe bez njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@OnionKnight Vanja nam je sinoć bio najbolji igrač. Imao je nekoliko zaista impresivnih odbrana (a jednom čak izašao da sam "počisti", štoper mu i nije bio potreban). Kod drugog gola prvi šut je odbranio ali je onda ostao na vetrometini kad je Richarlison pokupio odbijenu loptu, nigde nikog našeg... Što reče Miki bio je na strelištu onih 20-25 minuta, dobro nije bilo i više golova. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dekifisher said:

Sramotno izdanje Srbije.

Mislim da je ovo najgora utakmica koju je Srbija/Jugoslavija ikada odigrala na SP.

Na ovom turniru niko nije gore igrao, čak i ovi nesrećnici iz Kostarike su više pokazali od nas.

Sreća da su se i brazilci malo uplašili od nas, a i da imamo Blekija pa ovo nije otišlo u 7+.

Nijedan duel naši vezni igrači nisu dobili. Dva pasa nismo spojili. 

Ja i dalje ne mogu da verujem da smo mi ovako igrali.

Individualni učinak ne bih komentarisao ali moram da pomenem ovog puvanjka Radonjića koji okreće dupe na SP-u na 0:0.

K A T A S T R O F A

 

Радоњић је јуче био најмањи проблем, да је почео пре Живковића можда би смо нешто и урадили напред. Живковић није истрчао као човек за 50 минута игре.

Link to comment
Share on other sites

Juče je najfiše falilo sportskog bezobrazluka. Svi potezi šablonski, lopta prvom do sebe itd.

 

Pavlović je do sad u svakoj utakmici barem nekoliko puta pokušao povuči loptu do protivničkog kaznenog prostora, odigrati dupli pas, ubaciti se. Sinoč probao jednom na početku, spetljao se, i posle toga svaki pas nazad. SMS da sa nekim individualnim potezom razbije presing. Ništa. Živković da se ne drži out linije kao prosečan JSL bek, nego da koji put zalomi nekoga na unutra, pa dupli pas, pa da se nešto odigra... Vezale su se sinoč noge svima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Урош19 said:

Радоњић је јуче био најмањи проблем, да је почео пре Живковића можда би смо нешто и урадили напред. Живковић није истрчао као човек за 50 минута игре.

Pa problem je kad okreneš dupe u bloku kod prvog gola.

eidt: Sergej stavlja grlo ispred lopte a ovaj isprdak okreće ledja.

Edited by dekifisher
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bilo šta dobro da se vidi sinoć ali ja ne bih pravio dramu. Možda nije i loše što je ovo ovako došlo, previše smo se svi naložili, spuštanje na zemlju je skroz ok. Pogotovo što je vrlo jasno pokazano gde smo zapravo, a sa druge strane poraz je ipak bio "samo" 2:0, a ne neki mnogo gori (što je po igri i šansama moglo biti) koji bi uticao i na moral. Kažem možda nije loše, a to je ako Piksi sredi ekipu u glavi i ako shvate da za svaki gol i pobedu mora da se rilja. Ne bih očajavao previše, samo idemo dalje.

 

E sad, fakt je da mi se ne sviđaju previše izjave Piksija posle utakmice i u kom to smeru ide.

Edited by djole
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo posle prespavanje noći jedan kratak osvrt na meč od sinoć.

 

Od svih reprezentacija koje sam gledao na SP, Brazil je daleko tehnički najbolja ekipa, i to daleko. Ono što je takođe jedan ogroman plus za njih, em što imaju dosta igrača koji su fizički jako spremni, i sa izmenama oni ne gube ništa, čak naprotiv. Jednostavno tim koji ima 20+ igrača, od kojih svako može da počne utakmicu i neće padati kvalitet. To im je ogromna prednost u odnosu na većinu reprezentacija,

 

