Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

11 minutes ago, Wingwalker said:

Prvo...to nije plata jer Radulja nije doveden kod nas da rinta.
Taj novac je u startu poklonjen bivolu koji nas je ispoštovao dolazeći na tekme u kaubojkama i bajkerskim cokulama kao da je u prolazu, pa samo da se javi ekipi. Skauting promašaj je Adams ali i rizik koji valja pozdraviti. Holand je Čokijeva impulsivna kupovina 1/1.
Dovodjenje preoperisanog Martina sa keramičkim kolenima nas je, vidi čuda, u startu izbacilo iz šina. To je daleko od rizika...to je neodbranjiva greška.

Kuz 50k 

Jbt 3 min svaku drugu-trecu utakmicu ako je odigrao

Strahota

Za zatvor

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, TB Told said:

Lazić na vrhuncu je bio plus, i to veliki, čak i sad može da bude koristan, ali gomilanje takvih igrača može da bude samo veliki minus. Svaka ekipa ima sporedne igrače, ali nama u tu kategoriju spada pola tima, pri čemu ako se poredimo sa Žalgirisom njima su npr ti igrači Birutis, Butkevicius koji imaju prosek oko 5 poena po meču i par dvocifrenih poenterskih mečeva. Da li znaš koliko takvih mečeva imaju zajedno Lazić, Marković i Lazarević ove sezone?

Utvrdili smo da Žalgiris i Baskonija pokušavaju da rizikuju sa strancima i imaju uspeha. To su klubovi sa kojima možemo da se poredimo. Da, bilo bi neuspeha kad bi se rizikovalo, ali imaš i šanse za uspeh. Sa šablonskim izborom smo sami sebi postavili plafon.

Mi nikada nismo realno rizikovali sa dolascima, to je kod Radonjića i Čovića isti princip, domaći igrači bez obzira koliko se uklapaju u tim, stranci koji su već uglavnom igrali El, sa unapred zacrtanim  fizičkim karateristikama  i to je to.

 

 

Postoje dva suštinska problema sa ovom tezom o riziku.

 

Prvo, klubovi koji su navodjeni (Žalgiris i Baskonija) imaju sportski menadžment i skauting službu koja povećava verovatonoću da igrači koje dovode ispod radara zaista i budu pojačanja.

 

Drugo, uzvevši u obzir da ti klubovi imaju A licencu njihov ulog je drastično manji.

 

Možemo mi pričati danima o KKCZ na ovom forumu, ali mi jednostavno nemamo sportski menadžmen i tako će i ostati dok klubom upravlja familija. Jednostavno rečeno, usko grlo našeg sistema je nekadašnji talentovani inženjer. Kao žrtva se uvek prinosi stručni štab, i tako već 12 godina.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, srlepajce said:

Kuz 50k 

Jbt 3 min svaku drugu-trecu utakmicu ako je odigrao

Strahota

Za zatvor

Odakle ovo da Kuz ima 50k? Mozda kada se tek vratio u sezoni 19/20, ali koliko se secam njemu je vec u narednoj sezoni revidiran ugovor kada je bilo jasno da ne moze da se vrati na stari nivo. On ne bi ni igrao EL da nije u Zvezdi, a u EC bi mozda igrao za neke osrednje ekipe. 
 

Nesto slicno je bilo i sa Lazicem koji je dobio veliki ugovor nakon sezone 16/17 kada su nas skoro svi napustili, a onda je vec sledece godine prihvatio novi ugovor sa skoro 50% manjim primanjima, s obzirom da smo igrali EC.

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Odakle ovo da Kuz ima 50k? Mozda kada se tek vratio u sezoni 19/20, ali koliko se secam njemu je vec u narednoj sezoni revidiran ugovor kada je bilo jasno da ne moze da se vrati na stari nivo. On ne bi ni igrao EL da nije u Zvezdi, a u EC bi mozda igrao za neke osrednje ekipe. 

Veteran 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, TB Told said:

Lazić na vrhuncu je bio plus, i to veliki, čak i sad može da bude koristan, ali gomilanje takvih igrača može da bude samo veliki minus. Svaka ekipa ima sporedne igrače, ali nama u tu kategoriju spada pola tima, pri čemu ako se poredimo sa Žalgirisom njima su npr ti igrači Birutis, Butkevicius koji imaju prosek oko 5 poena po meču i par dvocifrenih poenterskih mečeva. Da li znaš koliko takvih mečeva imaju zajedno Lazić, Marković i Lazarević ove sezone?

