Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, leki bg said:

Da next to court sede posveceniji kosarkaski fanovi, nasao bi se neko ko bi pokazivao sudiji da Nikola gazi liniju, pa bi to videli i nasi igraci i strucni stab...pa mi morao bar snimak da se gleda, ali jbg sad, krivica je sudijska, ni prvi ni zadnji put. 

Pokazivali su istog trenutka kada je nagazio,vidi snimak.Nego valjda nisu smeli kasnije da prave vece gestikulacije jer smo eto mi varvari i sudije znaju da opominju zbog konfeta 10puta,liga da nas sankcionise  ali fer i sportske uslove na terenu da nam obezbede ne znaju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djurava said:

Meni jos sinoc nije bilo cisto, sto nije gledano da li  nemerni na Markovicu, po meni uopste nije isao na loptu, a posle su mnogo cistije gledali da li je Markovic napravio namerni il ne

Onaj smradonja na klupi je tražio da pogledaju da li je Pefi napravio nesportsku inače ne bi ni gledali.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, drakon1 said:

 

Mislim da se na kraju i gledalo da li je kos bio na vreme ili ne.

 

Sa strane pravila nisam siguran da se ovakva situacija mogla preinaciti. Jednostavno ne znam. Mozda zna @Sharp.

 

 

U IRS protokolima i pravilima stoji ovo

 

Quote

If the shot was released on time, 
whether the shooter committed an 
out-of-bounds violation.

 

Problem je što ovdje ne dolazi do gaženja linije prilikom šuta, već ranije u prijemu lopte nakon čega on radi dribling, zaustavlja se, fintira pa tek onda šutira. Kako se ovo gore tumači u praksi ne znam, može li se ona situacija sinoć podvesti pod ovo iskreno nemam pojma, nisam EL sudija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika kosarkaska tragedija i nepravda sinoc.Izasao sam iz one jebene saune koja se zove kosarkaska dvorana iscedjen kao limun. Blago ocajan. Ne toliko zbog poraza, koliko me dusa bolela jer ova grupa fantasticnih momaka, nije nagradjena za ostavljanje duse na parketu, a bukvalno je sve bilo nacrtano da budu oduvani sa parketa, od one nesimpaticne skupine preskupih placenika, pocevsi od ranijih povreda, nemogucnoscu da Kampaco zaigra, a zacinjeno povredom najboljeg igraca i motora ekipe na pocetku utakmice, ali ovi momci jednostavno odbijaju da kosarkaski umru, sto im je ona majstorcina pored klupe ocigledno usadila u genom.

Danas sam vec ozbiljno ponosan sto navijam za klub u kome ovakvi momci igraju.

Tim je tim, i kad gubi i kad dobija, ali moram jos jednom da spomenem Nemanju Nedovica, i koliko ogromno izvinjenje duguju svi oni koji su mracili i popisavali po njegovom povratku u klub za "preterane pare", na 3 godine, kao da je u pitanju neki bivsi olupani kombina maher.

Ovo koliko on igra zrelo, sa koliko posvecenosti i ljubavi prema klubu, i koliko se ne stedi da do srzi zagrize za Zvezdu, a znamo kakvu istoriju povreda ima i koliko njegovo telo ovo ne moze da podrzi, je za najdublje postovanje. Sinoc se bukvalno sprzio na terenu, kao da sutra ne postoji, uz gomilu majstorskih poteza i ogromnu dozu liderstva, koju mu celu karijeru osporavaju.

Samo mogu da kazem: Hvala ti momce sto si se vratio i sto gines za svoj klub, zadovoljstvo i privilegija je gledati te u nasem dresu!