Mi smo sinoć, igrali loše, ali iskreno ja posle prospavane noći i nisam previše nezadovoljan. To što smo mi želeli je jedno,  a stvarnost je sasvim drugo. Podbacili su neki igrači sinoć, ali bože moj, vremena za ispravku ima, a i onako nas čekaju tek oni mečevi koji su ključni za prolaz dalje i treba se okrenuti ka tim mečevima, a ne kukati kao da smo izgubili od Kostarike. Srbija može da se nosi sa većinom reprezentacija iz prvog šešira, ne kažem da može da pobedi, ali protiv Brazila jednostavno u ovom trenutku nemamo odgovor i šta je tu je. Superioran je bio Brazil u kvalifikacijama Južne Amerike, primili su samo jedan pogodak, i to protiv Urguvaja koji su dobili sa 4-1. No toliko o Brazilu, želim im da pobede sve do kraja grupe 🙂

 

Što se tiče naših, odbrana je bila dobra i ako su ih ostavljali često na vetrometini. Posebno je bio dobar Milenković, jeste i on imao grešaka, ne previše, ali su zaista prekinuli ne znam ni ja koliko opasnih napada, imali odlična uklizavanja i ja na njih zamerki nemam. Pavlović je mlad i malo je izgubio glavu u određenim situacijama, ali i on je bio jako dobar. Dobili smo odličnog golmana i to treba podvući. Vanja je bio među najboljima sinoć, ono što je primio nije mogao da brani. Problem u odbrani je nastao zbog sredine. Lopta nije mogla da se prenosi kroz sredinu, pa se išlo na bokove, što opet nije srećno rešenje, ali da se vratimo na sredinu. Gudelj je sinoć više igrao kao pomoćni centralni bek, nego što je imao doprinos u kreaciji napada. Dosta nesiguran. Sa druge strane Lukić je bio odličan, ali problem je što je imao značajan udeo u zadržavanju pre svega Nejmara, pa i nije ni on mogao da da doprinos u kreaciji napada. Sve u svemu treba mu čestitati na partiji sinoć. 

 

Nažalost oni od kojih se najviše očekivalo su podbacili, tu pre svega mislim na Sergeja i Tadića. Tadić me je u par situacija iznervirao, zato što nije ispoštovao igrače, ali dobro. 

 

Treba se okrenuti narednim mečevima i ne očajavati. 

 

Ne bih sada pisao zašto ovaj, a ne onaj. Nema to nikakve veze sa realnošću, Piksi zna zašto je izabrao ove igrače, tako da sada da sada ulazimo u diskusiji da smo mi bolji stručnjaci od njega, i da bi mi kao nešto više uradili je jednostavno utopija koaj nema potporu u realnosti.

 

Za one koji kritikuju i "pljuju igrače" (bilo koga), samo bih citirao Balaševića -  "tvrdiće sa čudnim sjajem, da sam drhtao pred zmajem, gledali su oni iz prikrajka"

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Cilemile said:

 

I uvek bili favoriti. Kako na tim utakmicama, tako i tim prvenstvima. Carobnjaci, najbolji tehnicki, klupa prejaka... I onda...

Jesu jaki, ali bas na osnovu utakmice protiv nas da se proglase najvecim favoritom...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

I uvek bili favoriti. Kako na tim utakmicama, tako i tim prvenstvima. Carobnjaci, najbolji tehnicki, klupa prejaka... I onda...

Jesu jaki, ali bas na osnovu utakmice protiv nas da se proglase najvecim favoritom...

 

Izgleda da impresioniraju samo Srbe i Hrvate, ostali Europljani ih nekako lakše rješavaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Nebitno, ali kako odvratno zvuci kada čujemo "mister je..." Sinoć posle utakmice opet neko tako, Tadic čini mi se.


Da pitam ovo za mistera. Znam da ste tako zvali Stankovića. Zašto? Ja sam mislio da se on sam prozvao za nekog mistera (po izgledu) ili da ste ga vi navijači tako posprdno prozvali. Izgleda da nisam bio u pravu (?)

Link to comment
Share on other sites

@Don JuanSuper osvrt, moj utisak je takodje da je odbrana najviše pucala po sredini, tu su stvorili najveći broj šansi. Dok mi nismo nikako mogli njih da probijemo na sredini terena, tu se petljalo i gubila se lopta uglavnom. 

 

Nema šta, bolji su, kreativniji, brži, dok se naši okrenu dvojica im već otmu loptu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...