Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ako Zvezdu u ovoj sezoni posmatramo kao deo jednog šireg teatra, a imamo sva prava na to, onda ne bih mogao da smislim bolji opis od polatinjene grčke izreke Deus ex machina, tačnije plurala iste Dei ex machina.
 
I zaista, početak sezone, odnosno početak predstave za okupljeno pučanstvo na osrednjem trgu nečega što se kolokvijalno zvalo Antika, je bio kao i svaki drugi početak pozorišne tragedije toga doba - gomila "običnih" ljudi na pozornici, u svojim sukobima i neuspešnim naporima da prevaziđu svakodnevne probleme. Njihovi karakteri su umešno oslikani kroz sudar velikih ambicija i limitiranih mogućnosti, njihove dobre namere izvitopirene pod naletima prinude i krhkog morala. pa su gledaoci sa pravom očekivali tragičan kraj kao logičan završetak života protagonista provedenih u prosečnosti i nemogućnosti da se odupru naletima van njhovog Polisa, ali i dobijanju bitke sa samim sobom.
 
A onda je kran iza kulise na pozornicu naše tragedije spustio prvo jednog, pa drugog Deusa i prikovao pažnju ushićenih gledalaca kojih je bilo sve više i više. Činilo se da je jedan od njih stariji i važniji od drugog, da mu na neki način komanduje i usmerava svoje ideje koje ovaj besprekorno sprovodi u delo. Kao i svi pravi Bogovi, ova dvojica naših počeše sa demonstracijom svojih čuda odmah po spuštanju među smrtnike. Rezultati njihovih mirakula su oduševljavali pobliku, ali i od onih običnih aktera sa početka predstave napravili unapređene verzije koje se brzo udružiše i napraviše složnu celinu, uspešno vođenu od dvojice Deusa.
 
A  kada je na binu spušten i treći Deus, brat od ovog drugog i podjednako moćan, samo malo niži rastom, naša predstava je došla do svog klimaksa. Machina je pored duha, sada dobila i motor i činilo se, kada se jednom pokrene, da će je biti nemoguće zaustaviti. Reke ljudi su se slivale ka trgu koji postade i bukvalno središte Polisa, njegova žila kucavica sa kojom su se identifikovali i čiju su sudbinu pratili kao da je njhova sopstvena. Žene, deca, zanatlije i po koji rob napraviše feštu i van same pozornice, tekle su reke vina, a bogati trgovci bacali srebrenjake masi naroda da bi umilostivili Bogove. Opšta euforija je izmakla kontroli kada se i vojnici, a posebno stražari, priključiše slavlju i ostaviše zidine Polisa nebranjenim.
 
Vest o Dei ex machina i čudima koje su pravili se brzinom munje širila antičkim svetom, pa dođe i do brojnih neprijatelja našeg Polisa. Njihova akcija je bila brza i ukrutna - u prvom naletu osakatiše onižeg Deusa i sprečiše ga da sa maksimalnom snagom pomaže svojim ljudima. Tragedija koja je prešla u komediju sa srećnim krajem, poče da se vraća u svoje prvobitno stanje. Osakaćeni Deus, njegov brat i ono najstarije božanstvo počeše da uzvraćaju udarce mnogo jačem neprijatelju, ali od svega uspeše samo da ranjenog Deusa izvuku na sigurno i da mu vidaju rane do skorog oporavka i vraćanja u punu snagu. Deo naroda se razbeža svojim kućama, deo ratobornih pozva na mobilizaciju i vodiše se bitke svake nedelje po jedna, a nekada i dve nedeljno. Naš Polis se hrabro borio, nekada pobeđivao, nekada gubio, strpljivo čekajući trećeg Deusa koji bi kompletirao punu moć božanske trojke, kada bi se pokušao konačan proboj do krajnjeg cilja - pokoravanja jednog po jednog neprijatelja i osvajanje kompletnog carstva.
 
Dragi čitaoci i dragi gledaoci, ovde se moramo zaustaviti jer je do ovog momenta predstava stigla. I dalje je vešti puppet masteri drže na tankoj granici između tragedije i komedije, igrajući se sa emocijama posmatrača, privlačeći njihovu nepodeljenu pažnju, kao što svaka dobra predstava i treba da radi. Ostanite uz nas, jer sutra nam sledi još jedna epska bitka i još jedna ispisana stranica ove naše drame.
 
