Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 hours ago, NikadProtivKaline said:

izuini, ali moram da pitam - odakle ovaj nicim izazvan mancrush na josh greena?

koga su btw imali i prosle i pretposle sezone...samo je apsolutno nebitan

tipa za klasu slabiji igrac od svih ostalih pomenutih(DFS, Bullock, Dinvidi, Brunson, Timmy JR)

 

usage je bio golem sinoc bez luke i velecasnog irvinga ali nije bitno to & 29pts, vec sto trci kontre, hendluje loptu i igra 1na1, baca i floutere i o tablu, sutira trice; a primarno je defendor. kao sto rekoh, mogao bi biti dobar nba igrac, koji ima ofanzivnu igru, za razliku od gomile nba lazarevica. eto kratkog videa na linku

 

https://bleacherreport.com/videos/362315-josh-green-scores-27-points-vs-utah-jazz

  • Like 1
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Odgovaraju nam rezultati od sinoc - porazi Jute, Portlanda i Oklahome, 3 ekipe od kojih sam planirao da budemo ispred na tabeli.

Sad sledeca 3 sa kojima mozemo da se koljemo su NOP, MIN i osakaceni GS i pritom cemo igrati sa svima po 2x jos sa NOP/MIN i jos 3x sa GS;

Wet-dream scenario je 7mo mesto, a realnost neko 9-10 ipak, ako ostanemo koliko toliko citavi. Oklahoma ne verujem da moze da odrzi kurs pobeda u drugom delu sezone, verovano ce biti gasenja i tankovanja, pa slicno i sa Jutom... Portland je u teskom kanalu i ne pomazu ni all-time partije Lilarda. Oni da bi igrali egal sa nekim Lillard mora da bude savrsen (Cao @DameTimesta ima, mozda sad malo bolje razumes mene i Grofija) -- i ako malo zakaze ili ima off-night, bice pregazeni. 

 

 Ova utakmica sa OKC je toliki must-win da ne treba ni pricati, ako to izgube nakon sto ih je masakrirao curryless GS i jos b2b onda nema vise o cemu da pricamo. Potom sledi Milvoki koji je u opasnoj formi i tu jbg derbi pa sta bude, uracunas poraz unapred, a onda jos jedan must-win mec protiv Portlanda. Nurkic koliko god da nije kao pre, bez njega prakticno nemaju centra i jos su gori tako da tu mora da se uputi jedna statement pobeda sa sve Tomasom Brajantom u modu. 

 

Trade deadline nas ne zanima, ako moze neka korekcija da se napravi (ali nemoguce, jer pik prve runde necemo davati) - ili dovuce neki otkup igrac/iskopa neko, 10dnevni nekom dadne da malo pripomogne, treba da budemo fokusirani na to da smo konacno zdravi (vraca se i Reaves sutra, najbolji suter ekipe) i treba da se borimo do kraja.

 

 

Edited by delgado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da pada rekord veceras, sigurno ce ici na to svom snagom jer se vec neko vreme samo prica o rekordu i idealno je da padne sada, kuci, protiv ekipe koja mora da se pobedi da zacini vece jos dodatno. Protiv Milvokija i Janisa bi bilo spektakularnije, jos je Kee bivsi Kareemov timov sa kojim ima trofej etc..  Ali, sto ne bi mogao da da 40+ Oklahomi, sad kad pogledas njihov roster kazes jbt koji je Shai genije od igraca. Ovo sutra ako ne nalupamo 15+ i ako LBJ ne obori rekord na oci da mi ne izlaze. Jos zavrsavam s poslom (i krece mi "vikend") taman negde u 4oj cetvrtini kad bi rekord mogao pasti. Taman da obucem kosulju i naparfemisem se.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A znas sta sam hteo reci 😄  Mada bas tuzno za Dejma, deluje da mu je vrhunac bio ono WCF u kojem je bio metliran, a sada ce ljudi nipodastavati njegove vrhunske partije jer Portland ima los skor (imace jos gori, da se razumemo) i nazivace ih empty statsima zbog izostanka rezultata. Tako to ide. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Manu said:

Josh Green je razlog zbog kog je pušten DFS i ja sam skroz ok sa tim

 

kratkoročno tj ove sezone, će biti problema na PF, pošto, koliko razumem, iza kršćanskog drveta tamo vreme provede bullock, koji jasno nije tih gabarita.

međutim, ovaj dečko može biti full package i izuzetno komplementaran sa lukom i irvingom. daleko kompetentniji napadač od ostalih defanzivaca u rosteru, daleko kompetentniji defanzivac od ostalih prangijatora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Plumplee, Hartenstein, Markannen, Olynyky. Koga dovesti i zašto?

