Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

22 minutes ago, DameTime said:

The beauty of basketball.

 

 

 

Ja sam prvobitno mislila da su koraci, ali onda sam vratila snimak više puta i vidi se da nije uspostavio kontrolu sa obe ruke odmah pri prijemu. Evo na snimku iznad se lepo vidi. 

 

Već noćas imate priliku da se revanširate 😛 

 

Inače, kakav start za Milvoki, 8:0. Pitam se da li mogu da ponove ili nadmaše onu sezonu Dubsa.

U pravu ste oboje. Na onom klipu koje sam prvo postavio se ne vidi najbolje. Išao sam na aplikaciju NBA i vidio akciju i iz drugih uglova. Deluje neprirodno ali ako je sve u skladu sa pravilom nema se onda šta dodati. Dobra završnica back and forth meča. Čestitke za drugu pobjedu u ovoj sezoni. Nama se povredio stakleni Cam Johnson u 5 minutu i drugog pleja nismo imali ali i vi bez dvojice glavnih.  opet Nurkic davao važne koševe na samom kraju uz jednu trojku. 

Edited by bodo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Baksima nema ravnih ove godine na istoku, mogu samo Bostandžije da ih poremete i naravno povrede.

 

Majami slabiji, Fila uvek nešto zajebe, Klivlend nedovoljno dobar, ne verujem ni u Atlantu, u Bruklinu večito neki cirkus. Ostali su nedovoljno dobri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

to je kao i obično sada već drevno pravilo gather stepa, koje računa da je igrač uspostavio punu kontrolu nad loptom jednom kada je prihvati sa obe ruke.

što će reći da koraka nema, samo komentator još nije naučio.

 

znaci uini, primam loptu, drzim je desnom rukom, pravim petokorak, tek nakon toga upotrebljavam levu ruku, uspostavljam punu kontrolu nad loptom i krece brojenje koraka... obozavam gather step! nezaustavljiv potez.

 

inace, zasluzena pobeda blazersa, cestitke dejmici.

 

book bi morao bolje da reaguje na double teams u clutchu, jbg.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dracarys said:

Baksima nema ravnih ove godine na istoku, mogu samo Bostandžije da ih poremete i naravno povrede.

 

Majami slabiji, Fila uvek nešto zajebe, Klivlend nedovoljno dobar, ne verujem ni u Atlantu, u Bruklinu večito neki cirkus. Ostali su nedovoljno dobri.

Slazem se, Bucksi su bas jaki a Janis djeluje nezaustavljivo. Na ovo jos kad dodaju Middletona, bice zajebani bas

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Billups ovakvim startom sezone pokazuje kako je sposoban da bude HC jedne kvalitetne NBA ekipe. Nakon sezone privikavanja, sada se sa kompletiranim rosterom vide pozitivne promene koje je uveo. Naterao je sve igrače da igraju odbranu (čak i Dejma) i dopušta im da se oprobaju u switch odbrani sa skoro svakom ekipom. U onom trenutku utakmice kada vidi da je momentum takav da ne mogu da isprate protivničke igrače, preusmerava ih na zonsku odbranu. Nekoliko puta je to delovalo kao faktor iznenađenja na protivnike no ne verujem da će tako ostati do kraja. Što se tiče napada, više nije Dame taj koji prenosi loptu u 99% slučajeva, iako jeste glavni kreator. U tranzicijama to će najčešće biti Hart koji je najatletičniji igrač ekipe ili čak Grant. Povremeno je Simons taj koji organizuje napad ali bih ga ja lično pre koristila kao klasičnog trpača jer je najbolji catch&shoot tip u timu. Billups takođe odlično koristi i Nurkićevu sposobnost za backdoor pas. Kao plejmejker Dame jeste potcenjen zbog svojih šuterskih sposobnosti, ali on ipak nije plejmejker tipa CP3 i bolje je po tim kada je na terenu prisutno više kreatora napada od njega. Moram spomenuti i Sharpa koji na momente uopšte ne izgleda kao ruki, čini mi se da će izrasti u igrača koji nema tunnel vision već sagledava širu sliku na terenu i da ima visok BBIQ.

 

Ono što je ipak najveća prednost ove ekipe jeste atmosfera u timu tj. ta hemija između igrača. Dobiti Sunse sa CP3 i D Book-om na njihovom terenu, a bez Dejma i Simonsa nešto govori. Na kraju novinarka pokušava da intervjuiše Granta i kaže this is a group interview, it appears. Nadam se da će nastaviti u ovom ritmu te da će sezona biti bolja nego što sam ja "predvidela" u uvodnom postu topica. #ripcity

Edited by DameTime
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

To više govori o Finiksu koliko jadnu klupu ima. Jašu CP3 i Bukera veoma rano, regularka samo što je krenula. 

Klupa je do ovog meča funkcionirala odlično. Pisao sam o tome potkrijepljeno je statistikom a ne pausalna izjava. Ovo su odigrali očajno istina. Po meni je veći problem što su oba Cama staklena pa malo, malo pauziraju i što je još više nedopustivo. Ušli su u sezonu bez back -up četvorke pa onda kad se prva povredi nastupi cirkus ili šta Shamet glumi pleja. 

Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica u kojoj su se dečki sasvim dobro držali protiv starih kajli iz Nju Orleansa je prekretnica. Platićemo kaznu, Kerr je već poručio Silveru da može da zadrži kusur. Kuminga je spreman za 20+ minuta, Džerom je ozbiljan plej, Vajsmen je na hipnozi kod Dejvida Robinsona, Mudi je Igoudala, i realno očekujem jedan niz od bar 8 pobeda (protivnici su nebitni), a pre svega da odbrana počne da prima oko stotke, umesto dosadašnjih 130 poena.

 

Nedostaje nam Majk Braun, prokleti Sakramenćani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Inače, kakav start za Milvoki, 8:0. Pitam se da li mogu da ponove ili nadmaše onu sezonu Dubsa.

 

jos samo 17 pobeda bez poraza i bice bolji.

 

 

james sutira gore nego westbrook ove sezone. bogami 1 ozbiljan milestone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Ovo MVP ludilo je sve gore svake godine, vec sada, pocetkom novembra, polako postaje nepodnosljivo.

 

Ocekujem za koju godinu ozbiljne debate, emisije... u avgustu mesecu o tome ko ce biti MVP naredne sezone.

 

To ti je kao onaj vic, na kraju je Srbin pobedio :classic_cool:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Snjofko said:

Ovo MVP ludilo je sve gore svake godine, vec sada, pocetkom novembra, polako postaje nepodnosljivo.

 

Ocekujem za koju godinu ozbiljne debate, emisije... u avgustu mesecu o tome ko ce biti MVP naredne sezone.

Sto tako ljutito? Igrao na Jokica pa ti smetaju Janis/Luka?😀

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...