Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Previše se zapostavlja Bentil. Odavno ovakav bezveznjak nije igrao u Zvezdi. Ja ne znam čemu on uopšte služi na parketu. 

 

A magistar samo što manje da se bavi košarkom ako može. On nam je i doveo Bentila, Hollanda, Raduljicu i nakupio tonu domaćih poluigrača i penzionera. Neka magistar nabavlja pare a za košarku ćemo se već snaći. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Ajmo da se vratimo na početak.
Na stranu Kampaco...koje igrače iz ovog rostera bi Duško potpisao na početku sezone bez obaveze ka važećim ugovorima i zašto samo trojicu.
Hoćemo u top osam sa šlepovanjem Radulje, Holanda, Džonija, Pefija, Kuza, Hasana.

A Martin je teška seljana...cele sezone čekamo da nešto isporuči i on u presudnoj tekmi sezone samo što nije napušio trenera.

Sreća pa nismo pokupili Lesora omomad za iste pare...

 

Vala previše igrača koji nemaju konstantnost, previše igrača koji igraju samo u jednom pravcu, imamo igrače poput Bentila i Dobrića koji veći deo sezone ne postoje u oba pravca. Zamerio sam i ja neke stvari Dušku sinoć, al onda kad se setim ovoga kažem svaka čast njemu što je sa ovakvim timom i dalje u konkurenciji za TOP8. Ja sam se za vreme kupa ponadao da će biti nešto od Martina, al izgleda da nema vajde od njega. Još i izgleda smoreno, kao da mu nije do života.

Edited by Volter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne zaboravite da cak i da se udje u top 8, ides bez prednosti domaceg parketa protiv Reala, Barse i Olija , to se ne odnosi samo na nas, vec i na sve timove koji budu na poziciji 6.7 i 8. tako da ne znam sta ljudi uopste seku venu za fim jebenim top 8, kao da ce dobiti neku medalju ili nesto. 

Igrali smo taj top 8 jednom, protiv CSKA, bese 0 3 poraz, onu prvu smo odigrali u Moskvi dobro, na jednu loptu, ali nebitno. 

 

Samo final 4 se racuna kao veliki uspeh. Naravno, ovo ne znaci da se trebaju dici ruke u vezi toga, ali zaista ne znam cemu toliki hajp oko svega toga. 3 1 u derbijima i osvojen Kup, do sada, kao  i dosta dobrih partija u Evroligi, ne znam sta je problem, nevezano za ovu blamazu protiv ALBE, desava se , i Real izgubi 4 0 od treceligasa u kupu. Kao da nikada niste pratili sport. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Ne zaboravite da cak i da se udje u top 8, ides bez prednosti domaceg parketa protiv Reala, Barse i Olija , to se ne odnosi samo na nas, vec i na sve timove koji budu na poziciji 6.7 i 8. tako da ne znam sta ljudi uopste seku venu za fim jebenim top 8, kao da ce dobiti neku medalju ili nesto. 

Igrali smo taj top 8 jednom, protiv CSKA, bese 0 3 poraz, onu prvu smo odigrali u Moskvi dobro, na jednu loptu, ali nebitno. 

 

Samo final 4 se racuna kao veliki uspeh. Naravno, ovo ne znaci da se trebaju dici ruke u vezi toga, ali zaista ne znam cemu toliki hajp oko svega toga. 3 1 u derbijima i osvojen Kup, do sada, kao  i dosta dobrih partija u Evroligi, ne znam sta je problem, nevezano za ovu blamazu protiv ALBE, desava se , i Real izgubi 4 0 od treceligasa u kupu. Kao da nikada niste pratili sport. 

