Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, Darko said:

Pa nisam ja onaj koji konstantno tvrdi da je Denver bio izbalansiran tim, sa Campazzom, Riversom, Bartonom, Howardom, i Monte Morissom na spoljnih pozicijama, što ih ipak nije sprečilo da izbace Portland :wicked:. U vreme bubble-a jeste bio a i danas su, nebo i zemlja u odnosu na ostale sezone.

 

Ne pišem o tome konstantno, već prilikom ovih bombastičnih trejdova jer se Denverićani obično tad probude. Izbacili ste PTB zato što su svi ti igrači, iako nisu nikakve superzvezde, odigrali seriju na pristojnom nivou. Dok je sa druge strane bio samo jedan raspoložen bek. Ne može jedan igrač da pobedi tim (ili su te situacije ekstremno retke) i u tome je uvek bila snaga Denvera. Koliko god bili pojedinačno slabi, zajedno su 30% jači. Pošto smo raščistili da postoje dve sezone kada je Denver bio izbalansiran (a bio bi i između toga, da nije bilo nesretnih povreda), reci mi koliko je Dalas imao takvih sezona? Meni Dončić nije nimalo drag kao igrač, ali mora se priznati da je onaj roster za žaljenje, a ni sad neće biti mnogo bolje.

 

P.S. Ja sam među prvima pisala kako Denver treba da povlači neke krupne poteze, ovo-ono, ali sam zaokrenula mišljenje od tada. Očigledno su nešto uradili dobro pa neka s tim napadnu prsten, bolje nego da to sve rasturaju zarad partija (ne-Poole) kratkog veka. 

Edited by DameTime
slovo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, LordOfTerror said:

Ovaj trejd ocigledno pokazuje da cene ovih ''superstarova'' ostaju na snazi.

 

Dati za pola godine ove budale toliko pikova i nesto korisnih igraca je u rangu onih Gobert i Murray prikolja.

 

Sa druge strane ni sa Dinwidijem i DFS nisu isli nigde pa barem da imaju neke udaracke sanse.

 

Inace na leto ne znam sta ce biti gore, dati mu taj max ili ga pustiti da odseta... Mislim da je druga opcija svakako bezbolnija....

 

 

Na stranu sto je lud (a kad to kazem, ne mislim na Antonio Braun tip ludog, vec vise da ima neke svoje fiks ideje), ali kad resi da se ne budalise i da igra kosarku, vidi se da je i dalje to paklen igrac. Lagano top 15 u ligi, rekao bih. Tako da me ne cudi sto kosta.
A za Dalas sam odmah rekao da je ogromna kocka ovaj potez, iako dobijaju veliki apgrejd u odnosu na Dinvidija, a odricu se "samo" DFS i pikova. Iskreno ne znam zasto se fransize odlucuju na tako hazarderkse poteze.
Ali rekao bih da je logika Dalasa, ne znam sa kim bih mogao da uporedim, ali recimo da gledaju na Luku kao sto su fransize, Klivlend pre svih, gledali na Lebrona. On je od neke 2005. pa do drugog odlaska iz Klivlenda bio jedini bitan za njih, i bukvlano ceo tim, pa iako su tu skoro uvek bila jos 2 superstara, je mogao u sezoni da se promeni, jer oko njega lako mozes iznova da gradis. Tako ce biti i sa Lukom skoro sasvim izvesno, narednih 10-ak godina, mozda i koju vise.

A za to sta ce do kraja ove sezone da rade, to sam vec pomenuo u prvoj reakciji na trejd. Najverovatnije all in, mozda cak jos koji trejd + agresivno jurenje svega valjanog sto bude otpalo sa tankera.
Ne verujem da puno brinu sta ce biti na leto, cim su resili da ovako odrese kesu, morali su biti svesni rizika koji prati dovodjenje licnosti kao sto je Kajri.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

reci mi koliko je Dalas imao takvih sezona? Meni Dončić nije nimalo drag kao igrač, ali mora se priznati da je onaj roster za žaljenje, a ni sad neće biti mnogo bolje.

Tu se apsolutno slažem, tim oko Luke je definitivno slab, mada definitivno jači od Denvera iz zadnje dve sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja ne vidim nikakav rizik u ovom potezu sa aspekta da ostanu bez icega (cega)?

 

DFS? Totalni bezveznjak koji ne moze da dodaci do 10 ppg sezoni i najveca vrednost mu taj ugovor... Doslo je vreme da se to unovci jer su katastrofalni i preti im da propadne sezona bez ispaljenog metka.

