Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

22 minutes ago, suptil said:

Nije lud da selektira ekipu sam za sledecu godinu 🙂 Bas si vickast.

Nije lud da radi sa Covicem. Da se malo ispravim i oko toga. Posebno ako standardno odu svi, mozes opet da selektiras, za EL ti treba bar za nase usl8ve jedna ili dve sezone da se saberemo. Ovaj format je tezi i cesto menjanje ne daje rezultate.

 

Kroz istoriju smo u 99% slucajeva " pustali" igrace da nadju bolji angazman.

 

Bitno da je Jovanovica, Adamsa i Raduljicu sa sve Nedovicem potpisao na 2/3 godine.

 

Argentinci imaju bedan izlaz iz ugovora tako da ce tesko oni ostati.

 

Kampaco, Jovic

 

Nedovic, Vildoza, Ivanovic

 

Dobric, Kalinic

 

Bentil, Polonara, Lazarevic

 

Petrusev, npr Poytres

 

E to je vec tim za krljanje.. ravnopravno...

 

Realnost je vec nesto drugo..

 

Ovo je legit F8 tim..

 

Kad bi Dejo se vratio..izbacis Nedovica i stavis npr Bubou..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Duško je onda baš senilan, pošto mu ekipa često igra dobro 30-35 minuta. Onda se, valjda, naprasno seti da treba da sabotira i tako dolazimo do ovih loših 4. četvrtina.

 

Još na sve to, hipnozom igračima oduzme talenat pa ne mogu da pogode ni otvorene šuteve pri kraju utakmice.

 

Jel imas nekog objašnjenje šta je Duško radio na utakmicama sa Cibonom i Pao?

Kako je to uspeo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Da ne sedi vise u cosku nego tamo kod Moke, on ionako stalno sedi sam, dobro ce mu doci malo drustva.

Od kad je Moka počeo da sedi na utakmicama mi gubimo redom, samo kažem. Pametnom dosta.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Aha. Znači kad ti preskočiš sa Lessorta na Markovića to je ok. A kad se ja na tvoje "probacivanje lopte krouz obruč je smisao igre" nadovežem sa par primera koji pokazuju kako i taj koncept nije bez mane, to je zamena teza.

 

Važi. Da znam za neku buduču diskusiju.

Ko je preskočio sa Lesora na Markovića. Ovo je bila moja prva poruka na koju si odgovorio.

 

Quote

Ne moramo ni Holinsa da računamo, pa ni Vajta, a ne moramo ni da računamo da je dovođenje Markovića bilo prioritet umesto Lesora ili bilo kog drugog centra.

Ja sam obojicu pominjao u istom kontekstu jer su bili aktuelni u isto vreme. Ti si nastavio kako je Lesor bio skup, što bi značilo da Marković nije, pa si prešao na to da i Žalgiris ima igrače sa sporednom ulogom, pa kad se ispostavilo da to nisu igrači koji napadački ne postoje kao kod nas, prešao na Olimpiju itd.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, propolis said:

 

Jel imas nekog objašnjenje šta je Duško radio na utakmicama sa Cibonom i Pao?

Kako je to uspeo?

Cibonu nisam gledao.

 

Protiv Panatinaikosa se u drugom poluvremenu poklopilo više stvari.

Argenticni su bilo očajni, Nedović se povredio, PAO pogodio sve ono što je promašio u prvom poluvremenu (prvo poluvreme valjda 1/14 trojke, a drugo 6/10), a kad su kola krenula nizbrdo, mi nismo mogli ništa da porodimo iz igre i Duškova loša odluka da traži dobitnu petorku, umesto da možda isforsira Kampaca i Vildozu, kao igrače najvećeg kvaliteta. Pokušao je čak i sa Kuzmićem, za kog mu se ovde zameralo što ga nema nikad posle uvodnih minuta.