Ja ne smatram da bi u top 8 bili bez sanse da prodjemo dalje. Taj Olimpijakos smo dobili u Pireju vec dve sezone uzastopno, nekoliko puta smo i Real dobili u Madridu. Tako da, dve utakmice u par dana na gostovanjima tamo uopste nije nemoguce da bi pobedili makar jednu, a onda kuci imamo priliku da zavrsimo posao, sto bi naravno takodje bilo tesko, ali sanse su pristojne.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo u ovoj godini dobili Valensiju, Monako, Makabi 

Dve u gostima

Pre toga nesrecno izgubili od Barse i dobili Oly u Atini

 

Neverovatno ali definitivno imamo problem sa utakmicama kuci kao i sa ekipama gde vazimo za favorite (bar u datom trenutku i tabeli) 

Virtus, Armani, Alba sve prosuto

 

Jbt imali smo 10:9 posle Monaka, 8-7 01.januara

 

Bas nas je zeznula situacija sa Kampacom

Link to comment
Share on other sites

Nesto sumnajm da je Dusko odjednom zaboravio kako biti kosarkaski trener, niti su Vildoza, Nemanja, Mitar, Dobric..zaboravili igrati kosarku.

 

Za onakav nedostatak volje, zeljem, motiva problem je, bojim se,  nesto drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, srlepajce said:

to se odnosi na nas ne na protivnika

dzaba sto mu je potez u top 10 kola

Tuzan smajli i sanduk  ko i ovaj topic :classic_dry:

 

Posle ovakve parije i poraza koji lomi sezonu ekipi, treba da se pokrije usima a ne da kaci inidividualne poteze kojih je bilo malo. 

Link to comment
Share on other sites

Sto bi Teo rekao, sta mi hocemo, koji kurac mi hocemo? Nisam pobornik one kad ljudi za neku random utakmicu krenu da pricaju e ako ovo ne dobijemo, onda i ne zasluzujemo, ali ako je neka utakmica ta onda je to ova. Dobijes Makabi u Tel Avivu, Partizan u kupu, osvojis kup, odlicna atmosfera u ekipi, odlicna atmosfera medju navijacima, Pionir pun. I jos dobro otvoris mec i povedes 15 razlike i onda te najgora ekipa u EL odvali 30 razlike do kraja utakmice u prepunom Pioniru. I to sve u poslednjem mecu bez najboljeg igraca ekipe. Umesto da napravis jedan fin zalet pred odlucujuci deo sezone, mi majstorski useremo momentum, sto nam realno i nije strano.

Sve nakon te maksimalne prednosti je bilo sramotno. Krenulo je od druge cetvrtine u kojoj smo primili 24 poena, od cega je vecina bila iz reketa, a napravili smo 1 faul do poslednjeg minuta. To je nedopustivo, elementarna stvar je da koristis faulove, pa makar bila i bacanja jer je sve bolje od zicera. 

Vildoza je juce bio bezobrazan. Jedan lider ekipa ne moze onako da se ponasa u ovakvom  mecu. I u prvom poluvremenu bi imao nekoliko izgubljenih lopti koje to nisu bile samo pukom srecom, ali sve je nadoknadio u drugom poluvremenu. Te bez gledanja, te kroz noge, iza ledja. Jedan pas mu je zavrsio na ledjima igraca Albe i tako im je otvorio kontru. Kasnije je imao i normalne izgubljene lopte, ali je uveo sebe u los ritam, cela ekipa je bila u losem ritmu, a posle svake greske nervoza sve veca medju svim ljudima u hali.

Sto se tice Duska, pocinju dosta da smaraju njegove izjave kako niko ne moze da bude umoran, to ne postoji, kakav umor i slicno. Nije sramota biti umoran, odigrati utakmicu bez pune motivacije i koncentracije, ali zna se ko je su to utakmice. S obzirom kako mi neretko izgledamo u poslednje vreme, jasno je da to je sad vec obicno prodavanje price. Opet kazem, ne razumem zasto toliko potencira na tome, ima previse utakmice i normalno je da ne mozes sve odigrati na maksimumu, ali evroligaska nije jedna od njih. 

