Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

14 minutes ago, srlepajce said:

 

Ludo burazeru, ludo!

 

Govor tela igraca:

 

Kalinic okrece se oko sebe, nemiran je,deluje  kao da   brzo razmatra opcije, verovatni unutrasnji dijalog "Da li da sad odma' trknem u svlacionicu da bacim ovo sareno sranje sa sebe i obucem crveno-beli dres pa kud puklo. Jednom se zivi!"

 

Veseli, gleda u pod kao dete koje je nesto ukralo, verovatni unutrasnji dijalog "Jeste, kriv sam, kao mali sam izabrao pogrešan klub, ali sta dete zna? Ne treba ništa više da mi se kaže, sam ću da izađem, nek se zemlja otvori dobrovoljno cu da propadnem"

  • Like 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Odbrana na Laprovitoli (ceo meč) i Mirotiću (3 četvrtine) je bila za udžbenike. Skoro savršeno zaustavljena dva najopasnija napadača. Zatvoren reket, dobra kontrola skoka. Naš napad kreativan i fluidan, sa Nedovićem i Petruševim koji su odigrali bolji meč nego bilo ko iz Barse. Ne znam kako neko može da kaže nešto loše o Dušku i skautingu pretočenim u praksu u ovom meču.

 

Prednost koju je Barsa rezultatski pravila u prvoj četvrtini i kojim je kasnije stizala zaostatak je ISKLJUČIVO preko šuta za 3. Ako gledamo statistiku, taj segment je presudio - naših 3/20 na njihovih 17/29. Samo u poenima iz trojki Barsa je imala +42. Sprečiti Barsu da ubacuje trojke je jako težak zadatak jer su u vrhu EL po procentu ubačaja za 3, ali ipak bole neke trojke koje smo mogli da branimo bolje, pre svih one Sanlija iz pop-a i Satoranskog kada se ili namerno išlo ispod bloka ili se debelo kasnilo sa switchom. I pored svega, Barsu su jedno bacanje ili jedna sudijske odluka delili od poraza. To valjda nešto govori o našoj igri, pripremi meča i kvalitetu koji smo pokazali. Da je ušla neka trojka Nedovića, to drugo bacanje Pefija ili da je pravljen faul na Higginsu ili Miroti - to bi bio jedan savršen meč. Ali, kada se pogledamo u ogledalo, da li smo mi u ovom momentu bili spremni da odigramo perfektan meč?

 

Skraćena rotacija usled povreda Džonija i Martina, roviti Bentil, povrede u toku meča za našeg najboljeg igrača Vildozu, jako bitnog u taktičkom smislu Lazarevića, Hollanda sa napokon nekim poenima u rukama, problem oko registracije Campazza koji je tu, a u stvari nije... Nisu to idealni uslovi za takav meč, koji bi "neka druga" Zvezda verovatno glatko izgubila. Ali ne i ova Duška Ivanovića. Mi smo naš TM comeback odradili i protiv Barse, sa -15 (2. minut 2/4) na +12 (2. minut 4/4). Tih 27 poena viška napravljenih za 20 furioznih minuta, kada je Barsa bila nemoćna da nađe bilo kakav odgovor, je verovatno bilo nešto najbolje od Zvezde do sada u sezoni. Kapa dole. Ali, da bi se dobilo tim kvaliteta Barse, treba igrati 40, a ne 20 minuta na visokom nivou. Mi ka tome idemo, pa ovaj poraz, koliko god da je bolan, ima i nešto pozitivno u sebi. Nije nas Barsa rutinirala, verovatno nije ni zaslužila da pobedi, ali to je košarka. Nema mesta tugovanju, glave gore Cigani, na puto smo da napravimo nešto veliko, možda već i ove sezone. Samo zdravlja za igrače i strpljenja za navijače. Ostalo imamo.

 

  • Like 35
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Everlook said:

Ludo burazeru, ludo!

 

Govor tela igraca:

 

Kalinic okrece se oko sebe, nemiran je,deluje  kao da   brzo razmatra opcije, verovatni unutrasnji dijalog "Da li da sad odma' trknem u svlacionicu da bacim ovo sareno sranje sa sebe i obucem crveno-beli dres pa kud puklo. Jednom se zivi!"

 

Veseli, gleda u pod kao dete koje je nesto ukralo, verovatni unutrasnji dijalog "Jeste, kriv sam, kao mali sam izabrao pogrešan klub, ali sta dete zna? Ne treba ništa više da mi se kaže, sam ću da izađem, nek se zemlja otvori dobrovoljno cu da propadnem"

Pogotovo je primetna nervoza kod sudija, ovaj prvi gleda oko sebe, drugi se vrpolji nesto.. 

Bas sjajno iz ugla spanskih komentara. 

