Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 minutes ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, uini said:
 
vole deca i to da vide, samo, kada se forsira neko ponasanje, naravno da ce deca to usvojiti kao standard.
 
nekada davno je i u nba bilo kul za one najvece, kojima jokic pripada, da budu ladni kano shpricer. al' dovoljno je da se opet pojavi par takvih, pa da [opet] bude kul.

Jesi primetio da se Jokara naliva Mitchlobovima ultra lagerom - kakav respect za njikse i njihov frontcourt

 

ne ponosim se ali trebalo mi je drugo citanje da skapiram foru 🙃

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Trenutno na Vracaru ili u Podgorici...Dejan Radonjic pusta posle ovog upisa nekoliko suza.

Pa pola ove nacije se 11,12 godina lozila na krvava vujosevicska kolena. Pa druga polovina (malo vise od polovine, oni prvi su malo manje od polovine hehe) na radonjic krvava kolena. Nije 11,12. Nesto manje (ispravite me)
Na to dodaj kulturoloski uticaj, na globalnom nivou, nekakvih clutch prica, jordan i rocky balboa prica, i dobio si to da se ljudima 80% oko krvavih kolena i KAD JE TESKO ON JE DOBAR. Ovo poslednje je jako klizava konstrukcija, i za mnogo mali broj igraca, u svim sportovima to moze da se kaze.

Delgado kad mi rece u sred plejofa da je Butler uz Jokica najbolji igrac na Svetu, ja u fazonu "Ok.... ok...."
 

5 minutes ago, gggggggg said:

covek izbacio prva dva favorita za titulu i nije elitni igrac i treba da nauci igrati kosarku :Hail:

On zna da igra košarku, ali ne zna ni izbliza da se kaže "Čovek izbacio prva 2 favorita".
Van Miami-a bih izbacio malomoyega. Izbacio ih Miami ne on.

Svakako on zna da igra košarku, dobro. Iscima se i kod dobrog trenera bude veoma dobar igrač. Ništa više od toga.

A ti ne znaš košarku.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

po toj tvojoj estetskoj logici u koju petljas kaosa, melo je bolji nego sto ce tejtum ikada biti.

 

svakako zajedno imaju manje velikih tekmi od dzimija, bar za sada.

Ja ne znam šta pa to ima on tih prevelikih utakmica.

Podigne svoju igru u plejofu, igra za tim koji zna da igra plejof, koji ima dobrog trenera, i onda se na račun tog ratio-a "igra iz reg sezone vs igra iz plejofa" pravi na nekakvog top5 igrača u ligi.
Fazon, igrač A daje 10 nečega tokom reg sezone, igrač B daje 18 nečega tokom reg sezone. Igrač A u plejofu da 16 nečega, a igrač B da 17 nečega tokom tog plejofa. -> igrač A > igrač B

no, it aint.


Tatum vs Butler nije stvar samo estetike, to je zamena teza.
Butler je ograničen igrač. Tatum može da nauči da dodaje pas levom rukom ka levom krilu, Jimmy Butler će uz sve grit-ove i plejof podizanja igre da bude igrač koji daje svaki pas sa 2 ruke, gurajući je pre svega desnom. Bilo kakav ugao da je. Kada sa desne 45 daješ pas na levi 45, tako što je daješ desnom rukom, dok saigrača neko tight čuva, nikad nećeš biti elitni košarkaš. Bilo koja era da je.
Bacaće tvrdo loptu do kraja karijere jer mu je mehanika i ceo motion ispod prosečan. Tu i tamo biće mečeva kad će na račun samopouzdanja taj tvrd šut da ulazi. Ali do kraja karijere, na duže staze, neće....
 

Edited by BattleBender
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Jimmy je i dalje macka. Sa 8th seed-om do finala lige protiv najbolje ekipe lige a pritom izbacivsi Buckse i Celticse.

U cijelom plejofu bez prednosti domaceg terena. 

 

Iako sam kaze da nema izgovora jasno je u njegovoj igri da ga je izbacila iz ritma povreda, to je bilo vidljivo i kroz statse i golim okom. 

 

Mogao je bolje odigrati finale ali sav fokus odbrane je bio na njemu ali to nisu iskoristili igraci koji u prethodne 3 runde jesu u vidu Strussa, Vincenta, Martina.

 

Vincent je odigrao katastrofalnu finalnu seriju. Ipak svako ko ima iole jednu losu stvar da kaze za Heat je hejter. 

 

Jimmy, Bam, Vincent, Struss, Martin, Love, Lowry, Robinson, Highsmith. Kapa dolje momcima

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

ma sumanuta diskusija. pri čemu je heat bez herroa (i donekle oladipa) najklasičniji mogući underdog.

knicksi bez matorog ewinga 1999e su bili otprilike u boljoj poziciji nego majami sada.

 

verujem da će tatum imati još bolje partije nego one koje pruža ovih dana ali to nema nikakve veze sa onim što su majami feat džimi postigli u tri od aktuelnih četiri sezona.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Batler gulio sedam tekmi protiv Bostona i dva dana posle sedme dosao na noge Nagetsima koji se suncali i gledali konjske trke deset dana.

