Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, Čočo said:

Možda si u pravu. Ali i dalje mislim da Saša radi dobar posao.

 

Saša je korektan trener i u Monaku radi odličan posao 2. sezonu za redom. Ako se plasira na F4 možemo reći fenomenalan.

 

U Zvezdi je teško raditi, ja stvarno ne znam koji trener nama može pomoći. 

 

Na kraju svake sezone nas napusti sve i jedan igrač koji je pokazao kvalitet i nametnuo se u ulozi nosioca. Ostaju prašinari koji igraju EL samo zato što su u Zvezdi. Za najbolje igrače se dovedu zamjene ali pomenuti prašinari čine 2/3 rostera.

 

Da ne pričam o kombinacijama poput Raduljice za koje bi neko trebao da odgovara. Nama trebaju ozbiljne promjene u klubu ali neće se desiti.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

 

I ja mislim da je Obradović dobar trener, njegov problem je nejednak odnos prema igračima, izdrkavao se kod nas na domaće, a strancima nije umeo da pisne šta god uradili, evo Džejms se sprda sa njim svojim ponašanjem.

Eh da Duško samo ima sad takav pristup ne bi nam Lazarević i Dobrić igrali 30+ a The Trojka 15min.

1 minute ago, Sector said:

 

Saša je korektan trener i u Monaku radi odličan posao 2. sezonu za redom. Ako se plasira na F4 možemo reći fenomenalan.

 

U Zvezdi je teško raditi, ja stvarno ne znam koji trener nama može pomoći. 

 

Na kraju svake sezone nas napusti sve i jedan igrač koji je pokazao kvalitet i nametnuo se u ulozi nosioca. Ostaju prašinari koji igraju EL samo zato što su u Zvezdi. Za najbolje igrače se dovedu zamjene ali pomenuti prašinari čine 2/3 rostera.

 

Da ne pričam o kombinacijama poput Raduljice za koje bi neko trebao da odgovara. Nama trebaju ozbiljne promjene u klubu ali neće se desiti.

Verujem da Duško može. Kao i Saša i drugi kvalitetni treneri. Ali kad se rešimo legende.

Link to comment
Share on other sites

Da se ponovim, mi imamo probleme na svim nivoima:

Uprava - predsednik i menadžment - Kampaco i Topić za početak a onda i prethodnih nekoliko godina lutanja, svađa sa svima živima i XY potrošenih trenera.
Uprava - sportski sektor - ili su loši u svom poslu ili samo klimaju glavom - kakogod nedopustivo.

Trener - iako bih voleo da je sastavljao roster pa da kritika može da bude potpuna, vođenje ekipe je jako loše već duga dva meseca + 12 igrača u 1/4 je neprihvatljivo.

Roster - mentalitet glavnih igrača - Faku, Luka i Neda. Ja sam se stvarno smorio kada sam video da je ARG ispala jer mi je bilo jasno da to neko ko je pobednik a glavni je igrač ne sme da dozvoli. O Nedoviću da ne govorim, meni je on vizuelno izuzetno dopadljiv igrač ali klasičan najbolji igrač ekipe koja ništa ne osvaja.

Roster - dubina - nekonstantnost svih igrača, pre svega Petruševa, Mitrovića, Bentila, Martina i Dobrića. Ostatak ozbiljno ni ne računam, Lazić i Lazarević su igrači koji igraju isključivo odbranu, Lazarević je katastrofalan, naš daleko najlošiji, napadač a Lazić ima jedino trojku iz kornera.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedini način da se izađe iz ove usrane igre je da se nosioci natovare sa 30mpg par tekmi i da se upale na radnu temperaturu. 

Sramota je da "The Trojka"(od samog starta mi se povraćalo od te ideje) odigra 45 minuta,a sve ispod 80 bi trebalo da znači da smo pobedili 20 plus razlike.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Volter said:

 Imamo dovoljno vremena do plej-ofa ABA lige da se stabilizujemo, onda ćemo imati šansu, ako ovako nastavimo ili toplo hladno, onda piši propalo.

 

Brinem se za motivaciju pojedinih igraca za igranje tog plej ofa. Prosle godine je bila izuzetna hemija u ekipi medju igracima i ginuli su do kraja i ako su pojedinci vec znali da idu iz Zvezde cim se zavrsi prvenstvo.

