Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

8 hours ago, Inbox said:

Ako te. E mrzi poslusaj celu audio knjugu,Od 16 og minuta pocinje najbolja definicija naseg voljenog kluba.Narator neverovatni Peca Andric koji tako cita kao da mi prica posle pola litre vinjaka u toj istoj Maderi u kojoj se sluzi pasulj domace radinosti.Naravno uvek ima opcija da se procita kniga velikog Tirketa “Beograd za pocetnike”.❤️

 

Edited by Placebo Lone star
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ni jedan derbi nije lak, pa nece biti ni ovaj. Daleko od toga da imamo neku veliku prednost. 

 

Imamo mozda samo malu psiholosku jer smo dobili prvi EL derbi i zato sto smo ispred njih na tabeli, a njima poraz moze znaciti i kraj nadanja za top8. 

 

Ne verujem da ce biti opustanja, pazice Dusko na to, pogotovo nakon sto je video onakvu zavrsnicu protiv Zalgirisa, ali ta psiholoska prednost svakako prija malo. 

 

Samo jako od samog starta i bez opustanja, Vildoza i Neda neka se potrose max, a Facu ce onda da vadi sledece ABA kolo.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka tekma protiv Partizana je otprilike 50:50. Ja mislim da oni i dalje imaju više individualnog kvaliteta. Njihovih 6 stranaca( Panter, Egzam, Naneli, Papapetrou, Ledej, Lesort) su definitivno osnova za top8. Njihovi nosioci su provjerene El klase, a mi smo za strance doveli beskorisnog Holanda i Bentila, koji kako vrijeme prolazi izgleda sve lošije, može se zapravo reći da izgleda onako kako je uvijek izgledao.

 

Naša snaga je u triu: Vildoza, Nedović i Petrušev. Kad su barem dvojica iz ovog tria na svom nivou onda može da se dobije i jača ekipa od Partizana. Dobra timska igra se podrazumijeva, kao i to da će iskočiti još neko, najrealnije je da to bude Dobrić. Ali generalno utakmica se ne može dobiti bez igrača koji prave razliku, a tu je ključan naš trio nosilaca.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mislim da je pobeda sutra vec upisana.
Stoji da pod Duskom igramo smisleniju kosarku od komsija, da umemo da zategnemo odbranu (za razliku od njih),ali oni imaju taj napadacki potencijal..plus po onoj 'teoriji verovatnoce' i oni treba nas jednom da dobiju..ja mislim da ce ta njihova pobeda doci u drugom ABA derbiju,ali ko moze da tvrdi da nece da se dogodi bas sutra?

Sa Kampacom u timu meni deluje da nas ne mogu dobiti niti u jednoj seriji. U celoj sezoni ne vidim vise od neke dve njihove pobede protiv nas. Zaista se nadam da ta prva nece biti sutra,ali ponavljam: ne bih se bas kladio na to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Svaka tekma protiv Partizana je otprilike 50:50. Ja mislim da oni i dalje imaju više individualnog kvaliteta. Njihovih 6 stranaca( Panter, Egzam, Naneli, Papapetrou, Ledej, Lesort) su definitivno osnova za top8. Njihovi nosioci su provjerene El klase, a mi smo za strance doveli beskorisnog Holanda i Bentila, koji kako vrijeme prolazi izgleda sve lošije, može se zapravo reći da izgleda onako kako je uvijek izgledao.

 

Naša snaga je u triu: Vildoza, Nedović i Petrušev. Kad su barem dvojica iz ovog tria na svom nivou onda može da se dobije i jača ekipa od Partizana. Dobra timska igra se podrazumijeva, kao i to da će iskočiti još neko, najrealnije je da to bude Dobrić. Ali generalno utakmica se ne može dobiti bez igrača koji prave razliku, a tu je ključan naš trio nosilaca.

