Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 hours ago, Darko said:

A za @DameTime, imam utisak da misliš da svako ko kritikuje Embiid-a i likuje zbog ovog poraza radi to isključivo zbog Nikole, što apsolutno nije tačno. Ono plakanje oko MVP-a je samo šlag na tortu njegovih ispada. Ponaša se ko veliko, entitled derište, i zato ljudima smeta. Bar meni. 

 

Joel je veliko, enititled derište bio i prošle sezone, i pretprošle itd. Ali za divno čudo, nije bilo ovoliko salty komentara na njegov račun. Zašto? Oh da, jer je Jokić bio ubedljivi MVP.

Gledamo G7, na jednoj strani igrač igra istorijsku partiju, ali na drugoj je "lažni" MVP pa je bolje to da komentiramo i tome se podsmevamo... Eto, nadam se da mi sad nećeš reći da odjebem ili me nazvati wanker;)

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Luchifer89 said:

@uini

Da te pitam nešto, da li možemo ovaj PO disapiring ekt koji Embid izvodi već godinama nazvati jednom vrstom umetnosti možda - te istog proglasiti umetnikom?

 

Veliki je to umetnik, ne razumes ti to.

 

Umetnost je odigrati kurac od tekme i optuziti saigrace za poraz. Bravo care! Pravi MVP, nema sta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Preslikana situacija kao pre dve godine. Izgubi u polufinalu konferencije, raspao se (doduše eye testom mislim da je tad bio čak i bolji), na kzm baca saigrača pod voz. Samo srećom to ovog puta nije Simons kog je bilo lako šutnuti bez da se iko osvrne. Ljudi ipak vide da su Maxey i Harris outscoreovali i njega i Jamesa u do-or-die tekmi. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

 

Veliki je to umetnik, ne razumes ti to.

 

Umetnost je odigrati kurac od tekme i optuziti saigrace za poraz. Bravo care! Pravi MVP, nema sta.

Na putu za Kankun može da sluša Bad Copy - Ortaci ne znajuuuuu...

Ali da sam na njegovom mestu, pustio bi nešto od Stefana Djurića - umetnici prepoznaju jedan drugog

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Preslikana situacija kao pre dve godine. Izgubi u polufinalu konferencije, raspao se (doduše eye testom mislim da je tad bio čak i bolji), na kzm baca saigrača pod voz. Samo srećom to ovog puta nije Simons kog je bilo lako šutnuti bez da se iko osvrne. Ljudi ipak vide da su Maxey i Harris outscoreovali i njega i Jamesa u do-or-die tekmi. 

Некако је за Симонса било смисла, на страну што се такве ствари не износе на конференцији. Ово сад је ипак ниво изнад.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim isto da će Hačimura dosta na Jokića, a da će AD da pomaže sa Gordona. Vando mora na Mareja.

AD napadački nije onaj igrač iz babla, ono istrčavanje iz bloka kad je ostavio Plamlija i šut za tri on više ne može da izvede. Sada to radi Jokić.

 

 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Referent said:

Некако је за Симонса било смисла, на страну што се такве ствари не износе на конференцији. Ово сад је ипак ниво изнад.

 

Jeste imalo smisla. Međutim, meni je nekako perfidnije kad targetiraš nekog za koga znaš da ga publika ne gotivi i da će progutati njegovo bacanje pod voz, ovako ili onako. Zloupotreba Simonsovog nedostatka skilla i, da tako kažem, hrabrosti. Ne znam da li je iko tada, ko je makar pratio basket a ne bavio se njime za život kao Embiid i Doc, verovao da će Ben koji nije nikakav šuter da proigra u Q4 u G7. 

 

Ovim sinoć je Joel pokazao koliko je ignorantan i ne baš najoštrija olovka u pernici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ječmendo said:

 

Za Jokića su bili zaduženi Supermen i Javale, vrlo rijetko je AD igrao odbranu na njemu. Prve dvojice sada nema, a Jokić je u međuvremenu izrastao u MVP-ja i čovjeka sa najboljom naprednom statistikom u istoriji igre. Koliko dobro AD čuva ''novog'' Jokića  kaže konjokradičina statistika u posljednjih pet međusobnih mečeva: 31 p, 13 sk, 7 as. 