Ponosna matora drtina❤

Edited by Gudura
  • Like 30
  • Love 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sharp said:

Ispisaste romane ovdje, a istina je samo jedna. Mogulkoc, koji nije jedan od elitnih EL sudija (ovo sinoć je samo jedan od primjera zašto) unatoč tome što je u dobroj poziciji, nije vidio/bio dovoljno koncentriran/nešto treće (u teorije zavjere stvarno ne bih ulazio niti u njih vjerujem i savjetovao bih ostalima isto) i on je jedini odgovoran ovdje. Ostala dvojica niti mogu vidjeti ovo, niti je uopće njihova odgovornost gledati bočnu aut liniju koja je od pratećeg sudije (u ovom slučaju Mogulkoca). Glupo zvuči (i nije nikakva utjeha) ako se kaže da je sudijska greška sastavni dio igre i sporta, ali to je jednostavno tako. Slažem se da se greške ovog tipa na najvišem nivou ne bi smjele događati, ali dok je god ljudski faktor u igri toga je bilo i uvijek će biti. Kao što mi recimo nije bilo jasno kako Rossi u dobroj poziciji stoji metar od situacije u Pireju gdje Lazić radi očigledan faul na šutu za tri i ne svira ništa tako i za ono sinoć, dobra pozicija Mogulkoca, čista situacija i nema odluke. Sama činjenica da je EL izašla sa službenim priopćenjem i priznala grešku znači da ga čeka suspenzija i da vjerojatno neće suditi Zvezdi neko vrijeme. 

 

Onaj Finac je bio prateći, Mogulkoc je bio C sa suprotne strane. Čim sam video da je ovakvu utakmicu dobio da sudi on koji je prvi put EL verovatno gledao kad ju je sudio mi je izazvalo nelagodu i pre meča. Na utakmici je nekoliko puta pao pod pritisak, uglavnom od strane Šarunasa.

Užasan sudija i generalno slabo delegiranje sa obzirom na očekivani kvalitet utakmice. A ta očekivanja su i debelo premašena i ispostaviće se kao verovatno najbolja utakmica prve polusezone. Zašto je poslata ovakva trojka je prva stvar na koju EL treba da odgovori.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lmx said:

image.png.4f293837c133c2a26700f75cdad3cd95.png

 

 

Stav Pokusevskog, potpuno van balansa, na ledjima, ovako se ne igra odbrana sa namerom da se spreci protivnik da uputi sut ka kosu.

 

Čovek je doslovno s pola noge van terena. Mislim da nikad u životu ništa slično nisam video. I Drobnjakovo gaženje crte i Istanbul su male mace za ovo. Ovo je doslovno drumsko razbojništvo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Za ovakve i slične situacije, treba da prepišu iz rukometa. Tamo delegat interveniše kad se desi neki sudijski previd, nakon čega sudije gledaju sporan snimak i donose konačnu odluku... Dakle, treba postajati neko (delegat ili ko god) ko bi sudijama ukazao na moguću grešku, tipa u poslednja 2 min utakmice, nakon čega bi oni bili u obavezi da pregledaju snimak.... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, drakon1 said:

Faul se pravi u takvim situacijama. I bilo je planirano da se pravi. Sudije u zadnjim napadima vise imaju tendenciju da nista ne sviraju nego da sviraju namernu. Sudije su u zadnje dve-tri minute brzo svirale kontakt (zbog toga je Jasikevicius i pobesneo) i Lazic je mogao na 2-3 nacina da napravi faul bez ikakvih problema. Nije bila kontra, blago guranje dok trci protiv njega i eto faula. Petrusev je, s druge strane, jednostavno bio predaleko. Mi smo znali da ovima ide samo sut za tri za produzetak, znaci "zalepi" se za coveka i ne daj mu da primi loptu i po cenu faula. Sta i odakle je Mirotic pogodio i ovo sa autom je slag na tortu.

Mislim da se na kraju i gledalo da li je kos bio na vreme ili ne.

 

Sa strane pravila nisam siguran da se ovakva situacija mogla preinaciti. Jednostavno ne znam. Mozda zna @Sharp.

 

Ma slazem se ja sa time, imas +3 i sve sto treba to je da ne dozvolis sut za tri.

Ali delikatno je u zivom vremenu kada i kako napraviti faul jos na njihovoj polovini, jer mozda prerano zaustavljas vreme i jos si u milosti sudija. Ako je dogovor bio da nema faula dok ne predju pola, razlog tome je sigurno i da prodje nekoliko sekundi.

