Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

14 minutes ago, Milko Miller said:

Nije igrao ni minut u Evroligi. To sto igra tursku ligu, pa Raduljica isto igra Aba. 

On se bas i pobunio jer je u turskoj uvek medju strancima koji ne igraju,van 12.Malo kasnije Ataman je izjavio  da neki igraci nisu zasluzili dres Efesa i od tada ne igra uopste.Ali eto ga danas starter.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Redstar0356 said:

Kampaco, Ivanovic 

Nedovic, Vildoza 

Lazic, Dobric 

Polonara, Bentil 

Petrusev, Mitrovic, Hasan 

 

Je ekipa koja moze da se kompletira u februaru i veze sve pobede u El do kraja. 

Bez brige

 

 

 

 

Drug, fali ti Despot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Redstar0356 said:

 

 

Je ekipa koja moze da se kompletira u februaru i veze sve pobede u El do kraja. 

Bez brige

 

 

 

 

.

 

Kljucno je ovo MOZE da se kompletira,  ne bih hteo da mracim , ali ovakvom potrosnjom mozemo osakaceni da docekamo februar. Mi smo sinoc izgubili jer vise nije bilo atoma snage, Lazarevic se vraca u igru hramajuci, a Saras moze sebi da dozvoli da odmara Sanila uvodeci Veselija... za nas i odsustvo Holanda sad bilo bi problem.

 

Zato i bole toliko sudijske odluke, da je bilo vise snage, ili duze klupe, mi bi ovo dobili, prosto bi zadrzali plus osam ...ovako dosli u situaciju da odlucuju bukvalno nijanse , narandzastog, nije  problem kad ode na drugu stranu majstorstvom protivnika.

 

.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

Ispisaste romane ovdje, a istina je samo jedna. Mogulkoc, koji nije jedan od elitnih EL sudija (ovo sinoć je samo jedan od primjera zašto) unatoč tome što je u dobroj poziciji, nije vidio/bio dovoljno koncentriran/nešto treće (u teorije zavjere stvarno ne bih ulazio niti u njih vjerujem i savjetovao bih ostalima isto) i on je jedini odgovoran ovdje. Ostala dvojica niti mogu vidjeti ovo, niti je uopće njihova odgovornost gledati bočnu aut liniju koja je od pratećeg sudije (u ovom slučaju Mogulkoca). Glupo zvuči (i nije nikakva utjeha) ako se kaže da je sudijska greška sastavni dio igre i sporta, ali to je jednostavno tako. Slažem se da se greške ovog tipa na najvišem nivou ne bi smjele događati, ali dok je god ljudski faktor u igri toga je bilo i uvijek će biti. Kao što mi recimo nije bilo jasno kako Rossi u dobroj poziciji stoji metar od situacije u Pireju gdje Lazić radi očigledan faul na šutu za tri i ne svira ništa tako i za ono sinoć, dobra pozicija Mogulkoca, čista situacija i nema odluke. Sama činjenica da je EL izašla sa službenim priopćenjem i priznala grešku znači da ga čeka suspenzija i da vjerojatno neće suditi Zvezdi neko vrijeme. 

Nije bio Mogulkoc nego Halikko. Lottermoser je bio na strani kod zapoisnickog stola, Mogulkoc ispod kosa Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Nije bio Mogulkoc nego Halikko. Lottermoser je bio na strani kod zapoisnickog stola, Mogulkoc ispod kosa Zvezde.

 

Znam, ukazao mi je Manu već na to pa sam se ispravio. Poanta stoji i dalje, još više zapravo jer je Halliko dosta tanak EL sudija. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sharp said:

 

Znam, ukazao mi je Manu već na to pa sam se ispravio. Poanta stoji i dalje, još više zapravo jer je Halliko dosta tanak EL sudija. 

Citam postove i odgovaram odmah, nisam znao da je neko vec reagovao...

 

Za Mogulkoca sve stoji sto si napisao. Pre je bio bolji, ali vec nekoliko sezona stagnira. Ovaj treci je tek zalutao.

 

Pitanje: Ne vidim Lamonicu nesto? U penziji? I gde sudi Radovic inace? Ni njega vec duze ne vidim u ABA...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Redstar0356 said:

Kampaco, Ivanovic 

Nedovic, Vildoza 

Lazic, Dobric 

Polonara, Bentil 

Petrusev, Mitrovic, Hasan 

 

Je ekipa koja moze da se kompletira u februaru i veze sve pobede u El do kraja. 

Bez brige

 

 

 

Ne postoji trenutno ekipa koja moze da veze 10+ pobeda u EL, ta koja si naveo ili bilo koja druga.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lmx said:

image.png.4f293837c133c2a26700f75cdad3cd95.png

 

 

Stav Pokusevskog, potpuno van balansa, na ledjima, ovako se ne igra odbrana sa namerom da se spreci protivnik da uputi sut ka kosu.

 

Pa i ne mora da ga sprečava, ako če šutirati odatle

 

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Sudija mozda na citavih 20 cm od lopte.Doslovno organizovana pljacka.

