Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

ekipe danas redovno gube 12-15-17 razlike, to je nova realnost moderne kosarke.

Ma jasno

Ali dok smo pobedjivali bilo je posle kzs "Dusko nije zadovoljan 😂  " a sada sabotira

 

cinjenica je da od kako je dosao govori kako mora da se igra 40min kao i da kako dodje dobra serija pobeda moze i serija poraza

racunao je da ce se pojacati (dogovorio Polonaru) kad ono mućak

povreda Vildoze u najgorem trenutku ( bio mvp decembra) posle koje se nije vratio na taj nivo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve je relativno, zelje su jedno a stvarnost nije uvek takva.

Cinjenica - vec godinama smo medju 10-tak najboljih klubova u Evropi, malo li je?

U cemu jos smo tako dobri (osim u rastu GDP-a, sto bi rekao Vucic)?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nakon tih prednosti nismo gubili u neizvesnim završnicama, već nas je protivnik smrvio i na kraju lagano pobedio, bez da smo bili kratki šut, dva ili tri

 

mislim, potpuno je suludo da neko pokušava duškovo vođenje ekipe i utakmica u poslednjih mesec i po - dva da predstavlja kao normalno i racionalno

 

ovo posle kupa je neka nova dimenzija ludila, utakmice protiv albe, bajerna i panate bi većina ljudi sa foruma bolje organizovala i vodila u odsudnim momentima

 

albi i panati smo bukvalno omogućili da osete slast pobede, jer je pitanje da li će više ikoga pobediti do kraja

 

Igraju međusobno, pa će neko morati, ali ne bi bilo iznenađenje da pred taj meč Alba ima jednu pobedu u poslednjih 14 EL utakmica, dok bi Panata mogla da bude na jednoj pobedi u poslednjih 12. Naravno, mi smo ta jedna pobeda i kod jednih i kod drugih.

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:
24 minutes ago, Benito said:
Njemu sada jedino Kangin vrac moze da pomogne.

Ima u selu blizu Kučeva jedna baba...

Ma nije bitno ko neka samo pomogne, jer je ocigledno da je upao u depru. Moze i ona svastika sto se spominjala ovde, nije problem sto se mene tice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzonii said:

Nije Maja Berovic, ali moze da pomogne.FB_IMG_1678640944213.thumb.jpg.f8fd2843d606265a4ba703ffd240c9fe.jpg

 

35 minutes ago, Benito said:

Njemu sada jedino Kangin vrac moze da pomogne.

 

19 minutes ago, Wingwalker said:
35 minutes ago, Benito said:
Njemu sada jedino Kangin vrac moze da pomogne.

Ima u selu blizu Kučeva jedna baba...

 

8 minutes ago, Dzonii said:

Ma nije bitno ko neka samo pomogne, jer je ocigledno da je upao u depru. Moze i ona svastika sto se spominjala ovde, nije problem sto se mene tice.

 

Kako ste krenuli  i Jeca Karleusa ce se pomenuti kao neko ko gradi timski duh.

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

Svi znamo kakva je bagra u klubu, ali stvarno je sada cinično stavljati to kao bilo kakvo opravdanje ili uzrok što je Duško počeo regulare da sa 10-15 razlike gubi mečeva u kojima je vodio 10-15 razlike.

 

Izgubi 20 od Albe posle plus 10 - ocistiti upravljačku strukturu kluba

 

Zalgiris napravi seriju od 15-0 u poslednja 3 minuta - raskinuti štetni ugovor sa FMPom

 

Izgubi 10 od Bajerna nakon plus 10 - precesljati finansije

 

Fijasko protiv Panate i -25 u poslednjih 15ak minuta - proveriti CVeve ljudi u UO

 

Otvaranje utakmice sa -20 protiv Virtusa - ispitati partnerstvo sa MeridianBetom

 

Sve to je u nekom idealnom svetu potrebno uraditi; bez obzira na to, čovek je morao da dobije makar 3 od tih 7 fatalnih poraza u poslednjih mesec i po dana.

 

Cibonu neću ni da spominjem.

 

Bas je glupo 1 na 1 porediti aktuelnu sportsku situaciju sa mojim vidjenjem sta su neke oblasti za dugorocno unapredjenje kluba. Ovo sto sam naveo nema veze sa aktuelnim rezultatima kluba sada ali ce svakako imati veze sa rezultatima kluba u buducnosti. Tako da ovo tvoje izvodjenje je... nidje veze. 

 

 

Nema sumnje da u najvecoj meri, za pojedinacne utakmice, odgovornost za rezultate ima trener, potom igraci. Dusko je pogubio konce u mnogim ovim porazima. To je vise nego ocigledno. 

