Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, displejnejm said:

Izuini, pošto si opsednuta (u negativnom smislu) Jokićem i uvek navijaš protiv Denvera, podrazumevao sam da i sada njega komentarišeš. 🙂

 

Niti sam opsednuta Jokićem, niti navijam protiv Denvera. Ne vidim zašto bih komentarisala njegovu igru kad je večeras igrao Embiid, tj. njegov tim. Nego, da se podsetim svojih početaka na forumu, registrovala sam se upravo u toku te serije PHI-ATL:

 

Spoiler

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

I tako dalje, i tako bliže.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nugetlija said:

 

Zašto Jokić ne bi do titule? Na putu su još Lebron sa 38, stakleni Davis, Tatum i Batler.

Zato sto je razlika izmedju LAL - BOS i ostalih finala nekih 255 miliona $$$

 

Denver je bolji 5 na 5 ali niko ne dobija 5 na 8

 

U ostalom videces odnos faulova i bacanja

 

Bice kao i 2002

 

NBA je biznis. Sport ih ne intresuje previse

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Drago mi je što je Joel dobio MVP priznanje samo zbog Jokićevih navijača, koji ne mogu to da prežale i koriste svaku priliku da se podsmevaju Embiidu. Evo sve ću poverovati da su takve reakcije zbog spasa košarke™. 

😄

Smijem li sad da ustanem na spominjanje Nikole? Ponašaš se kao Džoelov košarkaški agent. Svima kao kontru neku pucaš, ko god da kaže nešto. Znači ako je neko fan Denvera, on NE SMIJE da isproziva Embiida jer je to tobože nesportski!?

Nije lik ne daj bože nogu polomio pa da neko slavi zbog toga. Po tvojim reakcijama na "nas" ispada kao da se to desilo. Iako su ljudi napisali i iako sam ja "Jokićevac", da izjavim nešto za televiziju 😁... Embiid je lažni MVP i bio je kriminalan u ovoj seriji (treći igrač, iza Hardena i Maksija).

I kao što napisa neko prije...nema ovo veze sa Nikolom, već zato što je plačipička i choaker i baca saigrače pod bus.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dracarys said:

U prošlom plej of duelu AD i Jokića je AD imao 31ppg sa brutalnim statusima, a Jokić je imao prosek 22ppg i 5 apg. Rasturili su Nikolu.

 

Za Jokića su bili zaduženi Supermen i Javale, vrlo rijetko je AD igrao odbranu na njemu. Prve dvojice sada nema, a Jokić je u međuvremenu izrastao u MVP-ja i čovjeka sa najboljom naprednom statistikom u istoriji igre. Koliko dobro AD čuva ''novog'' Jokića  kaže konjokradičina statistika u posljednjih pet međusobnih mečeva: 31 p, 13 sk, 7 as. 

 

Ili još bolje - statistika od ove sezone koju nađoh na RealGM forumu: u tri međusobna meča uz uzimanje u obzir samo direktnog matchup-a za 22 minuta koliko je AD branio Jokića ovaj mu je ubacio 37 poena, uz 6 asistencija i 3 TO i nevjerovatnih 15-18 iz igre za dva poena!!!

 

Zato mislim da se Lejkersima ne isplati da troše Davisa na Jokiću, jer objektivno ne može da ga čuva na postu pošto je Jokić znatno jači i teži, uz sav skill kojim raspolaže.  Takođe, Jokić može da ga izvlači napolje (jbg. nije Draymond ili Looney :s_d:) što otvara prostor u reketu i smanjuje AD-ov defanzivni značaj. Ja mislim da bi najbolje za Lejkerse bilo da LBJ ide na Jokića, ali ne znam koliko je ovaj spreman da se žrtvuje za takvu ulogu?

 

Naravno, na kontra strani Lejkersi će pokušavati da koriste Jokićeve defanzivne slabosti i od toga koliko će biti uspješni zavisiće i ishod serije. Meni se čini da su ekipe dosta izjednačene i da će presuditi detalji: možda iskustvo, možda mladost, možda attitude, možda altitude :s_d:, možda Jokić, možda LBJ, možda nešto sasvim peto ili deseto... Važno da će biti uživanja u basketu. :heart:

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, cabke said:

Smijem li sad da ustanem na spominjanje Nikole? Ponašaš se kao Džoelov košarkaški agent. Svima kao kontru neku pucaš, ko god da kaže nešto. Znači ako je neko fan Denvera, on NE SMIJE da isproziva Embiida jer je to tobože nesportski!?