Mi kod kuce imamo 6-6.  U gostima imamo sjajnih 5-8, ali dzabe. Zapravo Dusko ima 5-3 u gostima od kad je dosao, ali dzabe kad si izgubio 5 od poslednjih 6 utakmica kod kuce. Onaj muceni Makabi u gostima moze da dobije samo slucajno, ali u Tel Avivu dobijaju 90% utakmica i zato ce verovatno uci u playoff. Utisak je i da je puno teze dobiti Partizan u Areni nego nas u Pioniru. 3 od 5 najgorih ekipa u EL ove sezone su pobedile u Pioniru. A zamalo i Asvel.

Ne znam koliko na ekipu i na Duska utice to sto je Campazzo cas tu, cas nije. Sada ce biti tu i nema vise izgovora. On je fenomenalan igrac, ali nije Curry i nece nas nositi na ramenima do obecane zemlje. Cela ekipa ce morati puno bolje od ovoga i sa njim na terenu. Trka za playoff ove godine je stvarno brutalna i bilo bi lepo da budemo deo toga. Nije sve u samom ucescu u playoffu, nego i kako se dodje do toga. Pa malo i te kalkulacije, juce su bili dobri rezultati za nas, ali jebiga. Ne znam koliko nam pobeda treba i iskreno tesko cemo uci jer realno mi ni sa Campazzom nemamo nijednu sigurnu pobedu, ali treba ici utakmicu po utakmicu. Imamo fin raspored i nadam se da cemo do kraja igrati za nesto, da nece postati rekreativno. 

Edited by Del Piero
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nemamo mi dovoljno napadačkog talenta da bi u leru pobedili slabije protivnike. Iako mi deluje nemoguće da kod Duška ima lelemudanja, posle one sinoćnje predstave mi svašta pada na pamet. Nije ovo ni prva ni poslednja unapred dobijena utakmica koju smo izgubili. Doduše verovatno je bilo i dodatno pražnjenje posle osvojenog kupa.

Samo ne znam što više lopti nije išlo na Filipa, delovao je kao najraspoloženiji za utakmicu. Nama je Lazić najbolji šuter za 3(a pogađa manje od 1 trojke po utakmici) a on je igrao 10min. Vildoza je definitivno u kanalu i već nekoliko utakmica je kontraproduktivan. Kada na sve ovo dodamo i da Nemanju nije ništa htelo dobijemo to što smo gledali.

Ovako kada ti je najbolji igrač u kanalu, a prvog sledećeg neće šut, značilo bi da imamo 6 igrača koji šutiraju 40+ % za 3 poena, bar bi neko bio raspoložen. Jedini naš igrač koji šutira preko 40% za 3 je Lazić.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje verujem da možemo!

Da se razumemo jedno je šta želimo a drugo su mogućnosti u datom trenutku. Mi bez Kampaca nemamo prvog, klasičnog pleja. Svi ostali mogu da igraju na toj poziciji ali doprinos koji on daje u napadu i odbrani je nezamenljiv. Ovo što smo mi do sada dobili a to nije mali broj pobeda je uvek na bljesak jednog ili dva igrača. U top 8 se ulazi timskom igrom a ne na bljesak individualaca. Do kraja nije ostalo malo ali dovoljno za prolazak. Sa Kampacom će biti druga priča. Nećemo zavisiti od bljeska nekoliko igrača jer sa njim na terenu i nesrećni Dobrić i Bentil izgledaju zadovoljavajuće.

Imali smo nekoliko neverovatnih pobeda ali i neverovatnih poraza. Zato 02.03. da se zagreju dlanovi i konačno sa puzlom koja je do sada nedostajala u napad na vrh.

A što se tiče domaćeg terena ove godine i definitivno više nismo mit. Zašto je tako to trebamo mi da se zapitamo.

 

P.S. Svaka čast svima vama koji posle ovakvih utakmica možete odmah da pišete i diskutujete. 

Ja nisam mogao da pričam do pre koji minut.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sokmeniki said:

Odakle ti sad to?