 

Naša snaga je u timskoj igri i odbrani. Ako ponovo budemo igrali kao TIM imamo šanse, u suprotnom ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U prethodnom derbiju je Martin neutralisao Lesora. Nisam siguran da Mitrović i Kuzmić mogu to isto, pa pretpostavljam da će od njega pretiti najveća opasnost po naš koš. Nadam se ponovo manjoj minutaži Bentila, jer je odavno u štetočina modu, ali će nam biti potrebni i njegovi minuti za neku odbranu na Lideju. Naša snaga je nešto bolja bekovska linija i njihova povremeno zbunjena odbrana.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

U prethodnom derbiju je Martin neutralisao Lesora. Nisam siguran da Mitrović i Kuzmić mogu to isto, pa pretpostavljam da će od njega pretiti najveća opasnost po naš koš. Nadam se ponovo manjoj minutaži Bentila, jer je odavno u štetočina modu, ali će nam biti potrebni i njegovi minuti za neku odbranu na Lideju. Naša snaga je nešto bolja bekovska linija i njihova povremeno zbunjena odbrana.  

Bentil je bio medju najboljima u pretproslom derbiju, unistio ih je odbrambeno

Edited by Pero
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

U prethodnom derbiju je Martin neutralisao Lesora. Nisam siguran da Mitrović i Kuzmić mogu to isto, pa pretpostavljam da će od njega pretiti najveća opasnost po naš koš. Nadam se ponovo manjoj minutaži Bentila, jer je odavno u štetočina modu, ali će nam biti potrebni i njegovi minuti za neku odbranu na Lideju. Naša snaga je nešto bolja bekovska linija i njihova povremeno zbunjena odbrana.  

 

Lesora je Martin čuvao ispred na niskom postu i tako ga je neutralisao u drugom poluvremenu. Verujem da je Luka dovoljno inteligentan da može isto,a moraće da mu se pomaže kako bi se zatvorio Lesorov ofanzivni skok gde bi Lazarević i Petrušev trebalo da pomažu.

 

Koliko se sećam Lesor je u Areni u drugom poluvremenu imao 2 poena i 1 skok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

 

Lesora je Martin čuvao ispred na niskom postu i tako ga je neutralisao u drugom poluvremenu. Verujem da je Luka dovoljno inteligentan da može isto,a moraće da mu se pomaže kako bi se zatvorio Lesorov ofanzivni skok gde bi Lazarević i Petrušev trebalo da pomažu.

 

Koliko se sećam Lesor je u Areni u drugom poluvremenu imao 2 poena i 1 skok.

Jeste, a u prvoj cetvrtini je imao 7 poena i 9-10 skokova

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

Gde je Kuzmara izgledao kao da su random korisnika Doma za stare i nemoćne stavili da čuva Lesora.

 

A Luka kao kadet.

 

Bice bas bas zajebano sutra zatvoriti Lesora, al avaj, i dalje mislim da smo timski bolji od njih, a to pravi razliku u ovakvim utakmicama. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, propolis said:

 

 

 

Koliko se sećam Lesor je u Areni u drugom poluvremenu imao 2 poena i 1 skok.

 

Uticao je i umor na njega u drugom poluvremenu. Na +6 za njih kad je Martin poentirao, pokušao je da iznudi faul u napadu, nije imao više snage za brobu i skok. U poslednjem napadu Vildoza daje loptu Nedoviću a Lesor ostaje u autu, uopšte ne prilazi da se bori za skok. Jedan na jedan njega jedino Petrušev može da brani. Videćemo sutra kakvo je rešenje pripremio Ivanović za njega i da li ćemo ga možda udvajati.

Link to comment
Share on other sites

Nema potcenjivanja naravno. Jesmo favoriti ali treba to opravdati igrom. Ne bi smeli da potcenimo ni Albu ili Asvel npr, a kamoli Partizan koji je plasiran iznad njih i to nije slucajno. 

 

Ne treba previse da razmisljamo o situacijama jedan na jedan Lesora u nasem reketu. Neka spustaju na njega, neka napada ledjima, to mu je mozda i najslabiji segment igre u napadu. To su dva poena, pa da vidimo koliko ih moze postici na taj nacin. Samo ga ne smeju nasi visoki faulirati da pogadja 2+1. Ono sto je mnogo bitnije je da mu ne dozvolimo da gospodari u nasem reketu i kupi ofanzivne skokove. Svaki njegov skok u napadu je potencijalno otvoren sut za tri u nastavku akcije sto nije prihvatljivo protiv ovakve ekipe Partizana. Tu ga moramo ograniciti, a ne kao u prvom poluvremeno prvog meca, ono je izgledalo smesno kako je hvatao lopte. 