Stvarno ne verujem da je dao instrukcije Džoniju za dva vezana faula u napadu kad su ovi krenuli da nas stižu. Potom su promašivali i Dobrić, Vildoza, Bentil, Kampaco, Petrušev. 
Duško je odgovoran za poraz, kao što i sam kaže, trener je uvek kriv što nije pogodio taktiku u ključnim momentima, ali kao što sam već rekao pre neki dan... Šutem kao protiv Efesa, mi bismo pobedili Albu, a šutem kao protiv Albe bismo izgubili od Efesa, bez obzira na sva krvava kolena, svu taktiku na meču, rotacije i vođenje meča. Trener nema baš džojstik da upravlja svakim igračem i da umesto njega donosi odluke na terenu, što u napadu, što u odbrani. 

Da, mislim da je kriv za poraz, ali nije jedini. 

 

Imamo problem sa samopouzdanjem kad protivnik topi razliku i što se više puta to ponavlja, više je i u glavi svih igrača, pa se i ne šutira istom verom u pogodak, kao ranije. Bolje nam ide kad jurimo prednost, nego kad branimo. Na sve to, Duškove odluke se obično razlikuju od onoga što bi bila dobitna kombinacija u datom trenutku. Ne mislim da on bira po defaultu loš izbor, već iste stvari nekad donose pobede, a nekad ne. Kad biraš kojim oružjem napadaš, ne znaš unapred da li si dobro izabrao.
Pa imamo i primer komšija pre nekoliko meseci kad su bili down-u, da su izgubili 5-6 vezanih neizvesnih završnica i da se bukvalno za svaku tekmu osećalo da će je ispustiti.

Oni su se izvukli, spasili EL sezonu, a mi nemamo luksuz da dva puta vezujemo loše partije i maštamo o Top 8. Spremićemo se za plejof ABA, stvarno ne sumnjam u to.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Imamo problem sa samopouzdanjem kad protivnik topi razliku i što se više puta to ponavlja, više je i u glavi svih igrača, pa se i ne šutira istom verom u pogodak, kao ranije. Bolje nam ide kad jurimo prednost, nego kad branimo. Na sve to, Duškove odluke se obično razlikuju od onoga što bi bila dobitna kombinacija u datom trenutku. Ne mislim da on bira po defaultu loš izbor, već iste stvari nekad donose pobede, a nekad ne. Kad biraš kojim oružjem napadaš, ne znaš unapred da li si dobro izabrao.

Što bi trebalo da bude jasno svakome ko pamti duže od 7 dana. A ne da se smišljaju glupave teorije po kojima steknemo prednost pa je namerno izgubimo (zbog kladionica, namernih pogrešnih odluka trenera, sabotaže igrača - izabrati veću glupost).

Isto se dešavalo i na utakmicama koje smo dobili sa Ivanovićem. Protiv Asvela je na poluvremenu bilo 38:23 za nas, na 4 minuta pre kraja 65:57 za Asvel. Protiv Makabija u Beogradu je bilo 68:60 tri minuta do kraja, a na kraju 69:68 uz napad Makabija za pobedu.

Edited by TB Told
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Duško je onda baš senilan, pošto mu ekipa često igra dobro 30-35 minuta. Onda se, valjda, naprasno seti da treba da sabotira i tako dolazimo do ovih loših 4. četvrtina.

 

Još na sve to, hipnozom igračima oduzme talenat pa ne mogu da pogode ni otvorene šuteve pri kraju utakmice.

35 min prica jedno a zadnjih 5 sasvim nesto drugo 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Knipex said:

Od kad je Moka počeo da sedi na utakmicama mi gubimo redom, samo kažem. Pametnom dosta.

 

Ja bih ovo vise povezao sa Plavsicem. Mislim da mu je prva utakmica koju je prenosio bila protiv Asvela, a ne znam kad je tacno uleteo Ilija i onaj sto lici na Seselja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TB Told said:

Što bi trebalo da bude jasno svakome ko pamti duže od 7 dana. A ne da se smišljaju glupave teorije po kojima steknemo prednost pa je namerno izgubimo (zbog kladionica, namernih pogrešnih odluka trenera, sabotaže igrača - izabrati veću glupost).