Utvrdili smo da Žalgiris i Baskonija pokušavaju da rizikuju sa strancima i imaju uspeha. To su klubovi sa kojima možemo da se poredimo. Da, bilo bi neuspeha kad bi se rizikovalo, ali imaš i šanse za uspeh. Sa šablonskim izborom smo sami sebi postavili plafon.

Mi nikada nismo realno rizikovali sa dolascima, to je kod Radonjića i Čovića isti princip, domaći igrači bez obzira koliko se uklapaju u tim, stranci koji su već uglavnom igrali El, sa unapred zacrtanim  fizičkim karateristikama  i to je to.

 

 

Neznam jer cenim  da ovde ipak košarku gledamo malo dublje od prve statističke kolone u boxscoru. Znam samo da je Radonjić sa tom trojicom rukometaša osvojio sve tri titule prošle sezone.

 

Ne slažem se. Rizikovali smo. Možda ne toliko koliko pomenuti klubovi, ali jesmo dovodili non-EL igrače. Evo ove sezone Adams i Holland. Prvi nije izdražao dva meseca (mislim da je trebalo biti strpljiviji), drugi na rubu 12 čitave sezone. Langston Hall, Emanuell Terry... Billy Baron jedini pogodak, ako ne brojimo Nba igrače kao što je Lorenzo. Ako se broje i NBA igrači, onda jesmo imali više uboda, ali po meni se to nešto puno ne razlikuje od proverenih EL igrača. Platiš fino kvalitet i često dobiješ to što si platio.

Jasno, bilo je ogromno promašaja i sa tim proverenim/ispušenim EL imenima. Ali ne slažem se da dovođenjem El igrača postavljaš sebi plafon. Ti igrači su na tom nivou godinama sa razlogom. Jer imaju kvalitet za tu košarku. A dovođenjem tih igrača ceniš da češ njegove kvalitete uspeti da iskoristiš bolje od prethodnika. Zašto se kod mnogih to ispostavilo kao pogrešno je tema za svakog igrača ponaosob, po mom mišljenju.

 

 

Isto bi napomenuo da su Žalgiris i Baskonia u malo drugačijim situacijama. Žalgiris je skoro pretplačen na domače titule. Imaju i A licencu ako se ne varam. Znači oni nemogu puno ni da izgube ako se ispromašivaju. Baskonia isto klub iza Barcelone i Reala. Ako uspu da ih iznenade, odlično. Ako ne, nikom ništa. Mi ako ne osvojimo ABA, armagedon

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogi su izbegavali da vide ocito, ali Dusko je ispustio ekipu jos u januaru.

Kako i zasto se to desilo, to je enigma.

 

Nesto je puklo, na kojim relacijama, veliko pitanje. Svakako veliku odgovornost snose i igraci van tih sizofrenih kombinatorika naseg trenera koji deli minutazu kao da je klub socijalna ustanova.

Naravno, najveci deo krivice pripada onome koji to nikad nece videti niti prihvatiti.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ovo da Kuz ima 50k? Mozda kada se tek vratio u sezoni 19/20, ali koliko se secam njemu je vec u narednoj sezoni revidiran ugovor kada je bilo jasno da ne moze da se vrati na stari nivo. On ne bi ni igrao EL da nije u Zvezdi, a u EC bi mozda igrao za neke osrednje ekipe. 
 
Nesto slicno je bilo i sa Lazicem koji je dobio veliki ugovor nakon sezone 16/17 kada su nas skoro svi napustili, a onda je vec sledece godine prihvatio novi ugovor sa skoro 50% manjim primanjima, s obzirom da smo igrali EC.
I za Čokija je besmisleno da Kuz sada sa 2,8ppg za 8mpg ima više nego kada smo ga dovukli nazad za 400k iz Reala gde nakon povrede nije igrao godinu i po. Verovatno nema ni pola od toga. Da podsetim da nas je Kuz napustio i pored dogovora sa upravom da oko njega i Laze gradimo novi roster. Sećate se Čokijevog jalovog obećanja da mu neće više oporavljati karijeru.
A onda ga je još dva puta produžio i pored uber majmunisanja u kojem samo čudom niko nije poginuo a on umalo ostao invalid, platio vansudsko poravnanje i plus izbegao tvorza uz intervenciju prijatelja kluba. Onako baš jedna sportska priča.
Kuzu ništa ne dugujemo. Nasuprot.
Link to comment
Share on other sites

Ma, nemaju Kuz i Radule zajedno 30k mesecno.

