Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dakle, dobio je tog mvp-a (bilo je argumenata za tako nešto iako je većina objektivnih kriterijuma (a ne ko koga voli i preferira iako @DameTime već u 50 postova gura tu tezu) bila na strani Jokića (apsolutno sam siguran da bi dobio mvp da već nije imao prethodna 2, to je najveći faktor zašto je Embiid dobio)),

 

Koja je razlika između tih argumenata i tih objektivnih kriterijuma koje pominješ u ovom postu? Sva tri MVP kandidata su zaslužila to priznanje, tj. koji god da je dobio zasluženo bi bilo. E sad što većina nas ne voli Embiida jer je peezda pa nećemo da peezda dobije MVP je drugi par patika. Sad ovde @cabke i @Darko pišu kako je Janis trebalo da dobije. Kanda su prespavali prvu rundu u kojoj je njegov tim ispao od osmoplasirane ekipe i kako je popljuvan i na ovom forumu. Pogotovo nakon svoje izjave koja je bila daleko benignija od ovde Joelove. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo žao što nije postojala kakva magija da se u trećoj četvrtini na klupi File pojavi nekakav zajapureni Željko Obradović koji bi pozvao tajm-aut, sasuo igračima sve što ima i poentirao sa "Fak ju Điđi Datome Džoel Embid!".

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Smrtokapa said:

Embid ima u rukama i nogama sve što je potrebno da bude "pravi MVP". Samo mu glava fali. Treba mentalno da sazri, a kako izgleda, to će biti dug put.

Ja se nadam da će mu uspeti da postane i bolji igrač i bolja ličnost. Zbog košarke, što se kaže.

 

to je veliko pitanje (da li ima), posto njegova igra nije bas playoff friendly, u smislu toga da on bude glavni baja.

 

kada se napuni reket, nije toliko vest pod obrucem, sve sto ostvari je na brute force a opet, nije ni toliko jak u pravovremenom dodavanju kada ga udvoje.

 

njegovi procenti iz igre nisu cudni, jer puno toga zavrsava sa distance a realno je prosecan suter.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledaš Embida kada napada koš, deluje nezaustavljivo. 

 

Onda, kao i sinoć, napadne obruč 2-3 puta, završi dosta lako, i lagano počinje sa fade away poludistancama:

 

Bez-naslova.png

 

Pa druže skontaj da te ne ide, imaš 13-1 sa distance, probaj nešto drugo. 

  • Like 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

On ima i snage i raznovrsnosti u igri. Nema baš neku kondiciju, bilo kakva manja povreda sa kojom mnogi igrači rutinski igraju njemu dosta smeta. Stvar je u tome da bira lakša rešenja, mnogo je lakše odapeti sa perimetra ili trojke nego ući u kontakt i ići na post. To nije ekskluzivno vezano za njega, ima dosta takvih visokih igrača ali za razliku od većine njih Embiid je stvarno strvina i trebalo bi da lakše dominira kroz bullyball posebno kad se utakmica ubaci u blato i igra se na mali broj poseda.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

nije da embiid ne zna u cemu je bolji ali za konstantno napadanje na taj nacin, treba i snage i raznovrsnosti u igri a on to sve nema.

 

 

Snage vjerujem da ima ali glavu nema, lenj je da rudari. 

Da vidis kako bi mu se otvorio teren da uzastopno napada na niskom postu i razgrce. 

 

On i kad zakoraci dolje on se vrati da uzme fadeaway presmijesan gdje se ni ne odvoji od zemlje i gdje ga blokiraju ko malo dijete. Nek ide na casove kod Hakeema pa nek nauci rad nogu i oedjnu tehniku koja ce mu omoguciti da se lakse ugura. Kad odradis to kako treba, tu nema odbrane pa sve da i hoce da te udvoje, utroje jer to se radi munjevitom brzinom da su ili lagano polaganje, kucanje, hook shot ili bacanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Miki28 said:

Sad gledam draft '17. 

 

1. Fultz

2. Ball

3. Tatum

4. Jo. Jackson

5. Fox 

 

Tu su jos Markanen, Bam, Hart, Collins, OG, Allen, Kuzma, Isaac. Naravno nezaobilazni Frank Ntilikina

 

Oko te generacije i jeste bio ogroman hype čak i godinama pre nego što su došli do drafta. Nije delovalo od početka da će biti ovako kvalitetan, nekim igračima je trebalo vremena da se pronađu u ligi, ali ovo je sad ono što se od njih očekivalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Smrtokapa said:

Meni je samo žao što nije postojala kakva magija da se u trećoj četvrtini na klupi File pojavi nekakav zajapureni Željko Obradović koji bi pozvao tajm-aut, sasuo igračima sve što ima i poentirao sa "Fak ju Điđi Datome Džoel Embid!".


Ja bih vise volio Jasmin Repesa tretman sa konotacijama izmedju Boga i majke :roflmao:

12 minutes ago, Miki28 said:

Snage vjerujem da ima ali glavu nema, lenj je da rudari. 

Da vidis kako bi mu se otvorio teren da uzastopno napada na niskom postu i razgrce. 