Isto se dešavalo i na utakmicama koje smo dobili sa Ivanovićem. Protiv Asvela je na poluvremenu bilo 38:23 za nas, na 4 minuta pre kraja 65:56 za Asvel. Protiv Makabija u Beogradu je bilo 68:60 tri minuta do kraja, a na kraju 69:68 uz napad Makabija za pobedu.

Dodati i Valensiju - 9 razlike na 3 minuta do kraja, pa i Oli - 11 razlike 5 i po minuta do kraja, a obe su bile na jednu loptu. Ali da...to smo pobedili, pa se ne sećamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Dodati i Valensiju - 9 razlike na 3 minuta do kraja, pa i Oli - 11 razlike 5 i po minuta do kraja, a obe su bile na jednu loptu. Ali da...to smo pobedili, pa se ne sećamo.

Kolega zaboravljas Makabizaciju. 13 razlike. :D ili bese 16 ne secam se.

 

I tu smo ispustili.

 

Ekipa jednostavno ne zna da zadrzi prednost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, TB Told said:

Ko je preskočio sa Lesora na Markovića. Ovo je bila moja prva poruka na koju si odgovorio.

 

Ja sam obojicu pominjao u istom kontekstu jer su bili aktuelni u isto vreme. Ti si nastavio kako je Lesor bio skup, što bi značilo da Marković nije, pa si prešao na to da i Žalgiris ima igrače sa sporednom ulogom, pa kad se ispostavilo da to nisu igrači koji napadački ne postoje kao kod nas, prešao na Olimpiju itd.

 

 

Bukvalno sledeči reply

 

On 3/11/2023 at 12:43 AM, TB Told said:

Za koliko igra Marković,  treći plejmejker u trenutku dovođenja?

 

...

 

34 minutes ago, TB Told said:

Ko je preskočio sa Lesora na Markovića. Ovo je bila moja prva poruka na koju si odgovorio.

 

Ja sam obojicu pominjao u istom kontekstu jer su bili aktuelni u isto vreme. Ti si nastavio kako je Lesor bio skup, što bi značilo da Marković nije, pa si prešao na to da i Žalgiris ima igrače sa sporednom ulogom, pa kad se ispostavilo da to nisu igrači koji napadački ne postoje kao kod nas, prešao na Olimpiju itd.

 

Ko je prešao na Žalgiris?

 

On 3/11/2023 at 1:12 AM, TB Told said:

Samo potvrđuješ napisano, recikliranje povratnika i domaćih igrača, to je Radonjićev i Čovićev promašen koncept. A Markovića pominjem baš jer je doveden u trenutku kad je i Lesor bio dostupan. I opet je bio izbor na sigurnoj opciji "domaći, pouzdani igrač".

 

Ili imaš pare pa dovodiš proverene igrače ili nemaš pa dovodiš igrače sa kojima se isplati rizikovati, koji tek treba da se dokažu u EL.

Žalgiris je igrao F4 sa debitantima u EL Pangosom, Dejvisom, Vajtom. Baskonija je ove sezone sa puno debitanata u EL.

A recikliranje kao koncept je potpuno promašen. 

 

 

 

Realno, ova debata je več neko vreme zrela za gašenje, s obzirom odakle smo krenuli i gde smo završili. Hvala na izdvojenom vremenu

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Dusko said:

Kolega zaboravljas Makabizaciju. 13 razlike. 😄 ili bese 16 ne secam se.

 

I tu smo ispustili.

 

Ekipa jednostavno ne zna da zadrzi prednost. 