 

A i igrao plej in i onda u prvom kolu naleteo na tim sa najboljim skorom u ligi i jos igrao bez Hiroa sve vreme.

 

Cestitke za herojski plejof i toeto.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

Za Jimmy-ja samo respect, sa ovakvim timom do NBA Finala plus izbacio dva glavna favorita na Istoku, naklon do poda. 

Upravo tako, skinuti kapu i reci izgubio je od mnogo bolje, dublje ekipe i od legendarnog Jokica. 

Jbt ljudi su razbili Sunse, Lejkerse a Majami je skupo prodao kozu, koliko je mogao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najimpresivnije finale nekog igraca u zadnjih 20ak godina je LeBronovo finale protiv GSW 2016. Jokicevo je svakako historijsko no razlika u kvalitetu LeBronovog i Jokicevog protivnika finalima je ogromna. KDevo 2017. je statisticki mozda i najbrutalnije al opet prevelika je tu razlika u kvalitetu bila. Kod Duncanovog 2003. ista prica. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Denver na kraju ukupno izgubio 4 utakmice u plejofu. Ispadao sam arogantan kad bih rekao da Majami nema sanse, ali stvarno je bilo nerealno, uz duzno postovanje, ocekivati da pobede 4 puta Denver.

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Najimpresivnije finale nekog igraca u zadnjih 20ak godina je LeBronovo finale protiv GSW 2016. Jokicevo je svakako historijsko no razlika u kvalitetu LeBronovog i Jokicevog protivnika finalima je ogromna. KDevo 2017. je statisticki mozda i najbrutalnije al opet prevelika je tu razlika u kvalitetu bila. Kod Duncanovog 2003. ista prica. 

https://www.statmuse.com/nba/ask/jordan-nba-finals-stats-1993

 

Jel gledao neko ovo finale?

 

Protiv najbolje ekipe u reg dijelu sezone, protiv MVP lige koji je i sam izjavio da je odigrao svoju najbolju seriju ikada ali nije se moglo protiv jednog covjeka.

 

Sorry tek sad sam vidio 20tak godina. Ipak to Lebronovo bih stavio rame uz rame sa Shaq 2001 ( kaznena ekspedicija Lejkersi ), Timmy 2003, Janis 2021 i Jokic 2023.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Green23 said:

Kako bi ovo bilo značajno za Denver, to bi značilo da ostaje svih glavnih 7 igrača ovog PO i to ih automatski stavlja kao glavnog favorita i sledeće sezone.

Ako nema neki tajni dil, gde ce Brown dobiti pare na drugi nacin ili gde ce front office obecati da ce platiti Brown-a kad imaju bird rights, ne vidim kako ovo moze da se desi. Razlika u plati je jednostavno prevelika, pogotovo sto je Brown do sada zaradio samo 15 miliona sto za NBA i nije neka suma.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, BattleBender said:

Nije mi mnogo drago, jer gotivim Jimmy-a, ali se dokazalo da nije elitni igrač, i da je Chaos bio u pravu (i ja naravno sa njim).
Nedovoljno talentovan košarkaš za tako nešto. Talentom čak nije ni blizu da bude nekakav 1st, niti 2nd tier.

Vreme je da batalimo da gledamo košarku kroz krvava kolena. Ili je nekakve plejof clutch mantre.
To jeste simpatičan narativ, ali je, pogotovo na ovim prostorima, gradativno doveden do apsurda.
Košarkaš prvo treba da zna da igra košarku.

 

Pa teško baš da je pravo vreme, s obzirom da su dve takve ekipe igrale finale NBA lige. 

 

Što reče JJ Reddick, ovo finale je odlično za NBA ligu i košarku in general. Jer uvek svi žele da iskopiraju najbolje i po tome modelu stvore tim. A ako želiš da iskopiraš Denver i Miami, bez krvaih kolena neče iči. Ni bez timske igre. Ni bez mozga. 

 

Ona bezmozgaška zabijanja glavom u zid, 1 na 5, su sad i officially démodé

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa teško baš da je pravo vreme, s obzirom da su dve takve ekipe igrale finale NBA lige. 

 

Što reče JJ Reddick, ovo finale je odlično za NBA ligu i košarku in general. Jer uvek svi žele da iskopiraju najbolje i po tome modelu stvore tim. A ako želiš da iskopiraš Denver i Miami, bez krvaih kolena neče iči. Ni bez timske igre. Ni bez mozga. 

 

Ona bezmozgaška zabijanja glavom u zid, 1 na 5, su sad i officially démodé

Pa sad, i sampioni prethodnih godina su bili odlika toga kao GS, Bucksi, Lejkersi pa i Raptorsi koji su cepali ozbiljan difens uz hirurski precizan napad.

 

GS sa KD mozda nije bio odlika krvavih kolena u odbrani ali su bili brutalna odbrana predvodjena Greenom, KD i Klayom. Kad zaigraju odbranu na par minuta ne znas dje je lijevo a u napadu te trpaju i trpaju.

Svakako stoji ova konstatacija za Boston koji je no1 primjer za poslednju recenicu. Odvratna kosarka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...