Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Irving sam def nije bolji od kombincaije Brunson + Dinwiddie koju su imali prošle sezone pa nije bilo ni blizu dovoljno. Mene zanima šta će Luka da radi na parketu dok je Kyrie pimpla.

 

brunson je irving 0.5

takođe, brunson i dinwiddie nisu komplementarni delovi kada već imaš i luku i thjra da trpa sa klupe.

mnogo je bolja opcija sa irvingom josh green (koga nisu imali prošle sezone) / bullock kao defanzivci na sg/sf & timmy hardaway jr da trpa sa klupe (što takođe nisu imali prošle sezone jer je uglavnom bio povređen)

 

brunson isto pimpla kao i irving, tako igra, samo ne toliko dobro. a zaista ne kapiram ovu radost ka dinvidiju, koju ranije nisam primetio osim kod fritroua; korektan nba igrač ali ništa dalje od toga. kada mu se ne zapali šut, ne može ni na ulaz a defanzivac je slab.

 

opet kažem, mavsi su dali DSJra, 2x pika prve runde, wes mathewsa u poznim godinama i deandre jordana u penziji za porzingisa, thjra i bullocka

onda su porzingisa dali za dinvidija i bertansa, plus pazarili wooda na FA

sada su dali dinvidija i DFSa i pikove za irvinga.

 

mavsima se nema šta zameriti, obrnuli su 3x dilove da bi uradili šta je moguće za pojavu luke dončića.

 

brunsona nisu mogli da plate jer dinvidi ima ugovor ali valjda nema potrebe da pričamo koliko je kajri bolji igrač od brunsona, koji je i super i lafčina ali ipak,

a DFS korektan batica, i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Jenkins said:

Ako zanemarimo off court, je l vam Kajri spada u top5 igraca na 1? Meni ne. Stef, Dame, Ja, Luka i Trae su mi sigurno ispred. 

 

Steph, Dame i Luka su mi sigurno ispred, jer baš imaju kontinuitet igara + greatness. E sad Trae i Morant, ako računamo opciju da je Irving u svom najboljem psiho-fizičkom stanju, rekla bih da je bolji igrač od njih dvojice.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

young i morant su ispod ravnozemljasa

trae zbog frizure naravno(a i slabiji je igrac), a dza zato sto je dziber

 

44 minutes ago, uini said:

mnogo je bolja opcija sa irvingom josh green (koga nisu imali prošle sezone)

izuini, ali moram da pitam - odakle ovaj nicim izazvan mancrush na josh greena?

koga su btw imali i prosle i pretposle sezone...samo je apsolutno nebitan

tipa za klasu slabiji igrac od svih ostalih pomenutih(DFS, Bullock, Dinvidi, Brunson, Timmy JR)

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

young i morant su ispod ravnozemljasa

trae zbog frizure naravno(a i slabiji je igrac), a dza zato sto je dziber

 

izuini, ali moram da pitam - odakle ovaj nicim izazvan mancrush na josh greena?

koga su btw imali i prosle i pretposle sezone...samo je apsolutno nebitan

tipa za klasu slabiji igrac od svih ostalih pomenutih(DFS, Bullock, Dinvidi, Brunson, Timmy JR)

 

ne bih mogao da poredim dinvidija, bransona i timija - napadace, sa bulokom i greenom koji su defanzivci kao i DFS

josh green je igrao malo prosle sezone a ove igra preko 20ak minuta, u poslednje vreme i 30. 

on je super glue guy, koji za razliku od bullocka zna da napravi nesto ofanzivno.

 

npr, ne mislim da je puno losiji defanzivac od DFSa a ujedno je vec bolji ofanzivno, u svojoj mladoj karijeri. 

Link to comment
Share on other sites

Da Lebron pravi saigrace boljima, digao bi im vrednost i mogao da pokupi ortaka Irvinga. Ovako je kme, kme, nemam sa kim da igram i koga da trejdujem, a buckasti Somborac od svakog klosara napravi solidnog igraca i od svakog solidnog napravi laznog top igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

ja bih rekao da su i KD i Lebron i Tejtum bolji fit kao saigraci za ravnozemljasa

ako sa njima nije uspeo, ne vidim velike sanse da Luka ego i Kajri ludilo funkcionisu zajedno

ali bar ce biti zabavna polusezona u maveriksima 

 

ja bih rekao da svi vrhunski igraci mogu da funkcionisu ali da nista nije zsgarantovano, posto kosarka nije 2na2 igra, postoji tu jos 15 igraca, trener, front office, protivnik..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, NikadProtivKaline said:

izuini, ali moram da pitam - odakle ovaj nicim izazvan mancrush na josh greena?

 

Bez proveravanja, nakon ovih postova, sigurno ga ima u fantaziju 😄

 

edit. vidim da ste vec pisali o tome, pardoniram.

