Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

@uini Nisam ni pisao da takvih preokreta nema, toliko ima mojih upisa u kojima se zalim na neozbiljnost pojedinih ekipa.

 

Ono sto sam tvrdio je da ove ekipe iz sredine i sa dna koje imaju ambicije da se bore za TOP8 sebi takve utakmice ne smeju da dozvoljavaju. Pa eto, Zalgiris i Partizan su dve takve ekipe i ti si naveo jedan mec u kojima su oni izgubili na takav nacin. Po meni, samo taj primer ne dokazuje tvoju poentu da rezultat u svakom mecu plese kao loptica na tocku za rulet i da je sve moguce.

 

Sto se tice tog naziva, stekao sam utisak da se koristi da bi se omalovazilo iskustvo sagovornika (tipa, on je mlad i neiskusan i zato pise pod emocijama, zanemarite sta trtlja). Ako to nije tako, to je samo jos jedan od naziva poput torimax, brat, lik, tip i onda i nema potrebe da mi se izvinjavas.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam po cemu je umetanje NBA ili branjenje trenera manje "nadrkan stav" od pominjanja Zalgirisa, to je prosto glediste svakog od nas, ta gledista su razlicita i to je sasvim u redu, forum na kojem svi isto misle i nema nekog smisla. 

 

Drugo, mozda neki imaju ovakav ili onakav utisak, ali uvek reagujem na neciji stav koji smatram da nije ispravan (ili se kosi sa mojim pogledom na kosarku) pa ma ko pisao isti. Nikad ne pisem da je ovaj ili onaj forumas pa i ako napise nesto sa cime se slazem, sta ima veze, "corava koka - zrno" fazoni i tome slicno. I kada nekome odobrim post, to je zato sto se slazem sa tim nekim, pa makar taj neko napisao pre toga 10 postova koje za mene nemaju nekog smisla.

 

Dakle, ako ekipa koja realno ima bolje igrace od Bayerna, Albe i Panathinaikosa uspe da ispusti 10+ razlike u sva tri meca, za mene to znaci da trener ne ume da kontrolise igrace na terenu, a ne da je kosarka rulet u kojem neko nabode tri trojke i u kojem danas vise niko nije siguran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nekoime123 said:

Mi druze nismo top10 videli od 2016te ja ne znam o čemu ti pričaš?

Kako klub koji je uvek na deobi od poslednjeg do 14tog mesta moze da bude u tih 10tak najboljih?

Ukoliko je bio sarkazam izvinjavam se na ovom kratkom izlaganju...ovde se u moru nerealnih misljenja vise ne moze ni prepoznati sarkazam.

 

Nismo u 10,ali smo među 16 jer ova dva druga kluba su dobili Wild card dok se mi godinama borimo kroz Aba ligu da bi ušli u EL što nas automatski ne stavlja u ravnopravan položaj sa klubovima koji imaju licencu.

 

Mnogi kukaju kako nemamo godinama rezultat u Euroligi,a teško ga je imati sa minimalnim budžetom i to gde igraš uporedo PO Aba lige i završnicu Eurolige.

Nikad neću zaboraviti sezonu 2016/17 kada smo preko nedelje igrali EL i borili se da uđemo u PO EL,koji se tad prvi put igrao u tom formatu, a vikendom plej of Aba lige koju moramo da osvojimo da bi igrali Euroligu sedeće sezone.

WTF momenat totalno:

 

10.03 EL Real Zvezda
13.03  Aba Zvezda Budućnost 
16.03 EL Armani Zvezda
19.03 PO Aba Zvezda Budućnost 
22.03 EL Zvezda Oly
24.03 EL Barsa Zvezda
28.03 PO Aba Budućnost Zvezda
31.03 EL Zvezda Uniks
04.04 PO Aba Zvezda Budućnost
07.04 EL Darusafaka Zvezda
10.04 Finale Zvezda Cedevita 
11.04 Finale Zvezda Cedevita
13.04 Finale Cedevita Zvezda

 

 

Da ne pričamo da je tadašnji budžet Zvezde bio bar 3x manji od današnje Zvezde ili Partizana. 

Još jedna stvar je da je ta ekipa imala i skor od 16:14 što sada deluje neralno jer je tada u ligi bio Cska i to sa ovim rosterom:

 

Wolters, Jović, Rakicevic
Lazić Djenka, Guduric
Danguba, Simonović, Dobrić
Simanic,Tompson,Bjelica
Kuzmic, Mitrović 
 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u svakom kolu imamo timove koji vode 10+ pa ispuste...Samo sto je ovo Zvezda vs Pao bio ekstraman prikaz toga.

Isto je Zalgiris protiv tog PAO-a isto ispustio izgubio 10+.