Ovde mi se hemija izmedju igraca nikako ne svidja i mozda ce Vildoza,Kampaco i jos neki posle neuspeha u evroligi taj plej of docekati sa bolom u preponama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o promenama u klubu koje su nam potrebne (i ja mislim da jesu) onda se mora imati na umu da novi ljudi koji bi dosli u klub najverovatnije ne bi bili  ljudi iz sveta kosarke sa pravim namerama i idejama, nego neki koje bi izabrao neko drugi, a ne mi navijaci. Imamo upravo primer sta se desava oko izbora predsednika FSS i jasno je svima kakvi ljudi ce da preuzmu savez, i to ispred imena Nemanje Vidica. Coviceva velika prednost u celoj ovoj prici je sto ne zavisi 100% od drzave (naravno, nije ni da u potpunosti ne zavisi), ali dovoljno je samostalan da je napravio svoj neki kutak u koji tesko da bilo ko moze da mu udje i porusi sve ovo sto je pravio 10+ godina u Zvezdi. Mislim, pricamo o osobi koja decenijama prezivljava sve zive vlasti, politicare, napade, optuzbe, sumnjive radnje i uprkos svemu opstaje. U ovih 10ak godina u Zvezdi mozda staje i ceo njegov zivot plivanja u blatu u kojem na kraju uvek on dodje do cilja uprkos svemu. 
 

Posto se sve vise provlaci prica kako je Ostoja unistio Covica ove sezone i pokazao kako se to radi, moram i o tome nesto da napisem. Ostojina jedina sreca je sto postoji osvedoceni Partizanovac Zeljko Obradovic kao veliko ime u svetu evropske kosarke i sto je proslog leta bio slobodan trener. Jel neko stvarno misli da bi bilo ko dao jednom Ostoji 15ak miliona evra na raspolaganje da pravi kosarkaski tim? Kakve veze uopste taj covek ima sa kosarkom? Sve ovo sto je Partizanu trenutno omoguceno je zbog Zeljka Obradovica, a sto se tice Ostojinog poslovanja mislim da dovoljno o svemu govori cinjenica da je klub duzan igracima iz sezone 19/20. Takodje su vrlo dobro poznata i ostala visemilionska dugovanja koja su trenutno  na stand by dok Zeljko ne zavrsi sta je zapoceo. Ako bi voleli da i mi imamo takvog coveka na celu kluba, super, ali ja ne bih.
 

Tako da, vrlo je smelo zeleti tek tako ozbiljne promene u klubu i ako ne postoji konkretno ime koje bi uslo u klub onda sam siguran da je najbolja opcija da se nista ne menja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MisaF said:

 

Brinem se za motivaciju pojedinih igraca za igranje tog plej ofa. Prosle godine je bila izuzetna hemija u ekipi medju igracima i ginuli su do kraja i ako su pojedinci vec znali da idu iz Zvezde cim se zavrsi prvenstvo.

Ovde mi se hemija izmedju igraca nikako ne svidja i mozda ce Vildoza,Kampaco i jos neki posle neuspeha u evroligi taj plej of docekati sa bolom u preponama.

Ma da bol u preponama a imaju bonuse u slucaju trofeja

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Kada se prica o promenama u klubu koje su nam potrebne (i ja mislim da jesu) onda se mora imati na umu da novi ljudi koji bi dosli u klub najverovatnije ne bi bili  ljudi iz sveta kosarke sa pravim namerama i idejama, nego neki koje bi izabrao neko drugi, a ne mi navijaci. Imamo upravo primer sta se desava oko izbora predsednika FSS i jasno je svima kakvi ljudi ce da preuzmu savez, i to ispred imena Nemanje Vidica. Coviceva velika prednost u celoj ovoj prici je sto ne zavisi 100% od drzave (naravno, nije ni da u potpunosti ne zavisi), ali dovoljno je samostalan da je napravio svoj neki kutak u koji tesko da bilo ko moze da mu udje i porusi sve ovo sto je pravio 10+ godina u Zvezdi. Mislim, pricamo o osobi koja decenijama prezivljava sve zive vlasti, politicare, napade, optuzbe, sumnjive radnje i uprkos svemu opstaje. U ovih 10ak godina u Zvezdi mozda staje i ceo njegov zivot plivanja u blatu u kojem na kraju uvek on dodje do cilja uprkos svemu. 
 