 

On i kad zakoraci dolje on se vrati da uzme fadeaway presmijesan gdje se ni ne odvoji od zemlje i gdje ga blokiraju ko malo dijete. Nek ide na casove kod Hakeema pa nek nauci rad nogu i oedjnu tehniku koja ce mu omoguciti da se lakse ugura. Kad odradis to kako treba, tu nema odbrane pa sve da i hoce da te udvoje, utroje jer to se radi munjevitom brzinom da su ili lagano polaganje, kucanje, hook shot ili bacanja.


Ima Embiid odlicnu post tehniku vec sad. Problem je upravo kondicija i jedno 10-15 kila viska. On je fizicki spremniji bio u onim prvim sezonama nakon povreda nego danas. 

Link to comment
Share on other sites

Ma meni je bezveze pričati sad o nekim tehničkim nedostacima Embiida. Čovek je izvanredno talentovan i ima sasvim dobru tehniku, nije baš Hakeem ali je miljama iznad raznoraznih cepanica koje su pravile dobre karijere. Ovaj shotchart koji je Realni gore ostavio najbolje govori, kad je blizu obruča skoro ga je nemoguće odbraniti ali se on iz nekog razloga odlučuje radije da pripaljuje spolja a tu je dobar za centra ali sasvim prosečan ili ispodprosečan za bilo koju drugu poziciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moram još da proverim, ali imam utisak da smo na prognozama globalno bili bolji nego ikada. Ukoliko izuzmemo seriju Milvoki Majami koja je zaista kao pad meteorita, imam utisak da smo kolektivno predvideli ne samo sve pobednike svih serija nego sa jako velikom preciznošču i ishode serija, kada se sve usrednji.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

On ima i snage i raznovrsnosti u igri. Nema baš neku kondiciju, bilo kakva manja povreda sa kojom mnogi igrači rutinski igraju njemu dosta smeta. Stvar je u tome da bira lakša rešenja, mnogo je lakše odapeti sa perimetra ili trojke nego ući u kontakt i ići na post. To nije ekskluzivno vezano za njega, ima dosta takvih visokih igrača ali za razliku od većine njih Embiid je stvarno strvina i trebalo bi da lakše dominira kroz bullyball posebno kad se utakmica ubaci u blato i igra se na mali broj poseda.

 

32 minutes ago, Miki28 said:

Snage vjerujem da ima ali glavu nema, lenj je da rudari. 

Da vidis kako bi mu se otvorio teren da uzastopno napada na niskom postu i razgrce. 

 

On i kad zakoraci dolje on se vrati da uzme fadeaway presmijesan gdje se ni ne odvoji od zemlje i gdje ga blokiraju ko malo dijete. Nek ide na casove kod Hakeema pa nek nauci rad nogu i oedjnu tehniku koja ce mu omoguciti da se lakse ugura. Kad odradis to kako treba, tu nema odbrane pa sve da i hoce da te udvoje, utroje jer to se radi munjevitom brzinom da su ili lagano polaganje, kucanje, hook shot ili bacanja.

 

pod snaga sam mislio na staminu, izdrzljivost, kondiciju

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uini said:

nije da embiid ne zna u cemu je bolji ali za konstantno napadanje na taj nacin, treba i snage i raznovrsnosti u igri a on to sve nema.

 

 

 

imali smo nedavno diskusiju ovde, u kojoj si naveo da je hot tejk to što sam napisao da je Jokić za klasu bolji igrač od Embida -- sve to što sada navodiš pokazuje i da Embid jeste za (minimum) klasu ispod; jer nema ono što je potrebno za PO košarku, a između ostalog glavu, kondiciju, raznovrsnost, sposbnost da se prilagodi situaciji, liderske karakteristike, itd.

 

Napadački je sad već svakome jasno da je Jokić verovatno bolji za 2-3 klase

 

Jokić u ovom PO postiže 25 poena iz igre + kroz asistencije kreira jos cca 25 poena. Za tih 50 poena potroši oko 35 napada.

 

Embid u ovom PO postiže 15 poena iz igre + kroz asistencije kreira još cca 7 poena. Za tih 22 poena potroši oko 25 napada.

 

Naravno da je Jokić odigrao i više utakmica (timovi su im odigrali isto), da je neuporedivo prisutniji u igri i napadima, da na xz načina utiče na napade za razliku od Embida i da u suštini u svakom napadačkom segmentu kvalitetniji i efikasniji igrač (osim u poklanjanju bacanja, tu Embid i dalje vodi i šutira više i efikasnije bacanja). Jeste ovo iznad neka bazična statistika, ali i takva je jako indikativna. Verujem da su sve napredne takođe debelo na strani Jokića (ofanzivne svakako, a treba videti i za defanzivne).