Tragedija ili komedija, pogibija u boju ili Kališ u junu... Ili od svega po malo.
 
Samo Bogovi znaju.
Ako ti preteknu te pečurke...javi.
Da ne užegnu...:).
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 27
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mister-no said:

Kakva Duškova izjava za navijače.
Kakav genije i gospodin.
Rešio u dve, tri rečenice svu filozofiju.
 

 

Izuzetna. Baš me je oduševio. Pohvalio je navijače Partizana za prvi EL derbi u kom su bili sjajni domaćini, a onda je motivisao svoje navijače da se pokažu u što boljem svetlu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze citat za nas sa jeftinim ulaznicama?
Pa pita ga novinar u fazonu utakmica visokog naboja pa kao navijači..
Kaže, znate šta ja sam posle prve utakmice pohvalio navijače Partizana, bila je sjajna sportska atmosfera.
Ali ja mislim da su naši navijači bolji, pa neka to sutra pokažu.
Tako nekako.
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sada je tek jos veca zal za izgubljenom u Kaunasu. Da nije Vildoza izgubio onako loptu na +7 verovatno bi dobili +15. Mozda je jeres, ali mi se cini da Zalgiris moze da ima seriju poraza. Igraju sa jednim plejem(sada se i Tejlor povredio) i dok on ima  snage oni guraju, ali i danas i protiv nas u drugom poluvremenu izgledaju kriminalno. Sutra moramo da dobijemo kako znamo i umemo. Jako je vazno za plejof sanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebeš to kalkulisanje posle svakog kola. Idemo utakmicu po utakmicu. Nije floskula, stvarno treba tako gledati na sport i na život generalno. Svaka utakmica može da se dobije, ali i da se izgubi. Ništa u sportu nije unaprijed zacrtano, pogotovo u takmičenju kao što je EL. Imamo razloga da vjerujemo u pobjedu, dobili smo ih dva puta, možemo i treći. Ako izgubimo nije ni u tom slučaju ništa izgubljeno. Ja vjerujem u ovu ekipu dok god postoji šansa za top8.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Za sve ove sto gledaju “preko ramena” i analiziraju, kada Kampazzo bude debitovao protiv Bajerna imaćemo skor 15-10…

 

Na kraju imaćemo 20+ pobeda i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu…

 

Smršaće guske na ovom forumu od tolikog postavljanja…

 

Živi bili pa videli…

 

Momci srećno danas!!! 🍀

 

Hrabro i pošten odnos prema svakoj lopti!!!


 

#ZVEZDAIZNADSVIH

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kvaratskhelia said:

Jebeš to kalkulisanje posle svakog kola. Idemo utakmicu po utakmicu. Nije floskula, stvarno treba tako gledati na sport i na život generalno. Svaka utakmica može da se dobije, ali i da se izgubi. Ništa u sportu nije unaprijed zacrtano, pogotovo u takmičenju kao što je EL. Imamo razloga da vjerujemo u pobjedu, dobili smo ih dva puta, možemo i treći. Ako izgubimo nije ni u tom slučaju ništa izgubljeno. Ja vjerujem u ovu ekipu dok god postoji šansa za top8.

 

Verovatno misliš na moj post (ako ne, praštaj). Nije to nikakvo kalkulisanje, niti sam sklon tome. Neko je lepo objasnio na kkp temi, veoma je teško preskočiti par ekipa do kraja s kojima se boriš za top8, a imaju 2,3 pobede više i bolji su u međusobnom skoru. Posebno što smo startovali sa Jovanovićem na klupi i skorom 1-6, dovoljno je pogledati tabelu koliko bi nam i tu neka pobeda više značila. Da smo imali bolji start i da smo mogli odmah da računamo na Kampaca, sada ne bih ni pisao o ovome. Da bismo prošli u top8, uz našu dobru igru, potrebno je i da se poklope dosta drugih rezultata. I ja verujem u Duška i momke i verujem da možemo do top8, ali moramo imati i malo sreće što se tiče ostalih utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...