 

Barsa je ispustila +10 protiv Fenera, kao i Fener protiv Makabija(ako idemo u sitna crevca).

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

 

Mislis, desila im se jednom u ko zna koliko kola? Pa Zalgiris je primer ozbiljne i posvecene kosarke kojom su dosli u situaciju da se stalno bore za mesto u TOP 8 u ovakvom sistemu sa velikim brojem cirkuskih meceva.

 

PAO - Zalgiris - vodili litvanci 19 izgubili 24.

Monako - Zalgiris - vodili litvanci 13 izgubili 2.

Zvezda - Zalgiris - vodili litvanci 10 izgubili 4.

 

:forum_geek:

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

okej, pitao si za partizan. jel se kup racuna kada su vodili 15 ili 18 pa izgubili komotno? ili u finalu aba

 

ne kazem ni ja da je to pozeljno za ekipu, samo da moze lako i svakom da se desi.

 

Mislis takmicenje za kojim niko ne bi plakao da se izgubi i koje bi svako menjao za sansu za plasman u TOP8? Pa ne, ne racuna se.

 

Pitao sam za KKP u Evroligi, pitao sam i za Zalgiris, ima li jos tih primera osim pomracenja u Atini?

 

5 minutes ago, Don Dusko said:

Pa u svakom kolu imamo timove koji vode 10+ pa ispuste...Samo sto je ovo Zvezda vs Pao bio ekstraman prikaz toga.

Isto je Zalgiris protiv tog PAO-a isto ispustio izgubio 10+.

 

Barsa je ispustila +10 protiv Fenera, kao i Fener protiv Makabija(ako idemo u sitna crevca).

 

Ispustio je i Efes protiv Maccabija tako sto je dozvolio seriju od 2:20, ispustio je i Monaco protiv Armanija, ali te ekipe su nakrcane kvalitetom i nece plakati ako izgube te meceve. Crvena zvezda je zbog pomenutih blamaza upravo osudjena da revijalno igra EL, to nisu iste situacije.

 

Da ne idemo sad toliko daleko pa da konstatujemo da u starom sistemu niko ne bi sebi dozvoljavao ispustanje razlike i neozbiljan pristup jer bi im se to obilo o glavu. Ovako, 34 kola, "every game matters (kako da ne)", sta briga neku Barcu ili Monaco kad znaju da mogu sebi da dopuste i 10 poraza.

 

@Kooineeperk Hvala. Prvi primer je vec naveden, a u druga dva primera je slabija ekipa izgubila 10 razlike od jacih. Zapravo, samo je bilo pitanje trenutka kada ce se to desiti jer je razlika u kvalitetu i u jednom i u drugom slucaju ocigledna (protiv KKCZ dosli bez pola tima).

 

Mislim da niko ne bi zamerio Ivanovicu kad bi izgubio 12 razlike od Reala ili Efesa. Niko mu nije zamerio i kada je izgubio onih 72:60. Pisemo o Albi, Bayernu i Panathiniakosu, ekipama koje su slabije od Crvene zvezde. Pisemo o primerima u kojima je KKCZ svojom neozbiljnoscu i raspadom dozvolila poraze, ne o ovoj ili onoj greskici trenera koja je doprinela da ne izdrzimo do kraja meca.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Ovako, 34 kola, "every game matters (kako da ne)", sta briga neku Barcu ili Monaco kad znaju da mogu sebi da dopuste i 10 poraza.

 

Ovaj argument ti baš ne stoji kad pogledaš EL standings i koliko timova se bori za PO.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

@Kooineeperk Hvala. Prvi primer je vec naveden, a u druga dva primera je slabija ekipa izgubila 10 razlike od jacih. Zapravo, samo je bilo pitanje trenutka kada ce se to desiti jer je razlika u kvalitetu i u jednom i u drugom slucaju ocigledna (protiv KKCZ dosli bez pola tima).

 

OK, sad upadas u onaj svoj uobicajeni mod kada postavis neke uslove, pa ti neko servira podatke da ti pokaze da nisi u pravu, a onda ti izadjes u fazonu "Pa da ali, <i smislis dodatne uslove>"... 

 

Ovog puta ne ulazim u taj voz 😄 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

OK, sad upadas u onaj svoj uobicajeni mod kada postavis neke uslove, pa ti neko servira podatke da ti pokaze da nisi u pravu, a onda ti izadjes u fazonu "Pa da ali, <i smislis dodatne uslove>"... 

 

Ovog puta ne ulazim u taj voz 😄 

 

I ti uslovi su bili jasni - pokazana neozbiljnost na terenu zbog koje je pretprljen poraz. Ukljucuje meceve koji su izgubljeni na taj nacin, ne ukljucuje poraz od Barcelone.