 

Nadam se samo da mec nece krenuti tokom kojim je isao u derbiju u Aba ligi. Nije to nacin da igramo protiv njih, iako smo ih dobili i tada. Jaka odbrana, neka se pomuce za svaki sut, pa da vidimo koliko ce pogadjati. U napadu verujem da necemo imati problema, oni su defanzivno busni, a mi dovoljno dobar protok lopte imamo i nece tu biti problema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Volter said:

 

Uticao je i umor na njega u drugom poluvremenu. Na +6 za njih kad je Martin poentirao, pokušao je da iznudi faul u napadu, nije imao više snage za brobu i skok. U poslednjem napadu Vildoza daje loptu Nedoviću a Lesor ostaje u autu, uopšte ne prilazi da se bori za skok. Jedan na jedan njega jedino Petrušev može da brani. Videćemo sutra kakvo je rešenje pripremio Ivanović za njega i da li ćemo ga možda udvajati.

 

 

Koji umor, od čega umor 😛😛😛

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Laki21 said:

 

Pre nekih 15-20 godina igra Zvezda neku pripremnu pred sezonu protiv nekih Čeha tamo, neki anonimusi.

Ide tekma na RTS2, Dobrisav dobio da prenosi po kazni valjda.

Nikada ni pre ni kasnije nisam čuo ništa slično, nekoliko sahrana kojima sam prisustvovao bile su veselije.

Cenim da je taj dan bila povećana stopa samobistava, jer ta radost, žar i entuzijazam koji su ivirali iz svake njegove reči su plenile sve oko sebe.

Bila ona stara prica, pominjana i na starom forumu, da je sofer nekog komunistickog funkcionera svojevremeno udario Dobrosava na pesackom i kako bi se stvari izgladile njega pitali sta mogu da urade za njega, on rekao "da budem sportski novinar".

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Markoss said:

 

A Luka kao kadet.

 

Bice bas bas zajebano sutra zatvoriti Lesora, al avaj, i dalje mislim da smo timski bolji od njih, a to pravi razliku u ovakvim utakmicama. 

Istini za volju treba reci da je Kuz tada tek pocinjao da hvata neki ritam, nije mu se ni poklopilo da udje u utakmicu na pravi nacin. Ocekujem da mu se sada bolje suprotstavi i ustopuje ga koliko moze u toj prvoj cetvrtini.

Luka moze da napravi problem Lesoru i pravio je prosle godine ali za to su potrebni odredjeni uslovi, svakako da kad Lesor udje sa 120% snage u duel Mitar fizicki nema sta da trazi, videcemo koliko puta ce do toga uopste da dodje.

Sa druge strane Lesor je drugi igrac na gostovanjima, drugacije i sudije gledaju na njega kada ne igra u Areni.

Ne brinem se ja za njega previse, u padu je forme, stigao ga je i umor, dace on svoj doprinos ali sam ne moze da nas dobije.

 

Najvise me interesuje na kome ce se lomiti kontrola stete, da li cemo ici ispod bloka Egzamu sa namerom da mu odsecemo ulaz i povratni pas, iako on sam sutira sjajno.

Od Avramovica i Andjusica ocekujem da zapnu, mada cemo videti koliko ce uopste i dobijati priliku.

 

Branko ce jahati Pantera, Laza ce verovatno na Ledeja, manje na Grka.

 

Sve u svemu ocekujem da kontrolisemo rezultat i tempo utakmice, ako sve bude kako treba mozemo da ih slomimo i izbegnemo neizvesnost.

Link to comment
Share on other sites

Ako Zvezdu u ovoj sezoni posmatramo kao deo jednog šireg teatra, a imamo sva prava na to, onda ne bih mogao da smislim bolji opis od polatinjene grčke izreke Deus ex machina, tačnije plurala iste Dei ex machina.

