Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

29 minutes ago, bodo said:

They know there's only one ball to play with,  don't they? 

Po meni los potez Mavsa. Ubrzo bi mogao i Luka zatražiti trejd. 

 

jedno je sigurno; ostanak dinvidija i dfs-a nije garant lukinog ostanka a još manje nekog učinka u plejofu

mavsi od dolaska luke pokušavaju da mu naprave što bolju ekipu: trejd za porzingisa, pa flip dingusa u dinvidja i dovođenje wooda umesto kristapsa.

sada flip dfsa i dinvidija za irvinga.

 

ovo je trenutno najjača iteracija koju su luki napravili a ako ne uspe (u bilo kom smislu koji mavsi feat luka smatraju uspehom), imaju cap space da traže dalje.

 

ono što je sigurno je da ne sedeskrštenih ruku i čekaju da im FA padne s'neba ili ga teraju da tankuje kako bi možda dobili nekog opasnog omladinca u nekoj međ-sezoni. trude se ljudi

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, freethrow said:

 Ne kapiram kako planiraju da igraju sa njima, neko preklapanje u kojem Kajri igra dvojku a Luka pleja, a onda Kajri 10tak minuta bez Luke? Kako će izgledati odbrana? 

 

lebron i irving su igrali zajedno, pa sigurno mogu i luka i irving.

odbrana luka x dinvidi niej ništa naročito bolja od luka x irving, samo što je spenser, makar na oko, viši, pa eto, neka prednost na temu.

imaju josh greena i reggie bullocka da malo amortizuju probleme na sg-sf, biće tanje na pf a na pg isto kao i sa luka-brunson-dinvidi

Link to comment
Share on other sites



Zavuko nam Klinbru do balcaka sa ovim pustanjem ponude


Ovo je bas da kazemo dripacki potez ko god da je leakovao ponude iz Netsa. Dobar način da ti niko ne podigne vise telefon ili te odjebe unaprijed zbog ovih stvari. Imaju plan da sad iskoriste ove pikove za nekog drugog a ovo su uradili sto ce otežati te pregovore na kraju jer nema povjerenja da se pregovara in good faith.

Ne znam šta da mislim. Na kraju, deluje mi kao neki pokušaj Kubana da pokaže Luki da se trudi i da će sve učiniti, nadajući se da će ovaj da zapali na kraju sezone, ali eto kao što je do mene uradio sam. Ne kapiram kako planiraju da igraju sa njima, neko preklapanje u kojem Kajri igra dvojku a Luka pleja, a onda Kajri 10tak minuta bez Luke? Kako će izgledati odbrana? Ja očekujem brži raspad od Pelikansa, ali moguće je da grešim. Imam utisak da bi bilo mnogo lakše uklopiti recimo Stefa i Dejma nego ovu dvojcu. Kako je izgledalo kada su Harden i Kajri igrali zajedno, ukoliko su uopšte igrali zajedno neko bitnije vreme? Da li je Harden tada već bio izašao polako iz Harden faze ili je i dalje bio u Harden fazi?
 
 


Nije toliko meni problem on-court fit koliko off-court. Ove sezone kad su bili zdravi KD i Irving su dobili 20 od 24 utakmice sto su zajedno odigrali i digli se do nivoa contendera na Istoku. Napadački imas jedan od najboljih backcourta i bice prilike da igraju da igraju jedan sa drugim i da probaju razne kombinacije sa njim dvojicom. Oni su i sa Lukom dosad bili najbolji napad u NBA dodas Kyriea na to bice jos opasniji tu. Trenutno su 24 odbrana lige sto nije bas nesto pohvalno, izgubili su najboljeg defanzivca ekipe tako da svakako ostaje to kao problem ekipe kako sa njim tako i bez njega.


Van terena, Kyrie donosi probleme koje niko i ne moze da zamisli da mogu biti problematične. Covjek je igrao sa top talentima NBA skoro čitavu karijeru (Lebron, KD, Harden, sad ce i Luka) i vazda se našao neki problem ili situacija koja se lagano mogla izbjeci ali je on insistirao da od toga napravi frku. Ne vidim da ce drugačije biti i sad samo što niko ne zna što će ovaj put biti. Ali u svakom slučaju postoji šansa da se moze isprofilisati kao novi voditelj Balkan Info ili da na kraju ih odjebe jer je mislio da je Mark Cuban Kubanac a Jevrej sa kojima se zakačio na početku sezone. Da ne ulazim u priču oko produzenja ugovora dje ih već drzi za mudaH i da mu moraju dat sto bude tražio ako neće da zapali nedje drugo. Mogućnosti su neograničene.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