 

I Nedovic koji uzivaaa u atmosferi. Dusa me boli sto nismo spojili njega i Kalinu. 

Edited by Igor_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Abizolirni said:

Ne mogu da se otmem utisku da Lazic nije pravio faul na ovom prenosu lopte i poslao ih na liniju za slobodna. Kako, zasto, zbog cega ?

Duško je tražio da pravimo faul kad pređu pola, nismo stigli. Čini mi se da je Higins prenosio loptu i da se oslobodio lopte pre nego što je prešao na našu polovinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Урош19 said:

Duško je tražio da pravimo faul kad pređu pola, nismo stigli. Čini mi se da je Higins prenosio loptu i da se oslobodio lopte pre nego što je prešao na našu polovinu.

I od Mirotica se stajalo daleko. Covjek je primio loptu, spustio, digao se na sut. 5a faulova se moglo napraviti prije suta.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Navijači crveno-belih sa strepnjom su išekivali prve vesti o vrsti i stepenu povrede jednog od najboljih igrača Zvezde, a upravo su se pojavile prve nezvanične informacije.

 

Vildoza je istegao zadnju ložu i neće ga biti na terenu u naredne tri nedelje.

To znači da će sjajni plejmejker propustiti četiri evroligaške utakmice. Neće ga biti protiv u sastavu tima Duška Ivanovića za mečeve protiv Valensije, Reala, Monaka i Žalgirisa koji su na programu do 20. januara.

Ipak, Vildozu bismo trebali da gledamo u narednom večitom derbiju 27. januara, kada će Crvena zvezda ugostiti najvećeg rivala Partizan u 21. kolu Evrolige.

Za to vreme očekuje se da uprava kluba uspe da registruje Fakunda Kampaca.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Rekoh ja već, valjda će uspeti u februaru da registruju Kampaca, najkasnije u martu ako do tada ne isplivaju neki novi dugovi pa nas opet kazne. Mislim da je Nedović oduševljen što će ceo januar morati da izmišlja poene i razigrava Dobrića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajde da malo uozbiljimo, da li iko ima neku informaciju kada bi zaista mogli registrovati Kampaca?

 

Bez Vildoze imamo samo Pefija na pleju, i mislim da se u takvoj situaciji nemamo cemu nadati ni u jednoj utakmici EL, iako ova od sinoc ne govori tako.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

Rekoh ja već, valjda će uspeti u februaru da registruju Kampaca, najkasnije u martu ako do tada ne isplivaju neki novi dugovi pa nas opet kazne. Mislim da je Nedović oduševljen što će ceo januar morati da izmišlja poene i razigrava Dobrića.

 

 

Dosadan si sa ovim defetistickim upisima, pocinjem da mislim da vec trolujes narod i podjebavas, vec imas jednu opomenu pred ban za komentar nakon utakmice. 

 

Malo vise osmeha, ako moze, ako ne, ne moras da prenosis defetizam svuda oko sebe. 

Pozdrav i malo vise vere u Duska, to su bar pokazali do sada sta mogu i koliko mogu. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

 

Dosadan si sa ovim defetistickim upisima, pocinjem da mislim da vec trolujes narod i podjebavas, vec imas jednu opomenu pred ban za komentar nakon utakmice. 

 

Malo vise osmeha, ako moze, ako ne, ne moras da prenosis defetizam svuda oko sebe. 

Pozdrav i malo vise vere u Duska, to su bar pokazali do sada sta mogu i koliko mogu. 


Wow, da, treba me banovati zato što ne verujem da će Kampaco uskoro biti registrovan, super. Evo, smejem se, hoće li to pomoći da Kampaco zaigra ili da ze Vildoza brže oporavi? A komentar nakon utakmice je bio upućen samo onima kojima su 17 ubačenih trojki Barselone sinoć posledica sreće ali da se ne vraćam na to, banovaće me stvarno. Valjda je ovo forum gde se mogu pročitati optimistična, realna a što da ne i pesimisticna mišljenja. Nikoga ne vredjam lično. A možda je meni trolovanje kada neko napiše samo se smejte i verujte, sve će to čović da sredi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mile1 said:

I sta mi imamo od toga nemamo apsolutno nista

Evroliga ako hoce ikad da bude ozbiljna organizacija mora uvesti i kazne za ove bandite u narandzastom

Sto mnogi komentarisu neverovatno da se u ovakvim slucajevima gde je igrac blizu linije ne pogleda snimak

A gledaju svakakve gluposti

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mile1 said:

I sta mi imamo od toga nemamo apsolutno nista

Evroliga ako hoce ikad da bude ozbiljna organizacija mora uvesti i kazne za ove bandite u narandzastom

Meni nije jasno za sta sluze ove silne kamere?

Ako ne potrazis celendz nista od toga?

Neka se malo ugledaju i na NBA?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...