 

Po tom tvom kriterijumu i poraz Zadra od Crvene zvezde nakon sto su vodili 20 razlike u Beogradu bi bila neozbiljnost i znak da Jusup nije znao sta radi u tom mecu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

Mislim da niko ne bi zamerio Ivanovicu kad bi izgubio 12 razlike od Reala ili Efesa. Niko mu nije zamerio i kada je izgubio onih 72:60. Pisemo o Albi, Bayernu i Panathiniakosu, ekipama koje su slabije od Crvene zvezde. Pisemo o primerima u kojima je KKCZ svojom neozbiljnoscu i raspadom dozvolila poraze, ne o ovoj ili onoj greskici trenera koja je doprinela da ne izdrzimo do kraja meca.

 

Ne razumem te. Ne tako davno pisao si da su neke pobede KKCZ rezultat toga što su jači protivnici igrali slabiju odbranu ili pristupali neozbiljno utakmici. Ako je već tako, ne vidim zašto onda ta ista KKCZ ne može da izgubi od Albe, Bajerna ili Asvela a da to ne bude rezultat njene "neozbiljnosti". 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem sad ja tebe - neki protivnik je izgubio od KKCZ zbog neozbiljnosti iako je jaci, KKCZ je izgubila od Albe i Bayerna iako je jaca od njih.

 

U oba slucaja se radi o neozbiljnom pristupu i/ili raspadu na terenu koji je odgovaran za seriju protivnika. Niti je Bayern igrao nesto mnogo dobro, niti Alba, niti PAO, odigrali su svoje standardne meceve. Igra KKCZ se raspala na svakom od tih meceva i to je bio uzrok tih poraza, a ne - sve je rulet, svakome se moze desiti da udje par brzih suteva za tri, svako svakog moze da dobije.

 

@Kooineeperk Ne znam sta ti je smesno - ti si meni pripisao tezu da je preokret na nekom mecu nesto sto je lose samo po sebi i onda tako "dokazao" da sam pomerio stative, jer cemo sad da pricamo o preokretima, a ne o borbi za TOP8 i mecevima u kojima je neki tim favorit, mecevima na kojima je blagi autsajder i mecevima gde je totalni autsajder (zbog povreda ili razlike u kvalitetu).

 

Kad Cibona izgubi prednost od 10 razlike u Pioniru, to nije neozbiljnost ili raspad, to je posledica razlike u kvalitetu. Kad Crvena zvezda u Zagrebu izgubi prednost od 10 razlike, to jeste neozbiljnost ili raspad na terenu.

 

Crvena zvezda je vec "upisala pobede" u Atini, Minhenu i protiv Albe, to su bile neophodne pobede da bi se ekipa borila za TOP8, isto vazi i za Zalgiris u Atini. Mecevi sa jacim ekipama i mecevi sa Monacom i KKCZ u gostima nemaju nikakve veze sa tim jer su to vec "upisani porazi". Naravno, nista nije "upisano" pre nego sto se mec odigra, nego se to kaze za mec u kojem je dovoljan standardan pristup i prosecna partija za pobedu (osim u slucaju da protivnik odigra fenomenalno, sto se nije desilo ni protiv Albe, ni protiv Bayerna ni u Atini).

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nekoime123 said:

Mi druze nismo top10 videli od 2016te ja ne znam o čemu ti pričaš?

Kako klub koji je uvek na deobi od poslednjeg do 14tog mesta moze da bude u tih 10tak najboljih?

Ukoliko je bio sarkazam izvinjavam se na ovom kratkom izlaganju...ovde se u moru nerealnih misljenja vise ne moze ni prepoznati sarkazam.

 

Druze, znam ja o cemu pricam i nije sarkazam. Reci mi samo koji jos sportski klub u Srbiji ima evropski rejting kao kk zvezda? Samo da ne idemo u sportove koje niko ne gleda. Rekoh 10-tak, ne 10. Neka je i 20, ne menja stvar. Pri tome prakticno ne postoji klub u evropi koji ce garantovano da nas razvali u tacno toj jednoj utakmici. Pri tome svake sezone moramo da odmerimo da li je fokus na ABA ili EL, jer smo jedni od retkih koji nemaju licencu.

 

Jesmo li mi navijaci medju 20 najodanijih, najkulturnijih, ili najkorisnijih u Evropi?

Kako bi bilo da ne vredjamo protivnika u toku utakmice, ili da ne pljujemo sudije itd, itd?

Edited by duboko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost,moram priznati sebi da smo mi prilicno lelemudaska ekipa..igramo isuvise lelemudaski.
Pri tome,ovi igraci nemaju (dovoljno) postovanja - ni prema sebi,ni prema igri ni prema navijacima.