 

Nije organizovana pljačka, pošto su tu svirali out za nas

 

2 hours ago, Sharp said:

Ispisaste romane ovdje, a istina je samo jedna. Mogulkoc, koji nije jedan od elitnih EL sudija (ovo sinoć je samo jedan od primjera zašto) unatoč tome što je u dobroj poziciji, nije vidio/bio dovoljno koncentriran/nešto treće (u teorije zavjere stvarno ne bih ulazio niti u njih vjerujem i savjetovao bih ostalima isto) i on je jedini odgovoran ovdje. Ostala dvojica niti mogu vidjeti ovo, niti je uopće njihova odgovornost gledati bočnu aut liniju koja je od pratećeg sudije (u ovom slučaju Mogulkoca). Glupo zvuči (i nije nikakva utjeha) ako se kaže da je sudijska greška sastavni dio igre i sporta, ali to je jednostavno tako. Slažem se da se greške ovog tipa na najvišem nivou ne bi smjele događati, ali dok je god ljudski faktor u igri toga je bilo i uvijek će biti. Kao što mi recimo nije bilo jasno kako Rossi u dobroj poziciji stoji metar od situacije u Pireju gdje Lazić radi očigledan faul na šutu za tri i ne svira ništa tako i za ono sinoć, dobra pozicija Mogulkoca, čista situacija i nema odluke. Sama činjenica da je EL izašla sa službenim priopćenjem i priznala grešku znači da ga čeka suspenzija i da vjerojatno neće suditi Zvezdi neko vrijeme. 

 

1 hour ago, Sharp said:

 

 

Istina, nije bio Mogulkoc u pitanju, ispričavam se čovjeku (stojim iza one da nije elitni EL sudija though), on je bio vodeći, Lottermoser je bio centralni. 

Prateći je bio Aare Halliko, Estonac. Taj je jedan od slabijih na listi sigurno, on i rijetko sudi EL, uglavnom ga viđam na Eurocupu. Sad sam pogotovo siguran da nije bilo namjere, ovaj se vjerojatno potpuno pogubio. Bojim se da je taj gotov s EL do kraja sezone. 

 

A što se delegiranja tiče, nominacije se šalju dosta ranije, mjesec po mjesec koliko je meni poznato. U trenutku kad je to delegirano Zvezda je valjda bila pri dnu tabele i nikome nije palo na pamet da bi ovo mogla biti ovakva utakmica jebiga. 

 

Slažem se sa ova tvoja posta. Posebno oko toga da nije bilo namere, itd. Želeo bi samo da čujem tvoj kometar, šta je tu išlo poglavi tom sudiji, da rukama pokazuje na gaženje linije, pa odustaje od te odluke. Zbunjenost, nemanje muda da to svira, ili šta več?

 

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nego sta kazu "turski izvori" Zurnala?Eno Polonare starter i 24min je igrao.

Znao sam da su izmislili ili su se zatrcali za eksluzivom.Prosto se videlo.

 

Klasičan Atamanov potez. Minuti pred trade deadline i onda zakucavanje za klupu do kraja sezone. Jer tako je u mogučnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce klub uciniti nesto povodom broja ljudi u hali ili ce da se ceka da neko ponovo umre na utakmici da bi se to regulisalo? Juce sam video troje ljudi kako padaju u nesvest u mojoj blizini, od toga su dvoje bili ne stariji od 15 godina. 

 

Razumem i atmosferu i sve, da mnogo njih zeli da gleda Zvezdu, ali brate, neki red se mora znati. Kad se pusti 1000 ljudi preko, hala je puna kao oko. Kad se pusti 2000 preko, ne moze da se dise. Kad urade kao juce, pitanje je trenutka kada ce da se desi nesreca. 

 

Da ne pricam da sezonci su opet poslednja rupa na svirali, pre 6 sezona su makar 2 tribine bile ostavljane za nas, sad je parola snadji se.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drakon1 said:

Citam postove i odgovaram odmah, nisam znao da je neko vec reagovao...

 

Za Mogulkoca sve stoji sto si napisao. Pre je bio bolji, ali vec nekoliko sezona stagnira. Ovaj treci je tek zalutao.

 

Pitanje: Ne vidim Lamonicu nesto? U penziji? I gde sudi Radovic inace? Ni njega vec duze ne vidim u ABA...

 

Lamonica je u penziji od ove sezone, oprostio se na F4 u Beogradu. S obzirom na to koliko ima godina, bilo je i za očekivati. Radović ne sudi ABA ligu već dvije godine, sudi samo EL, pretpostavljam isto radi godina pošto ne znam koliko dugo još misli suditi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

 

Klajburn ga je dva puta napao sa posta i promašio, dva puta kao p&r ball handler i promašio i jednom iz uručenja i promašio, znači 5 poseda, 5 šuteva, 0 poena.