 

Ili još bolje - statistika od ove sezone koju nađoh na RealGM forumu: u tri međusobna meča uz uzimanje u obzir samo direktnog matchup-a za 22 minuta koliko je AD branio Jokića ovaj mu je ubacio 37 poena, uz 6 asistencija i 3 TO i nevjerovatnih 15-18 iz igre za dva poena!!!

AD se u poslednjem duelu povrijedio u 1/4, mislim da su tada obojica imali po 10 poena u 1/2 koliko je AD mogao ostati na terenu ( zbog te povrede je propustio narednih mjesec i po dana sezone ). 

 

Sto se tice direktnog duela, ono sto svi znamo. Ne mogu jedan drugog da cuvaju jer Jokic je snazniji a AD pokretniji/brzi pa tako je tacno sto si napisak oko 37 poena u direktnon duelu, 16/25 iz igre od toga 15/18 za 2 a sa druge strane 40 poena AD i 6 asistencija uz 1 TO i sut iz igre 20/32. 

 

Lejkersi ce mijenjti cuvare na Jokicu oa ce tako biti AD, Hacimura, Bamba, Tristan ali i Lebron ali isto tako ce biti dosta iskakanja da trapuju Jokica pa i da ga udvajaju tako a vidjecemo.

 

Sa druge strane, Jokica ce jos vise uvlaciti u pik a vec su u ovoj sezoni ( kada su imali drugaciju ekipu ) to radili najvise od svih ostalih u sezoni tako da ce se to samo jos vise pojacati s obzirom da DLo i Lebron su odlicni p&r igraci ali isto tako i Schroder i Reaves koji ce uvuci Jokica u isti ( Schroder ce imati dosta prostira za svoje ulaze a Reaves poludistanca ) tako da bice jako, jako zanimljivo. 

 

Jokica ne mozes zaustaviti, mozes ga malo usporiti a kljuc je u zaustavljanju Murraya odnosno da ga natjeraju da igra hero ball.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja mislim isto da će Hačimura dosta na Jokića, a da će AD da pomaže sa Gordona. Vando mora na Mareja.

AD napadački nije onaj igrač iz babla, ono istrčavanje iz bloka kad je ostavio Plamlija i šut za tri on više ne može da izvede. Sada to radi Jokić.

Vando ce na Murraya u situaciji kada igra izolaciju ali kad bude isao p&r i urucenja Jokica onda ce tu mnogo vise Reaves i Schroder biti a ako Vando tada bude u igri onda ce ici na MPJ ili Gordona.

Ogroman test za Schrodera nakon sto je imao Stepha i Moranta. 

Cak mislim da ce Lejkersi rizikovati sa Jokicevim sutem za 3 poena u nekin situacijama. Ipak je mnogo efikasniji blize kosu, post up i kao organizator. Mozda se tu ode u kalkulisani rizik, vidjecemo.

 

Da, AD vise nema taj sut za 3 poena ali je mnogo bolji oko reketa i jos vise izvlaci bacanja. 

 

Inace Murray je dodao jedno jako zanimljivo oruzje koje ce dosta koristiti u ovom duelu, post-up igru. Mislim da ce tu napasti Schrodera u navratima i da ce imati uspjeha. 

Edited by Miki28
edit
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

kljuc je u zaustavljanju Murraya odnosno da ga natjeraju da igra hero ball.

Mislim da to najviše zavisi od samog Mareja. U poslednjih par utakmica se smirio i smanjio broj ulazaka u sulude pozicije i šut odatle. Ako bude sačuvao razum i usput pogađao šuteve koje inače uzima biće jako zajeban.

 

LAL će morati da pune reket i žive sa Jokićevim šutevima sa ivice reketa i šutem Denvera za tri. Ovaj će koristiti svaku šansu da strpljivo skuplja poene kad se nađe u kakvoj-takvoj izolaciji, tako da će dosta zavisiti od koncentracije igrača u odbrani da odrade pravovremene kretnje.

 

MPJ će mnogo morati da odradi u odbrani i individualno i na strani pomoći.