1. Da imaju postovanja prema sebi ne bi u kontinuitetu davali iste izjave posle serije poraza..k'o da slusam pokvarenu plocu koja vrti jednu istu stvar. Toboze im je stalo,ali ja to ne vidim.
2. Ne postuju igru kao takvu. Ne igraju do kraja..staju i cekaju kraj..redovno misle da su zavrsili posao u 30.minutu utakmice npr. To je los karakter i neprihvatljiv stav. Zato sokantni porazi nisu ni retki ni slucajni.
3. Na kraju ne postuju navijace koji ih podrzavaju,pune halu,nerviraju se i nadaju se.

Pa,kad je vec tako,sto bih ja to dalje gledao?

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zbog prošlog derbija banovan na 20 dana, realno sam zaslužio i više, u kakvoj smo sada trenutno situaciji mislim da bih sutra dobio trajni ako budem gledao tako da ću i vas i sebe poštedeti tog neprijatnog iskustva. Inače bio sam u minhenu i mogu vam reci da sam neprijatno iznenadjen odsustvom autoriteta izmedju duška i ove grupe momaka. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Guru said:

 

KK Partizan, daj nešto teže.

 

 

Ma znam, salim se. 

Partizan - legendarni kk koji hara evropskom kosarkom od pocetka 21 veka.

Realno tu ispred nas dodju i Cibona, Split i Bosna, zbog svojih evropskih titula ne tako davno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Ne razumem sad ja tebe - neki protivnik je izgubio od KKCZ zbog neozbiljnosti iako je jaci, KKCZ je izgubila od Albe i Bayerna iako je jaca od njih.

 

U oba slucaja se radi o neozbiljnom pristupu i/ili raspadu na terenu koji je odgovaran za seriju protivnika. Niti je Bayern igrao nesto mnogo dobro, niti Alba, niti PAO, odigrali su svoje standardne meceve. Igra KKCZ se raspala na svakom od tih meceva i to je bio uzrok tih poraza, a ne - sve je rulet, svakome se moze desiti da udje par brzih suteva za tri, svako svakog moze da dobije.

 

Upravo se kod tebe narativ svodi na to da svako svakog može da dobije, samo što ti određuješ to neozbiljnošću a neko drugi šuterskom rapsodijom protivnika. To što je KKCZ na papiru jača od Albe, Bajerna i Panate (mada je ovo poslednje upitno, oni imaju stvarno dobre igrače) ne znači ništa. Kada bi to bilo tako jednostavno mogao bi odmah da se uruči trofej EL ekipi koja ima najjači roster, samo ako iskalkulišemo u koliko mečeva bi ona bila potencijalno neozbiljna sa teoretski slabijim protivnicima. Za većinu pobeda KKCZ si pisao da je posledica neozbiljnosti ili raspada protivnika, tako da ti ovo što pišeš prosto ne sledi logički iz toga. Za takvu ekipu, koja nema igru da bilo koga pobedi već se to svodi na stepen raspadanja protivnika na terenu, nije nikakav šok da izgubi od nominalno slabijih ekipa od sebe. I btw, frljanje izrazima "neozbiljnost u igri" ne vodi nikuda; kako to uopšte operacionalizovati osim "ispustili smo +16"? A ovi igrači i trener ne deluju kao da izlaze na teren da izgube i(li) da ih boli uvo, naprotiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, stvar nije laka, igraci su veliki egoisti. Pa da znate kako razmisljaju dobri igraci npr u Norveskoj, a ne u EL. Treba to posloziti za par meseci. Posebno jbno ako se oni ne vide u Zvezdi sl sezone ma sta pricali novinarima.

 

Cak i Atamana prze a ima dve titule, ne hebu ni Sarasa mnogo. U NBA treneri su skoro ikebane za top igrace u klubovima. Pa Mitrovic je dobio otkaz zbog Dzejmsa, Deju su uvaljali Bejkona, itd...

 

Zato ce meni MWill biti najbolji stranac..uz Djenku. Uvek uz tim i za tim u smislu da su se podredili timu a ne tim njima.

 

Treba tu mnogo vise rada, mnogo novih igraca u kratkom vremenu. 

 

Danas derbi, pobeda je bitna za domaci teren, mozda vise za samopouzdanje celog kluba i vasarskih navijaca.

 

Zvezda mozda ima i bolju poziciju jer je otpisana, ide Barsi na noge i potpuno su im misli sve uprte na derbi, dok komsiluk misli o top8...

 

Ocekujem ozbiljnije Argentince..to bi pobedu ucinilo blizom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...