 

Ja se vise plasim sta ce biti ako produze Irvinga...

 

Do sad je praksa pokazala da ti bekovi kao Brunson ili Dinwidie odlicno funkcionisu pored Donicica, mislim da ti pikovi vrede toga da svom fransiznom igracu omogucis neku sansu u idealnom scenariju da preokrene sezonu...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Darko said:

Pa nisam ja onaj koji konstantno tvrdi da je Denver bio izbalansiran tim, sa Campazzom, Riversom, Bartonom, Howardom, i Monte Morissom na spoljnih pozicijama, što ih ipak nije sprečilo da izbace Portland :wicked:

Ne znam cija je to tvrdnja, ali slozio bih se da je taj tim izbalansiran, ako se sklone Gordon i naravno Nikola, te da bi bio jedan od glavnih kontendera za titulu...u G ligi. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snjofko said:

IMG-20230205-223216.jpg

 

Mozda ako bi Denver dodao jos nekih 5 pikova :) 

 

Ali realno da sam KD ovo bi bio tim gde bih trazio da me trejduju. Sa Jokicem i Marejem bi savrseno funkcionisao, njih dvojica nisu neki ego manijaci, on bi mogao cak biti i dalje najpopularniji lik te ekipe sto bi njemu verovatno bilo bitno (ne kao da prelazi u GSW ili takve ekipe).

 

Na krilima KD i Gordon, na beku Marej i KCP, Jokara kao temelj. Ima dovoljno i odbrane a bogami napad bi bio jedan od najboljih ikada. Prvi favoriti za titulu ove i naredne sezone sigurno.

Sa druge strane, ne dajem nikakve sanse da se to desi, nazalost :( 

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

Denver resio da odmori maltene celu prvu petorku protiv Minesote.

Glupo mi je, bačena tekma. Da su večeras pobedili, bili bi prvi u ligi. Ovakvi gubitci mogu da ih koštaju home court advantage u playoff-u. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Glupo mi je, bačena tekma. Da su večeras pobedili, bili bi prvi u ligi. Ovakvi gubitci mogu da ih koštaju home court advantage u playoff-u. 

Back to back utakmica, sinoc se KCP povredio, Gordon vuce neku povredu isto, Jokic je bio rovit u poslednje vreme. Imaju nenormalno lose iskustvo sa povredama u poslednje 2-3 godine, itekako je razumljivo sto se paze. Pritom imaju ogromnu prednost na Zapadu i mislim da im nece izmaci to prvo mesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Radalek said:

Back to back utakmica, sinoc se KCP povredio, Gordon vuce neku povredu isto, Jokic je bio rovit u poslednje vreme. Imaju nenormalno lose iskustvo sa povredama u poslednje 2-3 godine, itekako je razumljivo sto se paze. Pritom imaju ogromnu prednost na Zapadu i mislim da im nece izmaci to prvo mesto.

Razumem za zapad, mislio sam na celu NBA. Ako ciljaju na titulu i stignu do finala, pomoglo bi im prvo mesto. Mada ok, donekle imaju opravdanja kao što si objasnio.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snjofko said:

Dončić je dobio i Porzingisa svojevremeno.

 

6 hours ago, LordOfTerror said:

Iskreno ja ne vidim nikakav rizik u ovom potezu sa aspekta da ostanu bez icega (cega)?

 

DFS? Totalni bezveznjak koji ne moze da dodaci do 10 ppg sezoni i najveca vrednost mu taj ugovor... Doslo je vreme da se to unovci jer su katastrofalni i preti im da propadne sezona bez ispaljenog metka.

 

Ja se vise plasim sta ce biti ako produze Irvinga...

 

Do sad je praksa pokazala da ti bekovi kao Brunson ili Dinwidie odlicno funkcionisu pored Donicica, mislim da ti pikovi vrede toga da svom fransiznom igracu omogucis neku sansu u idealnom scenariju da preokrene sezonu...

 

 

 

upravo tako; dva okejish igraca, jedan high volume scorer na poziciji pleja, drugi versatile defanzivac na krilu, bez bazicnih opcija u napadu, sto ce tek doci do izrazaja kada ne igra u istom timu sa lukinom magijom i gravitacijom.

 

dali su taman za rentiranog igraca, nikakav rizik, jos su se otarasili spenserovog ugovora.