Ne znam šta da mislim. Na kraju, deluje mi kao neki pokušaj Kubana da pokaže Luki da se trudi i da će sve učiniti, nadajući se da će ovaj da zapali na kraju sezone, ali eto kao što je do mene uradio sam. Ne kapiram kako planiraju da igraju sa njima, neko preklapanje u kojem Kajri igra dvojku a Luka pleja, a onda Kajri 10tak minuta bez Luke? Kako će izgledati odbrana? Ja očekujem brži raspad od Pelikansa, ali moguće je da grešim. Imam utisak da bi bilo mnogo lakše uklopiti recimo Stefa i Dejma nego ovu dvojcu. Kako je izgledalo kada su Harden i Kajri igrali zajedno, ukoliko su uopšte igrali zajedno neko bitnije vreme? Da li je Harden tada već bio izašao polako iz Harden faze ili je i dalje bio u Harden fazi?

 

 

 

Po cemu se tacno razlikuju Brunson,Dinwidie i Irving?

 

Svako je u zasebnoj klasi ali sustinski to su 3 slicna ISO kombo beka, sa skromnim do nikakvim pregledom igre. Pokazalo se da prostor koji ostaje iz Doncica odlicno pogoduje takvim tipovima.

 

Pogotovu sto ni 1 ekipa nema luksuz da Smarta ili takvog nekog igraca baci na njih i udavi ih vec sve to ide na Donicica, posle ti ostaje samo da seciras povoljne mecapove..

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

lebron i irving su igrali zajedno, pa sigurno mogu i luka i irving.

odbrana luka x dinvidi niej ništa naročito bolja od luka x irving, samo što je spenser, makar na oko, viši, pa eto, neka prednost na temu.

imaju josh greena i reggie bullocka da malo amortizuju probleme na sg-sf, biće tanje na pf a na pg isto kao i sa luka-brunson-dinvidi

Bulok se vraća u Nikse, nisu ti rekli da te ne stresiraju

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MrTwister said:

Da ne ulazim u priču oko produzenja ugovora dje ih već drzi za mudaH i da mu moraju dat sto bude tražio ako neće da zapali nedje drugo. Mogućnosti su neograničene.

 

 

ako bi se desila priča oko produžavanja tj potpisivanja ugovora, to bi značilo da je ovaj trejd ispao izuzetno uspešan za mavse; makar finale konferencije ili neka gigantska borba ili šta već ranije. inače,

 

 

 

daklem mavsi su u dobroj poziciji, pogotovo što nemaju više dinvidijev ugovor

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

ako bi se desila priča oko produžavanja tj potpisivanja ugovora, to bi značilo da je ovaj trejd ispao izuzetno uspešan za mavse; makar finale konferencije ili neka gigantska borba ili šta već ranije. inače,

 

 

 

daklem mavsi su u dobroj poziciji, pogotovo što nemaju više dinvidijev ugovor

Pa ne znam koliko su u dobroj poziciji jer i nije neki izbor na FA na ljeto. Kyrie je mozda no1 ime sa svim tim problemima.

Tu su Russ, Harden, Middleton, DLo, Draymond, Van Vleet itd. FA je i Wood. 

Imaju problem oko jakih ugovora Bertransa, THJ, Bullocka, McGee.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
ako bi se desila priča oko produžavanja tj potpisivanja ugovora, to bi značilo da je ovaj trejd ispao izuzetno uspešan za mavse; makar finale konferencije ili neka gigantska borba ili šta već ranije. inače,
 
 
 
daklem mavsi su u dobroj poziciji, pogotovo što nemaju više dinvidijev ugovor
Obzirom na istoriju Mavsa kad je u pitanju FA, ako im ode teško da će moći da nadoknade to jer ih je trejd za njega koštao 2 startera i pikove. Vec ih vidim kako im idu i Wood i Kyrie a dovode nekog Vučevića i Cam Reddisha.

Rental Kyrie ako ode nedje, otići će vjerovatno u sign & trade jer većina tih destinacija koje bi ga htjele nemaju dovoljno cap spacea da absorbuju taj njegov novi ugovor. Sumnjam da ima mnogo interesovanja kod njega da igra za SAS, ORL, DET, HOU i slicne koji se projektuju da ce imati cap spacea na ljeto. Tu mogu nesto od toga da povrate ali ništa značajno sve su prilike.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:

Obzirom na istoriju Mavsa kad je u pitanju FA, ako im ode teško da će moći da nadoknade to jer ih je trejd za njega koštao 2 startera i pikove. Vec ih vidim kako im idu i Wood i Kyrie a dovode nekog Vučevića i Cam Reddisha.