 

Deluje mi da će ovo biti taktičko-fizički rat do ludila, moguće i do g7 u kojoj će pobediti onaj ko bude mogao da stoji na nogama. Ovakav ritam utakmica s jedne strane odgovara Lejkersima zbog duže klupe, dok s druge strane treba videti kako će to uticati na iscrpljivanje Lebrona i dosadašnje pojavljivanje AD u svakoj drugoj utakmici u PO.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da to najviše zavisi od samog Mareja. U poslednjih par utakmica se smirio i smanjio broj ulazaka u sulude pozicije i šut odatle. Ako bude sačuvao razum i usput pogađao šuteve koje inače uzima biće jako zajeban.

 

LAL će morati da pune reket i žive sa Jokićevim šutevima sa ivice reketa i šutem Denvera za tri. Ovaj će koristiti svaku šansu da strpljivo skuplja poene kad se nađe u kakvoj-takvoj izolaciji, tako da će dosta zavisiti od koncentracije igrača u odbrani da odrade pravovremene kretnje.

 

MPJ će mnogo morati da odradi u odbrani i individualno i na strani pomoći.

 

Deluje mi da će ovo biti taktičko-fizički rat do ludila, moguće i do g7 u kojoj će pobediti onaj ko bude mogao da stoji na nogama. Ovakav ritam utakmica s jedne strane odgovara Lejkersima zbog duže klupe, dok s druge strane treba videti kako će to uticati na iscrpljivanje Lebrona i dosadašnje pojavljivanje AD u svakoj drugoj utakmici u PO.

Bice momenata kada ce Murray otici na herro-ball, samo da vidimo u kojim i koliko dugim intervalima. Jednostavno je takav igrac a Lejkersi imaju igrace da ga i "isprovociraju" na to.

 

MPJ i Jokica ce uvlaciti u konstantan pik tako da MPJ ako ne isporuci u napadu, bice teski liability u odbrani koji ce Lejkersi obilato koristiti. Ipak je Lebron majsto X&O playoff kosarke ( Poole i Stepha je napadao konstantno kad god je mogao/imao priliku ). 

 

Sto se tice punjenja reketa, vrvt da ce morati da idu u rizik sa Jokicem ali stvarno miskim da se moze zivjeti sa Jomicevih 35-40 poena jer ce se to nadoknaditi ali ako se razigraju ostali onda je ogroman problem tako da ce biti ovako kako pises vrlo vjerovatno.

 

Da, bice iscrpljujuce i bicemo zakinuti za jednu legendarnu seriju zato sto su utakmice na svaka 2 dana. Da su dobili nar 1 ili 2 puta po 2 dana odmora onda bi bila ludilo kosarka. Ovako ce ipak Lejkersi kalkulisati u ove 2 u Denveru ( jednu ce odigrati na max obrtaja a drugu kako se bude razvijala utakmica ). Svakako da cemo vidjeti mnogo fizicke igre, mnogo odlicnih poteza, dvojicu igraca medju najvecim kosarkaskim IQ ikada, odlicne odbrane, prilagodjavanja. Dostojan duel WCF.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Joel je veliko, enititled derište bio i prošle sezone, i pretprošle itd. Ali za divno čudo, nije bilo ovoliko salty komentara na njegov račun. Zašto?

Zato što je vrištao na sav glas da on treba da bude MVP. Doveo je pažnju na sebe, pa dobio je što je tražio. Naravno, ima i do toga što mu je direktni konkurent za MVP nagradu Jokić, ali ne verujem da je to ključan deo. Na primer, da je Janis osvojio, ne bi bilo toliko negativnih komentara na njegov račun. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Bice momenata kada ce Murray otici na herro-ball, samo da vidimo u kojim i koliko dugim intervalima. Jednostavno je takav igrac a Lejkersi imaju igrace da ga i "isprovociraju" na to.

Naravno da hoće, to mu je deo igre. Samo je pitanje kakve odluke donosi u tim trenucima (u prethodnoj seriji je imao baš velike amplitude) i koliko ubacuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Ne vidim kako je to definicija rivalstva i navijanja. Pre je definicija moj ljubimac nije dobio nagradu, pa jedva čekam da propadne onaj koji jeste i da se naslađujem time. Izvini, ali meni je to u ekipnom sportu veoma ružno. KKCZ-KKP je drugo, oni su večiti rivali i timovi su u pitanju, možda mogu da skapiram. Ali ovde niti su Jokić i Embiid nekakvi rivali (msm Nikola je svakako bolji igrač, nema sumnje u to), niti su Fila i Denver večiti rivali. To što se Embiid sramoti u plej ofu ne znači da je lažni MVP i da ga nije zaslužio, jer svojim igrama u regularnom delu sezone de facto jeste zaslužio. Kad prelistaš komentare tokom ove utakmice, više je komentara na temu njega nego Tatumove briljantne partije.