 

Šalu na stranu, čudi me da ni GSW komjuniti u Americi ne vidi slona u radnji ili ga ignoriše. Razlika između ovogodišnjih i prošlogodišnjih Voriorsa nije ni starenje starog jezgra (možda 10%), ni promena iskusne klupe neiskusnijiom (OPJ, GP2, Bjeli, Demion Lee - najviše 20%), nije čak ni The Punch. Ne brate, razlika je fucking Andrew Wiggins koji je prošle godine bio legitimni allstar igrač, a u plejofu nije bio mnogo lošiji od Stefa, u mnogim utakmicama i značajniji od njega - peglao opasnu odbranu, pogađao trojke, pod košem igrao jednostavnu košarku, uguravao i poluhorogom rešavao, čuvao Dončiće i Morante i Tejtume i sve. Ove godine ne postoji, što zbog bolesti raznih (Fajzer je valjda jedina vakcina koju je primio u životu), što zbog loše forme, čak mu se i jumpshot raspao a bio je padu sklon, a to je za ovu ekipu otprilike kao da Lejkersima ne igra AD ili nešto tako. Ukoliko uspemo da opravimo Wiggsa, sa ili bez Wardella, mi smo ozbiljna ekipa i kontender. Bez toga, nema ničega, Wembayama i Cancoon.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Plumplee, Hartenstein, Markannen, Olynyky. Koga dovesti i zašto?

 

Šalu na stranu, čudi me da ni GSW komjuniti u Americi ne vidi slona u radnji ili ga ignoriše. Razlika između ovogodišnjih i prošlogodišnjih Voriorsa nije ni starenje starog jezgra (možda 10%), ni promena iskusne klupe neiskusnijiom (OPJ, GP2, Bjeli, Demion Lee - najviše 20%), nije čak ni The Punch. Ne brate, razlika je fucking Andrew Wiggins koji je prošle godine bio legitimni allstar igrač, a u plejofu nije bio mnogo lošiji od Stefa, u mnogim utakmicama i značajniji od njega - peglao opasnu odbranu, pogađao trojke, pod košem igrao jednostavnu košarku, uguravao i poluhorogom rešavao, čuvao Dončiće i Morante i Tejtume i sve. Ove godine ne postoji, što zbog bolesti raznih (Fajzer je valjda jedina vakcina koju je primio u životu), a to je za ovu ekipu otprilike kao da Lejkersima ne igra AD ili nešto tako. Ukoliko uspemo da opravimo Wiggsa, sa ili bez Wardella, mi smo ozbiljna ekipa i kontender. Bez toga, nema ničega, Wembayama i Cancoon.

 

Tu misliš na njegove propuštene tekme, ili na kvalitet ovih odigranih?

 

Nisam previše puta gledao GSW, ali vidim da su brojke baš na nivou prošlogodišnjih. 

Link to comment
Share on other sites

Sad vidim da su brojke slične, jbg, jedino da mi verujete na reč, nebo i zemlja. Prvo, propustio je nekih 18 utakmica, drugo posle toga, šut mu je kao Bena Simonsa posle dva sata pumpanja bicpsa, sporiji je, pogubljen u odbrani, čak ni slobodna bacanja ne pogađa. Ogromna je razlika. Šutevi iz igre 2/14 i slično. Nije dobro jebiga. Da bi GSW mogao uopšte da bude jaka ekipa, da ne pričamo nešto više, Wiggins mora da igra kao prošle godine, na granici svojih mogućnosti, da bude najbolji defanzivac ekipe (da, da) i da skače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...