Nije lik ne daj bože nogu polomio pa da neko slavi zbog toga. Po tvojim reakcijama na "nas" ispada kao da se to desilo. Iako su ljudi napisali i iako sam ja "Jokićevac", da izjavim nešto za televiziju 😁... Embiid je lažni MVP i bio je kriminalan u ovoj seriji (treći igrač, iza Hardena i Maksija).

I kao što napisa neko prije...nema ovo veze sa Nikolom, već zato što je plačipička i choaker i baca saigrače pod bus.

 

 

Jeste, ja sam Joelov košarkaški agent, a hejtovala sam ga kad je to bilo manje popularno nego sad. To što se Embiid sramotio u ovoj seriji =/= lažni MVP. Ta nagrada se dobija za regularni deo sezone i čovek ju je legitimno zaslužio. I ponoviću još jednom - čovek je nestajao u PO i ranije, nije se morao čekati ovaj da se to dokaže, sem da bi se moglo u slast napisati da je lažni MVP. 

Link to comment
Share on other sites

@DameTimeMVP igrači se ne sakrivaju po terenu. Nije!!! je zaslužio pored Janisa živog. O Nikoli neću, jer je iskulirao zadnji mjesec. Možemo do sutra da je regularna sezona itd. ali ne ide ova statistika u playoffu...i poznato prozivanje ostalih.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Haha ugasio ga lik koji unucad ima, bradati prevarant imao 2 vrhunske i 5 uzasnih meceva al suigraci su krivi. Mentalno na nivou 12ogodisnjaka. 

To je ono zbog čega ga ne mogu svariti...kad pogledaš Janisa na konferenciji i pročitaš ovo ili izjave od prošlih sezona...prosere se čovjek...

Jbt... košarka je timski sport...nabije te neko, daš ruku i ideš sa timom dalje za sledeću sezonu. Ovo prozivanje...aj' zdra'o

2 minutes ago, RatzenStadt said:

^^Vecerasnja izjava? Jel citat verodostojan?

https://twitter.com/barstoolsports/status/1657891574900989959?t=RtzDqZxZlrWjjatUiKNEJA&s=19

Link to comment
Share on other sites

Pa Janis je ispao u R1 ovog plej ofa i to od osmoplasirane ekipe. Šta li bi se tek o njemu moralo pisati da je to uradio kao MVP? 😄 Bilo bi stvarno super da MVPs osvajaju i prsten na primer, jer bi time ujedno pokazivali da su najbolji igrač lige u tom trenutku, ali realnost je da se to ne dešava često. Zato postoje MVP i FMVP kao odvojene nagrade. Da, Embiid je iritantan, baca saigrače pod autobus i katastrofalno je odigrao seriju, ali sve to i dalje ne znači da njegovo MVP priznanje nije legitimno.

 

@cabke

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

U prošlom plej of duelu AD i Jokića je AD imao 31ppg sa brutalnim statusima, a Jokić je imao prosek 22ppg i 5 apg. Rasturili su Nikolu.

Nema Dwighta ovog puta koji je imao nekih 5 faulova na 15 minuta prosek gde ih je realno bilo 10+ u stvari.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ječmendo said:

Zato mislim da se Lejkersima ne isplati da troše Davisa na Jokiću, jer objektivno ne može da ga čuva na postu pošto je Jokić znatno jači i teži, uz sav skill kojim raspolaže.  Takođe, Jokić može da ga izvlači napolje (jbg. nije Draymond ili Looney :s_d:) što otvara prostor u reketu i smanjuje AD-ov defanzivni značaj.

Baš i ja tako mislim, ako AD bude čuvao Jokića direktno biće problem i njemu i Lejkersima zbog ovih razloga koje si spomenuo. Mislim da bi bilo dosta korisnije koristiti Davisa kao help defender-a, a staviti Bambu/Tristana/Vanderbilta na Nikolu. 

 

Naravno, voleo bih da AD čuva Jokića. Mislim da je to dobro za Denver :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tristana staviti samo pored klupe da mase peskirima i eventualno bude obezbedjenje Kingu kao DeAndre svojevremeno ako dodje do frke.

Realno, Ham ovde treba da pokaze da je dobar trener i ukljuci Bambu u rotaciju. Koliko god bio los u Lakersima i smotan, ima ipak onu telesinu da malkice zasmeta Jokicu, svi ostali (Vanda, Wenyen) su preniski i preslabi. Mora biti vise Hacimure, on mi deluje kao neko ko je idealan da brani Gordona i parira mu duzinom i brzinom, a LBJ moze biti na MPJu. 