Rental Kyrie ako ode nedje, otići će vjerovatno u sign & trade jer većina tih destinacija koje bi ga htjele nemaju dovoljno cap spacea da absorbuju taj njegov novi ugovor. Sumnjam da ima mnogo interesovanja kod njega da igra za SAS, ORL, DET, HOU i slicne koji se projektuju da ce imati cap spacea na ljeto. Tu mogu nesto od toga da povrate ali ništa značajno sve su prilike.

Lejkersi ce imati prostora za Kyrie tako da treca sreca😀 

 

Mavsi okej, rizikuju ali mi ih ovaj potez ne podize na neki mnogo jaci nivo dok bi mi za Sunse, Klipane i Lejkerse bio potez koji ih dize do borbe za titulu i to ozbiljne.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je ovo baš loš potez iz Mavs vizure. Možda u nekom najboljem scenariju sebi malo dižu plafon ove sezone, ali ekipa ostaje potpuno bez ikakvog balansa i moraju da igraju samo na kartu napada. Luka je na lopti najdominantniji igrač u ligi i što se tiče talenta i što se tiče usage ratea i sad mu na to dovodiš ball dominant scorera koji ne igra odbranu. Luka još u svojoj karijeri nije igrao off the ball košarku pa neće ni sada, verovatno će kao dok je ono malo Harden bio u Netsima igrati klasičnog plejmejkera kao i do sada, a Kyrie će igrati trpača i manje kreirati za druge. Dinwiddie i DFS su svakako zamenljivi igrači ali su obojica profili kakvi su pogodni za današnju košarku, odlični dodaci za Netse oko KD-a, konačno jedan veći bek koji je čvrst i robustan, a DFS uz Onealea i Simmonsa zaključava krilne pozicije i olakšava KD-u život u odbrani. 

 

Mavsi će trpati mnogo a neće moći da odbrane ništa, baš čudan trejd koji je 100% Cuban odradio na svoju ruku, ne verujem da Kiddu odgovara igrač kao Irving, Brunson i Dinwiddie su ipak bili malo sposobniji defanzivci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MrTwister said:

Obzirom na istoriju Mavsa kad je u pitanju FA, ako im ode teško da će moći da nadoknade to jer ih je trejd za njega koštao 2 startera i pikove. Vec ih vidim kako im idu i Wood i Kyrie a dovode nekog Vučevića i Cam Reddisha.

Rental Kyrie ako ode nedje, otići će vjerovatno u sign & trade jer većina tih destinacija koje bi ga htjele nemaju dovoljno cap spacea da absorbuju taj njegov novi ugovor. Sumnjam da ima mnogo interesovanja kod njega da igra za SAS, ORL, DET, HOU i slicne koji se projektuju da ce imati cap spacea na ljeto. Tu mogu nesto od toga da povrate ali ništa značajno sve su prilike.

 

pa jasno ali i mi publika smo malo blesavi na temu;

da su preuzeli irvinga sa nekim ugovorom od 3-4 godine, bilo bi, zakopaše se sa ludakom. ovako kada je na proveri da li funkcioniše ekipa, ako ode, nemaju koga

 

kajri irving je dileja, tu nema ništa novo da se kaže a ujedno je i daleko najbolji lukin saigrač u dosadašnjoj karijeri. ima fore do plejofa + PO da se vidi šta i kako, tj da li se isplati uvaljivati se u ludilo irvingovo. prosto, igra i rezultati će to sami pokazati.

 

@Chaos Is Me, mavsi ni do sada nisu imali balans u napadu, u smislu da je sve što napadački vredelo, dolazilo sa PG-SG pozicija.

što se balansa napad-odbrana tiče, twister napisa pre par postova da im je odbrana 24. u ligi, daklem, koliko god da je DFS dobar defanzivac, ne može da napravi dovoljan uticaj na ekipu koja pored njega ima još klebera (kad je živ), greena i bullocka (koji su rotacijski igrači) kao proper defanzivce. dobar je DFS ali nije sad toliko dobar.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

young nema sanse da je bolji od irvinga.

 

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije ništa specijalno DFS ali i takav im je bio daleko najbolji defanzivac. Irving sam def nije bolji od kombincaije Brunson + Dinwiddie koju su imali prošle sezone pa nije bilo ni blizu dovoljno. Mene zanima šta će Luka da radi na parketu dok je Kyrie pimpla.

 

isto sto i james u clevelandu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...