Posto se sve vise provlaci prica kako je Ostoja unistio Covica ove sezone i pokazao kako se to radi, moram i o tome nesto da napisem. Ostojina jedina sreca je sto postoji osvedoceni Partizanovac Zeljko Obradovic kao veliko ime u svetu evropske kosarke i sto je proslog leta bio slobodan trener. Jel neko stvarno misli da bi bilo ko dao jednom Ostoji 15ak miliona evra na raspolaganje da pravi kosarkaski tim? Kakve veze uopste taj covek ima sa kosarkom? Sve ovo sto je Partizanu trenutno omoguceno je zbog Zeljka Obradovica, a sto se tice Ostojinog poslovanja mislim da dovoljno o svemu govori cinjenica da je klub duzan igracima iz sezone 19/20. Takodje su vrlo dobro poznata i ostala visemilionska dugovanja koja su trenutno  na stand by dok Zeljko ne zavrsi sta je zapoceo. Ako bi voleli da i mi imamo takvog coveka na celu kluba, super, ali ja ne bih.
 

Tako da, vrlo je smelo zeleti tek tako ozbiljne promene u klubu i ako ne postoji konkretno ime koje bi uslo u klub onda sam siguran da je najbolja opcija da se nista ne menja.

U potpunosti se slažem sa tobom. On odlično pliva u mulju. Pre njega nije imao ko niti je ko znao da se nosi sa onom drugom stranom. I pun pogodak bi bio da to samo radi. Da pliva u mulju a ne da odlučuje o košarkaškim stvarima. Kad bi on radio svoj posao a stručnjacima prepustio košarkaški deo mi ne bismo bili tu gde smo sada. A da li iko veruje u to da on to može? 

Link to comment
Share on other sites

I evo nas, još jednom smo obišli nas začarani krug.

 

Želimo da klub napravi iskorak u Evropi što nas dovodi do zaključka da nam je neophodno novo rukovodstvo na čelu kluba. Ali se ipak na kraju vratimo na tezu da je Čović najbolji plivač u mulju i stoga ga treba ostaviti da vodi klub iako je po godinama već penzioner.

 

I to je generalno većinski stav ne samo u ovom kutku intereneta već i medju širokim narodnim masama. Ako je već tako trebalo bi sačuvati bar malo dostojanstva i pokazati poštovanje prema članovima stručnog štaba koji, kao i njihovi prethodnici, nemaju uslove da udovolje našim željama.

 

Delim stav da treba ostaviti Duška do kraja sezone. Što se tiče naredne, neophodno je izvršiti analizu učinjenog i na osnovu nje doneti odluku za sledeću. Kontinuitet u trenerskom radu je ključan, ali kontinutitet lošeg rada nije rešenje. Takođe, nisam siguran koliko Duškov ugovor ukazuje na njegove dugoročne ambicije u Zvezdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kontra said:

I evo nas, još jednom smo obišli nas začarani krug.

 

Želimo da klub napravi iskorak u Evropi što nas dovodi do zaključka da nam je neophodno novo rukovodstvo na čelu kluba. Ali se ipak na kraju vratimo na tezu da je Čović najbolji plivač u mulju i stoga ga treba ostaviti da vodi klub iako je po godinama već penzioner.

 

I to je generalno većinski stav ne samo u ovom kutku intereneta već i medju širokim narodnim masama. Ako je već tako trebalo bi sačuvati bar malo dostojanstva i pokazati poštovanje prema članovima stručnog štaba koji, kao i njihovi prethodnici, nemaju uslove da udovolje našim željama.

 

Delim stav da treba ostaviti Duška do kraja sezone. Što se tiče naredne, neophodno je izvršiti analizu učinjenog i na osnovu nje doneti odluku za sledeću. Kontinuitet u trenerskom radu je ključan, ali kontinutitet lošeg rada nije rešenje. Takođe, nisam siguran koliko Duškov ugovor ukazuje na njegove dugoročne ambicije u Zvezdi.

Saglasam sam u većini napisanog. Iskreno ne znam šta bi smena Duška donela ni sada, a ni na kraju sezone. Neko moje mišljenje je da treba ostaviti Duška na klupi da osvoji Aba ligu, pa onda naredne da on sastavi ekupu po svom ukusu, ukoliko ni ta ekipa ne ostvari ništa na EL nivou, onda ne samo oprostiti se od Duška, nego i od uprave jer je nedovoljno sposobna da napravi toliko željeni iskorak. 

Mada opet, određeni akteri u klubu, da smo ozbiljan klub na EL nivou, su trebali dati ostavke nakon ove neozbiljnosti vezane za Kampaca. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Naizmenične😄  svaka bi da potisne onu drugu, ima ovde ljudi iz kluba pa neka oni javno napišu šta se događa u klubu

 

A sto ti onda pises o tome u samom startu pa kada te neko zamoli da pojasnis vadis se kako je bolje da neko drugi o tome pise? 