Mislim da nam fali neki dominantni igrač na poziciji višoj od beka. Idealno dvojica. Jednostavno, ako bekovi nešto ne izmisle na kraju, nema ko osim Petruševa, koji ipak još nije EL klasa da donosi klač poene u kontinuitetu. Plus na kraju utakmice je dosta teže ući u reket, igra se čvršće, pusti se i kontakt, pa dođe do ispucavanja za 3, a to je kvarljiva roba.

 

Reći ću i ovo. Kampaco je dosta vredniji igrač za bogatije klubove nego za nas. On nije bio dvocifren u proseku nikad ranije, jer je vrhunski organizator i imao je ko da sipa, a ovde se pretvara u košgetera. To neće na dobro da izađe, ali nije on kriv što su nam visoki očajni, a i što redovno igramo sa par igrača manje u napadu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Realno, ova debata je več neko vreme zrela za gašenje, s obzirom odakle smo krenuli i gde smo završili. Hvala na izdvojenom vremenu

Slažem se, jer nećeš naći način da opravdaš sastavljanje tima od rukometaša na bilo kom primeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kampaco je dosta vredniji igrač za bogatije klubove nego za nas. On nije bio dvocifren u proseku nikad ranije, jer je vrhunski organizator i imao je ko da sipa, a ovde se pretvara u košgetera. To neće na dobro da izađe, ali nije on kriv što su nam visoki očajni, a i što redovno igramo sa par igrača manje u napadu.

Ali zato prima kritike i kad uzima šuteve i kad ne uzima. Zicer Lazarevića protiv Bajerna je najbolji primer da su Kampacove mogućnosti ipak ograničene. Ne može istovremeno i da asistira i da daje koševe.

Link to comment
Share on other sites

Mi cele sezone ne možemo da sastavimo 35-40 minuta kvalitetnog basketa. U početku, pričam o Duškovoj eri, smo loše otvarali, ali smo posle stizali i iz tog stizanja crpeli samopouzdanje pa smo dobijali u tesnim završnicama.

Sada krećemo bolje , ali onda padamo , pa nam opada i samopouzdanje i gubimo.

Jednostavno ne možemo da sastavimo celu tekmu na max obrtaja.

Priče da Duško nešto sabotira ne piju vodu, vidi se po reakciji , bukvalno je protiv Panate izgledao ko Piksi na SP.

 

Ovo o manjku koncentracije za ful tekmu bi bila najbolja opcija, ono što je meni problematično je nedostatak agresivnosti, pasivnost u napadu, nemogućnost da damo koš po 10 minuta, nije logično. Tu mi je stav Argentinaca neki lakmus papir jer to nije u skladu ni sa njihovim temperamentom niti sa dosadašnjim ponašanjem bilo gde gde su igrali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mi cele sezone ne možemo da sastavimo 35-40 minuta kvalitetnog basketa. U početku, pričam o Duškovoj eri, smo loše otvarali, ali smo posle stizali i iz tog stizanja crpeli samopouzdanje pa smo dobijali u tesnim završnicama.

Sada krećemo bolje , ali onda padamo , pa nam opada i samopouzdanje i gubimo.

Jednostavno ne možemo da sastavimo celu tekmu na max obrtaja.

Priče da Duško nešto sabotira ne piju vodu, vidi se po reakciji , bukvalno je protiv Panate izgledao ko Piksi na SP.

Mnogo je utakmica pa se izgubi iz vida mnogo toga ali Dusko je znao u pobedama da zamera 

Bio je neretko ljut na odbranu u poslednjoj cetvrtini

Govorio da utakmica traje 40 min

Tad je bilo smesno 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, srlepajce said:

Mnogo je utakmica pa se izgubi iz vida mnogo toga ali Dusko je znao u pobedama da zamera 

Bio je neretko ljut na odbranu u poslednjoj cetvrtini

Govorio da utakmica traje 40 min

Tad je bilo smesno 

To nam je boljka cele sezone, nadam se da je samo to

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...