Neko je postavio pitanje Kuzmanovicu u onom podkastu da li zna nesto o sukobu Ivanovica i Martina, on je odgovorio "mislite na tucu izmedju njih 2 u svlacionici? Ne, ne znam nista o tome" 

 

Da li je bio ironican ili ironijom pokusao da prekrije istinu, ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pero_Cameron said:

Neko je postavio pitanje Kuzmanovicu u onom podkastu da li zna nesto o sukobu Ivanovica i Martina, on je odgovorio "mislite na tucu izmedju njih 2 u svlacionici? Ne, ne znam nista o tome" 

 

Da li je bio ironican ili ironijom pokusao da prekrije istinu, ne znam.

Neko je ovde napisao ko je bio na utakmici da su se "posvađali" na klupi.

 

Ja sam na tw pročitao (ili ovde sad više ni nz) da je Duško hteo da mu kaže šta je pogrešio kad ga je izveo (kao i svima što priča kad ih izvede zbog nekih grešaka) a da Hasan nije želeo da sluša nego odmah otišao na klupu i to je taj sukob, zato nije ulazio.

 

Što se tiče tuče samo ću napisati LOL, sigurno se nisu tukli u svlačionici, nisu klinci da se pesniče posle basketa

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Nisam oka sklopio nocas, skroz me potopio ovaj poraz. Ocekivao sam tesku utakmicu, svestan da je plejof 90% nedostizan i sa pobedom, ali bas me ubilo u pojam. U utakmici koja je toliko bitna, nakon osvajanja kupa, u krcatom pioniru protiv najpozeljnijeg moguceg protivnika koji pritom igra ocajno prvo poluvreme, da toliko svi podbace, od Duska pa sve do jednog igraca... Nemam reci.

 

Sve dobro iz ove sezone (Dusko, Luka, Faku, Petrusev, Nedoviceva forma, sve pobede, sa akcentom na Nis i Tel Aviv) mi je sinoc ponisteno. Ona nemoc u poslednjoj cetvrtini me je toliko izbacila iz takta da sam se na -14 nekako probio do izlaza i po prvi put u zivotu napustio halu pre kraja i apsolutno nemam zelju da pogledam ijednu utakmicu do kraja sezone. Mozda me prodje, ali u svakom slucaju sam do daljnjeg zavrsio sa odlascima u pionir, sezonsku sam jutros dao drugaru. Postalo je nepodnosljivo stresno.

 

Nas inicijalni izbor stranaca - Adams, Holand, Bentil, Martin - je za jebeni zatvor. Dva miliona evra doslovno bacena u wc solju.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 Posle promene trenera, igrali smo na šok terapiju i na ludilo i dolazak Vildoze. 

 

Ja ne vidim da je iko napredovao ili da igra bolje  nego kod Vlade Joa. 

Razlika je bio Vildoza. Osim njega, svi igraju isto kao kod Vlade. Petrusev je poceo mvp mood al je stalnim kritikovanjem ugasen. 

 

Na kupu bi pukli da nije izbacen trener i pomocnik igrao bez Lazarevica i Dobrica, sto je i donelo  pobedu.

 

Zamolimo coveka da se vrati kuci ako hocemo da bar uzmemo Aba ligu  sa ovako skupim timom. 

 

Isto smo u el zavrsavali u El sa x puta manje para. 

 

Zasto prethodni trener nije mogao da ima Vildozu, Bentila, zamalo Polonaru, Petruseva.  

Nego prvi i drugi centar Mitar i Kuz. Da, zato sto covek voli takve igrace, sutra malo. 

 

Dajte da se uzmemo u pamet na vreme ili bar da smo ostavili Vladu Joa koji bi isto dogegao do ovih pobeda sa ovakvim timom. 

Al ne, za mucenog Vladu Dzejlen Adams  i onda se iscudjavamo kako smo dolaskom Vildoze dobili neke utakmice i proglasavamo trenera alhemicarem. 

 

 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...