 

 Spomenuo si tada i da je Embid najbolji defanzivni centar u ligi. To je svakako deplasirano sada, nema ni potrebe nešto analizirati nakon što ga je Boston izolovao, napadao i dao par kamiona poena preko njega, na svaki mogući način. Pitanje je i da li je i koliko uopšte bolji defanzivac od Jokića sveukupno, kad ih okružiš konkurentnim igračima i kada se igra konkurentna košarka.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Uz napomenu da Embiida i pored najbolje volje, želje da budem tolerantan i sve nikako ne mogu da stavim u isti koš (hehehe koš) sa Jokićem, moram ponovo da se osvrnem na Hardenov nastup. Ne znam, imam utisak da bi superstar igrač, bivši MVP krenuo barem polovinom treće četvrtine da divlja najstrašnije, da se zabija, da pokušava sa ulazima, sa trojkama, stepbekovima, nešto. Siguran sam da bi Stef, Dejm, Westbrook, Rondo, Trae, Ja... svi tako nešto probali. I verovatno ne bi uspeli ništa, ali bi pokušali. Meni je to mindblowing. Da sam bio na njegovom mestu, prilično sam siguran da ne bih imao 3/11 iz igre, pre nešto kao 3/35... Embidov preplašeni i ugašeni govor tela, spuštena ramena, skamenjena faca. Ja ne znam šta rade tim ljudima u Filadefiji, zaista.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

imali smo nedavno diskusiju ovde, u kojoj si naveo da je hot tejk to što sam napisao da je Jokić za klasu bolji igrač od Embida -- sve to što sada navodiš pokazuje i da Embid jeste za (minimum) klasu ispod; jer nema ono što je potrebno za PO košarku, a između ostalog glavu, kondiciju, raznovrsnost, sposbnost da se prilagodi situaciji, liderske karakteristike, itd.

 

Napadački je sad već svakome jasno da je verovatno bolji za 2-3 klase

 

vidi, slažemo se u startu da je jokić bolji igrač, samo meni taj klasni, tier poredak izgleda previše dramatično.

za mene su towns, ayton, adebayo, gobert do skoro, ta neka klasa ispod u totalu. 

i uz sve to što sam napisao (da mu fali raznovrsnost u skillu i sl), zaista ne mogu da ocenim to kao "napadački 2-3 klase ispod", to mi je, jebiga, preterivanje.

2-3 klase ispod je myles turner ili pojma nemam, vučević.

 

jednostavno, ne znam koliko bi klasa onda trebalo da postoji, 15ak?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

I još branjenje Hardena koji u ova dva vezana poraza ima 11 poena po meču i  i 27-7.

 

 

Treba biti fer pa se setiti da je Harden maltene sam dobio 2 meča u seriji, + u još jednoj pobedi bio sjajan, te je glavni razlog što je uopšte došlo do sedme utakmice. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@freethrow imali su najbolji primjer u game 6 preko puta sebe. Tatum se raspadao ali nije odustao vec svoju ekipu doveo do pobjede sa 16 poena u 4/4. 

 

Ona alibi kosarka sa izbacuvanjem lopte napolje nakon sto imas otvoren ulaz i tako 6,7,8,9,10 puta je sramotno.

1 minute ago, displejnejm said:

Treba biti fer pa se setiti da je Harden maltene sam dobio 2 meča u seriji, + u još jednoj pobedi bio sjajan, te je glavni razlog što je uopšte došlo do sedme utakmice. 

Ali isto tako i da je imao 0 poena u poslednja 3 meca u 4/4. Prosto nevjerovatno

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

 moram ponovo da se osvrnem na Hardenov nastup. Ne znam, imam utisak da bi superstar igrač, bivši MVP krenuo barem polovinom treće četvrtine da divlja najstrašnije, da se zabija, da pokušava sa ulazima, sa trojkama, stepbekovima, nešto. Siguran sam da bi Stef, 

 

bill simmons je u nekom skorijem podcastu, dok su još vodili 76ersi, pričao da gaharden podseća na tu situaciju kada si omatorio neminovno ali skorije, pa ideš na pickup basket;

nekada si bio super basketaš a sada, jednog dana porobiš, drugog, kao da imaš dve leve ruke a dešnjak si. tako nešto je rekao i kao da ima smisla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, freethrow said:

Uz napomenu da Embiida i pored najbolje volje, želje da budem tolerantan i sve nikako ne mogu da stavim u isti koš (hehehe koš) sa Jokićem, moram ponovo da se osvrnem na Hardenov nastup. Ne znam, imam utisak da bi superstar igrač, bivši MVP krenuo barem polovinom treće četvrtine da divlja najstrašnije, da se zabija, da pokušava sa ulazima, sa trojkama, stepbekovima, nešto. Siguran sam da bi Stef, Dejm, Westbrook, Rondo, Trae, Ja... svi tako nešto probali. I verovatno ne bi uspeli ništa, ali bi pokušali. Meni je to mindblowing. Da sam bio na njegovom mestu, prilično sam siguran da ne bih imao 3/11 iz igre, pre nešto kao 3/35... Embidov preplašeni i ugašeni govor tela, spuštena ramena, skamenjena faca. Ja ne znam šta rade tim ljudima u Filadefiji, zaista.


Lose je odigrao. Ali nije njegova krivica da Troel uzima na isteku napada trojku preko 3 igraca sa 10 metara umesto da mu baci pas gde je sam u cosku. I ja bi' se smorio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...