 

Vezenkov mu je jednom pobegao tako što je katovao kada su izvodili bočni aut i tu je dao dva poena i to mu je jedini pokušaj kada ga je Lazarević čuvao.

 

Mirotić ga je tri puta napao na postu, dva puta promašio i jednom izgubio loptu.

 

 

Znači sa njim kao primarnim defanzivcem su njih trojica dali ukupno 2 poena, uz 1/8 iz igre. 

 

Na nivou sezone, kada ga protivnici napadaju iz spot up-a spušta ih na 28.6% iz igre, p&r ball handler-e na 33.3% iz igre, iz post up-a na 28.6%, iz izolacija na 33.3%... Overall, dozvoljava protivnicima svega 0.754 poena po posedu, po tome je u 10 najboljih u EL računajući igrače sa 50 i više defanzivnih poseda.

 

Lazarevica su mnogi pominjali kao Lazicevog naslednika, a on se u stvari profilisao kao vrhunski flaster za cetvorke i atletske trojke. 

Ugrubo:

Lazic flaster za 1-2

Lazarevic 3-4

 

Lazicev naslednik ce pre biti mali Saranovic.

Edited by Everlook
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Slažem se sa ova tvoja posta. Posebno oko toga da nije bilo namere, itd. Želeo bi samo da čujem tvoj kometar, šta je tu išlo poglavi tom sudiji, da rukama pokazuje na gaženje linije, pa odustaje od te odluke. Zbunjenost, nemanje muda da to svira, ili šta več?

 

 

 

 

 

Stvarno ne znam. Je li bio zbunjen, nema muda ili je pao pod pritisak atmosfere, napete završnice, Šarasa, čega već pa nije bio siguran u svoju odluku ne znam, ali zato vjerojatno čovjek ima takav status kakav ima na EL radi toga što očito nema to u sebi. Uzmi u obzir da se ne radi o nekom mladom sudiji već nekome pri kraju karijere (1974. godište), dakle faktor neiskustva možemo isključiti, stvar je jednostavno (ne)kvalitete. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Lazarevic spreman da hapsi i dvojke. Ne samo trojke i cetvorke. Tako da se polako stvara balans u ekipi. Defanzivni Mont Everesti Lazarevic-Lazic demonstrirace ono sto znaju protiv Partizana u Evroligi i u Kupu. Nece se tu Panter i drustvo naigrati. Sto se EL tice brusimo polako Petruseva, jos da se ustale ova pojacanja na jedinici pa da zapevamo 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, suptil said:

Mislim da je Lazarevic spreman da hapsi i dvojke. Ne samo trojke i cetvorke. Tako da se polako stvara balans u ekipi. Defanzivni Mont Everesti Lazarevic-Lazic demonstrirace ono sto znaju protiv Partizana u Evroligi i u Kupu. Nece se tu Panter i drustvo naigrati. Sto se EL tice brusimo polako Petruseva, jos da se ustale ova pojacanja na jedinici pa da zapevamo 🙂

Ne moze Lazarevic protiv pokretnih bekova. Panter bi ga navozao samo tako. Cak i Lazic ima problema sa njim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

Btw. Dosta se ljudi zapituju kako to da je Duško dosta miran, i kako su očekivali da če on biti mnogo eksplozivniji kraj linije i na tajmoutovima. Razlog zašto to nije tako je dosta prost. Ova ekipa igra tačno tako kako je on zamislo i zbog toga nema potrebe da se mnogo uzrujava.

Ima i toga sto je nasledio ekipu koja zeli da radi

Posebno domaca osnova

Mozda oni jesu limitirani ali su radnici udarnici 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle prespavane noći meni više nije dominantan osećaj tuge zbog nezasluženog poraza već radosti što ćemo još mnogo puta ove sezone gledati ovu ekipu. Dobili smo dosta utakmica na guzove ove sezone, veliku većinu, to je košarka, nekad izgubiš nekad pobediš ali bitno je da se boriš i da si konkurentan i kompetetivan. Nadam se da će se saga sa registracijom Campazza završiti pa će mnogi tek tada videti kakvu smo zverku na obe strane parketa doveli, a do tada - next man up. Idemo dalje, ova ekipa je pokažala da može da ostvaruje vezane pobede, da može da pobeđuje na strani i da je nikad ne treba otpisati. Uživajte u putovanju, a ne samo u cilju. 

  • Like 18
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je za onu situaciju uopste bio potreban celindz koji ima pravo da iskoristi trener. Ono je samo trebao pritisak na sudije da se pogleda da li je regularan zadnji sut, vrijeme ili bilo sta sto obicno traze kad je zadnji ili istek napada i mogla se ustanoviti greska. Problem je taj sto to niko od nasih igraca, trenera, pa i publike nije ni primjetio tad i nije reagovao. Svi su ostali zaledjeni, pa je to po meni pored sudija krivica i strucnog staba.

Podsjeti me ova situacija na derbi kad je Guduric dao onu trojku za pobjedu, a niko od komsija nije skontao ocigledne korake, valjda ni sudije nisu skontale.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...