 

Uprava kluba ima uticaj na ovosezonske rezultate generalno, time sto brlja papirologiju pa kapitalno pojacanje ne igra 2 i po meseca u EL, sto zbog toga nemamo jos jednog kvalitetnog igraca pod kosem (a dogovoren je bio) a imamo Raduljicu, Kuzmica... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, TB Told said:

 

Ja mu recimo ne pripisujem tu sezonu 20/21, ali onda ne bi trebalo da postoje dvostruki kriterijumi. I Ivanović je preuzeo ekipu koju je selektirao Čović.

Prošla sezona nije skoro top 8 sezona, El je do izbacivanja Rusa za nas bila završena u decembru. Nakon 4. kola više nismo ni ni bili blizu 50% učinka, 30.12. smo imali učinak 7:11, mesec dana kasnije i 9:14. Nakon dobre serije na domaćem terenu pojavila se šansa, koja je okončana debaklom u Minhenu.

Sve zbog čega se kuka ove sezone se dešavalo i prošle godine, od poraza od Albe sa 15 razlike, do gubljenja prednosti od 20 razlike (na domaćem terenu) itd.

 

Da, samo sto je taj sastav bio slabiji od sadasnjeg.

 

Radonjic nije imao Petruseva kao visokog igraca sposobnog da ima 15+ poena u 7-8 vezanih meceva u EL, imao je Davidovca koji "se budi tu pred kup". Nije imao ni Bentila koji kakav god da je, predstavlja opasnost za protivnike i evroligasku opciju na poziciji 4. Takodje, nije imao nagovestaj da ce mu tim biti pojacan sa jednim od najboljih plejmejkera u EL. I ovde smo zagrebali samo kvalitet tima, pritom sam namerno izostavio Martina zbog povrede, a i on je plus koji Radonjic prosle sezone nije imao.

 

U cenama igraca je razlika mnogo veca - ako uzmemo da Kalinic i Wolters kostaju koliko i Nedovic i Vildoza, razlika je sledeca:

 

Ivanoviceva ekipa: Petrusev, Martin, Bentil, Raduljica, Ilic, Holland

Radonjiceva ekipa: White, Simonovic, Zirbes, Hollins

 

Dakle, cak i bez Campazza ovosezonska ekipa ima znatno veci budzet na raspolaganju kada su u pitanju ukupne plate igraca.

 

10 hours ago, Nenadd said:

Slazem se sa prvim pasusom.

 

Sto se Duska tice ja bi njega ostavio sta god da uradi do kraja sezone.

Sve i da izgubi ABA, izgubice je od ekipe sa jednakim ili vecim budzetom, vecim kontinuitetom, boljim trenerom i generalno mnogo boljom energijom buduci da su i mediji i navijaci Partizana digli ruke od fudbala te sve resurse prebacili na kosarku. Da ne pominjem cinjenicu, a zvuci kao jeres medju Zvezdasima, da ako postoji momenat da se izgubi ABA to je ovaj jer cemo gotovo sigurno igrati EL naredne sezone, kako mi tako i Partizan. Mnogo ce vaznija ABA biti dogodine ako ostane isti sistem takmicenja a Rusi se vrati.

 

To nije jeres, to je vecinsko misljenje da beda od drzave kao sto je Srbija treba da finansira fantaziju zvanu "hajde da se pretvaramo da su nasi pauerhausi Maccabi i Armani pa cemo pomisliti da zivimo u Milanu ili Tel Avivu". Dakle, subjektivno misljenje - hajde da sport kao sto je kosarku lisimo rezultatske neizvesnosti i dajmo masama ono sto zeli, a to su dve evroligaske bahanalije u vidu direktnih duela Puntera i Vildoze.

 

Objektivno, EL sebi ne moze da dopusti da sampion EC ne igra EL (eventualno, ako taj sampion bas nece da je igra, igrace je neki Turk Telekom koji ima i novca i uslove i zelju). Tako da je dovoljno da jos Valencia dobije WC (sto se nadam da ce se desiti), a neka Pauerhausi odluce izmedju sebe ko ce igrati EL, a ko EC sledece sezone.

Edited by goldberg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

ekipe danas redovno gube 12-15-17 razlike, to je nova realnost moderne kosarke.

 

Uvek je bilo ekipa koje su gubile toliko razlike, to je uvek i bila razlika izmedju pobednickih i gubitnickih timova.

 

Samo, to sto Charlotte gazi 25 razlike Golden State tri cetvrtine pa se probude na kraju sa porazom i kazu "meh, tako cemo mi nekoga u sledecem kolu" je posledica ogromnog broja meceva u NBA i naravno da nema blage veze sa takmicenjima gde su mecevi mnogo znacajniji, samo sto to neko vise voli da gleda.

 

To je i razlog zasto uopste ne pratim NBA do pre samog kraja (eventualno bacim pogled na statistiku nekog od igraca koje pratim) - radi se o potpuno drugacijem konceptu od evropske kosarke u kojem su sve ekipe ultrabogate i sve te ekipe igraju mnogo meceva bez praznog hoda, pa ti mecevi gube rezultatsku vaznost.