 

Nisu oni neki trosak, ali Martin + Holand mu dodje milionce baceno u bunar. Lojd i Volden su nas kostali manje, pa i Volters i Holins. Od ove dvojice dobijamo doslovno nista, da nisu u rosteru ama bas nikakve razlike ne bi bilo. Usrao nas Covic sa svojim listanjem kataloga.

Edited by fradler
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Neznam jer cenim  da ovde ipak košarku gledamo malo dublje od prve statističke kolone u boxscoru. Znam samo da je Radonjić sa tom trojicom rukometaša osvojio sve tri titule prošle sezone.

 

Ne slažem se. Rizikovali smo. Možda ne toliko koliko pomenuti klubovi, ali jesmo dovodili non-EL igrače. Evo ove sezone Adams i Holland. Prvi nije izdražao dva meseca (mislim da je trebalo biti strpljiviji), drugi na rubu 12 čitave sezone. Langston Hall, Emanuell Terry... Billy Baron jedini pogodak, ako ne brojimo Nba igrače kao što je Lorenzo.

 

I završio sa EL u decembru. Mi sad kukamo zbog EL, jedini dostupni trofej smo osvojili za sada. Sam si pomenuo sporedne igrače u Žalgirisu, ja sam ti naveo dvojicu, koji opet imaju neuporedivo bolju sposobnost ubacivanja lopte u koš od naših sporednih igrača, što je valjda smisao igre. 

Holand nije igrač od koga može da se očekuje napredak i ne spada u kategoriju igrača koje sam navodio kao primer. A nabrajanjem igrača koje su dovodili Tomić i Obradović, samo potvrđuješ da je Čović/Radonjić koncept uvek bio šablonski.

Moje poruke su samo reakcija na priču o zameni Ivanović/Radonjić, koja bi bila besmislena. Ivanović zaslužuje priliku da sam selektira ekipu, bez obzira na sve trenutne nedostatke.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, TB Told said:

I završio sa EL u decembru. Mi sad kukamo zbog EL, jedini dostupni trofej smo osvojili za sada. Sam si pomenuo sporedne igrače u Žalgirisu, ja sam ti naveo dvojicu, koji opet imaju neuporedivo bolju sposobnost ubacivanja lopte u koš od naših sporednih igrača, što je valjda smisao igre. 

Holand nije igrač od koga može da se očekuje napredak i ne spada u kategoriju igrača koje sam navodio kao primer. A nabrajanjem igrača koje su dovodili Tomić i Obradović, samo potvrđuješ da je Čović/Radonjić koncept uvek bio šablonski.

Moje poruke su samo reakcija na priču o zameni Ivanović/Radonjić, koja bi bila besmislena. Ivanović zaslužuje priliku da sam selektira ekipu, bez obzira na sve trenutne nedostatke.

 

Da. A sa Bayernom smo prvog aprila igrali za bananu.

 

Ako želiš toliko da uprostiš ovu igru, onda ok. Eno ga Golemac u Olimpiji krenuo sa sličnom idejom probacivanja lopte kroz obruč, pa nemože više da dobije ni Rumune kod kuče. Bacon  sa 16ppg bi se isto složio sa tobom, pa ga je novi trener prikovao za klupu čim je preuzeo kormilo.

 

Pa ja se slažem sa tim da Ivanović treba da ostane. Ako se sečaš, ja sam uvodno replicirao na tvoj post u kojem kažeš da nismo hteli Lessorta,, gde sam ja rekao da to nije tačno. Pa si ti onda skrenuo na Markovića, i korak po korak smo došli do nekih litvanskih anonimusa.

Link to comment
Share on other sites

Na svu srecu, propustio sam sinoc utakmicu, ali sam pratio rezultat i bukvalno mi je doslo da placem. Uz ogradu, ponavljam da nisam gledao, moguce da je bilo smisla (mada na osnovu vasih komentara, nije bilo smisla), dal je moguca onakva minutaza za nosioce? Dal je moguce da Kampaco igra 15 minuta, Vildoza 17, a Pefi 18 minuta????????

 

Mislim, sansu za TOP 8 smo prokockali davno, ali ovo bas bas frustrira. 