 

I zaista, početak sezone, odnosno početak predstave za okupljeno pučanstvo na osrednjem trgu nečega što se kolokvijalno zvalo Antika, je bio kao i svaki drugi početak pozorišne tragedije toga doba - gomila "običnih" ljudi na pozornici, u svojim sukobima i neuspešnim naporima da prevaziđu svakodnevne probleme. Njihovi karakteri su umešno oslikani kroz sudar velikih ambicija i limitiranih mogućnosti, njihove dobre namere izvitopirene pod naletima prinude i krhkog morala. pa su gledaoci sa pravom očekivali tragičan kraj kao logičan završetak života protagonista provedenih u prosečnosti i nemogućnosti da se odupru naletima van njhovog Polisa, ali i dobijanju bitke sa samim sobom.

 

A onda je kran iza kulise na pozornicu naše tragedije spustio prvo jednog, pa drugog Deusa i prikovao pažnju ushićenih gledalaca kojih je bilo sve više i više. Činilo se da je jedan od njih stariji i važniji od drugog, da mu na neki način komanduje i usmerava svoje ideje koje ovaj besprekorno sprovodi u delo. Kao i svi pravi Bogovi, ova dvojica naših počeše sa demonstracijom svojih čuda odmah po spuštanju među smrtnike. Rezultati njihovih mirakula su oduševljavali pobliku, ali i od onih običnih aktera sa početka predstave napravili unapređene verzije koje se brzo udružiše i napraviše složnu celinu, uspešno vođenu od dvojice Deusa.

 

A  kada je na binu spušten i treći Deus, brat od ovog drugog i podjednako moćan, samo malo niži rastom, naša predstava je došla do svog klimaksa. Machina je pored duha, sada dobila i motor i činilo se, kada se jednom pokrene, da će je biti nemoguće zaustaviti. Reke ljudi su se slivale ka trgu koji postade i bukvalno središte Polisa, njegova žila kucavica sa kojom su se identifikovali i čiju su sudbinu pratili kao da je njhova sopstvena. Žene, deca, zanatlije i po koji rob napraviše feštu i van same pozornice, tekle su reke vina, a bogati trgovci bacali srebrenjake masi naroda da bi umilostivili Bogove. Opšta euforija je izmakla kontroli kada se i vojnici, a posebno stražari, priključiše slavlju i ostaviše zidine Polisa nebranjenim.

 

Vest o Dei ex machina i čudima koje su pravili se brzinom munje širila antičkim svetom, pa dođe i do brojnih neprijatelja našeg Polisa. Njihova akcija je bila brza i ukrutna - u prvom naletu osakatiše onižeg Deusa i sprečiše ga da sa maksimalnom snagom pomaže svojim ljudima. Tragedija koja je prešla u komediju sa srećnim krajem, poče da se vraća u svoje prvobitno stanje. Osakaćeni Deus, njegov brat i ono najstarije božanstvo počeše da uzvraćaju udarce mnogo jačem neprijatelju, ali od svega uspeše samo da ranjenog Deusa izvuku na sigurno i da mu vidaju rane do skorog oporavka i vraćanja u punu snagu. Deo naroda se razbeža svojim kućama, deo ratobornih pozva na mobilizaciju i vodiše se bitke svake nedelje po jedna, a nekada i dve nedeljno. Naš Polis se hrabro borio, nekada pobeđivao, nekada gubio, strpljivo čekajući trećeg Deusa koji bi kompletirao punu moć božanske trojke, kada bi se pokušao konačan proboj do krajnjeg cilja - pokoravanja jednog po jednog neprijatelja i osvajanje kompletnog carstva.

 

Dragi čitaoci i dragi gledaoci, ovde se moramo zaustaviti jer je do ovog momenta predstava stigla. I dalje je vešti puppet masteri drže na tankoj granici između tragedije i komedije, igrajući se sa emocijama posmatrača, privlačeći njihovu nepodeljenu pažnju, kao što svaka dobra predstava i treba da radi. Ostanite uz nas, jer sutra nam sledi još jedna epska bitka i još jedna ispisana stranica ove naše drame.

 

Tragedija ili komedija, pogibija u boju ili Kališ u junu... Ili od svega po malo.

 

Samo Bogovi znaju.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...