 

 

Ili nemoj pisati ako nemas pojma a nemas jer ti svaki drugi post obiluje nekim velom misterije kako ti znas sta se iza brda valja ali nikako da pojasnis to nama neupucenima. Bukvalno izmisljas stvari iz cista mira, ako to vec nije kaznjivo pravilnikom foruma onda je poprilicno infantilno i ne doprinosi diskusiji ni za jedan jedini promil. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leki bg said:

Nemamo mi bolje resenje od Duska, Laki.

Radonja opet u krug oce-nece i to je to.

 

Problem je sistemski.

 

Radonjić je jednostavno bolji trener i sposobniji je da utegne ekipu.

 

Kad bi ovaj klub bio neka normalna priča, bio bio za to da se ovaj istrpi do kraja sezone a onda napadne Trinkijeri na dugogodišji ugovor.

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvar je vrlo prosta, čović je dobar za aba i srpsku ligu a za nešto više od toga ne može sam da dobaci i potrebno je da napravi tim u kom bi bio Duško kao trener i totalna promena ljudi koji su u upravi kluba i trebalo bi da imaji uticaja na sportski deo tj u formiranju ekipe. Prethodnih godina to je isključivo radio čović i to više neupešno ali su uspesi u aba ligi i domaći trofeji sve to pokrivali. Međutim pojavio se opet KKPartizan sa novim ljudima i novim načinom rada i eto ih imaju za sad dobar rezultat a u klubu nemaju podele i frku. Može čović da ostane i nastavi svojim manirom da vodi klub ali sigurica je da nema uspeha u Evropi, nekom je to ok, nekom nije pošto želi veće uspehe. Naravno raznim spinovanjem prebaciće čović krivicu na nekog drugog, uglavnom.na trenera i upaliće nažalost i ovaj put ta njegova sposobnost da se izvuče iz govana. Očekujem da za sledeću sezonu nađe nekog novog konduktera i proda nam opet muda za budbrege

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Radonjić je jednostavno bolji trener i sposobniji je da utegne ekipu.

 

Kad bi ovaj klub bio neka normalna priča, bio bio za to da se ovaj istrpi do kraja sezone a onda napadne Trinkijeri na dugogodišji ugovor.

Stvarno mislis da ce navijaci progutati Trinkija?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Benito said:

Stvarno mislis da ce navijaci progutati Trinkija?

 

Ako mislis na navijace koji cute na najveceg grobara ne samo SDCZ vec i ove drzave Gorana Vesica u lozi u Pioniru i Raduljicu na terenu ali zato organiziju bojkote na pomen Omica i Kalinica, da mislim da ce progutati. Mislim da ce progutati i mnogo sto sta ako se dogovore da je to u njihovom interesu, cuj mene u Zvezdinom mislim njihovom. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Radonjić sigurno nije overall bolji trener od Duška. Da li je bolji za Zvezdu, to može da se diskutuje. Moje mišljenje je da nije, ali ne moram da budem u pravu. 

 

Ja sam, opet, siguran da bi Duško bio bolji kada bi sam pravio selekciju na svim pozicijama, kao što je Radonjić imao tu privilegiju u svim EL sezonama, osim jedne. Čak i da pravi doselekciju kada se debelo pogreši. 

Uopšte, ova sezona nije uporediva sa Radonjićevim, da bi se izneo zaključak ko je bolji fit za nas.

Za regionalne rezultate Dejan sigurno ima prednost, jer Duško na njegovom mestu i ne bi imao prostora da uzme više trofeja. Ovaj je pokupio sve bitne. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Laki21 said:

 

Radonjić je jednostavno bolji trener i sposobniji je da utegne ekipu.

 

Kad bi ovaj klub bio neka normalna priča, bio bio za to da se ovaj istrpi do kraja sezone a onda napadne Trinkijeri na dugogodišji ugovor.

Trinkija bih i ja potpisao na 4 godine odmah. 

 

Za Zvezdu Radnonjic mozda i jeste bolji trener ako se traze domaci trofeji i ucesce u EL bez prave borbe za top 8, bolji je motivator (na nasem jeziku iskjlucivo), oba trenera baziraju igru na cvrstim odbranama, Dusko nije dobio sansu do sad da vodi celu sezonu tim koji je selektirao.