 

Ono sto se meni najmanje svidja je sto nemamo konstantu, jer bolje dobijamo, od slabijih gubimo, bas nismo tim koji mirise na sampionski materijal, nazalost. Sad svakako treba rastereceno odigrati do kraja u EL, s fokusom da zadrzimo pol poziciju u aba ligi, sto ce takodje biti veoma tesko, jer mislim da su nam sanse u ponedeljak 10 posto otprilike. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je drugi najtezi poraz KK otkako ga pratim, jedino mi je Mash Verona teze pao. Prvi put sam hteo da bukvalno pogasim naloge na svim forumima, i da citam pdf-ove Nore Roberts i Jelena Bacic Alimpic Bobic Mojsilovic do sledece sezone.

 

Imao sam los osecaj za Partizan, italijansku turneju, Bajern, cak malkice i za Albu. Ali ni u najludjim snovima nisam mogao da pretpostavim da cemo juce da izgubimo.

 

Bice da me je zavarao rezultat protiv Efesa, vise sam bio team Vini nego team Medo, da je Efes i bez dueta Vasa+Larkin odlicna ekipa koju smo skrsili dobrom igrom, izgledalo je kao da se dizemo iz krize, ali...

 

Sta dalje? Ja bih Ivanovica ostavio svakako. Delom zbog toga sto smatram da je zasluzio jednu sezonu da sam selektira ekipu, a delom sto nisam siguran da bi novi trener bio bolje resenje, s obzirom ko treba da ga bira. Ne znam ko od bitnijih igraca ima ugovor i za sledecu sezonu sem Nedovica. 

 

edit: E, da, ja sam bio u fazonu da se juri Mirotic, koliko znam na kraju sezone mu istice ugovor. Deluje mi kao lik kome je dosta kosarke napolju, da ga vuce da bude u Srbiji i tihuje, svakako bi kostao manje od nasih krseva Adams+Holand+Raduljica+Martin. To dok nisam shvatio da je covek grobar, tako da ce ga oni potpisati a ja cu da placem.

 

Jedino ako su ga odjebali bas ruzno kad je bio na probi pa bi da im se sveti.

Edited by pantelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Markoss said:

Na svu srecu, propustio sam sinoc utakmicu, ali sam pratio rezultat i bukvalno mi je doslo da placem. Uz ogradu, ponavljam da nisam gledao, moguce da je bilo smisla (mada na osnovu vasih komentara, nije bilo smisla), dal je moguca onakva minutaza za nosioce? Dal je moguce da Kampaco igra 15 minuta, Vildoza 17, a Pefi 18 minuta????????

 

u prvom poluvremenu, iako je modus menjanja bio sličan ili isti, je dosta toga imalo smisla; pre svega zato što su zamene facua i vildoze (džoni i pefi) zapravo trgli ekipu, naravno ne plejmejkingom, već džoni sa dve trice a pefi odbranom. kilavo je to bilo ali smo finiširali poluvreme u velikom stilu, feat kuzmić - nedović - vildoza.

 

drugo poluvreme je trenutak gde misterija nastaje, pričam o svim akterima ali je sve te aktere u te pozicije postavio duško, pa je njegova odgovornost najveća, verovatno i isključiva. 

nije problem ni što su igrali toliko minuta, koliko nedostatak igračkog kontinuiteta kod nosioca, neke mal'te ne rukometaške izmene i šta znam.

 

ja nemam problem sa propuštenom šansom (mada bi dve vezane el pobede značile puno više od puke teoreme za plejof), već sa nečim što sam gledao i što ne razumem, prosto zato što verovatno nikada ranije nisam ni video 😐 a sumnjam da ću i videti, tj nadam se da neću u zvezdi. nisam gledao vs cibona, možda postoje neki paterni ako je neko gledao obe, ovo je za mene never done before 

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

u prvom poluvremenu, iako je modus menjanja bio sličan ili isti, je dosta toga imalo smisla; pre svega zto što su zamene facua i vildoze (dđoni i pefi) zapravo trgli ekipu, naravno ne plejmejkingom, već džoni sa dve trice a pefi odbranom. kilavo je to bilo ali smo finiširali poluvreme u velikom stilu, feat kuzmić - nedović - vildoza.

 

drugo poluvreme je trenutak gde misterija nastaje, pričam o svim akterima ali je sve te aktere u te pozicije postavio duško, pa je njegova odgovornost najveća, verovatno i isključiva. 

nije problem ni što su igrali toliko minuta, koliko nedostatak igračkog kontinuiteta kod nosioca, neke mal'te ne rukometaške izmene i šta znam.