 

  Svakako nam je od presudne vaznosti da ponovo dobijemo G1, ako to ne uspemo, sanse za prolaz se izuzetno smanjuju. Jak domaci teren Denvera i ako ovo planiramo da prodjemo, mora u 6 sa istim kretanjem rezultata kao 2 prethodne serije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pola ovih glasaca se vec sada sigurno osecaju lose zbog svojih glasova (neki su vec rekli da su zazalili sto su glasali za embiida a ne za jokica) a tek ce jak narativ biti sl sezone da se embiidu ni slucajno ne da sansa da bude opet mvp...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cabke said:

Ako ne odraste, neće taj lik ništa osvojiti. Accountability nula, baca druge pod autobus a nije mu prvi put. Danas su i Maxey i Toby igrali bolje od njega i Hardena, a još ima herca da proziva tim. Ma daj. 

 

A za @DameTime, imam utisak da misliš da svako ko kritikuje Embiid-a i likuje zbog ovog poraza radi to isključivo zbog Nikole, što apsolutno nije tačno. Ono plakanje oko MVP-a je samo šlag na tortu njegovih ispada. Ponaša se ko veliko, entitled derište, i zato ljudima smeta. Bar meni. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, delgado said:

Tristana staviti samo pored klupe da mase peskirima i eventualno bude obezbedjenje Kingu kao DeAndre svojevremeno ako dodje do frke.

Realno, Ham ovde treba da pokaze da je dobar trener i ukljuci Bambu u rotaciju. Koliko god bio los u Lakersima i smotan, ima ipak onu telesinu da malkice zasmeta Jokicu, svi ostali (Vanda, Wenyen) su preniski i preslabi. Mora biti vise Hacimure, on mi deluje kao neko ko je idealan da brani Gordona i parira mu duzinom i brzinom, a LBJ moze biti na MPJu. 

Posle Bambe, koga bi stavio na Nikolu kao primarnog čuvara (osim AD-a)? Slažem se da je Vanderbilt prenizak i preslab, Tristan je manje više bivši igrač. Ostaje LeBron kao opcija, ali isto, prenizak je i umorio bi se samo tako ako ga bude čuvao veći deo utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Hacimuru. Nema potrebe umarati tu Brona, neka ga na MPJ i na strani pomoci. Rui je igrao rezervnog C i protiv Memfisa i branio Jacksona, bezuspesno doduse, nece moci ni Jokica, ali eto, nek se zrtvuje malo. Malo Bamba i Rui, vecinu vremena AD pa sta bude. Sustina je Jokica uvlaciti u pik i streljati midrangeom Denver i izmoriti ga u defanzivi. Jedini igrac koji bi mogao da zaustavi Jokica koji mi pada na pamet je prime Dwight Howard.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, delgado said:

Hacimuru. Nema potrebe umarati tu Brona, neka ga na MPJ i na strani pomoci. Rui je igrao rezervnog C i protiv Memfisa i branio Jacksona, bezuspesno doduse, nece moci ni Jokica, ali eto, nek se zrtvuje malo. Malo Bamba i Rui, vecinu vremena AD pa sta bude. Sustina je Jokica uvlaciti u pik i streljati midrangeom Denver i izmoriti ga u defanzivi. Jedini igrac koji bi mogao da zaustavi Jokica koji mi pada na pamet je prime Dwight Howard.

Zaboravih na njega. Ne znam, mislim da će se svi menjati nad Nikolom, mada nisam siguran koliko je pametno imati AD-a na njemu kao primarnog čuvara, ali dobro - to je to što imate. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Darko said:

Zaboravih na njega. Ne znam, mislim da će se svi menjati nad Nikolom, mada nisam siguran koliko je pametno imati AD-a na njemu kao primarnog čuvara, ali dobro - to je to što imate. 

 

 Ko da pa ima ekipe koja moze da zaustavi Jokica, nisu se proslavili ni ovi izvikani centri poput Gobera, KATa, Aytona...  Davis ce svakako svojom defanzivom otezati posao svima, jer svakako nije na ofanzivnom nivou kao u bubblu, trojka mu je nestala, poludistanca nije vise money u svakoj tekmi kao nekad, ume da zatrokira i bude pasivan, ali u defanzivi rastura..  Oba tima su loaded, u formi i mozemo dobiti stvarno epic seriju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...