Posle bitke... da je sudjeno gazenje linije niko sada ne bi rekao zasto se nije pravio faul...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manu said:

 

Onaj Finac je bio prateći, Mogulkoc je bio C sa suprotne strane. Čim sam video da je ovakvu utakmicu dobio da sudi on koji je prvi put EL verovatno gledao kad ju je sudio mi je izazvalo nelagodu i pre meča. Na utakmici je nekoliko puta pao pod pritisak, uglavnom od strane Šarunasa.

Užasan sudija i generalno slabo delegiranje sa obzirom na očekivani kvalitet utakmice. A ta očekivanja su i debelo premašena i ispostaviće se kao verovatno najbolja utakmica prve polusezone. Zašto je poslata ovakva trojka je prva stvar na koju EL treba da odgovori.

 

 

Istina, nije bio Mogulkoc u pitanju, ispričavam se čovjeku (stojim iza one da nije elitni EL sudija though), on je bio vodeći, Lottermoser je bio centralni. 

Prateći je bio Aare Halliko, Estonac. Taj je jedan od slabijih na listi sigurno, on i rijetko sudi EL, uglavnom ga viđam na Eurocupu. Sad sam pogotovo siguran da nije bilo namjere, ovaj se vjerojatno potpuno pogubio. Bojim se da je taj gotov s EL do kraja sezone. 

 

A što se delegiranja tiče, nominacije se šalju dosta ranije, mjesec po mjesec koliko je meni poznato. U trenutku kad je to delegirano Zvezda je valjda bila pri dnu tabele i nikome nije palo na pamet da bi ovo mogla biti ovakva utakmica jebiga. 

Edited by Sharp
.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam sinoć utakmicu i mislim se da mi neko ponudi zamenu glava za glavu Veseli za Mitra ne bih pristao. Koliko znači kad ti igra zavisi/ ne zavisi od fizikalija.

Što se suđenja tiče dok ne prepišemo sve iz NFL -a biće prostora za manipulaciju. Ovo važi za sve muljatorske evropske profi sportove od fudbala preko rukometa do odbojke 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, BojanaCZV said:

Meni ovo oko trice i moze da deluje da nije video, ali kod drugog bacanja Markovica, pa presmesno.

 

Sva tri igraca su usla pre nego sto je sutnuo, tu je vec ocigledna namera.

Lose ti deluje

Ozbiljna pljacka tri bandita u narandzastom

 

 

Screenshot_20221231_150208.jpg

  • Like 18
  • Thanks 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Dragi Deda Mraze,

Da li moze ova zelja da mi se ispuni?

Prvog januara da Covic doktor Nebojsa, kao u holivudskim filmovima, krene na kafu, vidi cudnu svetlost na nebu i dozivi preobrazaj.

Umesto na kafu, pozove Duska i kaze mu:

Dusko, iskoristi ovu drugu polovinu sezone kao pripremu za sledecu.

Pocni da biras igrace i gradis tim.

Ja se nista necu mesati, samo cu obezbediti isti budzet kao ove godine.

I ventilaciju u Pioniru.

I parking za Clasha.

 

Hvala unapred, obecavam da cu biti dobar.

Tvoj Clash

  • Like 11
  • Love 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Dragi Deda Mraze,

Da li moze ova zelja da mi se ispuni?

Prvog januara da Covic doktor Nebojsa, kao u holivudskim filmovima, krene na kafu, vidi cudnu svetlost na nebu i dozivi preobrazaj.

Umesto na kafu, pozove Duska i kaze mu:

Dusko, iskoristi ovu drugu polovinu sezone kao pripremu za sledecu.

Pocni da biras igrace i gradis tim.

Ja se nista necu mesati, samo cu obezbediti isti budzet kao ove godine.

I ventilaciju u Pioniru.

I parking za Clasha.

 

Hvala unapred, obecavam da cu biti dobar.

Tvoj Clash

Uf al bi bilo dobro da zadrzimo glavne igrace i za sledecu sezonu...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nego sta kazu "turski izvori" Zurnala?Eno Polonare starter i 24min je igrao.

Znao sam da su izmislili ili su se zatrcali za eksluzivom.Prosto se videlo.

Nije igrao ni minut u Evroligi. To sto igra tursku ligu, pa Raduljica isto igra Aba. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...