 

ja nemam problem sa propuštenom šansom (mada bi dve vezane el pobede značile puno više od puke teoreme za plejof), već sa nečim što sam gledao i što ne razumem, prosto zato što verovatno nikada ranije nisam ni video 😐 a sumnjam da ću i videti, tj nadam se da neću u zvezdi. nisam gledao vs cibona, možda postoje neki paterni ako je neko gledao obe, ovo je za mene never done before 

Vini mi smo protiv Albe, Bajerna i sad PAO-a ispustali prednost. Protiv Albe +13 protiv Bajerna +9 i sad Pao-a +16.. I u svakoj nismo po 4-6minuta bili u stanju da damo kos.

 

Ako to nije pattern ne znam sta je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pošto nas više ne zanima plasman u EL sad nam ostaje da navijamo koja će struja pobediti u KKCZ. Da se odmah izjasnim da sam protiv onog iz ćoška, dosta je bilo prijatelju idi gradi unuku novu zgradu a mi da krenemo iz početka pa dokle doguramo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Vini mi smo protiv Albe, Bajerna i sad PAO-a ispustali prednost. Protiv Albe +13 protiv Bajerna +9 i sad Pao-a +16.. I u svakoj nismo po 4-6minuta bili u stanju da damo kos.

 

Ako to nije pattern ne znam sta je.

 

nije (imo) patern =ispuštanje prednosti; to je neminovnost savremenog basketa, to viđamo i u euroleague i u nba svako veče, uključujući i ono sinoćno.

mene čudi način na koji je duško vodio tekmu, pravio izmene, reagovao na protivnikove ideje - sve to je u debeloj koliziji sa onim što sam video ranije.

 

alba i bajern porazi su slični u smislu da nam se potrefilo da ne možemo da kupimo koš & ujedno odbranimo svoj 5-6-7-8 minuta.

ovo je nešto potpuno drugo, situacija u kojoj očigledno vladamo utakmicom i gde svako dobro parče zvezdine igre, donosi prednost od 10ak+ razlike, jer protivnik jednostavno nije ekipno spreman da nam parira.

 

 

zato pitam za cibonu, iako je ekstremno poređenje. i protiv panatinaikosa i protiv cibone smo se samo mi pitali. protiv ostalih, jok.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Vini mi smo protiv Albe, Bajerna i sad PAO-a ispustali prednost. Protiv Albe +13 protiv Bajerna +9 i sad Pao-a +16.. I u svakoj nismo po 4-6minuta bili u stanju da damo kos.

 

Ako to nije pattern ne znam sta je.

Atletski jako limitirana ekipa, možda i najslabija po tom pitanju u EL  + loše izbalansiran roster ... eto.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod lika iz ćoška. Dokle priče? Kad će krenuti barem zvižduci sa tribina? Ne primetih u sredu da kad je ušao dole pored klupe da se neko pobunio. Sam sam zviždao i niko više sa tribine A. Samo priča vidim ja. Ništa dela.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Kad smo kod lika iz ćoška. Dokle priče? Kad će krenuti barem zvižduci sa tribina? Ne primetih u sredu da kad je ušao dole pored klupe da se neko pobunio. Sam sam zviždao i niko više sa tribini A. Samo priča vidim ja. Ništa dela.

 

a šta je u ovom trenutku drugačije od radonjinih slavnih aba sezona? apsolutno ništa, možemo tj možete negodovati unapred za aba ali duško je za sada na 1 od 3. bez poraza. el je i za radonju uvek bio teška priča.

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Utakmica protiv Cibone je bila slična onoj protiv Zadra. Ko je gledao jednu dovoljno je.

 

ja nisam gledao ni jednu ni drugu i voleo bih da čujem tvoje insajte na temu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

a šta je u ovom trenutku drugačije od radonjinih slavnih aba sezona? apsolutno ništa, možemo tj možete negodovati unapred za aba ali duško je za sada na 1 od 3. bez poraza. el je i za radonju uvek bio teška priča.

 

ja nisam gledao ni jednu ni drugu i voleo bih da čujem tvoje insajte na temu

Nismo se razumeli čini mi se. Ne odnosi se na Duška moj pređašnji upis. Već se legenda i dalje prećutno brani i podržava u svemu šta radi.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

a šta je u ovom trenutku drugačije od radonjinih slavnih aba sezona? apsolutno ništa, možemo tj možete negodovati unapred za aba ali duško je za sada na 1 od 3. bez poraza. el je i za radonju uvek bio teška priča.

 

ja nisam gledao ni jednu ni drugu i voleo bih da čujem tvoje insajte na temu

Misli na NČ

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...