 

Sport, pa i kosarku pratim jer hocu da za vreme i na kraju meca osetim nesto iz onog poklica "Nema velike radosti bez velike patnje", dakle, da pobeda znaci mnogo, ali i poraz (u EL jos uvek znaci, videti pod borbu za TOP8). Takodje, sport pratim jer, za razliku od stvarnog zivota, tu mali moze da pobedi/prodje/eliminise velikog.

 

To je i razlog zasto toliko pohvalno pisem o Radonjicu - ne samo zato sto on jeste odlican trener, ne samo zato sto on jeste obelezio istoriju KKCZ, nego zato sto je njegova kosarka nesto sa cime sa identifikujem - bilo je tu i velikih poraza i pobeda, ali je bilo malo cirkusa i posmatranja sporta kao neke zabave.

 

Zato i prizeljkujem da dobijemo ABA finale u kojem ce porazeni preci u EC, jer se zato sport i igra, a ne da bi opusteno uzivali u bravurama Puntera ili Vildoze jer je Vucic odlucio da jos malo zaduzi sve gradjane i omoguci im malo igara pored sendvica, ulja i brasna koje je vec podelio.

Link to comment
Share on other sites

Meni je baš gadno gledati ovu Zvezdu što igra u Euroligi.

Nije mi jasno kako su od maltene najomiljenije ekipe došli do ovog sranja  neke alibi košarke. Ne gleda mi se derbi sutra niti malo.

Edited by propolis
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg ti pricas o nekoj svojoj nba traumi a ja o savremenoj kosarci.

 

to se danas svakog dana desava u euroleage, na turnirima repki i u nba. verovatno i u aba, ne bih znao, nemam uzorak ali je sigurno tako.

 

mogao bih i da ti prosto ukazem zasto je to danas tako ali posto ti kazes da je tako oduvek i da je to razlika izmedju pobednika i gubitnika, ipak nema potrebe ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa @uinijem ovde, savremena košarka je takva da se relativno brzo stižu i prave razlike od 20+ pts i to više nije ekskluzivno rezervisano za NBA ligu. I ne može se to pripisivati nekom luzerskom ili pobedničkom mentalitetu ekipe (makar ne instant); evo Panata je stigla od -16 do +13 pts za četvrtinu i po, a nisu ni Charlotte a kamoli GSW. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

ma decko glorifikuje zalgiris kome se jos drasticnija stvar desila

 

nebitno, 10-12-15 razlike nije danas nista ludo i nedostizno, ima puno vise poseda, vise ofanzivnih skokova, kraci napad nakon toga i sta jos ne

 

Vise trojki se sutira. A kad rasiris teren tesko je i odbranu igrati. Lako je bilo pre 20-30 god gde je pokusaj za tri smatran kao nesto lose(sutiras kad moras(malo i preterujem al shvatas valjda poentu)). :))

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

ma decko glorifikuje zalgiris kome se jos drasticnija stvar desila

 

nebitno, 10-12-15 razlike nije danas nista ludo i nedostizno, ima puno vise poseda, vise ofanzivnih skokova, kraci napad nakon toga i sta jos ne

 

Mislis, desila im se jednom u ko zna koliko kola? Pa Zalgiris je primer ozbiljne i posvecene kosarke kojom su dosli u situaciju da se stalno bore za mesto u TOP 8 u ovakvom sistemu sa velikim brojem cirkuskih meceva. Mislim i da niko nista ne bi rekao da je Ivanovic izgubio na taj nacin samo jednom, a ne jedno 5-6 puta u poslednjih 7 kola.

 

I uopste ne mora Zalgiris, podseti me kad je Partizan sebi dozvolio da izgubi dvocifrenu razliku u poslednjih 15 kola?

 

Bice da neki drugi "decko" glorifikuje stare domace trenere pa im onda smislja izgovore i pored toga sto je ocigledno da su izgubili kontrolu nad ekipom i desavanjem na terenu.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, duboko said:

Sve je relativno, zelje su jedno a stvarnost nije uvek takva.

Cinjenica - vec godinama smo medju 10-tak najboljih klubova u Evropi, malo li je?

U cemu jos smo tako dobri (osim u rastu GDP-a, sto bi rekao Vucic)?

 

Mi druze nismo top10 videli od 2016te ja ne znam o čemu ti pričaš?

Kako klub koji je uvek na deobi od poslednjeg do 14tog mesta moze da bude u tih 10tak najboljih?

Ukoliko je bio sarkazam izvinjavam se na ovom kratkom izlaganju...ovde se u moru nerealnih misljenja vise ne moze ni prepoznati sarkazam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

@goldberg svako kolo u evroligi imas takve preokrete, ne mogu zaista da tupim o necemu sto se da gledati i proveriti

edit izvini ako te vredja decko, stekao sam utisak da si jedan.

Naravno.

I u svakom kolu smo mi.

 

Zadnje vreme doslo kad se u potpunosti slazem s goldijem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...