 

I samo još jednom da pocrtam jer pojedincima nije dovoljno jasno: 1. ne navijam za Filu 2. Joel mi ide na onu stvar svojim ponašanjem, ali ne od ove godine, nego još od 2020-2021. 

 

Pa šta je definicija navijanja nego subjektivni pogled na pojedinca/ekipu, uspjehe i odnos sa direktnim konkurentima? :classic_laugh: Takođe, Jokić i Embid kao dvojica najboljih centara na svijetu u godinama iza i ispred nas, direktni konkurenti za najznačajnije individualno priznanje i lideri timova koji se ipak kotiraju poprilično visoko kada se priča o tituli, jesu odličan primjer za rivalstvo i direktno poređenje.

 

Takođe, to što ti ponavljaš da je Embid de facto zaslužio MVP priznanje neće ništa promijeniti kod ljudi koji smatraju da nije (i definitivno imaju određenu argumentaciju na svojoj strani), isto kao što ni njihovo pisanje neće obrisati tu MVP titulu, ali ono što Embid radi i na terenu i van njega definitivno može baciti sjenku na istu.

 

Što se Tatuma tiče, prije nekoliko noći je bio na stubu srama, maltene su se ljudi već opraštali od njegove karijere iako nije nikakav konkurent Jokiću, ali je momak uspio da na sve to odgovori maestralno i ne bih rekao da je na bilo koji način njegova partija u drugom planu.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Bice momenata kada ce Murray otici na herro-ball, samo da vidimo u kojim i koliko dugim intervalima. Jednostavno je takav igrac a Lejkersi imaju igrace da ga i "isprovociraju" na to.

 

MPJ i Jokica ce uvlaciti u konstantan pik tako da MPJ ako ne isporuci u napadu, bice teski liability u odbrani koji ce Lejkersi obilato koristiti. Ipak je Lebron majsto X&O playoff kosarke ( Poole i Stepha je napadao konstantno kad god je mogao/imao priliku ). 

 

Sto se tice punjenja reketa, vrvt da ce morati da idu u rizik sa Jokicem ali stvarno miskim da se moze zivjeti sa Jomicevih 35-40 poena jer ce se to nadoknaditi ali ako se razigraju ostali onda je ogroman problem tako da ce biti ovako kako pises vrlo vjerovatno.

 

Da, bice iscrpljujuce i bicemo zakinuti za jednu legendarnu seriju zato sto su utakmice na svaka 2 dana. Da su dobili nar 1 ili 2 puta po 2 dana odmora onda bi bila ludilo kosarka. Ovako ce ipak Lejkersi kalkulisati u ove 2 u Denveru ( jednu ce odigrati na max obrtaja a drugu kako se bude razvijala utakmica ). Svakako da cemo vidjeti mnogo fizicke igre, mnogo odlicnih poteza, dvojicu igraca medju najvecim kosarkaskim IQ ikada, odlicne odbrane, prilagodjavanja. Dostojan duel WCF.

MPJ je do sada igrao odličan PO defanzivno, napadački će morati da se aktivira i da natera Lebrona da ga juri .

Što se Mareja tiče njegov hero ball je dvosekli mač, ako krene da ulazi onda je nezaustavljiv .

Deluje mi , možda se varam, da se malo precenjuje uvlačenje Jokića i MPJ u pik, nisu to oni igrači iz babla ili od pre dve godine+ je ekipa u celini bolja.

P.S. Marej je oduvek imao post igru, ne postoji ništa skilvajz što on nema, samo je pitanje koncentracije i odluka.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Del Piero said:

I ovaj Simmons tezak pajac, mada nije da nismo znali. 

 

 

Ne bih mu ja puno zamerao ovo, radio je on i gore stvari. Ne zna mucenik sta ce, toliko je propao. Davljenik se i za slamku hvata.

Ova situacija konkretno me podseca na ovu mimaru


:lol_2:

 

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...