 

u principu su izgubili defanzivu na PF, na SF i SG imaju josh greena (daleko ozbiljniji napadac od DFSa) i bullocka, plus hardaway jr da doprangija sa klupe. luka x irving zajedno je pakao za defanzivu, odvojeno isto nije zgodno.

 

najveci problem mavsa ostaju opcije na visokim pozicijama: nemaju gabarita za klasicne centre a najbolji visoki defanzivac [kleber] je stalno povredjen, mozda se on vrati na vreme, cca za metar dana.

@Snjofko ostade mi tvoj citat u multiQ greskom, kakav crni porzingis, jos jedan tek dobar napadac i slab defanzivac [nakon povrede] a retko je zdrav.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Glupo mi je, bačena tekma. Da su večeras pobedili, bili bi prvi u ligi. Ovakvi gubitci mogu da ih koštaju home court advantage u playoff-u. 

Problem je što je B2B gostovanje,stvarno ko radi ovaj raspored treba se malo zapitati kako i šta.Denveru je bitno što C.Brown sve bolje i bolje igra u napadu,a u odbrani je bas stroj i pravi prasinar.On bi im mogao biti izmena na 3 u PO,a sada startni bek ako je povreda Kcp ozbiljnije prirode(mada msm da nije).

Link to comment
Share on other sites

Lejkersi ponudili Russa i 2 FRP uz protekciju, Bruklin htio pikove bez protekcije + Reevsa, Christie + pick swaps.

 

Isto tako The Nets also succeeded, as one source close to the process put it, in meeting one of the presumed objectives held by team owner Joe Tsai by sending Irving somewhere other than the Lakers — his preferred destination.

 

Sto se Sunsa tice, Sunsi ponudili CP3, crowdera i FRP, Netsi htjeli to plus jos 2 FRP.

 

Klipani ponudili Kennarda, Manna i FRP.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Miki28 said:

Lejkersi ponudili Russa i 2 FRP uz protekciju, Bruklin htio pikove bez protekcije + Reevsa, Christie + pick swaps.

 

Isto tako The Nets also succeeded, as one source close to the process put it, in meeting one of the presumed objectives held by team owner Joe Tsai by sending Irving somewhere other than the Lakers — his preferred destination.

 

Sto se Sunsa tice, Sunsi ponudili CP3, crowdera i FRP, Netsi htjeli to plus jos 2 FRP.

 

Klipani ponudili Kennarda, Manna i FRP.

Šta dalje od tog ego tripaša. Malo li je sranja napravio dosad. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Zavuko nam Klinbru do balcaka sa ovim pustanjem ponude

 

koga su realno mogli sunsi da trejduju u irving dilu umesto njih dvojice? nije kao da bi cp3 sa svojom platom igrao 15ak mins sa klupe.

 

mozda ovo nije nets-leak, vec upravo sunsa ili nekog drugog zainteresovanog? mozda je trenutak za testiranje divljine, uz malo nostalgije, npr, da balmer zagrize za neki deal za cp3a, u kojem bi vi dobili nekoliko okej igraca rotacije a booker raspali po plejmejkingu, jer je sposoban za to.

 

naravno, mastam sad, nisam nista citao i slusao.

Link to comment
Share on other sites

Ubio me posao od pocetka decembra, prestao sam da pratim NBA od kad su my boys bili na 17-15, ali morao sam brzinski da uletim na topic samo da proverim da li je brat delgado ziv od jutros. Kakav wtf poteze Kajrica, jadni oni ljudi iz Bruklinea. Oni su u sustini sve dobro odradili, napravili brzi rebild i doveli najjace moguce igrace, bili na onu skiju od stopala do finala konferencije, i na kraju ih ujeba ovaj labilni lik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da mislim. Na kraju, deluje mi kao neki pokušaj Kubana da pokaže Luki da se trudi i da će sve učiniti, nadajući se da će ovaj da zapali na kraju sezone, ali eto kao što je do mene uradio sam. Ne kapiram kako planiraju da igraju sa njima, neko preklapanje u kojem Kajri igra dvojku a Luka pleja, a onda Kajri 10tak minuta bez Luke? Kako će izgledati odbrana? Ja očekujem brži raspad od Pelikansa, ali moguće je da grešim. Imam utisak da bi bilo mnogo lakše uklopiti recimo Stefa i Dejma nego ovu dvojcu. Kako je izgledalo kada su Harden i Kajri igrali zajedno, ukoliko su uopšte igrali zajedno neko bitnije vreme? Da li je Harden tada već bio izašao polako iz Harden faze ili je i dalje bio u Harden fazi?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...