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja bih rekao da su i KD i Lebron i Tejtum bolji fit kao saigraci za ravnozemljasa

ako sa njima nije uspeo, ne vidim velike sanse da Luka ego i Kajri ludilo funkcionisu zajedno

ali bar ce biti zabavna polusezona u maveriksima 

Kako to mislis da nije uspio sa Lebronom? 

 

Luka je sjajan i sve ali Luka je rupetina u odbrani, Lebron kad je igrao odbranu igrao ju je a o pomoci sa slabije strane da ne pricam. O napadu takodje, Lebron je mnogo bolji off ball i kao cut igrac od Luke. Pa koliko su samo odigrali p&r njih dvojica gdje je Lebron bio taj roll igrac i onda imao opciju Love, JR u coskovima ili povratni za Kyrie a o tome kad se batica zaleti na ulaz da ne pricam. Jos su to bile godine kada je Kyrie bio Kyrie bez drame.

Edited by Miki28
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Magia said:

 

Bez proveravanja, nakon ovih postova, sigurno ga ima u fantaziju 😄

 

divi ga ovaj dinvidi; kad hvalim igrace koje ti imas na fantaziju, onda lajkujes.

 

josh green je mlad igrac koji je vec defanzivno kompetentan a za razliku od DFSa [ koga sam isto imao nekada na fantaziju], razvija svoju ofanzivnu igru dosta dobro.

 

hvalite onog lika iz nuggetsa i lebronovog belog sina iz lakersa, ovaj decko je bolji, imo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima kako i u kojim razgovorima se donose ove odluke u NBA, koje i kežual endžojerima deluju WTF. Ko onomad za Westbrika, kad je 90% ljudi pisalo da će biti sranje.

Ili se ovi vlasnici probude jedno jutro posle skijanja cele noći, ili neko u FO overthinkuje najstrasnije neke zamisljene scenarije gde ovakve stvari funkcionišu.

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 5:23 PM, delgado said:

Ma sve je to lepo, nego me nervira taj worldwideweb narativ "Find someone who ..."

 

@Miki28 Nista ne vredi ni da pobedjujemo sve redno, a onda se neko od udarnog dvojca polomi na duze, onda ponovo zatvaramo radnju. Ovako, ako su obojica relativno zdravi i preskacu b2b utakmice i odmaraju kada se proceni da treba, imamo sansu do samog kraja posebno sto ne znamo jos situaciju oko trejdova i koje ekipe ce u tank i uskoro ce sve biti dosta jasnije. Svakako ima ekipa od kojih mozemo biti bolji, dovoljno meceva ima... Neka budu samo oni zdravi i da daju sebi sansu sto duze, nista vise ne trazim..

 

 

 

 Evo da se samoquotujem zbog ovog dela gde sam rekao samo da nam se neko ne polomi zbog povrede Curry-ja, jer GS sada stvarno gubi sansu da uradi ista ozbiljnije, cak je i plejin zesce ugrozen jer ekipe sa zapada grizu a ja ne znam koga oni mogu da pobede bez Stepha ? Klay, Dray, Wiggins i Poole jesu dobri igraci i ima tu itekako kvaliteta, ali da ih vidimo sada bez prostora koji im ostaje od Karijeve suterske gravitacije i off-ball igre. 

 

 Lakersi ovo moraju da iskoriste i nalupaju ih 3 puta osakacene (+su direktan konkurent za plejin/of) -> igramo sa njima 12og Februara, potom 24og Februara i 5og Marta, Kari se do tada nece vratiti, mozda za taj treci mecap, ali tesko. 

 

 Sledi nam puno meceva sa direktnim konkurentima i bice ovo luda voznja i samo da ostanemo koliko toliko zdravi krljacemo se do zadnjeg kola. Oklahomu moramo da pobedimo, da racunamo da od Milvokija mozemo i da izgubimo, slede 2 gostovanja gde je pobeda imperativ - @GS @PTB. Sa OKlahomom nismo do sad ni igrali, a imamo 3 meca jos do kraja sa njima. Isto tako, imamo jos po 2 meca sa Nju Orleansom, Jutom i Sotom. Doci ce i gozba nad Hjustonom jos 2x, potom pobedive utakmice kao sto su Orland, NY i TOronto kuci, dakle sve zavisi od nas u sustini, ima gde da se povadimo.

 

 Btw Memfis izgubio 8 od zadnjih 9 meceva i Lakersi su im bas prekinuli pre toga pobedonosni niz... Slomio im Shannon Sharpe duh ekipe 😄

 Kakva ludnica na zapadu ce biti borba od 6-13 mesta fazon... Prstace posle olstara pogotovu, svaki mec biti izrazito vazan, i mi tad palimo masinu...  

Edited by delgado
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...