 

Uz to, Partizan ima najjaci/najskuplji roster mozda i u istoriji kluba sa sve ZOCem na klupi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sve to stoji sto pisete, i za radonjica i za duska, i za kkp...

ali neka odgovornost trenera za ovo sto smo gledali mora da postoji

 

za uzrok trenutnog stanja vidim ima nekoliko opcija:

1. dusko je izlapeo, prodavac magle, kari stajl, i ono u nov-dec je bila kenjaza

2. nema para, igraci primili 1-3 plate

3. prslo negde u medjuljudskim odnosa igraca/trenera

4. dusko je solidan/dobar trener, ali vrlo tvrdoglav/sujetan i tera neki inat

 

edit:

i da, nisam za radonju

ali jesam za to da dusko prizna da postoji problem, da se pogubio sa rotacijama, i da mu se igra raspala

to je preduslov da nesto krene na bolje...ako je moguce

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Trinkija bih i ja potpisao na 4 godine odmah. 

 

Za Zvezdu Radnonjic mozda i jeste bolji trener ako se traze domaci trofeji i ucesce u EL bez prave borbe za top 8, bolji je motivator (na nasem jeziku iskjlucivo), oba trenera baziraju igru na cvrstim odbranama, Dusko nije dobio sansu do sad da vodi celu sezonu tim koji je selektirao.

 

Uz to, Partizan ima najjaci/najskuplji roster mozda i u istoriji kluba sa sve ZOCem na klupi.

 

Ja stvarno ne mogu da prihvatim da se ovo iznova iznosi kao činjenica.

 

Dejan je bukvalno jedini čovek koji je u prethodnih 40 godina Zvezdu digao do nivoa da se bori za taj isti top 8.

 

Ako krenemo redom, prvi mandat je proveo u uzdizanju kluba do statusa evroligaša. Kao kruna tog rada u poslednje dve sezone Zvezda je bila objektivno plej-of tim. Ako ćemo sad zbog prošle sezone da čoveka svedemo na nivo Alimpijevića i Jovanovića onda zaista i zaslužujemo da nam familija prodaje maglu. Pogotovo ako ćemo da zanemarimo kontekst ostvarenih rezultata u prethodnoj sezoni. Mnogi su zaboravili broj povreda i činjenicu da smo odigrali sezonu bez startne petice i četvorke. Za mene lično i prethodna sezona je uspešna na evropskom nivou ali mogu da prihvatim i druga gledišta.

 

Dejana ne treba vraćati jer je očigledno da on više nema motiv da u Zvezdi stvara dugoročan projekat. Samo ne znam zašto su mnogi uvereni da je Duško spreman na to.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kontra said:

 

Ja stvarno ne mogu da prihvatim da se ovo iznova iznosi kao činjenica.

 

Dejan je bukvalno jedini čovek koji je u prethodnih 40 godina Zvezdu digao do nivoa da se bori za taj isti top 8.

 

Ako krenemo redom, prvi mandat je proveo u uzdizanju kluba do statusa evroligaša. Kao kruna tog rada u poslednje dve sezone Zvezda je bila objektivno plej-of tim. Ako ćemo sad zbog prošle sezone da čoveka svedemo na nivo Alimpijevića i Jovanovića onda zaista i zaslužujemo da nam familija prodaje maglu. Pogotovo ako ćemo da zanemarimo kontekst ostvarenih rezultata u prethodnoj sezoni. Mnogi su zaboravili broj povreda i činjenicu da smo odigrali sezonu bez startne petice i četvorke. Za mene lično i prethodna sezona je uspešna na evropskom nivou ali mogu da prihvatim i druga gledišta.

 

Dejana ne treba vraćati jer je očigledno da on više nema motiv da u Zvezdi stvara dugoročan projekat. Samo ne znam zašto su mnogi uvereni da je Duško spreman na to.

I Dusko ima problema sa povredama celu sezonu. Radonja je uglavnom tavorio u donjem delu tabele, navodis izuzetke od pravila.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Jedini način da se izađe iz ove usrane igre je da se nosioci natovare sa 30mpg par tekmi i da se upale na radnu temperaturu. 

Sramota je da "The Trojka"(od samog starta mi se povraćalo od te ideje) odigra 45 minuta,a sve ispod 80 bi trebalo da znači da smo pobedili 20 plus razlike.

 

 

Imamo najbolju trojicu bekova u istoriji kluba i...pajsad...ne koristimo ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...